Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Фотографското село /Продължение на темата на Императорът./
Автор: shtukov   
Дата:   24-12-10 11:19

Темата на Императорът.:
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=48&i=756684&t=756684&phorum_uriauth=

Видях темата преди няколко дни. Тя била доста стара. Вчера разменихме ЛС с автора. Стори ми се разочарован и дори отчаян. Сигурно си има основателни причини. Въпреки това смятам, че идеята, макар и да изглежда твърде утопична, има последователи, ще намери и нови. Аз съм един от тях и причината е, че също имам подобна идея от известно време. Знам, че сега момента за реализация на такава идея е доста по-неблагоприятен от времето /2007/, когато Императорът я е споделил.
Но..както се казва, надеждата умира последна и всичко с опити се постига. Защо да не опитаме отново? Позволявам си, без разрешението на Императорът., да опитам да продължа темата. Надявам се да няма против.

Основно, за реализацията на такава идея, според мен са необходими следните условия:

1. Привърженици на идеята, с желание, възможности и кураж.
2. Подходящо място, удовлетворяващо изискванията им.
3. Правно обоснована идея за реализация
4. Разбирателство между привържениците.

Какво мога да направя аз по въпроса?
1. Да предложа себе си и други колеги художници и любители фотографи като участници.
2. Да предложа подходящо според мен място.
3. Да предложа на заинтересованите, правно обосновани идеи за реализация и съдействие пред отговорните институции.
4. Да споделя опита си с евентуалните мераклии, относно живота на село и извън населено място.
5. Да осигуря престой на мястото, за предварителен пробен период /за опознаване/ между евентуалните мераклии, преди да вземат решение да направят необходимите инвестиции.

Защо го правя ли?
Защото правя опит, докато е рано, да си избера комшиите. Бих предпочел за комшии фотографи и художници, отколкото разни вратлета, ловджии или фермери.

Хайде, вие сте наред с мнения, предложения и въпроси. Очаквам и Императорът. да е преодолял скептицизма си и да има възможност да се включи отново. Моля, майтапчиите, скептиците и противниците на идеята да се стараят да обитават други, по-малко романтични теми.
В навечерието на Коледа сме, естествено е да помечтаем, поне за малко..
ВЕСЕЛИ КОЛЕДНИ И НОВОГОДИШНИ ПРАЗНИЦИ С ПОЖЕЛАНИЯ ЗА ЗДРАВЕ, КЪСМЕТ, УСПЕХИ И МНОГО, МНОГО ЛЮБОВ!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографското село /Продължение на темата на Императорът./
Автор: danvan16   
Дата:   24-12-10 11:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографското село /Продължение на темата на Императорът./
Автор: shtukov   
Дата:   24-12-10 11:28

Като за начало, спонсорите са в първа точка на условията.



Публикацията е редактирана (24-12-10 11:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографското село /Продължение на темата на Императорът./
Автор: NeDDRaG   
Дата:   24-12-10 11:46

Наистина е утопия. Всъщност, вземете и проучете какво е необходимо за да се извърши дадено строителство и тогава говорете. Като начало можете да почнете със ЗУТ (Закон за устройство на територията).

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографското село /Продължение на темата на Императорът./
Автор: shtukov   
Дата:   24-12-10 12:03

Трудното, обикновено е по-лесно да се отъждествява с утопично. ЗУТ не е пречка, а определени правила, които трябва да се спазват. Чудя се, как така съществуват толкова селища. Не вярвам всички да са в противоречие с този закон.


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографското село /Продължение на темата на Императорът./
Автор: iPonche   
Дата:   24-12-10 12:03

ОООО, протестирам, затрихте ми идеята, сега как ще си рекламирам Чайната в тази тема? [smilie11]

Освен това, аз сама си финансирам идеята за Чайна, гейши, курсове по калиграфия - суми Е, оригами и други, хайку-куку под върбата, пред сакурите, в езерото с рибките [smilie2] [smilie8]

Предложих ви 50% от приходите, останалото сама ш осигуря, за да потръгне бизнеса, а вие търсите спонсори. Т.е. за еднократна безвъзмездна помощ ли става въпрос?[smilie11]


Имам идея!

В много страни има такива селища с цветни хора в тях. Те живеят скромно, умеят разни номера, някои пеят, други танцуват, жонглират, създават нещо. И за ето тези неща се взима вход билетче да гледат туристите, ако не са видели и да си купят нещо създадено от съселяните.

АКо го направим на подобен принцип в близост до културна топ дестинация ще се избие рибата, а и вероятността да има българи ще е минимална (забележете - културна топ дестинация).


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографското село /Продължение на темата на Императорът./
Автор: danvan16   
Дата:   24-12-10 12:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографското село /Продължение на темата на Императорът./
Автор: shtukov   
Дата:   24-12-10 12:10

iPonche, що се дертиш. Място за чайна под върбите има. И езеро със шарани дал Бог. Най-много да се наложи да ги пооцветим. Нали имаш боички.. ще ти помагам в калиграфията, само гейшите тук са кът.



Публикацията е редактирана (24-12-10 12:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографското село /Продължение на темата на Императорът./
Автор: n1x0n   
Дата:   24-12-10 12:16

С мои познати работим по подобна идея от доста време насам. Съвета ми е да търсите доста повече допирни точки между участниците, за да има шанс да се получи нещо.
Това е един коренно различен начин на живот, който след 3-4-5 месеца ще се превърне в ад за онези, които не са наистина настроени да променят драстично начина си на живот.

Те живеят скромно, умеят разни номера, някои пеят, други танцуват, жонглират, създават нещо. И за ето тези неща се взима вход билетче да гледат туристите, ако не са видели и да си купят нещо създадено от съселяните.

Да се измъкнеш от лудницата на града, за да се превърнеш в туристическа атракция и да нямаш минута спокойствие в живота си? Това е живот за хора с манталитет на участници в циркова трупа.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографското село /Продължение на темата на Императорът./
Автор: shtukov   
Дата:   24-12-10 12:23

Никсъне, напълно съм съгласен, че това не е за всеки. Затова, още в първия си пост съм предложил мястото за пробен период за опознаване на другите и най-вече за себеопознаване. Който не му харесва или не издържа, може да си ходи, преди да се е "набутал".



Публикацията е редактирана (24-12-10 12:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографското село /Продължение на темата на Императорът./
Автор: iPonche   
Дата:   24-12-10 12:36

Аз пък искам в цирка, ще е много по-цветен и хубав [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографското село /Продължение на темата на Императорът./
Автор: мара   
Дата:   24-12-10 13:00

я прочетете за градчето орания, в юар. е, принципът е малко по-друг, ама си струвеа да се помисли.
а тази идея я имахме с едни авери за горно луково, ама като отидохме на място, оказа се, че асеновградски предприемач и наш руссинов са изкупии всичко [smilie18] [smilie18] [smilie18] аз лично чудесно мога да си съжителствам с русиновите, ама няма как да се обитава толкова далечно от цивилизацията място целогодишо, когато си с малки деца...няма училище насгода.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографското село /Продължение на темата на Императорът./
Автор: roussinoff   
Дата:   25-12-10 02:07

Хахах [smilie18] Маре ние верно може да си съжителстваме...при това идеално, но наистина проблема е с децата. Трудно е да лишиш детето си от нормално общуване и да го завреш на края на света, освен ако наистина ентусиастите са много и се събере голяма група деца. Тогава може би....
Нашия рекорд е 4 месеца нон-стоп в Горно Луково, след което ми се наложи да мръдна до Виена за един концерт в Шонбрун......получих цивилизационен шок [smilie18]
Мисълта ми че човек неминуемо подивява, като е на свобода [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Не знам.... хубаво е да се опита. Но е супер важно хората да са умерени фрикове, иначе ще се избиете [smilie5][beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографското село /Продължение на темата на Императорът./
Автор: erotila   
Дата:   25-12-10 02:12

че то това село вече го има
СОФИЯ

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографското село /Продължение на темата на Императорът./
Автор: shtukov   
Дата:   25-12-10 09:20

roussinoff,
Снощи света, дори и ние празнувахме раждането на Един, който според критериите за живота на огромната част от празнуващите, може да мине за подивял.. Каква ирония.. нали?
Нищо лично, просто констатирам нещо, което винаги ми е правило впечатление.
Иначе за шока е вярно. Първоначално го получавах от мегаполисите, напоследък и от обикновени български градчета със светофари.

ЧЕСТИТА КОЛЕДА НА ВСИЧКИ!



Публикацията е редактирана (25-12-10 10:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографското село /Продължение на темата на Императорът./
Автор: asahi   
Дата:   25-12-10 12:09

Честита!

Не вярвам в общата воля на хората, дори фотографи, да живеят и правят нещо заедно. През ръцете ми е минала организацията на втората изложба на ФФ, отделно други мероприятия в и извън фотографските среди. На обща воля не може да се разчита.

Може да се разчита на точни правила, при които участниците се лишават с част от личните си права в името на добре формулирана обща идея. Нещо като мини демокрация.

Заниманията с фотография не изключват разни вратлета, ловджии или фермери.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографското село /Продължение на темата на Императорът./
Автор: roussinoff   
Дата:   25-12-10 12:57

shtukov
Аз в никакъв случай не казвам подивял в кофти смисъл.....напротив..има огромен чар в тая работа и който може да издържи и да се промени е супер готино. Аз за съжаление все още не мога да направя, защото детето ми ходи на училище, но щом мога да му бия шута:), със сигурност ще бъда извън София поне 9-10 месеца.
А иначе критериите на празнуващите, са не казвай на никого....[smilie18] Спрял съм дори да мисля за тях.
Аз празнувам на 7 януари Рождество, но на вас Весели Празници [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографското село /Продължение на темата на Императорът./
Автор: Veronique   
Дата:   25-12-10 13:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографското село /Продължение на темата на Императорът./
Автор: shtukov   
Дата:   25-12-10 14:29

Асахи, както обикновено е прав.
Заниманията с фотография на разни вратлета, ловджии и фермери обикновено се ограничават от възможностите на новите им телефони. Те рядко имат време за фотография, а доколкото съм забелязал нямат и претенции за това. Не вярвам някой от гореизброените да отдели и 5 минути в клечане за да снима някоя животинка, пейзаж или дори модел. Поради тази причина не вярвам, че подобна идея може да ги впечатли с нещо привлекателно за тях, освен с воайорство в определени случаи. Не ги обвинявам, те си имат други приоритети и различни начини за контактуване със заобикалящата ги среда.
Добре, че през повечето време вниманието им обикновено е концентрирано върху новите модели автомобили, оръжия и аграрна техника.
roussinov,
аз пък се опитвам да празнувам Рождество всеки божи ден, но за съжаление, рядко намирам компания за това.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографското село /Продължение на темата на Императорът./
Автор: roussinoff   
Дата:   25-12-10 16:01

Мдааа ... и аз наблюдавам същото.... и още по зле ще става!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографското село /Продължение на темата на Императорът./
Автор: bobihot   
Дата:   25-12-10 16:50

И ние мислим да правим таковата нещо и движим в тази насока, като някои са. Само че на принципа на екоселото и биодинамичното земеделие. Имаме си група, правихме съвместни неща, обучения и помощи. Който иска да се присъедини, да се обажда. Сайта не е мой, но по темата:

http://www.ekoselo.org/delyo

http://www.solidarno.com/



Публикацията е редактирана (27-12-10 17:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографското село /Продължение на темата на Императорът./
Автор: itilien   
Дата:   25-12-10 17:15

Край едно село Славейково нали си правиха нещо подобно, ама нищо не стана. Построили са една сламена колиба и другите са се изпоотказали. Дори вода още не са успели да си изкопаят вече няколко години.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографското село /Продължение на темата на Императорът./
Автор: shtukov   
Дата:   25-12-10 17:24

Хм, лошо..
А пък при мен обратното, има опасност да се издавим. Абе,.. все проблеми някакви.



Публикацията е редактирана (25-12-10 17:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографското село /Продължение на темата на Императорът./
Автор: NeDDRaG   
Дата:   25-12-10 18:43

shtukov написа:

> Трудното, обикновено е по-лесно да се отъждествява с утопично.
> ЗУТ не е пречка, а определени правила, които трябва да се
> спазват. Чудя се, как така съществуват толкова селища. Не
> вярвам всички да са в противоречие с този закон.
>

Mда. ЗУТ не е пречка. Ама за да се направи нова вилна зона или селище, трябва да се изгради градоустройствен план, да се вкара земята в регулация, да е изгради инфраструктура (улици, вода канал, ел.енергия). Нищо необичайно, нали? след това или поне след градоустройствяения план идва вадене на скици, планове за сградите, одобрението им, след това самото строителство. Е, да, ам тук за "добър ден" почват да ти искат такси, още документи, пак такси и т.н. И като се погледне, инвестицията става дебела. А до колко си заслужава, ако се позва само за ваканции? Колко биха се навили да инвестират сумата, а тя няма да е малка за такъв ваканционен имот, та дори и да знае, че е обкръжен с хора със сродни интереси? Коклко хора биха ползвали такъв имот като постоянно жилище? Ето от там удва утопията, не, че ЗУТ е пречка.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографското село /Продължение на темата на Императорът./
Автор: danvan16   
Дата:   25-12-10 22:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.