Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 моля за юридически съвет
Автор: atin   
Дата:   10-01-11 00:55

Случаят е банален. Плащане на текуща месечна сметка в офис на мобилния оператор. Касиерката вместо 67.02 лв. колкото е сметката, ми взима 67.01 лв. т.е. с една стотинка по-малко. На базата на това останало „задължение” от една стотинка ми е начислена неустойка в размер на 118.16 лв., което си е сто и осемнадесет хиляди процента. Естествено, приех нещата на шега, не можех да се сърдя на служителката за неволната грешка. Написах си типовата жалба и реших че всичко е ОК. Обаче нещата загрубяха. Първо ми беше деактивирана картата, а после и договора ми предсрочно прекратен. Тогава написах втора пространна жалба до висшия мениджмънт, където обяснявам хронологично откъде идва „задължението” и прилагам всички документи и касов бон. Те, вместо да ми поднесат извиненията си, започнаха с шантажи-разправа със съд, предложение да ми опростят (колко великодушно) неустойката, НО ако подпиша нов двугодишен договор. И всичко това с официални писма, подписани лично от Директор „Обслужване на клиенти”. По принцип се мисля за широко скроен и диалогичен човек, но взе да ми писва. Искам да ги накажа за наглостта. В този смисъл може ли някой да ми даде компетентен съвет как да постъпя. (фазата с жалби до разните Комисии я минах; да съм заплатял първо неустойката?!).
Хрумна ми да заведа дело но не искам да изглеждам като оня глуповат чичко на коня дето погнал мелниците. Дали имам някакъв шанс срещу ордата им адвокати им и няма ли в крайна сметка да се окаже пак „бития бит, ....”. Знам че ще ми изкарат много търговски и юридически хватки, но казуса ми се вижда пределно ясен. Моята вина се свежда единствено до това че не съм сравнил цифрата на сметката, видна само на монитора на мацката и тази на касовия бон.
Моля не пишете неща в емоционалната плоскост, ние си ги знаем че всички са един дол, няма какво да ги коментираме. Надявам се на прагматичен съвет от някой наясно с материята. Благодаря в аванс и дано не съм ви отегчил!

Отговори на това съобщение
 Re: моля за юридически съвет
Автор: Rolleiflex2005   
Дата:   10-01-11 02:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за юридически съвет
Автор: Jim__Beam   
Дата:   10-01-11 02:48

... Баш си е булгаристански парадокс ... [smilie7]

...Одма за Господари на ефиро ....

Пъ.Пъ.
... Що не казваш кой е мобилния оператор , нещо , а ..... кво ги пазиш [cool]

... Кои ще да са ..... и на тех да им цунем макята ..... [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: моля за юридически съвет
Автор: Doriyan   
Дата:   10-01-11 02:57

Тия боклуци стават все по-нагли и арогантни... [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: моля за юридически съвет
Автор: atin   
Дата:   10-01-11 09:24

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/igdn4998.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/tbqr8130.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/yclu6088.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2011-01/ipvl7989.JPG

http://photo-zona.net/images/user63380/album20445/large/1294644107_nrdv1587_scan0002-2.jpg


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/cajn5757.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/wsvt0903.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/ajbq5058.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2011-01/jksu7708.JPG

http://photo-zona.net/images/user63380/album20445/large/1294644007_qdij0794_scan00011.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: моля за юридически съвет
Автор: Todd   
Дата:   10-01-11 09:28

[smilie5]

Абе пусни ги на господарите ако немаш добър юрист !!!

Или си купи калашник !

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: моля за юридически съвет
Автор: netLady   
Дата:   10-01-11 09:32

ЪпцурД!
E tuka е момента да се явят защитниците на монополистите и да се изкажат [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: моля за юридически съвет
Автор: atin   
Дата:   10-01-11 09:35

Ако номера ми е напечатан на 100 000 опаковки от нещо си в търговската мрежа и на куп документи още? И сега ако трябва да напечатам с новия си номер всичко наново какво ме топлят Господарите? Освен това не съм видял да си оплюват някой от големите рекламодатели.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за юридически съвет
Автор: Todd   
Дата:   10-01-11 09:36

Значи калашник !

[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: моля за юридически съвет
Автор: netLady   
Дата:   10-01-11 09:37

Ми цифрата, за която требе да ги съдиш е най-малко цената на 100000 опаковки.[smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: моля за юридически съвет
Автор: asahi   
Дата:   10-01-11 10:09

Предстои ти губене на време, за съжаление. Ако имаш желание опитай да се свържеш с някой човек на високо ниво, който взима решения. Другият вариант е съда.

За съжаление баш в Глобул нямам познат на подходяща позиция.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за юридически съвет
Автор: atin   
Дата:   10-01-11 10:16

Ами аз стигнах до Директор "Обслужване на клиенти" в хед-офиса им. Къде по-нагоре в йерархията им да се жалвам; над него са само собственика...и бат` Бойко.
ПП. Някой да продава калашник?...

Отговори на това съобщение
 Re: моля за юридически съвет
Автор: atin   
Дата:   10-01-11 10:23

Коментар от Мрежата от подчинени на моята фенка, въпросната г-ца Директор:
..."Албена Георгиева е шефката на Бек офиса,което благодарение на нея е най лошото място за работа в тази компания/дано скоро я махнат както направиха и с протежето и/,каквото и да правите не започвайте в Бек офиса,само ще ви лъжат и ще се скъсвате от работа..."

Отговори на това съобщение
 Re: моля за юридически съвет
Автор: asahi   
Дата:   10-01-11 10:26

Бек или Хед?

Отговори на това съобщение
 Re: моля за юридически съвет
Автор: atin   
Дата:   10-01-11 10:28

Ами прогресирала е явно оттогава...с тези си качества...

Отговори на това съобщение
 Re: моля за юридически съвет
Автор: kaiser.soze   
Дата:   10-01-11 11:48

Автор: netLady
Дата: 10-01-11 09:32

ЪпцурД!
E tuka е момента да се явят защитниците на монополистите и да се изкажат [smilie6]


[smilie18] [smilie18] [smilie18]


или друго ИЗ [smilie18] [smilie18]


пич, сори за спама, не се сдържах [smilie5]
от юридическа/правна гледна точка те са прави, не мисля, че можеш да имаш успех.
един от изходите е ЛЕТИЩЕ софия/пловдив/варна

другото е да отидеш в някоя телевизия както и други те съветват

аз се чудя обаче, защо е необходимо да ХОДИТЕ някъде да плащате. Нали имате банкови сметки, направете така, че всички суми да ви се удържат автоматично от сметката. Спокойствие и спестено време означава това.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за юридически съвет
Автор: aleksi77   
Дата:   10-01-11 12:49

Интересно,
това което ми хрумва като идея на първо четене е да платиш "задължението" си от 1 стотинка сега като изрично посочиш основанието за плащането "остатък по фактура .... от ......"
Така Космо няма как да претендират "неизпълнение" на задължение за плащане защото ти все пак ще си изпълнил, па макар и късно. Съответно юридически не могат да упражнят правото си на спиране на Сим-картата поради неплащане на задължение защото ти си го платил.
При това положение, единственото което могат да направят от Космо е да претендират забавено изпълнение и да си начислят неустойката.
В този случай, официално трябва да направиш възражение за прекомерност на неустойката.
Ако въпреки всичко спрат Сим картата - може да претендираш неизпълнение на договора, ведно с искане за обезщетение за причинените вреди и пропуснатите ползи от спирането ако разбира се можеш да ги докажеш.
Ако Космо решат да претендират неустоиката по съдебен ред, трябва просто да им противопоставиш възражение за прекомерност на неустойката. Ако се стигне дотам ще ти предоставя изобилна съдебна практика и безплатна консултация :)


Отговори на това съобщение
 Re: моля за юридически съвет
Автор: tnt   
Дата:   10-01-11 12:53

"аз се чудя обаче, защо е необходимо да ХОДИТЕ някъде да плащате. Нали имате банкови сметки, направете така, че всички суми да ви се удържат автоматично от сметката. Спокойствие и спестено време означава това."

Кайзере, това в България означава скъсани нерви, липса на надеждна информация и куп други усложнения.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за юридически съвет
Автор: chill   
Дата:   10-01-11 12:58

Първи съвет - не търси юридически съвет във форум за фотография.

Втори съвет - изясни си според коя точно клауза на договора той е прекратен. Най-вероятно неустойката няма нищо общо с дължимата сума от 0.01лв, а с оставащия срок до края на договора. Така че, атакувай прекратяването, не неустойката.

Разбира се, в духа на първия съвет можеш спокойно да игнорираш втория. [smilie18]

Успех.



Публикацията е редактирана (10-01-11 12:59)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за юридически съвет
Автор: dimi2007   
Дата:   10-01-11 13:01

Като че ли тези 118 лв немат връзка със стинката....видно от по-горе, а и неккви 67лв се появяват !?!?

Отговори на това съобщение
 Re: моля за юридически съвет
Автор: truly   
Дата:   10-01-11 13:01

Като гледам неустойката е за предсрочно прекратяване на договора, а не лихви за просроченото задължение от 1 стотинка. Сигурно в договора пише, че могат да го прекратят едностранно при неплащане на задължение като абонатът дължи съответните неустойки (предполагам месечните такси за една година). Общо взето са си изпипзли работата. Трябвало е само да платиш тази 1 стотинка за да не им даваш основание да прекратяват договора. Мизерници са Глобул, и то големи. Не мисля, че въобще имат работещ отдел за обслужване на клиенти.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за юридически съвет
Автор: aleksi77   
Дата:   10-01-11 13:08

Мдааа,
truly е прав/а...
Сега видях писмото с което те уведомяват за прекратяване на договора....единственото което може да е от полза е обстоятелството, че договора трябва да се прекрати от управляващия и представляващия Космо и г-жа Албена, която е само Директор обслужване на клиенти не може да го прави, освен ако е упълномощена изрично от Изп. директор, в което дълбоко се съмнявам....



Публикацията е редактирана (10-01-11 13:09)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за юридически съвет
Автор: ivanov.10   
Дата:   10-01-11 13:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за юридически съвет
Автор: atin   
Дата:   10-01-11 13:57

Хронологията е следната:
1. Дължа сметка 67.02 лв.
2. Касиерката погрешно ми взима 67.01.
3. Предлагам им да прехвърлят стотинката към новия месец или да я доплатя.
4. Не можело то така (системата го отчитала по един начин, една стотинка или един милион)
5. Тъй като имам натрупани неплатени задължения (1 ст.) от преден период, това е неизпълнение на договора.
6. За неизпълнение на договор ТЕ го прекратяват едностранно.
7. И си начисляват неустойка за преждевременно прекратяване 118 лв.
8. В основата е пак въпросната 1 ст.

Благодаря за коментарите, взех решение. Бял байряк. Жалко че не съм на 20, защото незабавно купувах one way ticket.


Отговори на това съобщение
 Re: моля за юридически съвет
Автор: lillia   
Дата:   10-01-11 14:11

Леле мале[smilie6]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.