Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Интересен исторически случай, молба за инфо
Автор: ivodam   
Дата:   12-12-10 09:55

Един мой познат във връзка с работата ми, сериозен мъж на 60 години, наскоро ми разказа следната любопитна история. Чичо му навремето е учил в Германия и по време на войната е служил във Вермахта, и е бил дислоциран в Солун. Бил е офицер, с бяла униформа, ако това говори нещо на познавачите.

Та един ден този наш мъж се разхожда по контолирания от наши и немски части Солун заедно с шефа на Гестапо за Солун. Влизат двамата в някакво заведение да пият по чашка и когато става време да плащат, нашенецът вади сребърна монета от 100 лева, с лика на Цар Борис и всички национални символи и светини, и т.н. Гръцкото копеле, съдържател на заведението, хвърля монетата на пода, заплюва я и я изритва, недвусмислено поругавайки българските държавни символи.
Сега обърнете внимание - не българинът, а немецът моментално вади личното си оръжие и застрелва поругателя на място като куче.

Признавам, че разказаната случка много ме впечатли и развълнува. Човекът е суперточен и нямам никакви основания да се съмнявам в истинността на разказаното, затова моля хората с по-задълбочени интереси в историята да споделят дали са чували или чели за този случай някъде, както и за други случаи, когато немски офицери са защитили българската национална чест и достойнство.

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен исторически случай, молба за инфо
Автор: asahi   
Дата:   12-12-10 10:01

Преекспонирана ми стои тази история.

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен исторически случай, молба за инфо
Автор: imitev   
Дата:   12-12-10 10:01


Да бе да[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен исторически случай, молба за инфо
Автор: __SpOO__   
Дата:   12-12-10 10:02

И на мен ми е трудно да повярвам в историята така както е разказана. Ако/като го е разстрелял надали е било(само), за да запази честта на българина. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен исторически случай, молба за инфо
Автор: diandimov   
Дата:   12-12-10 10:08

Какво пречи да е истина?

Дядо ми 5 години войник е бил, и ми е разказвал как никой друг, но немските войници с камионите си са му спирали на стоп и са го качвали.

А другия ми дядо обясняваше, че всички грабели, но само немските войници си плащали ако ги вземат коня или каруцата.

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен исторически случай, молба за инфо
Автор: pif   
Дата:   12-12-10 10:10

Хората на тези години започват да имат нереална представа за спомените, така че най вероятно преекспонира. Най вероятно не е истина колкото и човека да е сигурен и да говори убедено.

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен исторически случай, молба за инфо
Автор: J0R0   
Дата:   12-12-10 10:13

Аз съм чувал една подобна история. Вървят си български и немски офицел по улицата в Солун и българинът изпуска една монета с лика на цар Борис. Немецът вади пищова и застрелва едно гръцко копеле, което е на 10 метра. На пръв поглед - неоправдана постъпка, но един истински офицер от Вермахта винаги предвижда 3 хода напред и по този начин предотвратява някакво гръцко мекере да се приближи и да се изгаври с националната чест на България.

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен исторически случай, молба за инфо
Автор: J0R0   
Дата:   12-12-10 10:18

Обаче ненадминат в това отношение е интернационалистът Че Гевара, който след като вече е застрелял всички дето се гаврят с Кубинската революция, отива в Боливия да застрелва и тия дето пцуват Боливийската компартия.

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен исторически случай, молба за инфо
Автор: Veronique   
Дата:   12-12-10 10:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен исторически случай, молба за инфо
Автор: asahi   
Дата:   12-12-10 10:24

За дисциплината в немската армия се говорят само хубави неща. Описаната постъпка е недопустима за офицер от всякаква военна гледна точка.

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен исторически случай, молба за инфо
Автор: georgi969   
Дата:   12-12-10 11:57

тука може да получиш отговор


Отговори на това съобщение
 Re: Интересен исторически случай, молба за инфо
Автор: djogata   
Дата:   12-12-10 12:02

Asahi, дали постъпката е по устав или не, е един въпрос, а дали се е случило в действителност - съвсем друг въпрос. По време на войната доста народ е бил изпозастрелян, така че не бих се учудил, ако историята е истина. Въпреки, че и според мен е малко фантастично германецът да се застъпи толкова сериозно за "съюзника". По-скоро, ако вярваме на историите от филмите и книгите, би трябвало да арестува кръчмаря за метеж срещу властта, и да конфискува кръчмата в полза на съюзническите сили (заедно със всичкият й прилежащ алкохол и мезета, естествено) [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен исторически случай, молба за инфо
Автор: мара   
Дата:   12-12-10 13:52

бе аз тук не видях някой да пита как оценяваме постъпката и дали вярваме на историята...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен исторически случай, молба за инфо
Автор: asahi   
Дата:   12-12-10 14:13

Джогата, ако беше българска или руска войска допускам да се случи такава издънка. Във Вермахта няма такива положения. Немците са имали респектираща дисциплина дори като военнопленници. Наказанието е било nach Osten - твърде непопулярна дестинация, особено през зимата.

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен исторически случай, молба за инфо
Автор: Стефан   
Дата:   12-12-10 14:56

Тая леко абсурдна история ми напомня на оня виц "Егати гадното самоубийство" [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Интересен исторически случай, молба за инфо
Автор: canonio   
Дата:   12-12-10 15:15

Някой е гледал Ало,Ало няколко пъти[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен исторически случай, молба за инфо
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   12-12-10 15:17

Ало Ало е супер!

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен исторически случай, молба за инфо
Автор: ALBIREO   
Дата:   12-12-10 15:20

Ако допуснем, че историята е истинска, според мен немецът не е защитавал нищо българско, а по-скоро КОЛЕГАТА СИ - неговата чест и достойнство. Както и тези на армията в която служат, страната на която служат и т.н. Не виждам какво общо имат българските символи. Ако си е бил изпуснал цигарата, вместо монета, едва ли немецът ще защитава правото на пушачите да кадят където им падне. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен исторически случай, молба за инфо
Автор: TonevJr   
Дата:   12-12-10 15:20

Аз само едно не разбрах [smilie5] Как българин,учещ там, е попаднал в немската армия!Още тук историята губи достоверност за мен!

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен исторически случай, молба за инфо
Автор: to6e   
Дата:   12-12-10 15:40

Историята изглежда правдоподобна. Все пак не става дума за офицер от Вермахта, а от Гестапо. Все едно сравнявате БА с ДС. Това съвсем различни структури с всичко произхождащо от функциите им, личнен състав, права и правомощия.



Публикацията е редактирана (12-12-10 16:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен исторически случай, молба за инфо
Автор: slivenski   
Дата:   12-12-10 15:43

Ммм... Вермахтът е армията, а Гестапо е политическата полиция... доколкото знам... Няма как да е едновременно и двете... Но знае ли човек... [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен исторически случай, молба за инфо
Автор: neuromancer   
Дата:   12-12-10 15:47

Гестапо, какво искате. Нищо не му пречи да застреля кого да е със или без причина. А Иводам има някакви романтични представи за германците и тълкува случката както му харесва.

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен исторически случай, молба за инфо
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   12-12-10 15:48

Германците са тъпи.

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен исторически случай, молба за инфо
Автор: harvester_vn   
Дата:   12-12-10 15:49

Гестапо няма много общо с армията, така че прословутата дисциплина във вермахта не бива да се взема предвид.

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен исторически случай, молба за инфо
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   12-12-10 15:53

Хер Флик от Гестапо

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.