Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 За какво плащате здравни осигуровки в България!?!?!?
Автор: mladenov   
Дата:   08-09-10 21:25

[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: За какво плащате здравни осигуровки в България!?!?!?
Автор: OGIMAG   
Дата:   08-09-10 21:27

Нема да има леб иначе [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За какво плащате здравни осигуровки в България!?!?!?
Автор: vikitovikito   
Дата:   08-09-10 21:31

[smile] За здраве !! [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За какво плащате здравни осигуровки в България!?!?!?
Автор: mladenov   
Дата:   08-09-10 21:33

Темата ми е предизвикана от гняв! Извинявам се ако някой се засегне от тонът ми,но просто недоумявам! За какво ги плащате тези шибани здравни осигуровки въобще? Какво получавате срещу тях!
Току що научих че наша семейна приятелка е починала на 50 годишна възраст от инсулт.След като семейството и е чакало 1 час линейка,те са я откарали сами във ВМА,където първо са им се развикали защо били влезли с колата до вратата на спешното отделение,а после са ги изпратили да си търсят сами носилка,и накрая са ги изпратили в"ей тази посока"да намерят доктора който им трябва.Жената е била в кома 11 дена,първите 3 от който за нея са били полагани минимални грижи,тъй като"за нея няма никаква надежда" ,докато се намери доктор(с връзки),който да помеме болната ,за съжаление "твърде късно" ,по неговите думи!!! Тази жена се е осигурявала здравно от две места!!! И за какво?!?!? За да умре все едно е била бездомна и безработна! Просто умът ми не го побира,как може да е толкова скапана тази здравна система в България!!!!!!![smilie9]



Публикацията е редактирана (08-09-10 21:34)

Отговори на това съобщение
 Re: За какво плащате здравни осигуровки в България!?!?!?
Автор: Nushenceto   
Дата:   08-09-10 21:34

ми и аз се чудя за какво [smilie8] при положение,че в който и да е било кабинет да отидеш в поликлиниката и си цакаш доброволно по 2.40,сега може да е повече де...ама всички тези пари знаем къде отиват...ама какво да се прави,такива са законите.

Отговори на това съобщение
 Re: За какво плащате здравни осигуровки в България!?!?!?
Автор: yan   
Дата:   08-09-10 21:44

Здравната каса се точи здраво от почти всички лекари вече.
Фалшиви престои в болниците. Псевдо клинични пътеки...

Отговори на това съобщение
 Re: За какво плащате здравни осигуровки в България!?!?!?
Автор: netLady   
Дата:   08-09-10 21:47

И kakво?!"Тази жена се е осигурявала здравно от две места!!!" Лека и пръст.
Та, то си е достатъчна минавка да се осигуряваш от едно място. Докторите са си същите. Болниците са си същите. Кое точно се подобрява като имаш втора здравна осигуровка?

Отговори на това съобщение
 Re: За какво плащате здравни осигуровки в България!?!?!?
Автор: mladenov   
Дата:   08-09-10 21:50

netLady,а кое точно се подобрява като имаш дори и само една осигуровка?

Отговори на това съобщение
 Re: За какво плащате здравни осигуровки в България!?!?!?
Автор: Императорът.   
Дата:   08-09-10 21:54

Ех, драги - и аз това питам от години, но никой не обръща внимание.Така става, когато всички способни медици избягаха, останалите тънат в корупция и безотговорност и никой не им търси сметка, а в здравната система няма пари, защото от 7 000 000 България, 1 800 000 плащат осигуровки, другите ползват здравни услуги гратис.
Докато някоя болница или НЗОК не бъдат осъдени за МИЛИОНИ и докато няма виновни, натикани в затворите и докато неплащащите осигуровки не бъдат изхвърлени от системата, нещата няма да се оправят.


[smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: За какво плащате здравни осигуровки в България!?!?!?
Автор: mladenov   
Дата:   08-09-10 21:55

Аз тук плащам здравна застраховка,ама знам защо! Мой познат преди 2 месеца направи инфаркт в работата си.Линейката го е взела на 4-тата минута ,на 16-тата е бил в "Мейо клиник" ,където е бил поет от екип от 18 човека,а на 40-тата минута е бил на операционната маса! Сега си е О.К. човека и си се радва на децата и внуците!
А в България само линейка чакаш с часове!



Публикацията е редактирана (08-09-10 21:56)

Отговори на това съобщение
 Re: За какво плащате здравни осигуровки в България!?!?!?
Автор: Императорът.   
Дата:   08-09-10 21:58

Да, ама я кажи в Америката що става, ако акуратно здравно осигурен не получи адекватна медицинска помощ?

Отговори на това съобщение
 Re: За какво плащате здравни осигуровки в България!?!?!?
Автор: Nushenceto   
Дата:   08-09-10 22:00

всеки се осигурява по какъвто на него начин му харесва.някои разчитат само на държавата и си цакат доброволно пенсионни осигуровки,други правят влогове и така си подсигуряват бъдещето,трети си правят животозастраховки,четвърти инвестират самостоятелно на фондовата борса,пети купуват злато и скъпоценни камъни и така...както се казва хора разни [smilie3],същото е и със здравните осигуровки.за да имаш уж някакви привилегии по болници и поликлиники,само че за съжаление ги нямаш и няма и да ги.държавата ни е по-зле и от всичко на тоя свят.[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: За какво плащате здравни осигуровки в България!?!?!?
Автор: slivenski   
Дата:   08-09-10 22:00

Жалко за жената... [smilie2]

Когато майка ми почина, личната и лекарка отказа да дойде да издаде смъртен акт, защото било късно, била далеч и не знам още какво... Извикахме бърза помощ да издадат акт... Те нямаше и за какво да бързат де, но поне дойдоха и първото нещо беше да ни набутат в ръцете визитки на едно погребално бюро... Положението е трагично. Алчността ще ни погуби. Дано не ми се налага да влизам в болница.

[smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: За какво плащате здравни осигуровки в България!?!?!?
Автор: mladenov   
Дата:   08-09-10 22:05

Импе,става милионер човека,ако не умре де,но тогава семейството му го "наследява"[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: За какво плащате здравни осигуровки в България!?!?!?
Автор: Nushenceto   
Дата:   08-09-10 22:06

Дано и на мен да не ми се наложи да влизам в болница,защото съм си умряла като стой та гледай [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: За какво плащате здравни осигуровки в България!?!?!?
Автор: mladenov   
Дата:   08-09-10 22:06

Nushenceto,не става дума въобще за привилегий.Става дума за адекватна и навременна реакция!

Отговори на това съобщение
 Re: За какво плащате здравни осигуровки в България!?!?!?
Автор: abyser   
Дата:   08-09-10 22:06

Ми държавен рекет, ко да правиш [smilie5] .
Плащам си от около 2000 (откакто измислиха тази простотия), преди около година се регнах при ДжПи, щото ми трябваше медицинско за подновяване на шофьорска книжка. Одруса ме 15-20 кинта, щото не било по някаква си каса. Хич и не ме преглежда, дори далтонизма не ми отрази, нищо че в старите медицински в КАТ ми го пише - и късогледство, и астигматизъм, и препоръка да карам с очила... Олекна ми досието един вид [smilie5] (по принцип карам с очила, само в колата ми стоят, иначе съм оки без тях). А бе даваш 15 кинта и си готов и за "C" категория, np.

ДжиПиТо щеше да се обажда да ми дава някаква синя книжка, още го чакам, да го ева [smilie22] .
И си плащам всеки месец де, дебело.

Служебно имам допълнителна здравна осигуровка за цялото семейство в частна фирма - по-добри условия - демек и да се наложи в момента (не дай си боже), няма да ползвам това, за което плащам 10+ години като овца на тъпата система.

Един ден ще си умра в някоя болница от мизерията там [smilie23] , кво да се прави, примирил съм се.


Отговори на това съобщение
 Re: За какво плащате здравни осигуровки в България!?!?!?
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   08-09-10 22:11

Съболезнования, Младенов [smilie2] . Жалко за жената, още по-жалко за роднините и ...

Отговори на това съобщение
 Re: За какво плащате здравни осигуровки в България!?!?!?
Автор: NeDDRaG   
Дата:   08-09-10 22:17

Ми някои плащаме, щот сме на заплата и няма как да не плащаме. Е за това плащаме. [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За какво плащате здравни осигуровки в България!?!?!?
Автор: alba_luna   
Дата:   08-09-10 22:24

....."Алчността ще ни погуби"

Според мен вече го е сторила.

Жалко за жената [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: За какво плащате здравни осигуровки в България!?!?!?
Автор: mladenov   
Дата:   08-09-10 22:28

Жената поне видя дъщеря си булка! Починала две седмици след сватбата.Младите били на пътешествие,върнали се в Петък и трябвало да се срещнат с фотографа в Събота да си вземат снимките,но решили да го оставят за Понеделник,а то този ден жената получила инсулта! Даже не могла да види снимките от сватбата![smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: За какво плащате здравни осигуровки в България!?!?!?
Автор: Императорът.   
Дата:   08-09-10 22:33

Абисеров - така е за злочестина. Поне си взел някакви мерки.

Аз - надявам да не пуквам толкова левашки, добре че поне сам си докторувам.

Младенов - така е - за каквото става в Щатите - ама туканка никой не търси отговорност за немарливостта на дофтурите и за безумието на системата. Ако погледнеш в някоя наша болница, ще я видиш пълна именно с тези, дето не плащат осигуровки - ей-затова сме на тоя хал.

Жалко за женицата - злочеста участ... [smilie2]
Защо близките и не си търсят правата? Все някой трябва да го стори вече !!!

Отговори на това съобщение
 Re: За какво плащате здравни осигуровки в България!?!?!?
Автор: mladenov   
Дата:   08-09-10 22:35

Да бе Импе,точно във ВМА ще се намери виновен!

Отговори на това съобщение
 Re: За какво плащате здравни осигуровки в България!?!?!?
Автор: atrifonov   
Дата:   08-09-10 22:36

само едно бързо вмятане- В България за бъбречна криза НЗОК плаща 105 лв, а в Щатите- 4500$; раждане- 300лв, а в УСА- 35000$ с упойка
Еми питам аз- накъде сме тръгнали

Отговори на това съобщение
 Re: За какво плащате здравни осигуровки в България!?!?!?
Автор: Amigo   
Дата:   08-09-10 22:37

България не е нормална държава - това ви е добре известно. [cool] Ограбвана 45 години от комуняги и впоследствие още 20 години засега пак от комуняги и всевъзможни тарикати. [cool] Държава, в която хората не си търсят правата. Вчера във Франция пак 2.5 млн. са изскочили по улиците, защото от правителството решили да вдигат пенсионната възраст с 2 години. [cool] А тука?! [smilie8] Преди няколко месеца майка ми я изхвърлиха посред нощ като мръсно коте от Трета градска болница. [cool] Това нормално ли е?! [cool] Дори и лекар да си, няма да получиш адекватна здравна почощ, ако нямаш съответните близки приятели или познати, освен може би по изключение. [cool] НЗОК се точи по различни направления, освен това, както посочи Импето, много двукраки изобщо не се осигуряват, а системата ги дондурка. [cool] Нивото на медицинското обучение е спаднало, много свестни лекари напуснаха местата, където работят и станаха представители на фирми или заминаха за чужбина. Лично имам няколко такива приятели. Защото няма нормален човек, който се е бъхтал 10 години да учи и после да вземе специалност и да работи за 400 лв. после, дори и за 1000, подложен на огромно психическо напрежение. [cool] Здравните осигуровки в чужбина са много високи. мои приятели в Германия например всеки месец плащат по неколкостотин евро. [cool] И там касите се точат и има много неподготвени и бездарни лекари. [cool] Имам пациенти от Холандия, Германия и Австрия например, които редовно ги консултирам по телефона. [cool]
Днес си говорехме с една жена, която беше живяла известно време в провинцията до един голям град, няма да къзвам къде, и ми разправяше, че там няма къде да се обърне, за да разчита на здравна помощ. Няма кардиолог, няма онколог, едно джипи на огромен брой хора, без болница и база... [cool] А защо е така?! [cool]



Публикацията е редактирана (08-09-10 22:39)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.