Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Ченгета стоят зад телефонния рекет?
Автор: ivodam   
Дата:   14-02-11 17:27

Днес ми се случи и на мен това, за което пищят много хора с близки в чужбина - обадиха се някакви боклуци на майката на приятелката ми, която работи в Австрия. Била паднала на пързалката и си счупила крака, щели да й слагат 6 пирона и трябвало спешно да се отнесат 6 хил евро, забележете в Здравната каса.

Жената, пенсионерка на възраст, загубила ума и дума, паникьосала се и реве и аха да хвърли топа. Добре, че се сети да ми се обади. Аз веднага се светнах каква е работата, още повече, че се бях чул с приятелката ми два-три часа преди това, успокоих жената, ама си викам, дай да се обадя за всеки случай.

Какво ме изуми - като тръгнах да набирам австрийския номер, тя си е с местна карта там, ми даде свободно първо няколко пъти и след това се обади някой и рече няколко пъти ало, ало, и затвори. Сигурен съм, че беше българин, защото австрийци и немци казват хало, и л-то е доста по-меко.

Чухме се на скайпа, и се оказа, че телефонът й е звънял, обаче като го отвори, не чува нищо. Това може да означава едно - че по някакъв начин й бяха хакнали и то австрийския номер и пренасочваха разговора. Бях чувал за това нещо по руската телевизия, където бащата на един актьор го бяха избомбили докато синът му бил в Щатите - той също така веднага го беше набрал, и беше говорил дори с човек с подобен на неговия глас - всъщност изобщо не беше разбрал, че това не е синът му.
Нещата са много дебели, защото само преди няколко дена приятелката ми беше ходила да кара кънки на лед и беше паднала и си беше ударила ръката и си говорехме за това по телефона, че трябва да ходи да я видят, щото я наболяваше. И хоп, след няколко дена - точно пък си счупила крака на ледената пързалка!

Аз имам едно обяснение - ние във фирмата знаем, че от доста време службите ни подслушват, както и повечето фирми и хора, които правят над определени обороти, това не е тайна. Явно са чули и тоя разговор. Какво обаче означава това, в комплект с прихващането и пренасочването на разговора, което дори не ми се мисли с каква техника може да стане едниствено и на какво ниво.

За себе си съм вече убеден, че телефонните мошеничества, които станаха един вид заместител на отвличанията, се правят най-малкото със съдействието на хора от службите, а вероятно и са организирани от тях.

Пазете се и имайте предвид, че както каза Явор Дачков оная вечер - държавата се управлява от мутри, и дори и да се чуете с близките си по телефона в такава ситуация, не е лошо да имате някакви кодови изрази, за проверка на самоличността.

[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Ченгета стоят зад телефонния рекет?
Автор: marchello   
Дата:   14-02-11 17:31

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Ченгета стоят зад телефонния рекет?
Автор: Freckle   
Дата:   14-02-11 17:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ченгета стоят зад телефонния рекет?
Автор: danvan16   
Дата:   14-02-11 17:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ченгета стоят зад телефонния рекет?
Автор: Amigo   
Дата:   14-02-11 17:34

Freckle написа:

> Свържи се с медиите и разкажи случката. Такива случаи трябва да
> се разтръбяват гръмогласно, няма друг начин да бъдат спрени.


таман и аз тва щях да кажа [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ченгета стоят зад телефонния рекет?
Автор: icer   
Дата:   14-02-11 17:36

Аз имам едно обяснение - ние във фирмата знаем, че от доста време службите ни подслушват, както и повечето фирми и хора, които правят над определени обороти, това не е тайна.

Струва ми се, че няколко души им се плаща да приказват подобни глупости по форумите.
Няма начин да е иначе[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Ченгета стоят зад телефонния рекет?
Автор: 798099   
Дата:   14-02-11 17:36

Дамянов, снощи по някоя от телевизиите демонстрираха на живо как се хаква мобилен телефон и то без да имат физически достъп до него.

Номерът беше приложен пред камера, при това не на кого да е, а на Явор Нотев.

За съжаление, хванах го някъде от средата и не можах да догледам докрай, но основното беше, че е "просто като фасул", особено при смартфоните...


Отговори на това съобщение
 Re: Ченгета стоят зад телефонния рекет?
Автор: Amigo   
Дата:   14-02-11 17:38

е, нали пусках скоро едно материалче - думите на един частен детектив, че не е проблем да подслушваш когото и да е [cool] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Ченгета стоят зад телефонния рекет?
Автор: bairi100   
Дата:   14-02-11 17:38

Уауч!Хора,кажете на майките и бабите си,че нямате намерение да катастрофирате и други такива и още по-малко да трябва да се плаща за каквото и да е!Друг начин няма.Който не се подготви ще има да пати-това е

Отговори на това съобщение
 Re: Ченгета стоят зад телефонния рекет?
Автор: SLR   
Дата:   14-02-11 17:46

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Ченгета стоят зад телефонния рекет?
Автор: equinox   
Дата:   14-02-11 17:49

радиоточката ivodam [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Ченгета стоят зад телефонния рекет?
Автор: Todd   
Дата:   14-02-11 17:55

Аз знам един хитър номер с пренасочването .

Аз съм го правил даже [smilie5]

Седим в некое кафе и на някой познат :

- еййй ти какъв хубав телефон имаш ,дай да го видя и доде го щракам му пренасоча номера на леля в Америка .

После му го даваш и му звънкаш - и 1 час разговори с леля ти за негова сметка .

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Ченгета стоят зад телефонния рекет?
Автор: ivodam   
Дата:   14-02-11 17:57

Абе вие се ебавате и шегувате, ама едно е по вестниците, като ти се случи лично, си е бая стряскащо и гадничко, не го пожелавам на никого...


[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Ченгета стоят зад телефонния рекет?
Автор: Vinsent   
Дата:   14-02-11 17:58

Истинска случка.

Някой се обади на жената с плачлив глас.
Тя: Альоооу, тоя номер ми е познат! [smilie18]
Той: Яка майна и тегли и затвори. [smile] [smilie25] [smilie18]

Тоя агент требе да е бил ногу некултурен. [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Ченгета стоят зад телефонния рекет?
Автор: Amigo   
Дата:   14-02-11 17:59

абе на баща ми нали бяха звъннали преди 1 седмица, бях пуснал даже тема [smilie8] то оправия от идиоти няма, само желязна ръка [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ченгета стоят зад телефонния рекет?
Автор: chill   
Дата:   14-02-11 18:01

Каква желязна ръка, бе, Амиго? Тато или Ахмадинеджад? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ченгета стоят зад телефонния рекет?
Автор: krist   
Дата:   14-02-11 18:13

един приятел, като се прибра окончателно от Италия, си купи нова карта, и 15 минути след купуването му се обаждат некакви такива при положение, че още не си е дал номера на никой[smilie18] в тоя случай обаче по-скоро за хора от оператора може би иде реч, ма знае ли човек.. абе обаждай се по медии, това е - трябва гласност за такива случаи..


Отговори на това съобщение
 Re: Ченгета стоят зад телефонния рекет?
Автор: Amigo   
Дата:   14-02-11 18:14

chill написа:

> Каква желязна ръка, бе, Амиго? Тато или Ахмадинеджад?
> [smilie18]




е, има и други кандидати [smilie18] [smilie18] [smilie18] [ezik] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Ченгета стоят зад телефонния рекет?
Автор: icer   
Дата:   14-02-11 18:18

Не се ебаваме, знаем за тоя тип измами. Смешно е как мяташ обвинения и заглавия в стил ВАЦ-овски парцали.
Въобще не е задъжлително телефона да е хакнат от ченгета.

Отговори на това съобщение
 Re: Ченгета стоят зад телефонния рекет?
Автор: Marillion   
Дата:   14-02-11 18:22

Да бе.. и аз се зачудих к'во общо имат ченгетата? При положение, че 90% от тях не знаят кой е номера на телефон 112.

Иво, помисли мнооооого добре къде говориш с приятелката си и кой седи на близо. Възможно ли е някой да ви слуша, във връзка с бизнес конкуренция? И дали не е възможно някой да ти е пипал телефона, докато си на работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Ченгета стоят зад телефонния рекет?
Автор: chill   
Дата:   14-02-11 18:24

Автор: Marillion
Дата: 14-02-11 18:22

Да бе.. и аз се зачудих к'во общо имат ченгетата? При положение, че 90% от тях не знаят кой е номера на телефон 112.
---

Е, па то не става дума за кварталния полЮцай. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Ченгета стоят зад телефонния рекет?
Автор: alex1954   
Дата:   14-02-11 18:33

За да знаят , че този на когото се обаждат е пенсионер, и да говорят за сина му, внука или внучката, те имат информация на кого е този номер.Такава информация може да се вземе от полицията, пощата или от есграона. Така, че тези в никакъв случай не са случайни хора.


Отговори на това съобщение
 Re: Ченгета стоят зад телефонния рекет?
Автор: slivenski   
Дата:   14-02-11 18:34

Абе, аз знам, че не блестя с особена интелектуална мисъл, но моментът с падането на пързалката леко ме озадачи... Каква е връзката с подслушването? Или те дистанционно някак... нихната кожица... [smilie8] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Ченгета стоят зад телефонния рекет?
Автор: djogata   
Дата:   14-02-11 19:08

Сливенски, на мен пък точно моментът с падането на пързалката ми е най-съмнителен (звучи много издаващо и намирисва на подслушване).

Щом някакви са се обадили, че момичето(жената) е паднала на пързалката, значи имат информация отнякъде - знаят, че тя ходи да се пързаля. Тоест, или познават лично някого (нея или някой от близките), или наистина има подслушан телефонен разговор.

Отговори на това съобщение
 Re: Ченгета стоят зад телефонния рекет?
Автор: djogata   
Дата:   14-02-11 19:10

Забележете, не казвам, че телефонът задължително е подслушан от ченгетата. Просто казвам, че за да се знаят такива неща, информацията е изтекла отнякъде.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.