Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Проблем с покупка на компютър / не е технически/
Автор: djfroggy   
Дата:   31-01-11 08:28

Значи,сагата е следната-имам си работещ компютър вече на две години.По думите на приятели обаче,това е праисторическо чудо вече:Intel Q6600/4gb DDR2 1066/1TB/GForce9800GT.

Това хубаво,аз от март месец 2010 се каня да го сменям и все удрям на камък:

Викам да взема i7-920/Radeon 5850-моите хора викат-не,чакай сега вече идва i7-930 за същите пари.Добре.После,докато чакам за тя пари се появи 6 ядрен AMD Phenom II X6 1055.Казаха ми да чакам,края на лятото идвал i7-950 намален за същите пари.Хубаво.Ама трябвало да почакам,щото септември щяло да има РАМ модули по 4гб и някакси 3х4=12гб щяло да бъде много по-впечатляващо.Ноември бях готов за пазаруване.Недей,казаха ми.Идва новото i7-2600K,клокерско туй-онуй-отвява отвсякъде i7-950.Дочаках да се появи,повиках приятелите за съвет за дъно и тн.И се почна-не бързай! Идва още по-добро i7-някакъв сокет 2011.Това вече си заслужавало чакането.Ама все пак да се видело и АМД Булдозер,щото можело да поддържа ДДР4.Планираната ДДР3 била вече морална отживелица и така.............все си оставам с чакането и разни приказки и палнове.Посъветвайте ме какво да правя.
Компютърът ще се ползва за интернет,ХД филми и правене на слайдшоу и клипчета от снимки с програмата Proshow Gold.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с покупка на компютър / не е технически/
Автор: __SpOO__   
Дата:   31-01-11 08:31

Купи си компютър, сега. Като би трябвало отдавна да си наясно, че специално с тази техника каквото и да вземеш, дори да е ТОП-а на ПОП-а на момента, до няколко месеца вече е морално остаряло. Това е.

Купувай и недей гледа после какво се задава.

[beer]

П.П. А между другото и аз съм с Q6600 с 4GB и с 8800GT на 3-4 години може да са минали вече. Взех го като излезе Quad-a и нямам никакви оплаквания за нищо. Вече не цъкам толкова игри, но единствената на която попаднах, която се опъваше преди време беше Metro 33 или как се казваше... Сигурно има и някои други, но надали са толкова много.



Публикацията е редактирана (31-01-11 08:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с покупка на компютър / не е технически/
Автор: harvester_vn   
Дата:   31-01-11 08:39

При компютрите е така- купуваш си нещо и на другия ден вече е старо. Така че няма смисъл от чакане, все ще се чувстваш прецакан.
Друг е въпроса, че една добра към момента машина може да ти върши работа доста време. Аз вече 4 години карам с една работна станция на Dell (два ксеона, FireGL и малко РАМ) и досега ми върши работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с покупка на компютър / не е технически/
Автор: Navy   
Дата:   31-01-11 08:40

Някои хора цял живот чакат.
Kупи си неъпгрейдибъл и ще рахатясъш, например епъл ха ха...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с покупка на компютър / не е технически/
Автор: danvan16   
Дата:   31-01-11 08:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с покупка на компютър / не е технически/
Автор: evelinster   
Дата:   31-01-11 08:55

вие се ебавате с тея компютри по 100 000 евро ... кво праите с тях совалки ли изстрелвате [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с покупка на компютър / не е технически/
Автор: didesignbg   
Дата:   31-01-11 09:00

2600к е желязо, IvyBridge ще излезе след Булдозера и ще е прекалено добър, но въпроса е ще ти трябва ли?
Дъната за 1155 вече си получават и стабилните биоси, вземаш една памет със ниско напрежение и 5 гигахерца са твои от воле.

Това дето си го написал като типичен сценарии за употреба Q6600 го покрива с около 300% резерв. Та така погледнато ще хвърлиш едни пари на вятъра

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с покупка на компютър / не е технически/
Автор: vinse   
Дата:   31-01-11 09:37

Съвета ми е и тая година да не инвестираш в РС. Компа ти е сравнително добър, за справка моя е малко по-слаб от твоя (само по процесор се различават, моя е Е7300) и нямам никакви проблеми с HD видео 1080р и направата на слайд шоу (в редките случай, когато ми се налага да правя такова нещо), е вярно, че един i7 ще се справя по-бързо, но към момента не си струва да хвърляш една торба пари за система ако ще ползваш компа само за това, което си изброил.
Единствения ъпгрейд за който може да се замислиш е да си купиш едно SSD ама ако харда ти е бърз (примерно от черната серия на WD) и SSD не е особено оправдана покупка предвид това за, което ще използваш компа.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с покупка на компютър / не е технически/
Автор: djogata   
Дата:   31-01-11 09:47

Бах мама му, за какво ги ползвате всички тея гигахерци и гигабайтове - (ако не е за обработка на снимки)?

Аз вече 6 години си цъкам вкъщи с един лаптоп Фуджитсу-Сименс, с Целерон 1.4 ГХц и 512МБ рам. Цъка си на интернета, кара Фотошоп ЦС3 - конвертирам си снимчичките, ресайзвам си ги, свири музика, върти филмчета.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с покупка на компютър / не е технически/
Автор: vinse   
Дата:   31-01-11 09:52

Еми идеята на по-новата машина е да прави всичко това, което го може и твоя комп, но много по-бързо [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с покупка на компютър / не е технически/
Автор: djfroggy   
Дата:   31-01-11 10:05

Добре,клякам и няма вече аз да чакам! Ще е туй:

Intel Core i7-2600K
Gigabyte GA-P67A-UD3
3x2gb DDR3 1866 OCZ
1tb Sata3 WD Black
Palit Nvidia GTX460 Sоnic 1gb DDR5
Case CM HAF-922,Psu Fortron Epsylon 900w

И това е! Скромно било,викат моите хора-спецове,ама това е.Днеска-утре го сглобявам,слайдшоуто ако ще да насича,да насича,това е положението![beer]



Публикацията е редактирана (31-01-11 10:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с покупка на компютър / не е технически/
Автор: vinse   
Дата:   31-01-11 10:14

Добре си го замисли, обмисли обаче подмяна на тоя фортрон - виждал съм няколко дефектирали без време и нещо ме съмняват. Сложи му примерно някол кулър мастър

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с покупка на компютър / не е технически/
Автор: pif   
Дата:   31-01-11 10:15

Нее, това е бавно. Вземи си 2-процесорно като всеки процесор да е 4 ядрен. Ако се появят 8-ядрени процесори - си вземи. И това 12 гигабайта рам .. е глупаво. Не е кратно на 4. Поне 16 гиги. Аз те съветвам 32.
А за диск - поне 4 диска в райд масив. 4 парчета по 4 тера като 2 по 2 са в страйп и мирър.
Мда, и си вземи по бърза клавиатура и мишка щото е срамота клавиатурата ти да работи на 8 мегахерца при положение, че процесора ти е на сумати гигахерци. Трябва да може компа да поеме бързото ти писане а и бързото кликане с мишка. Демек - бърза мишка си трябва.

Рама трябва да е поне ДДР-4. Тоя ДДР3 дето едвам изкарва 3-3.5 гигабайта/секунда трансфер си е подигравка. То с тея 32 гигабайта рам процесора ще има да ги чете 10 секунди [smilie18]
А и нали тая много информация дето му идва на компа от интернет със скорост 20-30 мегабита ... трябва си много мощен процесор да може да я поеме и да я обработи. И много памет за да показва компа хубаво тежките флашове на рекламите. [smilie18]
Абе аз направо гласувам за 64 гиги рам [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с покупка на компютър / не е технически/
Автор: asahi   
Дата:   31-01-11 10:16

"По думите на приятели обаче,това е праисторическо чудо вече..."
Тези приятели май не са ти много приятели.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с покупка на компютър / не е технически/
Автор: navy   
Дата:   31-01-11 10:19

Изтъкват се...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с покупка на компютър / не е технически/
Автор: djfroggy   
Дата:   31-01-11 10:30

Автор: asahi
Дата: 31-01-11 10:16

"По думите на приятели обаче,това е праисторическо чудо вече..."
Тези приятели май не са ти много приятели.

И аз вече почвам така да мисля.Спирам се на гореописаната конфигурация и това е.












Автор: pif
Дата: 31-01-11 10:15

Нее, това е бавно. Вземи си 2-процесорно като всеки процесор да е 4 ядрен. Ако се появят 8-ядрени процесори - си вземи. И това 12 гигабайта рам .. е глупаво. Не е кратно на 4. Поне 16 гиги. Аз те съветвам 32.
А за диск - поне 4 диска в райд масив. 4 парчета по 4 тера като 2 по 2 са в страйп и мирър.
Мда, и си вземи по бърза клавиатура и мишка щото е срамота клавиатурата ти да работи на 8 мегахерца при положение, че процесора ти е на сумати гигахерци. Трябва да може компа да поеме бързото ти писане а и бързото кликане с мишка. Демек - бърза мишка си трябва.

Рама трябва да е поне ДДР-4. Тоя ДДР3 дето едвам изкарва 3-3.5 гигабайта/секунда трансфер си е подигравка. То с тея 32 гигабайта рам процесора ще има да ги чете 10 секунди
А и нали тая много информация дето му идва на компа от интернет със скорост 20-30 мегабита ... трябва си много мощен процесор да може да я поеме и да я обработи. И много памет за да показва компа хубаво тежките флашове на рекламите.
Абе аз направо гласувам за 64 гиги рам



Моите хора и те нещо подобно все говорят,ама няма такива кинти.Предпочитам да събирам за нов Сони ФФ,ако някой ден излезе.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с покупка на компютър / не е технически/
Автор: didesignbg   
Дата:   31-01-11 10:35

фортроните не ги тачат много напоследък, та помисли два пъти. Рамта е хубаво да е на 1,5в особено ако мислиш да го клокваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с покупка на компютър / не е технически/
Автор: navy   
Дата:   31-01-11 10:41

https://photo-forum.net/static/forum/2011-01/xnfy8774.JPG

... и край на проблема с ъпгрейда [smilie18]

Ох, извинявам се, край на офтопика, но не можах да се сдържа [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с покупка на компютър / не е технически/
Автор: djfroggy   
Дата:   31-01-11 11:13

Да,това много ме подмамва, много са ми говорили за тези лаптопи, те били производство на Ай-фон,значи са добри, обаче не вървят с Уин7 и с някакви Тигри,Леопарди,Пантери.Плюс това когато искам да им пусна слайдшоу-екзе,иска да дава червен хикс и не знам как да го подкарам.[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с покупка на компютър / не е технически/
Автор: navy   
Дата:   31-01-11 11:15

Аз казах, че това е офтопик и не е нужно да се съобразяваш с това мнение.
Просто за фън [beer]

Вземи си сони вайо Ф серията с премиум дисплея, ще се накъдриш от кеф [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с покупка на компютър / не е технически/
Автор: deltalink   
Дата:   31-01-11 11:15

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с покупка на компютър / не е технически/
Автор: mike74   
Дата:   31-01-11 11:18

Бе верно ли совалки изстрелвате с тия ПЦ-та??
Дори и тази "скромна" конфигурация дето си я написал, по цени на Мост е над 2К лева, и посмъртно няма да можеш да я натовариш реално.
Какви сметки ще смяташ на този и7 (4 кора с по 8 треда, на 3.4ГХц-а)??? Симулация на ядрен взрив ли смятате?

За какво ги правите тези конфигурации?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с покупка на компютър / не е технически/
Автор: navy   
Дата:   31-01-11 11:20

За душевно успокоение [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с покупка на компютър / не е технически/
Автор: valen_tin   
Дата:   31-01-11 11:29

ами че да се бяхте успокоили [smilie18] явно не работи добре [smilie18]

машинката си е супер, ъпгрейдни си само диска с ССД ... доволен ще останеш [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с покупка на компютър / не е технически/
Автор: djfroggy   
Дата:   31-01-11 11:29

Да, може и Ваю да взема.Се пак и фотоапарат е Сони,най-добре е да са от една фирма.Вчера бях в Мултирама.И там консултанта вика с кво да помогна.Викам гледаме лаптопи.Той пита до колко пари.Аз викам парите нямат значение.А той вика земте си МакБук,ако искате съвсем да няма ядове МакБук Про.Брех,викам аз,чешем се по темето и си викам са тоя базик ли си прави.Преди малко бях ял един МакТост и един БигМак,ма там нямаше ни МакБук ни БукМак, камо ли Про, та викам тоя само ме е видял в Макдоналдс, нали е наблизо и са се ебава.Показва ми лаптопа,симпатичен е.Обаче,не е никаква марка.На капака нищо не пише,има нарисувана ябълка,при това отхапана.Поглеждам сърдито консултанта и го питам-Ей,лешпер,тва ебавка ли е? На коя фирма е,тия не ги знам.И той казва момчето,че са тия дет правят Ай-фон.Хубу,ама не виждам лепенката за Вин7 и се дърпам.Май е прецакано да взимам лаптоп без операциона,че кат дръпна от нета един и почнат после едни серийни номера,активации, влизали вируси и тн......,бе не бива ло без ОС.
А,вика консултанта видимо смутен,този лаптоп има ОС и е със Снежен Леопард.Е са ме фърли у тъча тоя.Ама,викам Коледа мина,нямате ли некоя по-нова тема на Уиндоуса вътре,например Пролетна Фиеста да кажем.Консултанта гледа уплашено и вика че това не било Уиндоус.Викам добре,значи трябва да е Линукс.Това е операционната система на ония очилатите,кьощавите,дет всичко знаят.Ще го мислим.И го питам ще върви ли тука екзе на слайдшоу.Той не само,че не знаеше какво е слайдшоу,ами вика,че и екзе не върви.Е,казах му тоя лаптоп да си го ............прибере някъде в шкафа.Та викам да зема Ваю за лаптоп.Ма камерата му е само 2 мегапиксела и не пише да е с Цайс![smilie23]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.