Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 работите ли като го няма шефът?
Автор: antonio.caro   
Дата:   13-07-10 08:55

Единайсет часа сутринта. Горещ летен ден. Народът се е изпокрил по кабинетите и имитира дейност. Ние сме седнали с колегите на кафе и си клатим краката в синхрон – двадесет секунди наляво, после – двадесет секунди надясно, правим пауза от двадесет секунди и клатенето се повтаря. Да призная, че на моменти ни идваше малко изморително да си клатим краката по тази схема, но нали искахме да проверим какво означава да стоим без шефове и да си клатим краката, трябваше да извършим проверката до край. А шефовете бяха в отпуска. Рай.

По едно време синхронът в клатенето на крака пропадна – колегата до мен направо размаха ръце вместо крака. Аз в този момент се бях отдал на усилено клатене и нямаше как да не се обърна към него, а той ме бутна с рамо и ми каза : „Глей, шефът иде“. Което развали и моя синхрон по клатене на крака.

Бързо се ометохме от кафето без да ни забележи Том и се бутнахме в лабораторията на втория етаж. Трябваше да измислим много бързо някаква стратегия за справяне с положението. Шефът обичаше да прави проверки – внезапно идваше на работа, както уж беше отпуска, ей така, за да види дали сме на работа и работим. Не му беше достатъчно да сме на работа, явно. Така. Времето летеше. Имахме около три-четири минути да измислим нещо и да симулираме някаква дейност. Но каква?

Разтворите не бяха приготвени, апаратурата не беше включена, инструментите не бяха подготвени. Да се приготви един експеримент обикновено отнема около час. А сега имахме минути.

Измислихме. Сложихме самозалепващи хартиените листчета с някаква бележка точно там, където светеха лампичките на апаратурата, уж случайно. Така нямаше да личи, че не е включена, защото включехме ли я, докато загрееше, щеше да мине половин час, а винаги се разпознава кога даденият апарат все още загрява. Това го измислихме. Извадихме и инструменти. Нямахме разтвори за спринцовките. Ако шефът дойдеше без очила, надали би могъл да познае дали има вътре разтвор, или – не. Сложихме иглички на празните спринцовки, подредихме всичко за един експеримент и седнахме да правим микроелектроди – единствената задача, която наистина можехме да свършим, понеже там можеше да се работи веднага.

Д-р Мороу, или Том, както му викахме всички, когато той не присъстваше в стаята, влезе. Ние работехме. Аз правех микроелектроди – а той по случайност е влязъл точно, когато са ни свършили микроелектродите, не че аз съм стоял като мумия на установката за издърпване на микроелектроди, да не си помислите такова нещо? Такава интензивна работа кипеше в лабораторията, че той просто огледа и каза: „О, не искам да ви разсейвам, работете, работете.“, и излезе. Колегите бяха разпределени хаотично из стаята – един беше над инструментите, тъкмо нещо сменяше някакви петриеви панички с други, втори колега беше над микроскопа и гледаше новата ни клетъчна култура, а трети третираше клетъчната култура с едни химиотерапевтични вещества. Сещате се, че ние клетъчна култура нямахме, щото си клатихме краката.

Въпреки това д-р Мороу беше възхитен от нас и ни похвали на директорското събрание, понеже той вече бил спокоен, че ако нещо станело с него, работата в лабораторията щяла да продължи. Директорът, от своя страна, сложи съобщение на сайта на института, че награждава нашата лаборатория с грамота за изключителния научно-изследователски дух.

На общото събрание си взехме грамотите и се поклонихме. А колегите ни ръкопляскаха.

Отговори на това съобщение
 Re: работите ли като го няма шефът?
Автор: tochnia   
Дата:   13-07-10 09:01

Хахаха [smilie24] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: работите ли като го няма шефът?
Автор: asahi   
Дата:   13-07-10 09:03

БАН, соц.

Отговори на това съобщение
 Re: работите ли като го няма шефът?
Автор: джъмбо   
Дата:   13-07-10 09:03

не....

ама пък него го няма само веднъж годишно за 2 дена и през това време следи на видеокамерите [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: работите ли като го няма шефът?
Автор: tnt   
Дата:   13-07-10 09:06

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: работите ли като го няма шефът?
Автор: chicken   
Дата:   13-07-10 09:07

Щастливци! Аз, от както сам съм си шеф (съвсем демократично и по капиталистически)все си се хващам в крачка. В клатене де.

Отговори на това съобщение
 Re: работите ли като го няма шефът?
Автор: chicken   
Дата:   13-07-10 09:08

джъмбо [smilie18] Един мой бивш (шеф де)си гледаше камерите и в джипа !

Отговори на това съобщение
 Re: работите ли като го няма шефът?
Автор: Vinsent   
Дата:   13-07-10 09:09

СОЦРЕАЛИЗЪМ! [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: работите ли като го няма шефът?
Автор: Vinsent   
Дата:   13-07-10 09:17

Някои религии възпитават отношение към труда, като едно от средствата да се доближиш до Бога-творец! [smilie24]
Религията "комунизъм" генерално обезличи труда! [smilie9]


Отговори на това съобщение
 Re: работите ли като го няма шефът?
Автор: chicken   
Дата:   13-07-10 09:25

като гледам кво става по форумите, скайпа и тем подобни в работно време сега, в капитализъмъ, се ше е виновен комунизъмъ. В България ако плащането ме ти е пряко вързано с количеството свършена работа отиде тя. Се Комунизъмъ го гони народа.
Ся ша скочат съвестните, ама мога да им пожелая приятен ден и здраво бачкане

Отговори на това съобщение
 Re: работите ли като го няма шефът?
Автор: джъмбо   
Дата:   13-07-10 09:29

айде айде... на запад кракоклатенето му викат социална мрежа.... там колко време се губи...

по форума мисля че е в десетки пъти по-малко

Отговори на това съобщение
 Re: работите ли като го няма шефът?
Автор: arminius   
Дата:   13-07-10 09:32

"Они не могат ми плати толко малко, колко малко я моим да работим."

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: работите ли като го няма шефът?
Автор: Vinsent   
Дата:   13-07-10 09:45

chicken написа:

> като гледам кво става по форумите, скайпа и тем подобни в
> работно време сега, в капитализъмъ, се ше е виновен комунизъмъ.
>

chicken, времето за изграждане технологична дисциплина на едно предприятие е минимум 15 години, а за промяна моралния облик на общество вероятно 50-100 няма да стигнат. [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: работите ли като го няма шефът?
Автор: otkata   
Дата:   13-07-10 09:50

[smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: работите ли като го няма шефът?
Автор: antonio.caro   
Дата:   13-07-10 09:55

Надявам се не мислите, че това реално се е случило, но много напомня на реалността...

Благодаря ви за положителния отзвук.

Ако ви се четат още работи, можете да го сторите тук -
http://www.antoncaro.com



Публикацията е редактирана (13-07-10 10:37)

Отговори на това съобщение
 Re: работите ли като го няма шефът?
Автор: otkata   
Дата:   13-07-10 09:57

айде сега оправдания. няма да ви издадем споко [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: работите ли като го няма шефът?
Автор: snoopoff   
Дата:   13-07-10 09:58

чикън, не си прав [smilie7]



Публикацията е редактирана (13-07-10 09:58)

Отговори на това съобщение
 Re: работите ли като го няма шефът?
Автор: otkata   
Дата:   13-07-10 09:59

снупоф, не псувай [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: работите ли като го няма шефът?
Автор: snoopoff   
Дата:   13-07-10 09:59

[smilie18]

Забраих запетайката, уа [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: работите ли като го няма шефът?
Автор: chicken   
Дата:   13-07-10 10:21

Не съм ми, нали съм на работа. Знайш ли ко удобно съм се разплул. И си клатя краката щото съм на високо столче

Отговори на това съобщение
 Re: работите ли като го няма шефът?
Автор: snoopoff   
Дата:   13-07-10 10:33

Във Франция ми направи впечатление, че обслужващият персонал работи изключително бавно и мудно. Чахах 20-25 минути за да попитам нещо относно мобилен телефон. Имаше 2-ма служителя и два клиента. В България само като влезнеш и те почват "С какво мога да ви помогна..." За касиерките в супер маркетите няма изобщо да споменавам... нашите са фурии в сравнение с онези. [smilie7]

Работил съм в копирен център и съм обслужвал по 2-3 клиента едновременно. А пък получавам една чртвърт от техните пари (тогава заплатата ми беше 500лв.), при положение, че бачкам повече. И аз искам да си работя бавно и спокойно като французин и да си взимам по 1300 евро минимална заплата ама няма. Заплатата ми сега е 350 евро.


Щото са ни управлявали и продължават да ни управляват крадци, за това, чикън [smilie3]

Хубав ден [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: работите ли като го няма шефът?
Автор: alsash   
Дата:   13-07-10 10:41

...добрият работник (служител), няма нужда от постоянни проверки и инструкции....той си знае задълженията....

Отговори на това съобщение
 Re: работите ли като го няма шефът?
Автор: ivenchev   
Дата:   13-07-10 10:44

Към Радио Ереван:
- Драго радио, кажете какво да правя, че да не се потя докато работя?

След 5 минути:
- Драги радиослушателю, тази думичка работя не я знаем какво означава и даже не бяхме я чували, но ако случайно е това, за което си мислим, не се завивайте с толкова дебело одеало.

[smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: работите ли като го няма шефът?
Автор: 2nYo   
Дата:   13-07-10 10:55

А който си баца за него си ?

Отговори на това съобщение
 Re: работите ли като го няма шефът?
Автор: n1x0n   
Дата:   13-07-10 11:07

Религията "комунизъм" генерално обезличи труда!

Точно обратното. При комунизма имаше респект към труда - към всеки труд.
Сега децата ги е срам да кажат какво работят родителите им, щото на Иванчо майка му била "бизнес-дама" /пък тя некъв долен курволяк/ и обикновеното дете го е срам да каже, че майка му е продавачка или чистачка или сервитьорка...

Пък вроденият мързел и любовта към синекурните длъжности са константа - независимо от социалният строй. Аз каквито мързели и скатавки съм виждал тогава - сега ги виждам същите... да не кажа повече.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.