Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Rock argentino y huayno boliviano
Автор: itilien   
Дата:   26-07-10 12:03

Ето тук една готина песничка, на една аржентинска рок група:
http://www.youtube.com/watch?v=E6xGZR-ihbk&feature=related


А като за контраст тук може да чуете с какво ме измъчваха в цялa Боливия и Перу. Това подобие на музика се носи навсякъде, включително и в автобусите. Текстовете са умопомрачаващо дебилни и еднакви, а нашата чалга е на няколко светлинни години напред :)

http://www.youtube.com/watch?v=BuHYZvSzyqs

Отговори на това съобщение
 Re: Rock argentino y huayno boliviano
Автор: Amigo   
Дата:   26-07-10 12:05

бая трътлести тия боливийски какички [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Rock argentino y huayno boliviano
Автор: promis   
Дата:   26-07-10 12:08

Прибра ли се в България? [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Rock argentino y huayno boliviano
Автор: ALBIREO   
Дата:   26-07-10 12:09

Клипът на аржентинците кефи.

Но вторият линк води към нещо... доста смешно... [smilie18] [smilie18] [smilie18]
За веднъж изглежда е забавно, но да го слушаш постоянно навярно е истинско мъчение. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Rock argentino y huayno boliviano
Автор: itilien   
Дата:   26-07-10 12:13

В боливия са така каките :) Трудно ще намериш някоя по нашенските стандарти, сигурно 1 на 100. А за уайното - не знам как им понася, но се слуша както тук нашата чалга се слуша.

Отговори на това съобщение
 Re: Rock argentino y huayno boliviano
Автор: Amigo   
Дата:   26-07-10 12:14

ми такава им е културата на хорицата явно [smilie5] а как са като хора иначе? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Rock argentino y huayno boliviano
Автор: itilien   
Дата:   26-07-10 12:53

Зависи. Като цяло и боливийците и перуанците са малко затворени по отношение на чужденците. По градовете те приемат до известна степен като подвижен портфейл и гледат да те поизлъжат с цените, но не винаги естествено. Перуанците са особено меркантилни, еле пък по туристическите места, но сякаш по-малко лъжат с цените. По селата ако не е туристическо място са приятелски настроени и показват доста голямо уважение, особено боливийските селяни. Обръщат се към теб със "сеньор", а в Перу с "мистер". Жените се притесняват доста, мъжете не толкова. Общо правило е, че не обичат да ги снимат. Веднъж в едно село в планината в Перу 7-8 чиляка бяха насядали пред една къща. Рекох да ги попитам дали може да направя снимка, а те като рипнаха, докато вдигна апарата половината се изпокриха. В градовете пък като видят, че ги снимат (говоря главно за традиционно облечените жени, които въпреки, че са в града, обикновено са селянки, дошли да продават нещо) почват да ти викат, една жена в Боливия като ме видя и ми рече "що снимаш, като хвана апарата ще го счупя в главата ти" :))))

За аржентинците и чилийците мога да кажа абсолютно само положителни неща. Много дружелюбни и приятелски настроени, от най-бедните, до най-богатите. Естествено сигурно има и изключения, но поне аз не съм срещал лоши хора. Веднъж една кола с чилийци в Аржентина спря да ми каже, че съжалява, че няма място да ме качи!

Отговори на това съобщение
 Re: Rock argentino y huayno boliviano
Автор: Amigo   
Дата:   26-07-10 12:54

[smilie24] [smilie5] [thankyou] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Rock argentino y huayno boliviano
Автор: Amigo   
Дата:   26-07-10 13:01

а хубави ли са аржентинките [smilie3] [smilie5] [smilie6] [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Rock argentino y huayno boliviano
Автор: itilien   
Дата:   26-07-10 13:20

Ами да кажем, че най-много хубави съм видял там. Но според самите аржентинци, те са териториално разпределени - хубавите са в провинция Буенос Айрес, където повечето народ си е с чиста европейска кръв, наследници главно на италианци и испанци. В патагония са по-грознички, но то там няма и толкоз много хора :)). В северната част, край Салта са повечето тъмни, а са и по-дебели. В Чили също се намират хубави, но там като цяло изглеждат по-indigenes, което обаче не значи грозни. В Боливия са грозни по нашите стандарти, дори доста грозни - високи изпъкнали скули, кръгли лица, едър кокъл. Боливия е държавата с най-висок процент indigenes население - около 65%. В Перу са по-добре, по-дребнички са, по градовете има много повече местиси, в които е комбинирана европейската и тамошната кръв и могат да се видят тук там доста красиви жени. В еквадор са още по-смесени и има още повече хубави, но не знам защото стандарта е по висок ли, та ми се стори, че повечето жени са бая дебели.
Като цяло жените в Южна Америка са често дебели.

Отговори на това съобщение
 Re: Rock argentino y huayno boliviano
Автор: Amigo   
Дата:   26-07-10 13:22

itilien, а какво става с там разните му наркомафии и прочие? [smilie11] и освен наркомафиотите разни "горили" няма ли из болвийските гори? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Rock argentino y huayno boliviano
Автор: itilien   
Дата:   26-07-10 13:35

Боливия е мирна държава, не съм чувал да се говори изобщо за нарковойни или нещо подобно. Не че съм бил в районите, където са кока плантациите, но не съм чувал да има някакви размирици или присъствие на партизани по горите. Виж Колумбия все още имат партизани по шумаците, ама не съм бил там и не знам нищо повече. В Боливия като цяло се чувствах много сигурно почти навсякъде.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.