Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 подранило опело
Автор: thingfish   
Дата:   30-12-10 20:28

За една възрастна бабичка в едно пловдивско село става въпрос. Грижеше се за един немощен старец, който се спомина преди няма и година. Бяха я наели да го гледа, понеже роднините нямали жъзможност. След смъртта му, бабата остана в едно особено положение, понеже къщата е чужда, а и роднините рядко се вясват. Нейните пък я навестявали съвсем от дъжд на пладне. Разбрали се временно да остане там сама, докато не продадат къщата или не им скимне нещо друго.Окаяна жена, какво да ви кажа.Тъща ми живее в съседната къща, а аз често прекарвам неделите там. Та, срещам я аз тази бабичка от време на време и си разменяме по някой лаф. Последно тъщата и мери кръвното и я успокои, че е в нормата. Иначе с акъла си, жилеста и пъргава. Един дувар ни дели. Миналата неделя обаче чувам някаква суетня през дувара, но бързах да пътувам към Пловдив и не успях да разбера какво става. След седмица разбрах, че тогава е починала. То починала май не е най-точната дума. По същото време, когато усетих раздвижване из двора, някакви хора решили да я навестят. Викали, тропали и накрая влезли. Заварили я паднала на пода в една от стаите. Решили, че е умряла. Плискали я с вода, правили там каквото сметнали, ама не давала никакви признаци на живот. Обадили се на доктор, а след това и на роднините, като на всички казали, че е починала.
Първо пристига бърза помощ и докторът констатира, че женицата е жива. Свестява се сама и без носилка излиза от къщата, за да влезе в линейката. По пътя дори разговаря, или по-точно до момента, в който пристигат и родата с кола. Тук настъпва конфузия страшна и тягостно мълчание, защото колата влачи ремарке с ковчег. Известно време никой не знае как да излезе от ситуацията. Бабата втрещена, а останалите не знаят къде да се дянат. Криво ляво успяват да я накарат да влезе в линейката. Закарват я в болница. След няколко дена я изписват уж здрава, а след още няколко тя се пренася в царството божие отново, този път успешно.Сигурно на роднините е било по-лесно след генералната репетиция...
Едно пожелание имам към всички - умирайте трудно, но когато все пак се наложи - категорично.И никога не бъдете актьори в подобни сюрреалистични сцени. Весели празници

Отговори на това съобщение
 Re: подранило опело
Автор: matataupa   
Дата:   30-12-10 20:31

Ами, дано на бабата и е било толкова смешно, колкото на мен.

Има нещо много силно в това да видиш как ти влачат ковчега.

Евала, че не е била зла, мир на останките и, че е можела да напише едно завещание с условие за кремация- да иде зяян ковчега[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: подранило опело
Автор: pif   
Дата:   30-12-10 20:36

На тея години след толкова видяна мъка на твой гръб е трудно да си злобен. Особенно когато нямаш нищо.
Преди няколко дни четох за някаква баба дето умряла в болницата и се съживила в църквата в кофчега. Та пак я закари до болницата и след 3 дена я уморили категорично и вече не успяла да се съживи.
То като му дойде времето на човек ... не пита.

Отговори на това съобщение
 Re: подранило опело
Автор: tnt   
Дата:   30-12-10 20:37

някак не ми е смешно. абсурдно - да. съвсем скоро видях с очите си какво е да си стар, болен и всички около теб да говорят сякаш те няма... ами думи не искам да нижа повече и не знам дали искам да доживея, та да намеря точните такива.

Весели празници и на вас [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: подранило опело
Автор: pif   
Дата:   30-12-10 20:42

Тинти, всички ще стигнем до там един ден. Аз свиквам с тази мисъл още от сега. Човек идва сам на тоя свят и сам си отива.

Отговори на това съобщение
 Re: подранило опело
Автор: matataupa   
Дата:   30-12-10 20:43

Не се кахъри, тинте, в края на краищата всичко си е до главата и наистина е гадно, ако ти я отнемат преди да ти е дошло времето. Тогава - мъка...

Ако не- да се веселим[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: подранило опело
Автор: thingfish   
Дата:   30-12-10 20:56

Нямах намерение да разказвам виц, иначе щеше да звучи друго яче. И на мен не ми е смешно, особено щом се сетя, че съм бил на косъм да присъствам.

Отговори на това съобщение
 Re: подранило опело
Автор: ogimag   
Дата:   30-12-10 20:57

Ами аз и онзи ден го казах. Никой не бива да умира без лекарска помощ.

Отговори на това съобщение
 Re: подранило опело
Автор: Nushenceto   
Дата:   30-12-10 20:59

на мен пък не ми стана смешно ,а дори много мъчно за жената,че е била забравяна от роднините си и чак след като са разбрали,че е починала са дошли... за жалост има много такива хора,дай боже на никой да не му се случва..желая ви го от сърце.защото няма нищо по-страшно от това да се окажеш съвсем сам на тоя свят. [smilie2]
Весели празници все пак!!!

Отговори на това съобщение
 Re: подранило опело
Автор: matataupa   
Дата:   30-12-10 21:00

Thingfish: Стореното- сторено- това си е Радичковска история,не се вживявай.[smilie24]

Поуките са друга бира[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: подранило опело
Автор: matataupa   
Дата:   30-12-10 21:01

Нуше....[smilie5]

Благодаря за анализа, не ми беше хрумнало, че може да има и такава гледна точка, мила[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: подранило опело
Автор: Nushenceto   
Дата:   30-12-10 21:03

дам и твоята е доста странна гледна точка.изумително е как може изобщо да има хора да се смеят на чуждото нещастие...[smilie2] ама какво да се прави,трябва да има и такива хора със странни разбирания.[smilie18]



Публикацията е редактирана (30-12-10 21:07)

Отговори на това съобщение
 Re: подранило опело
Автор: matataupa   
Дата:   30-12-10 21:06

Аз ако бях на мястото на бабата щях да се смея, а ти [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: подранило опело
Автор: Nushenceto   
Дата:   30-12-10 21:07

абе и ти си прав,ама е гадничко все пак де [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: подранило опело
Автор: kaiser.soze   
Дата:   30-12-10 22:22

Пуста младост


[smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: подранило опело
Автор: netLady   
Дата:   30-12-10 22:37

Добра жена е била тая баба. Лесно се е отървала. То, само на готините късметлии господ им праща масивен инфаркт.

Отговори на това съобщение
 Re: подранило опело
Автор: thingfish   
Дата:   30-12-10 22:42

и ти на това казваш лесно
не успя да извади "масивен инфаркт" късметче от коледната питка

Отговори на това съобщение
 Re: подранило опело
Автор: Todd   
Дата:   30-12-10 22:47

Всички сме тръгнали натам - да ни се чудят кви ги вършим и де ни е родата ....

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: подранило опело
Автор: мара   
Дата:   30-12-10 22:55

верно е радичкова историята! хайде - някой да седя и да пише...инак жената ще си е отишла като катър без история. като повечето от нас.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.