Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Хайде на тайната...
Автор: mladenov   
Дата:   15-02-11 21:27

...вече всеки може да си прави Кока-Кола вкъщи!
[beer] [beer] [smilie18] [smilie18]
Една от най-пазените тайни в последните 125 години - точната рецепта на напитката кока-кола, е разкрита, съобщи "Ройтерс". Откритието било направено от продуцентите на американската радиостанция This American Life.

Те попаднали на статия за "Кока-Кола" от 1979 година във вестник Atlanta Journal-Constitution, който излиза в родния град на напитката. При публикуването на материала на 18 февруари 1979 година никой не обърнал внимание, че материалът е илюстриран с твърде интересна снимка - написано на ръка копие от рецептата на Джон Пембертън. Пембъртън се счита за бащата на колата.

Ветеран от гражданската война, той бил пристрастен към морфина. Надявайки да се справи с този си проблем, той направил микстура на основата на извлек от листата на южноамериканското растение кока и африканските орехи кола, които имат тонизиращи свойства, като добавил към тях вино. Получената напитка била кръстена Pemberton's French Wine Coca. През 1886 година заради промяна в законодателството Пембълтън направил напитката безалкохолна и започнал да я продава в аптеките с името кока-кола.

Година по-късно започна промишленото производство на напитката, а тогавашният президент на "Кока-Кола" Аса Кендлър решил да засекрети рецептата, за да не бъде тя открадната от конкурентите. Всъщност най-секретната съставка на колата е добавката 7Х, на която се дължи уникалният вкус на напитката и неповторимият шум на балончетата в нея.

Според мълвата само двама души знаят как се получава тайната съставка. За да не се загуби тя завинаги, те никога не пътуват заедно в един самолет. Самата рецепта пък стои заключена в силно охраняван трезор в подземията на банка SunTrust в Атланта.

Следвайки указанията в сниманата във вестника рецепта, журналистите от This American Life произвели своя кока-кола. Те дали на доброволци оригинална кола и домашната напитка, като повече участници в експеримента така и не усетили разлика. На любителите на конспиративните теории пък със сигурност ще им хареса новината, че сайтът на радиопрограмата, на който е публикувана рецептата, не се отваря от няколко часа.



Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на тайната...
Автор: apollo   
Дата:   15-02-11 21:31

Разработка на военните [smilie25]



Публикацията е редактирана (15-02-11 21:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на тайната...
Автор: J0R0   
Дата:   15-02-11 21:32

То па една тайна... В началото на 90-те във всеки гараж и клекшоп правеха наливна КК по собствена рецепта.
[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на тайната...
Автор: itilien   
Дата:   15-02-11 21:32

ебаси глупостите ...

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на тайната...
Автор: vladihg   
Дата:   15-02-11 21:50

Ех де го алтая - българската кока кола от соца[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на тайната...
Автор: asahi   
Дата:   15-02-11 21:53

И техните журналя си нямат реални проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на тайната...
Автор: kaiser.soze   
Дата:   15-02-11 21:55

в домашни условия е много трудно. имал съм много пъти концентрат КК у дома, но без голямо налягане и много въглероден двуокис нищо не става. само един сладък сироп. иначе КК не пия от 10 години.
и един интересен факт, едно време КК-та в Пловдив се бутилираше с минерална вода от Михалково [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на тайната...
Автор: netLady   
Дата:   15-02-11 21:59

Taka и не можа да ми хареса това питие. [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на тайната...
Автор: steeens   
Дата:   15-02-11 22:05

в оригиналната рецепта е с перие[smilie5] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на тайната...
Автор: Amigo   
Дата:   15-02-11 22:20

абе да ви кажа, едно време в арабските страни имаше една много готина напитка, леко горчива и за жегите направо екстра и все си мисля че беше някакъв тип 7UP - дали беше в червени бутилчици или самата течност вътре беше червена, това не се сещам [smilie8] някой да е бил натам и да се сеща за тва питие?! [smilie11] [smilie8] в БГ не съм го виждал никога [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на тайната...
Автор: Kaloyan_Radomirov   
Дата:   15-02-11 22:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на тайната...
Автор: Amigo   
Дата:   15-02-11 22:24

Kaloyan_Radomirov написа:

> https://photo-forum.net/static/forum/2011-02/hyxx8056.JPG
> http://www.locatamos.com/wp-content/uploads/2009/06/dr_pepper_can.jpg
>
>
>



кво е тва бе?! [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на тайната...
Автор: 798099   
Дата:   15-02-11 22:32

Кайзере, по-голяма глупост не може да бъде изречена, дори и от Слави Трифонов, който за мен е абсолютен титан в тази сфера.


Освен, че е природно газирана, минералната вода от извор Михалково е и природно СОЛЕНА!!!

НЕма начин, брато, просто нЕма начин!

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на тайната...
Автор: Kaloyan_Radomirov   
Дата:   15-02-11 22:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на тайната...
Автор: kaiser.soze   
Дата:   15-02-11 22:54

798099

а ти в коя сфера си титан, господин цифров [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

да, такова животно нема [smilie18] [smilie18]

с очите си съм го виждал, запознат съм по-добре от колкото си мислиш.

спецЯлист по всичко си, нали [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на тайната...
Автор: Amigo   
Дата:   15-02-11 22:57

ами търсех, ама не е това бе [smilie8] след толкова години още му помня вкуса и ми се пие [smilie5] [smilie6] беше с някакви билки май приготвяно, знам ли [smilie8]



Публикацията е редактирана (15-02-11 22:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на тайната...
Автор: Danvan16   
Дата:   15-02-11 22:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на тайната...
Автор: ejko   
Дата:   15-02-11 23:02

видях Dr. Pepper в кутийка онзи ден на Стамболийски..., явно и в БГ вече има. Не си взех, защото предполагам е по зле от американския, които беше мноооого гаден:))))

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на тайната...
Автор: 798099   
Дата:   15-02-11 23:06

Не, не съм, но по едно случайно стечение на обстоятелствата, лежах легло до легло в "Пирогов" с главния технолог на "Кока Кола България".

Това е!

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на тайната...
Автор: stoyan_5   
Дата:   15-02-11 23:16

Михалковската вода е върхът!
Толкова е гадна, та чак е хубава.
За първи път ако я пиеш отврат.
Втори ... услушваш се.
Трети път - вече си фен!

https://photo-forum.net/static/forum/2011-02/jnxn7387.JPG
http://spa-novini.com/wp-content/uploads/2010/11/IZVORNA-etiket-2010.jpg


18+ Моля! Не е за пуритани и мразещи кича ...

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на тайната...
Автор: Amigo   
Дата:   15-02-11 23:18

само Банкя аресвам аз [smilie24] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на тайната...
Автор: 798099   
Дата:   15-02-11 23:20

Стояне, аз водата си я харесвам. Особено сутрин, от хладилника...[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на тайната...
Автор: stoyan_5   
Дата:   15-02-11 23:28

.. а песничката изслуша ли?[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на тайната...
Автор: n1x0n   
Дата:   16-02-11 03:47

Всъщност най-секретната съставка на колата е добавката 7Х

Как точно добавката "7Х" минава през ДВСК, ХЕИ и аналогичните институции в разните държави?
И кое точно пречи на една добре оборудвана лаборатория да направи анализ и да каже точно какво се съдържа в тази пуста Кола до последната молекула.

При съвременните технологии на химически анализ, единствената индустриална тайна може да е производственият процес и най-вече някои негови етапи - например газирането, последователност на смесване и т.н.

Най-голямата тайна на КокаКола е, че няма никаква тайна, а само рекламни тъпотии... то не бяха сейфове на дъното на езеро... не бяха басни как на единствените хора на планетата, които знаят "тайната съставка" им е забранено да летят в един самолет - в случай че нещо стане... приказки за малки деца и дърти баби.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на тайната...
Автор: itilien   
Дата:   16-02-11 04:15

"Най-голямата тайна на КокаКола е, че няма никаква тайна, а само рекламни тъпотии... то не бяха сейфове на дъното на езеро... не бяха басни как на единствените хора на планетата, които знаят "тайната съставка" им е забранено да летят в един самолет - в случай че нещо стане... приказки за малки деца и дърти баби."

Именно затова казах "ебаси глупостите"

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.