Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Зимно покривало за авто стъкла?
Автор: Magnifico   
Дата:   15-12-10 18:20

Тъй като колата ми седи навън, зимата не е проблем чистенето на снега от нея, но има един много неприятен момент - когато вали по-мокър сняг, на сутринта е скована в лед.

Някакво покривало, може би обхващащо предно стъкло, покрив, задно стъкло предлага ли се на българския пазар?

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Зимно покривало за авто стъкла?
Автор: NeDDRaG   
Дата:   15-12-10 18:23

Magnifico написа:

> Тъй като колата ми седи навън, зимата не е проблем чистенето на
> снега от нея, но има един много неприятен момент - когато вали
> по-мокър сняг, на сутринта е скована в лед.
>
> Някакво покривало, може би обхващащо предно стъкло, покрив,
> задно стъкло предлага ли се на българския пазар?
>
> [beer]

Виждал съм в метро за цялата кола. иначе има и лесно решение - парче велпапе. Или стар чаршаф, затворен с вратите и защипан с чистачките. Това за предното. За аздното е по-зор, щото няма как да го захванеш.
Не знам

Отговори на това съобщение
 Re: Зимно покривало за авто стъкла?
Автор: rusinov   
Дата:   15-12-10 18:24

Това и аз бих ползвал, ако има [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Зимно покривало за авто стъкла?
Автор: georgi969   
Дата:   15-12-10 18:25

Обикновен картон ,изрязан по стъклото ,и затиснат със чистачките.Действа.

Отговори на това съобщение
 Re: Зимно покривало за авто стъкла?
Автор: Magnifico   
Дата:   15-12-10 18:31

мисля, че трябва да е нещо водоустойчиво :?
Със сигурност водата и влагата под покривалото също ще замръзват, но поне ще е по-тънък слоят, който с едно пръскане с размразяващ спрей се маха бързо.

Някаква идея от къде да купя?



Публикацията е редактирана (15-12-10 18:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Зимно покривало за авто стъкла?
Автор: lumix   
Дата:   15-12-10 18:33

Течен парафин, едно време го продаваха по аптеките....сега не знам ...:-). Другото е солен разтвор ....:-) ама ....[ezik]


Отговори на това съобщение
 Re: Зимно покривало за авто стъкла?
Автор: Magnifico   
Дата:   15-12-10 18:34

lumix, пробвал ли си? Мисля, че парафинът доооста ще маже при пускане на чистачките.

Отговори на това съобщение
 Re: Зимно покривало за авто стъкла?
Автор: rusinov   
Дата:   15-12-10 18:40

С течен парафин ще ти се дореве, като опиташ да си измиеш прозореца. Ще стане такова мазало ... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Зимно покривало за авто стъкла?
Автор: asahi   
Дата:   15-12-10 18:48

Зимно покривало - гараж.
Иначе си стържа лед откак се помня. Колите ми влизат в гараж само за ремонт.

Отговори на това съобщение
 Re: Зимно покривало за авто стъкла?
Автор: TheBossBG   
Дата:   15-12-10 19:01

Магнифико, аз също се каня от години да си направя нещо подобно. Не се обиждай, обаче със сигурност вече си закъснял. Днес беше -10/-15. Едва ли е най-подходящият момент да правиш нещо по въпроса. Точно да правиш, защото такъв продукт не се продава никъде. Единственото, което би ти вършило работа е чохъл, правен по конкретната кола. Аз имам един спирачен парашут в мазето и от години се каня да го прекроя. Идеята е следната: очертаваш си 4 трапеца, по един за всяка страна на колата, с размерите на прозорците + колонките + някакъв отстъп за зашиването. След зашиване се получава нещо като шапка, но без да покрива тавана на колата. На 4те ъгъла зашиваш по една лента с кука накрая(сам решаваш за калника или за джантата ще я закрепваш) и някаква обтяжка. В средата пускаш една лента, която ще мине под колата. И готово. Вечер надяваш "капута" на колата и опъваш лентите, сутрин измиташ снега, ако го има и прибираш в багажника. Хубаво е когато го правите това, в горния край да окантовате с някаква неразтеглива лента. И се приготви това да ти излезне не по-малко от 50-60 лв. ЗА тази кола. Ако следващата не е същия модел - греда! И ново изваждане.


Отговори на това съобщение
 Re: Зимно покривало за авто стъкла?
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   15-12-10 19:07

Извинявайте, ама аз предпочитам един - два пъти в месеца да изчистя колата със стъргалката сутринта, отколкото всяка вечер да си играя да я обличам и всяка сутрин - събличам

Отговори на това съобщение
 Re: Зимно покривало за авто стъкла?
Автор: boyanb   
Дата:   15-12-10 19:12

не мога да ви разбера, покривала, спреьове, стъргалки, и т.н.
аз кво правя: влизам в колата и паля двигателя и реотана на задното стъкло,
после паля една цигара [smilie5]
като загася цигарата, пускам парното на 6, след 2 минути пускам чистачките и ГОТОВО [smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Зимно покривало за авто стъкла?
Автор: TheBossBG   
Дата:   15-12-10 19:13

Дани, това е защото не живееш до река! Аз съм на 50 метра от р. Какач( онази, дето редовно излиза от коритото си) и всяка сутрин колите ми са вир-вода. Имало е сутрини, когато ледът е толкова тънък, че стъргалката не го хваща [smilie9] Така че едно такова чохълче би ми вършило прекрасна работа. Ама някой трябва да се натутка и през някой топъл летен ден да седне и да разкрои малко плат.


Отговори на това съобщение
 Re: Зимно покривало за авто стъкла?
Автор: asahi   
Дата:   15-12-10 19:15

Аз слизам, паля колата, пускам топлото на задното стъкло, вентилатора на предното, парното на мах и да върти вътре, излизам и започвам да си чистя снега. След 5 минути колата е готова за каране. Цигари не пуша.

Отговори на това съобщение
 Re: Зимно покривало за авто стъкла?
Автор: analgina   
Дата:   15-12-10 19:30

И аз като asahi.

Отговори на това съобщение
 Re: Зимно покривало за авто стъкла?
Автор: danvan16   
Дата:   15-12-10 19:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Зимно покривало за авто стъкла?
Автор: ejko   
Дата:   15-12-10 20:37

течен парафин е добра идея, но само за уплътненията на вратите и т.н.
Иначе покривало съм виждал половинка, за каквото говориш, но само да се размахват разни онлайн оферти из автомобилните форуми. Съжалявам, че не се сещам къде точно бяха...

Отговори на това съобщение
 Re: Зимно покривало за авто стъкла?
Автор: Amigo   
Дата:   15-12-10 20:54

продават течност за размразяване за авто стъкла, аз си бях купувал една зима и е достатъчно ефикасна [smilie8] цвъкаш с нея, но пак трябва да се почегърта малко [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Зимно покривало за авто стъкла?
Автор: SLR   
Дата:   15-12-10 21:38

Я изчегъртайте това [smilie5]

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/chgo0765.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2010-12/ruiy9756.JPG

http://www.thetwentyfirstfloor.com/main/wp-content/uploads/2010/12/frozen-car.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: Зимно покривало за авто стъкла?
Автор: danvan16   
Дата:   15-12-10 21:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Зимно покривало за авто стъкла?
Автор: imitev   
Дата:   15-12-10 23:15


Справка в съседната тема за бомбите [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Зимно покривало за авто стъкла?
Автор: BOZO   
Дата:   16-12-10 01:29

Спрей за размразяване - има едни по половин литър - ако е тънък слой скреж действа моментално - пускаш чистачките и пада всичко, ако има мокър сняг ще трябва да се поизрине малко... Няма смисъл да се правиш на маймуна всяка вечер с велпапета и черги..
Третираш уплътненията на вратите със спрей против замръзване, стъклата отвътре с такъв против изпотяване и си готов...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.