Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Консултация за външни хардчета
Автор: dideron   
Дата:   10-02-11 18:16

Моля споделете опит за външни хардчета 2.5 инча.Гледах А-дата,Самсунг,Трансценд.
Моля кажете доброто и лошото в опита Ви с тях.
Благодаря.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Консултация за външни хардчета
Автор: Славов   
Дата:   10-02-11 18:20

Имам един 500ГБ, на 2 години вече, работи безотказно, довечера ще видя каква марка е, че като не прави проблеми и забравям за него, че съществува дори .... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Консултация за външни хардчета
Автор: Amigo   
Дата:   10-02-11 18:24

аз си купих един такъв [smilie8] някой тук ми беше препоръчал, щото и аз бях пуснал такава тема [smilie5] ама мисля сега и един вътрешен да си взема 750 ГБ, гледам, че има по 80 кинта [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Консултация за външни хардчета
Автор: neuromancer   
Дата:   10-02-11 18:30

има ли тук някой, който да рискува със същото нещо като на Амигото? [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Консултация за външни хардчета
Автор: Amigo   
Дата:   10-02-11 18:31

[smilie10] [smilie10] ееееееееее, кви са тия гадни намеци [smilie2] [smilie8] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Консултация за външни хардчета
Автор: netLady   
Дата:   10-02-11 18:32

хубава тема [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Консултация за външни хардчета
Автор: Amigo   
Дата:   10-02-11 18:35

ето я темата! [smilie6] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Консултация за външни хардчета
Автор: valjo   
Дата:   10-02-11 18:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Консултация за външни хардчета
Автор: atrifonov   
Дата:   10-02-11 18:59

Western Digital[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Консултация за външни хардчета
Автор: aeobs   
Дата:   10-02-11 19:03

Общо взето няма никакво значение. Възможността да стане нещо или да работят дълго без проблем е еднакво непредсказуема за всичките марки/модели в този ценови клас. Включих се да вметна, че Transcend се смятат за тесзи с най-нисък процент на разлики в качеството при евтинджосите. Ако мислиш да купуваш с цел бекъп поне две копия трябва да имаш. Дефектите при тези дискове са доста често срещани.

Отговори на това съобщение
 Re: Консултация за външни хардчета
Автор: ALBIREO   
Дата:   10-02-11 19:11

Новите на Western Digital са [smilie23] [smilie23] [smilie23]

От тия с micro USB (like) порта - доста лесно се прецакват (самият порт). Моя го върнах след около 2-3 месеца в PLESIO и там ми казаха: "Можем да ви го заменим, но... пак ще дойдете...".

Отговори на това съобщение
 Re: Консултация за външни хардчета
Автор: didesignbg   
Дата:   10-02-11 20:33

Нито а-дата, нито трансценд произвеждат дискове, в кутията има нещо друго, което не знаете какво.
Какви са недостатъците на диска в фабрична кутия? Напълно непригоден за ремонт, не можете да ползвате кутията с друг диск, никакъв вариант за ъпгрейт, никакво охлаждане, диска в кутията е обикновено, най-бавния възможен. Това са недостатъците на 3,5" дискове. За 2,5" се добавя липсата на захранване и още по-лошото охлаждане.
Като цяло 2,5" решенията са отвратителни за архив, по-скоро за пренасяне на неважни дани са подходящи.

Отговори на това съобщение
 Re: Консултация за външни хардчета
Автор: Amigo   
Дата:   10-02-11 20:36

и кое тогава е подходящо за архив?! [smilie11] [smilie8] ми то всичко може да се прецака принципно [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Консултация за външни хардчета
Автор: dideron   
Дата:   10-02-11 20:40

А за Самсунг някой да каже нещо.Те май сами си правят дисковете

Отговори на това съобщение
 Re: Консултация за външни хардчета
Автор: didesignbg   
Дата:   10-02-11 20:42

https://photo-forum.net/static/forum/2011-02/lnyc8582.JPG
http://www.drobo.com/images/products/Inside_Drobo-FS-Banner_974x174.jpg

http://www.drobo.com/products/drobo-fs.php
Евентуално и малкото братче без мрежов интерфейс. Това са решения за архив.


Отговори на това съобщение
 Re: Консултация за външни хардчета
Автор: Amigo   
Дата:   10-02-11 20:44

[smilie10] [smilie10] тва струва хиладярка и отгоре бе [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Консултация за външни хардчета
Автор: didesignbg   
Дата:   10-02-11 21:27

е нали искаше нещо сериозно [smilie18]
За бюджетен вариант - читава кутия с отделно захранване и голям вентилатор, оборудвана с добри възможности за свързване. усб 2,0 не е вариант.
Твърд диск по избор WD, Hitachi, Samsung, обеми и скорости да искаш.

Проблема е, че момента е преходен. Тепърва ще навлиза усб 3 и кутиите с него са малко по-скъпи, а и често се налага да се купи платка за усб3 което дига цената с още 50 лева. За жалост интел не благоволиха и в новите си чипсети да вградят усб 3 и това ще забави допълнително нещата.

http://sky.bg/Details.aspx?ID=17429 Това е една хубава кутия, за съжаление в момента май няма на българския пазар кутия която да може да ползва дискове с 1 тб и нагоре през есата без проблеми. И тази не прави изключение. През усб2 няма проблеми, но някак се губи смисъла.


Отговори на това съобщение
 Re: Консултация за външни хардчета
Автор: MARIANA88   
Дата:   11-02-11 04:17

didesignbg кутията е супер.Не знам какви проблеми точно имате впредвид.Аз я ползвам половин година вече с 1,5 TB в нея.Скоростта е над 3.0 Gbps няма база за сравнение с usb3 икономисва много часове чакане за трансфер.Тази цена със захранващия кабел ли е или без?
Търся такава кутия без захранващ кабел, защото вече имам един и не са ми нужни повече да ми заемат място.


TRANSEND Store Jet 25D2 PORTABLE HARD DRIVE 2.5" 640GB SHOCKPROOF- HI-SPEED USB 2.0 за 139 лв е също добро решение ,ако устройството ,на което ще се ползва има 2 usb-та свободни за него ,че с едно не става.До 500 GB са само с едно usb.Shock resistant е също полезна екстра ,която има .



Публикацията е редактирана (11-02-11 04:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Консултация за външни хардчета
Автор: realnoncho   
Дата:   11-02-11 10:04

Transcend StoreJet 25M3 500GB USB 3.0
Иначе аз имам Тошиба 320ГБ от година и нещо и преди няколко дни си купих 2,5" кутия за останалия ми след ъпгрейд на лаптопа диск и проблеми не съм имал.

Отговори на това съобщение
 Re: Консултация за външни хардчета
Автор: didesignbg   
Дата:   11-02-11 10:12

MARIANA88, скороста от 3 Gbps е силно теоритична, дори и като такава пак е по-ниска от достижимото по USB 3.0. В момента дисковете могат да оползотворят около 1/3-1/4 от ширината на шината. Т.е. в перфектния случай до 150 MB/s.
Радвам се, че нямате проблеми с кутията, но за съжаление доста хора нямат вашия късмет.

Отговори на това съобщение
 Re: Консултация за външни хардчета
Автор: mike74   
Дата:   11-02-11 10:53

Всеки да си избира, но и аз като Амигото съм с Трансцедент но по-стария 320ГБ.
Ами вече са май две години, и нямам грам проблем, не знам какъв е диска вътре а и да си призная не ме и интересува след като ми върши работа безотказно. Прави ми 30-35МБ/сек. трансфер и поне за мен е доволно бързо.
Не съм забелязал да не не може да се охлади или някакви други грижи да има. Все пак основно се използва за да се пренесе някакво информция и да се преточи някъде, а не да се използва за постоянни дискови операции, тогава може и да загрява и да дава проблем, но при ползване по предназначение поне до сега не съм имал проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Консултация за външни хардчета
Автор: yan   
Дата:   11-02-11 11:01

За преносим и аз си взех една кутийка, в която набутах хард диска от стария лаптоп. Падал е многократно и още си работи.
Сега си търся някакво решение за HDD по лан. Стария комп в къщи върши тази работа в момента, но само бръмчи и съм намислил да го махам.

Отговори на това съобщение
 Re: Консултация за външни хардчета
Автор: didesignbg   
Дата:   11-02-11 12:10

Мога да ти споделя малко за WD World edition 2TB. Два диска в рейд с мрежов гигабитов интерфейс, звучи супер, а бачка като охлюв 4-5 МБ/с. Има отвратителна дупка в сигурноста, която ни отне половин ден и много нерви. Това след като си помислих, че с фирмения софтуер мога да постигна по-читава скорост. Гледам, че сега са пуснали втора версия. За нея не знам, но първата - горещо не я препоръчвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Консултация за външни хардчета
Автор: MARIANA88   
Дата:   12-02-11 02:45

Чудим се на какво по-надеждно и евтино да архивираме ,а колко от нас си задават въпроса след архива къде си оставят дисковете и защитени ли са те от едно наводнение например.Преди години беше се спукала една тръба в дома ми през ноща докато съм спала. Комшиите им прокапало та ме събудиха.Апартамента ми беше пълен с вода до цокъла. GSM-ма ми се зареждаше на пода и като го вдигнах от него течеше вода,но след като изсъхна продължи да работи,но дали това ще е така с хард диск например.Имаше в нета A-DATA някакви ,които издържали по половин час под вода и на удар при падане от 1,5 метра височина,аз лично по магазините не съм ги виждала .Не бяха много по-скъпи от обикновените.Не знам дали е правилно ,но от наводнението насам техника на по-малко от една педя разстояние от пода не оставам ,а дисковете в пластмасови кутии с капак задържително ,така че и да ме наводнят отгоре комшиите и при мен да се спука тръба да не се намокрят.

didesignbg чукнала съм usb3 вместо usb2 извинявам се.С usb3 не съм ползвама ,защото компа не ми го поддържа за момента .Наистина е теоретична скорост ,но това важи и за теоретичните скорости и на usb2,а предполагам и usb3.В началото трансфера почва 800 Мb/sec и после пада на 300, 200, 150 та даже в зависимост от това в какво посока е преноса на данни и до под 100 при e-sata .При usb2 теоретична я дават над 480 mb/s, а реална почва от 300 mb/s и финишира на 35 mb/s.т.е. материал 4,37 GB с е-сатата се прехвърля за 50 sec ,а с usb2 за 2 минути и 30 sec.Ако някой му се тества да сподели реални данни за външни хардове с usb3, които уж им дават над 5 Mb/sec колко е реалната скорост.Мисля че ще е полезна информация.Теста който направих беше с kутията и TRANSEND Store Jet 25D2 PORTABLE HARD DRIVE 2.5" 640GB SHOCKPROOF- HI-SPEED USB 2.0

Отговори на това съобщение
 Re: Консултация за външни хардчета
Автор: didesignbg   
Дата:   12-02-11 08:59

Не те знам как тестваш скорости, но има нещо много грешно в данните които даваш. HDTune, ATTO, CrystalDisc Mark са все софтуери тестващи реалното представяне на диска. Ако се разровиш ще видиш достатъчно тестове на външни дискове и на усб и на есата.
Реален спад в трансфера на диск през усб2.0 не трябва да има. При есата се наблюдава нормалния за всеки твърд диск спад между центъра и периферията.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.