Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Метанов/газов инжекцион ?
Автор: gogo   
Дата:   20-01-11 19:46

Настана време разделно! Да се наливат ли още средства в стария форд или да се пристъпи към крути мерки с неговото разделяне ?!

Накратко ситуацията е следната: нуждая се от автомобил, който 90% от времето ще се движи градско. Лятото 2-3 пъти трябва да ни закара 4 човека на море и планина. Да харчи малко и да се поддържа евтино. Да е 1.6 / 1.8 и.. сега дилемата: С ГАЗОВ ИЛИ МЕТАНОВ инжекцион ?!??

Държа да чуя мнения от опит! Форумите ги изчетах... [smile] Не ме пращайте там ! [smilie5]

ПП ...ааа бюджета е около 5000лв! [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Метанов/газов инжекцион ?
Автор: imitev   
Дата:   20-01-11 19:52


Я кажи колко км караш годишно?

LPG инжекциона трябва да го покараш на бензинец докато водата стане поне 30-40 градуса, иначе не е добре за газовите дюзи...

Ако караш 5-10 км - само на бензин ще караш...

Аз лично ако минавам под 25-30000 км годишно не бих си сложил метан на личната кола.

Отговори на това съобщение
 Re: Метанов/газов инжекцион ?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   20-01-11 19:53

Газовият инжекцион е около 1000-1100 лв. така, че ако ги извадиш от тези 5000 смятай за колко читав автомобил ти остават.
Или може би искаш да купиш кола, която вече има газов инжекцион?

Метан е още по-скъп..

Отговори на това съобщение
 Re: Метанов/газов инжекцион ?
Автор: gogo   
Дата:   20-01-11 19:55

към 10/12 000км годишно

Отговори на това съобщение
 Re: Метанов/газов инжекцион ?
Автор: rusinov   
Дата:   20-01-11 19:56

Първо зависи от колата, полото ми е 1.6 мотор и загрява до 45 градуса за по малко от 5 мин работа на място, с 20 лева бензин паля по два пъти на ден колата поне месец време. Метан не бих сложил, огромно налягане, мнооого тежка уредба, която заема и повече място от газта, много по-малко места, на които да заредиш, по-скъпа инвестиция за поставянето й.

Отговори на това съобщение
 Re: Метанов/газов инжекцион ?
Автор: gogo   
Дата:   20-01-11 19:56

кола която вече има сложен такъв... най - добре фабричен.

Отговори на това съобщение
 Re: Метанов/газов инжекцион ?
Автор: imitev   
Дата:   20-01-11 19:58


Za 10/12 000 годишно предимно градско не си струва кола с какъвто и да е инжекцион.

Смятай да видиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Метанов/газов инжекцион ?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   20-01-11 19:59

като гого и аз

Отговори на това съобщение
 Re: Метанов/газов инжекцион ?
Автор: logrus   
Дата:   20-01-11 19:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Метанов/газов инжекцион ?
Автор: rusinov   
Дата:   20-01-11 19:59

Не знам, до каква степен метана влияе отрицателно на двигателя, но за газта, обратно на масовите мнения, точно заради изпарителя и това, че газта влиза в цилиндрите вече изпарена, т.е. газообразна пази много повече цилиндрите, тъй като отмива масления филм по цилиндъра чного по малко, отколкото бензинът.

Отговори на това съобщение
 Re: Метанов/газов инжекцион ?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   20-01-11 20:10

Тоя двигател ще векува ли, че да му се притеснявам пази ли го газта или го амортизира?
Все едни 100 000 ще изкара, а аз повече на една и съща кола не навъртам.


А иначе ако наистина караш около 10-12 000 няма смисъл да слагаш газ ако е инжекцион.

Отговори на това съобщение
 Re: Метанов/газов инжекцион ?
Автор: abyser   
Дата:   20-01-11 22:01

Тази тема и преди е дъвкана тук.... [smilie8]
Минавам малко повече (м/у 12 и 15 000 км) годишно и за миг не искам да си представя, че съм само на бензин [smilie10].

Сложих газовия инжекцион (май беше BRC Sequent-24, колата е 1.8/16V) средата на 2007, по мои сметки и засичания по някое време на 2009 вече съм го избил. Хем беше от скъпите - към 1800 лв. излезе, с бутилка на мястото на резервната, с регистрация и задължителен преглед и 10 л газ [smilie18] (за тестови цели докато я нагласят).
Единствено ме е яд за това, че не я сложих още през 2005, като купих колата [smilie22].

Е, вярно че през зимата ми спада разхода на газ (за сметка на бензина [smilie9]), но пак минавам 2/3 от пътя до работа (~7-8 км) на газ, т.е. на половин цена.
Поне 2-3 месечно отскачам до Дупница или до Кресна (120 - 300 км съответно), това пък изобщо не ме притеснява, сипвам само "до горе" газ [smilie24] .

Според мен не е важно колко минаваш годишно - 10к или 15к км. Ако предполагаш, че това ще е твоят автомобил следващите 3-4-5 години - сложи си газов инжекцион, със сигурност ще го избиеш и няма да съжаляваш! [smilie24]

Ако не те кефи - винаги може да натиснеш копчето и да си перкаш само на бензин [smilie5] [smilie18] Ама едва ли [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Метанов/газов инжекцион ?
Автор: Todd   
Дата:   20-01-11 22:10

Аз имам газов инжексион на колата - на 5 месеца е но от два я карам само на бензин ... де да знам защо .

Отговори на това съобщение
 Re: Метанов/газов инжекцион ?
Автор: imitev   
Дата:   20-01-11 22:36


Хайде да смятаме!

10000 км на газ годишно. Бензина няма да го слагаме.

Да кажем нормален преразход на газ 15%. Това за еднаквия разход газ-бензин - забравете го,

Извънградско 6/100 бензин - 7/100 газ. В левове - 13.80 срещу 9 лв. Разлика 4,80 лв/100 км.

За 10000 км - 480 лв.

Да кажем че караме и градско, там икономията е по-голяма - средно да е 6 лв./100 км. За 10000 км - 600 лв.

Ако караш по 10000 на година - за 2 г. си спестил 1200 лв. - колкото ти струва уредбата.

Това без разходите по каране на бензин - при газовият инжекцион просто не става да караш на газ на студено.

Аз лично ако карам 10000 на година - няма да си сложа газ - нито пропан-бутан, нито метан.

Имам обикновени АГУ на двете коли. Просто караме много повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Метанов/газов инжекцион ?
Автор: da.fo   
Дата:   20-01-11 22:43

Aз имам 2 коли на метан и съм много доволен. Matiza-a има обикновенна метанова уредба за 1300 лева. Изминавам с едно зареждане 183/5 км. Харчи ми 4 лева на 100 км. Другата ми кола е Espace Renault 2,0 16v - 140 коня. На 100 км ми харчи 8,30 лева на извънградско. В града не съм го засичал защото тогава карам малката кола. Метановата уредба на Еspace е пълен инжекцион и е с 3 бутилки. 2те са на мястото на 7мата седалка а 3тата е под пода на колата. Наложи се да слагам 3та бутилка , защото ми трябваше да изминавам над 200 км на метан(/Добрич/Слистра/Русе).В Силистра няма метанстанция. Та сега с 3те минавам към 233км. Доволен съм много защото едно пътуване от Каварна до София и обратно ми излиза 85/90 лева. Ако съм на бензин с Еspace сигурно за същото разстояние ще трябва да се бръкна поне 240 лева [smilie10], а подобен Espace на дизел харчи 8 литра Х 2,ХХ...или някъде към 18 лева на 100км. Така , че уредбата която ми излезе 3100 лева [smilie10] я избих в километри за точно 21 000 км а вече съм изминал 76 000. Жалко , че няма Еspace заводски на метан а Zafira-та ми идва малка като обем.

Забравих да добавя - метана може да се кара и на студен двигател - той си е в газообразно състояние постоянно [smilie24]



Публикацията е редактирана (20-01-11 22:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Метанов/газов инжекцион ?
Автор: asahi   
Дата:   20-01-11 22:54

Митев, то със 7/100 газ извънградско е едно каране - мани-мани.

По въпроса - изминатите годишно километри са най-важния довод за избора. Границата за газ е около 10 000 км, за метан - към 15 000.

Отговори на това съобщение
 Re: Метанов/газов инжекцион ?
Автор: imitev   
Дата:   20-01-11 22:59

Сметнах го в "икономичен вариант"

Реално на мен колите ми горят 8-9/100 литра извънградско.

Отговори на това съобщение
 Re: Метанов/газов инжекцион ?
Автор: logrus   
Дата:   20-01-11 23:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Метанов/газов инжекцион ?
Автор: danvan16   
Дата:   21-01-11 13:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Метанов/газов инжекцион ?
Автор: Todd   
Дата:   21-01-11 13:12

Вектрата беше на газ и вървеше като ненормална - всички ограничения от компа отлитаха и беше абсолютен звер .

Редовно я изпъвах на трета до 150км/ч.

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

И до сега я размятат едни лапешници - никакви грижи не им е създавала.

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Метанов/газов инжекцион ?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   21-01-11 13:19

Като сметнах, че за 7 месеца от както купих астрата и и сложих газ съм минал 17 000 и че до щни (когато ще стане година) имам грубо към 6000 км само служебни пътувания (без да слагам ходенето да снимам и други пътуваници), може да го догарам до 30 000 за година без проблем.

На газ средно е 8/100 на бензин малко под 7/100.. Юркам основно из БГ-то, в софето по-малко.
Та простата сметка показва, че до юни газовата ще се е изплатила т.е. за година.

Не бих си и помислил да карам на каквото и да било друго гориво при това положение.

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Метанов/газов инжекцион ?
Автор: Gruyu   
Дата:   21-01-11 13:25

вземи си един малко дизелаче 1,4-1,5 и ще ти харчи малко в града, което е при бензина е невъзможно...и ако си намираш отвреме навреме ефтино нафта по 1,5-1,7лв и няма да погледнеш повече бензинова кола

Отговори на това съобщение
 Re: Метанов/газов инжекцион ?
Автор: gogo   
Дата:   21-01-11 13:27

За метан нищо не се чува! Има ли някой карал - да сподели впечатления ?!

Отговори на това съобщение
 Re: Метанов/газов инжекцион ?
Автор: fundamental   
Дата:   21-01-11 13:42

карам Фокус 99'та с газов инжекцион.
недостатъци - харчи много бензин, 1.8 мотор/115 коня.
предимства - харчи толкова и на газ, айде литър отгоре - 10/100 - сериозна машина е Фокуса, за година и 20 000 км. нямам никакви повреди, освен една биалетка в самото начало. Колата е на 12 години вече, и няма грам шум в купето, освен един от уплътнение на задно ляво стъкло. По интересното е, че я карам мъжката, разхода го казах, карам и по много лоши пътища, но няма и няма повреди. Изключително удоволствие от шофирането. Седни зад волана, да се увериш. [beer] [smilie21] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Метанов/газов инжекцион ?
Автор: HP   
Дата:   21-01-11 14:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.