Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Вкараха ни го Шенгена
Автор: hotsnail   
Дата:   14-02-11 19:53

http://novinite.com/view_news.php?id=125261

Съвсем по катаджийски .....абе не ти е чиста работата ама нали си беден студент (Българин), дай 20 лева ще те пусна ама следващия път ша пишем.....


пък тя играта е съвсем друга ама ...[beer]

Да ни е честито до края на годината ще ни пуснат първата вълна афгански емигранти.

Отговори на това съобщение
 Re: Вкараха ни го Шенгена
Автор: krokodil1   
Дата:   14-02-11 19:55

що,бе,до сега не са ли ни го набутвали?


Отговори на това съобщение
 Re: Вкараха ни го Шенгена
Автор: hotsnail   
Дата:   14-02-11 19:58

ми нали до сега нещо не съ 'аресвахме....не бехме достойни да приютим бежанците от близкия и не дотам близък изток.

Отговори на това съобщение
 Re: Вкараха ни го Шенгена
Автор: tofo   
Дата:   14-02-11 20:08

Я! Англия и Ирландия не са у Шенгена, бря! И Швейцария не е! Тряа да са много зле тия хора...[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Вкараха ни го Шенгена
Автор: hotsnail   
Дата:   14-02-11 20:14

Швейцария е в Шенген ама не е в ЕС!

Ама за тях е супер смислено да са в Шенген - граничат с Германия, Франция и Италия. Много хора дето работят в Лозана, Базел и т.н. живеят в съседните държави, но ходят да се трудят в Швейцария.

Ако трябва да съм циничен - хем има евтина работна ръка хем няма нужда да раздават постоянно жителство на разни чужденци.



Публикацията е редактирана (14-02-11 20:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Вкараха ни го Шенгена
Автор: cicomanco   
Дата:   14-02-11 20:15

Па зле са....виж как купуват по нашенско...

Отговори на това съобщение
 Re: Вкараха ни го Шенгена
Автор: ejko   
Дата:   14-02-11 22:10

ако пуснат само Румъния то тогава "афгански емигранти" щяха пак да минават през нас, преди да стигнат до Румъния, така че същото... И да не пуснат Румъния то на теория пак трябва да минат през нас от Турция, защото то хубаво отиват в Гърция, но в Гърция или оставаш, или продъжаваш..., така че пак или през нас или през Сърбетата...
Реално това с емигрантите като влезем в Шенген не виждам каква логика има... Дори напротив, тогава би бил по затрегнат режима. А емигранти и сега си има. Имаме си и катайци и араби, просто не им обръщате внимание... Някой остават, други продължават нататък...
Въобще не разбирам, защото ще се заселват тук афганистанци ако сме в Шенген, а ако не сме няма да се заселват..., каква е логиката?

Отговори на това съобщение
 Re: Вкараха ни го Шенгена
Автор: e-mil   
Дата:   14-02-11 22:22

Малко е раничко да се каже. Това е само един доклад на работната група. Тепърва има да се одобрява още един доклад. А след това трябва всяка държава членка на Европейският съвет да каже "да". Само една страна да е против - няма да влезем... а те в момента не са една, а няколко.


Отговори на това съобщение
 Re: Вкараха ни го Шенгена
Автор: hotsnail   
Дата:   14-02-11 22:28

e-mil дано дано.

ejko в много голяма заблуда си. В ЕС по-закон нелегалните емигранти се обработват в страната в която са влезли на територията на съюза. В момента в Гърция влизат по 70, 80 хиляди на година или 90% от нелегалните емигранти в ЕС. 1/3 да решат през в България....

Инак не им трябва да минават през сърбия и България ама тоа друг път ще ти го обяснявам.

Както и защо няма да вземат само Румъния или поне румънците ще трябва да ни теглят една дълга и още година подготовка да изкарат

Отговори на това съобщение
 Re: Вкараха ни го Шенгена
Автор: Amigo   
Дата:   14-02-11 22:30

значи шенгена не ни трябва, да си ги обработват емигрантите, щото само те ни липсват [smilie5] [smilie5]



Публикацията е редактирана (14-02-11 22:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Вкараха ни го Шенгена
Автор: danvan16   
Дата:   14-02-11 22:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Вкараха ни го Шенгена
Автор: hotsnail   
Дата:   14-02-11 22:38

Ами малко е странно да си предаваме суверенитета без грам обществен дебат. Без дори да се представят всички гледни точки.

Виж че повечето хора живеят в пълна заблуда какво е Шенген.

Един човек писа че щял да ходи да рбаоти не нам си де. Пък Шенген няма нищо общо с пазара на труда.

Тука хората си мислят че нелегалните емигранти ше избегат от ЕС в Сърбия ....

Друг пък си мисли, че в ЕС Франция и Холандия имали нещо против ....те се молят да влезем в Шенген, за да оберем емиграционната вълна още тук и да поемем отговорност да не ходят на запад. Да харчим пари за гранична охрана. Да се оправяме с престъпността, трафика на хора, наркотиците и т.н.

Румънците изпищяха преди 4-5 дни от трафика на хора. Щото са станали световен център. Със самолети долитат от Южна Америка трафиканти с по два синджира роби.

Отговори на това съобщение
 Re: Вкараха ни го Шенгена
Автор: Amigo   
Дата:   14-02-11 22:41

не гу щем тогаз! искаме референдум! [smilie24] [smilie6] [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Вкараха ни го Шенгена
Автор: hotsnail   
Дата:   14-02-11 22:45

http://www.time.com/time/world/article/0,8599,2037433,00.html

Ето тука прясна статия как Гърците се видели у чудо с Палестинци, Афганци подобни. Как щели да дигат ограда по границата. Как всчики страни от ЕС солидарно (и ние Българите) миналия Ноември пратиха гранични полицаи да вардят.

За тия дето не чуват английски
превод от Гугъл

Отговори на това съобщение
 Re: Вкараха ни го Шенгена
Автор: hotsnail   
Дата:   14-02-11 22:47

Ето и БГ приноса

Отговори на това съобщение
 Re: Вкараха ни го Шенгена
Автор: ejko   
Дата:   14-02-11 22:53

Аз не съм толкова запознат точно с емиграционната политика, заложена в европейското законодателство, макар че може би да трябва. Особено след като Шенгенското споразумение май си е инкорпорирано в законодателството на ЕС след... я Амстердам, я и аз не помня...!
Но макар, че съм ги учил тези неща, не знам точно от къде черпите сведения за практиката.
Но нещата не ми звучат логични. Хем те влизат в БГ без да ги хванат, хем като не ги хванат отиват към Германия и Швеция, хем от нашите данъци се издържат бежанци и емигранти...
Реално има минуси от Шенген, би следвало влизането в Шенген да ни направи крайна цел на нелегалните емигранти, но това няма да е така, защото ние икономически не сме достатъчно добре, за да бъдем цел..., ще си останем "транзитна зона", каквато сме и до сега...
Сериозни минуси биха могли да бъдат улесняването на трафика на хора, на деца, на органи и т.н... Това е реален минус, но това с емигрантите не е много съдържателно според мен. Дори след прилагането на SIS би трябвало да има доста положителни неща, най-малкото няма масово у нас да се укриват търсените престъпници, както е в момента...
Друг минус е че ще се дават доста европейски пари, като външна граница на Шенген, които ще се усвояват от местните велможи...
Като цяло от икономическа гледна точка Шенген има само плюсове...
А влизането в Шенген дори не е опция, то е задължение, предвид, че споразумението вече е част от европейското законодателство. Така че който е в Европа рано или късно ще приложи нормите от Шенген..., въпрос на време е. Ние няма да сме първите, това е сигурно.


Отговори на това съобщение
 Re: Вкараха ни го Шенгена
Автор: ejko   
Дата:   14-02-11 23:02

"Румънците изпищяха преди 4-5 дни от трафика на хора. Щото са станали световен център. Със самолети долитат от Южна Америка трафиканти с по два синджира роби."

Ако бяха в Шенген и нямаше да става така...

Вярно е че хората нямат представа какво е Шенген, но аз още се чудя ти до каква степен знаеш какво е... Ако ако не друго аз например съм чел смотаното споразумение и съм учил европейските норми и трябва да ти кажа, че е трудно да си направя изводите, които си правиш ти...
Иначе че контролът по границата ще се затегне, това е вярно, но това освен допълнителна работна ръка, не знам какво друго значи...
Може би ако можеш да ми кажеш какви са тези норми, където пише че ще 2 години ще се грижим за някого, ще ми е по лесно...

Отговори на това съобщение
 Re: Вкараха ни го Шенгена
Автор: hotsnail   
Дата:   14-02-11 23:03

ejko ами да ти разкажа

1. Доста от пакистанците искат да идат във Великобритания

2. Влизат в Гърция

3. Отиват до франция - от Гръция до Франция ако внимават няма граничен контрол

4. Във Франция се настаняват по разни лагери/гета в северната част чакайки/търсейки трафиканти да ги придвижат до Великобритания.

5. Редовно френската полиция разтурва тия лагери/катуни/гета. Разпитва обитателите от къде са минали и накъде ходят. Товарят ги на някакви превозни средства и хайде при нашите южни съседи.

От къде ги знам тия неща....ами чета и слушам журналистически разследвания. Това им е работата на журналистите по света събират важна информация за важни за обществото теми и представят различните гледни точки по даден казус (всички гледни точки не само тези на мафиота дето плаща)

ПП Да в БГ медиите и журналистите са рекламни агенти и ги боли фафлата за обществото или за продажбите на медията или за морал или за каквото и да е. Важно е да рекламират каузата на тоя дето плаща и бие.

ПП Ежко май няма Евро норма колко бързо да обработваш бежанци. В различните държави е доста различно. За Швеция, Великобритания, Холадния съм чел разни неща и са им различни политиките. Примерно при войната в Ирак Шведите са решили да предлагат убежище на иракчани.

ППП Най-вероятно имаме задължение да се отнасяме хуманно към бежанците и да ги храним, държим на чисто, предоставяне основни права. Ако ги държим по-дълго вероятно трябва да им дадем право на работа....

ПППП Румънците и ние твърдим че граничния контрол вече е затегнат на ниво равно на това във Франция или коя да е друга държава с външна граница. Та Румънците по-скоро пищят щото Шенгена иде и с него проблемите.

ППППП ЕС членството не значи членство в Шенген!!! Ирландия и Великобритания не са в Шенген и нямат намерение да влизат. Великобритания заради туй дето ти писах по-горе


П...П Проблема за мен е липсата на дебат, липсата на информация, липсата на мнение...



Публикацията е редактирана (14-02-11 23:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Вкараха ни го Шенгена
Автор: ejko   
Дата:   14-02-11 23:17

То за бежанците е ясно, това го знам как става. С емигрантите не ми е ясно. Защо Франция ще екстрадира нелегалните хора обратно до Гърция, това не ми е ясно, освен ако не са гръцки пакистанци :)))
Другото което не ми е ясно, как от Гърция отиват във Франция, без да напуснат границите на Шенген и после пак да влязат в него...

Отговори на това съобщение
 Re: Вкараха ни го Шенгена
Автор: hotsnail   
Дата:   14-02-11 23:22

ejko ами предполагам, че се качват на ферибот до Италия??? (бел.ред. така правиха и нашите автокрадци от години...)

А Франция ги екстрадира до Гърция щото такива са правилата за бежанци - бежанците се обработват там дето са влезли в ЕС. Има логика.



Публикацията е редактирана (14-02-11 23:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Вкараха ни го Шенгена
Автор: ejko   
Дата:   14-02-11 23:25

Ирландия и Великобритания не са в Шенген, но те нямат нормална сухопътна граница с Европа..., различно е...

Отговори на това съобщение
 Re: Вкараха ни го Шенгена
Автор: hotsnail   
Дата:   14-02-11 23:27

Значи Дъблин 2 е споразумението как да се оправя ЕС с бежанци.

Ето ти и прясна статийка за Гърция. Преди броени дни спрели депортирането до Гърция - щото отношението в Гърция било нехуманно [smilie18]
http://www.eubusiness.com/news-eu/immigration-rights.8bs

ПП 41 000 емигранти през Гърция за първите три месеца на 2010!!! това ако върви равномерно говорим за 160 000 на година!!!!!



Публикацията е редактирана (14-02-11 23:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Вкараха ни го Шенгена
Автор: ejko   
Дата:   14-02-11 23:33

Който си влиза от Гърция, пак ще си влиза от там, от там е най-лесно...
Да не говорим, че гърчолята, най-вероятно се кълнат, че 150% от емигрантите минават от там, само за да приберат европейските кинти. Защото и те като нас видят ли проблем и веднага европейски пари са им в главите... А и кой знае какви кинти се взимат от имигрантите, та сигурно на излизане им подшушват ако ги хванат да казват по нещо на гръцки, за да може да гепат някое евро...- има ли проблем има и кинти, то така ли се крадат милиарди, без инициативност :)))
За бежанците ми е ясно, но това дали даваш убежище или не вече е друга тема..., не е свързано с имигрантите...

Отговори на това съобщение
 Re: Вкараха ни го Шенгена
Автор: hotsnail   
Дата:   14-02-11 23:38

Добре това е мнение някакво и е хубаво


Ама усещаш ли как такава дискусия в БГ няма....не ни искали в Шенген...а ние искаме ли не искаме ли ....никой не ни пита.

Аз лично не искам.

Ако искаш друг аргумент - трафика на деца ще се улесни много кратно. Тука ще се крадат бебета на поразия и ще ги продават по пазарите в Германия на кило.

Сега правят въртели да продават бебета в Гърция ама като се отвори границата - какъв голям пазар - не е истина.

Същото е и с трафика на момичета. Лепиш два шамара на някоя ученичка - хоп в багажника и караш към Виена да изкарваш лев.



Публикацията е редактирана (14-02-11 23:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Вкараха ни го Шенгена
Автор: ejko   
Дата:   14-02-11 23:51

hotsnail, това е вярно са децата, аз го казах по-горе... Жени, деца и органи ще си вървят по лесно, но и полицейските служби би трябвало да се затегнат. И ще се..., защото контрола върху работата на полицията, съдебната система и още много служби, за които дори не се сещам, вече ще касаят не само нас, но и цяла Европа.
Приемайки нас, реално всички, които тръгват от Гърция ще могат без граница да достигнат до всяка една точка в Европа. Защото както изяснихме по-горе те сега влизат в Гърция след което с кораб, трябва втора шенгенска граница да минат, защото не знам как е в Шенген, но морското право като цяло си е доста различно и в рамките на ЕС, има си специални правила и т.н. Та това вече няма да се налага, така че приемайки гърция и нас, пътя на имигрантите от гърция до цяла европа е цветя и рози. Така че според мен това би трябвало да капсулира още повече граничните граници. И не само 11 българи ще работят на гръцката граница, а много хора ще работят по граничните райони, най-вероятно от цяла Европа...
Това прави ли Шенген минус...?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.