Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Един бипедален простак с брада...
Автор: matataupa   
Дата:   09-07-10 15:13

Днес, в трамвай номер 5.

Седи до прозореца човек със скръстени крака и говори по телефона. Срещу него седи някаква жена. До него- една възрастна дама от Княжево.

...и изведнъж- крясък:

- Ей, с телефона...ей, с телефона.
Обръща се човекът и какво да види- изкривен бабешки показалец на педя от челото му- сочи и с назидателен тон казва- Махни си крака- не е възпитано.

Със съглашенчески жест кракът беше поставен на мястото му- позиция мирно- до другия, след което разговорът по телефона продължи.

Дамата явно не искаше да приеме битката за спечелена толкова лесно- издебна момент на поемане на въздух и с не по- тих крясък :

- Престанете да говорите по този телефон. Ама че простак.

Тук нещата станаха мааалко по- лични и интересът на човека явно се запали- тази жена определено имаше цел и се стремеше да я достигне.

Със средно добре изиграно притеснение и прикито задоволство човекът попита:

- Какво Ви притеснява моят разговор, едва ли ме чувате в този грохот?
- Не ми отговаряй, не те ли е срам. Нахална младеж... това направиха СДС с децата, невъзпитани хора...

Нещата вървяха към логичен финал, но за беда трамваят стигна следващата спирка, където се качи друга дама на преклонна възраст. Близкоседяща жена стана и отстъпи мястото си...

Отново крясък, този път поне 4 тона по- висок и с истерична фалцетна извивка в края:

- Седнете госпожо( това се оптнасяше към жената, която стана, да отстъпи мястото си- на около 4-5 седалки от това на човека)- Седнете- ей тоя тук ще стане!

Хората в трамвая , получили безплатно зрелище в горещината престорено не обръщаха внимание на разиграващата се драма. Отворила се нова възможност да разнищи случая, човекът се опита да въведе бабата в разумен диалог, а именно:

- Възрастна жена сте и ползвате определени привилегии в обществото, но вие злоупотребявате...

Последва фарс- дамата стана с бастун, вдигнат както Мойсей е вдигнал жезъла си и тръгна по седалките да се жалва и да обвинява 'онзи брадат простак' в стотици грехове- смъртни и не толкова смъртни.

На няколко пъти тръгна с юмрук към смазаната от тежестта на възпитанието, наложените социални норми и съжалението си жертва, заплашва с полиция, със съдба, с дявол... пълната програма.

Само 12 минути по- късно ми дойде спирката и с нескрит кикот и добре прикрита досада слязох от трамвая...

Сега ръпам сникърс и се чудя- къде сгреших. И ако случайно не съм- кой сгреши?

И други неща, но е време да си потърся цигарите и да нахраня котето.

След малко ще намина[smilie7] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Един бипедален простак с брада...
Автор: canonio   
Дата:   09-07-10 15:21

Сега ръпам сникърс и се чудя- къде сгреших. И ако случайно не съм- кой сгреши?

Ти грешиш, че не караш кола, а бойко греши, че не е опасал София с метро. Там обхват няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Един бипедален простак с брада...
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   09-07-10 15:25

Човекът е бил обилно окосмен по лицето и е имал нещастието да попадне в един трамвай с бабата на Нушето.

Отговори на това съобщение
 Re: Един бипедален простак с брада...
Автор: vizov   
Дата:   09-07-10 15:25

Обхват в метрото има ... другаде е проблема [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Един бипедален простак с брада...
Автор: snoopoff   
Дата:   09-07-10 15:25

Дъртите са мноо нагли...

Отговори на това съобщение
 Re: Един бипедален простак с брада...
Автор: matataupa   
Дата:   09-07-10 15:29

Аз съм човека, нали се рабира от текста.

Просто се опитвам да съм обективен.
[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Един бипедален простак с брада...
Автор: imitev   
Дата:   09-07-10 15:29


Ако и беше теглил 2 майни от самото начало нямаше да се стига до края.

Умният човек избира според ситуацията, възпитаният според възпитанието си - което в някои случаи не е много удачно -> справка по-горе.

Отговори на това съобщение
 Re: Един бипедален простак с брада...
Автор: matataupa   
Дата:   09-07-10 15:34

Абе, обмислях го около 1 минута, но нещо в мен ме възпря да отговоря точно това, което си мислех.

В тия жеги, на косъм беше от нервна криза- инсулт...

Пък и какво точно би се очаквало да отговоря?

- Я млъкни, изкукало бабе!
- Оставете ме на мира, ненормалнице!
- ...директно с палеца на крака в диафрагмата...?
- все повече се убеждавам, че и спестих инсулт, оставих това на жегата и тежестта на годините и.

В една книга Кърт Вонегът сложи в устата на един старец думите:

" знаех, че ще е зле, но не подозирах, че ще е чак толква зле"


Отговори на това съобщение
 Re: Един бипедален простак с брада...
Автор: tziko   
Дата:   09-07-10 15:35

И аз съм попадал на такива, дето колкото и да си учтив - няма значение, те вече са те заклеймили заради външния ти вид и само да дишаш - виновен си! Имам един приятел простак от класа и като се сблъскам с някой такъв деде и бабе си викам - ще попаднете вие на моя приятел някой ден и тогава.... голем сеир ще стане.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Един бипедален простак с брада...
Автор: didesignbg   
Дата:   09-07-10 15:36

Смешно ти е, ама аз от онея чавдарски истории (на помощ първо се притича, и си дава мястото в градския транспорт), още изпитвам неистов ужас и чувство на вина ако седна в градски транспорт...

Отговори на това съобщение
 Re: Един бипедален простак с брада...
Автор: jivkojj   
Дата:   09-07-10 15:39

Отстъпвам място само на бременни жени или ако видя, че някой наистина има нужда.

Едно време докато се возех с автобусите, се нагледах на нагли бабички [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Един бипедален простак с брада...
Автор: matataupa   
Дата:   09-07-10 15:42

Аз винаги ставам, зад каквото и да е поведение да се скрие бабата или дядото, мога да си представя как се чувстват 70 годишни кокали и стави в претъпкан друсащ трамвай.

Въпросът е в тежестите на остаряването и това, че май няма адекватни решения за това.


Отговори на това съобщение
 Re: Един бипедален простак с брада...
Автор: NeDDRaG   
Дата:   09-07-10 15:42

Е номера с телефона съм го засичал и аз. Май в 150 беше или в 86, няма значение. Скандал също е ставал и за това, че двойка се целува. А иначе една бабка седя до мен с надеждата да стана, при наличие на поне още пет свободни седалки около мен и нещо започна да мърмори, че нямало вече уважение към възрастните хора и т.н... А аз директно я попитах - като има толкова свободни места за какво мърмори? И че ако иска точно на моята седалка да седне, няма да те огрее.

Отговори на това съобщение
 Re: Един бипедален простак с брада...
Автор: matataupa   
Дата:   09-07-10 15:46

Случки много, аз съм имал 3-4. Сигурно защото съм брадат понякога и дългокос и съм по- разпознаваема мишена.

Не е в това въпроса.

Още не мога да разбера кое точно не е наред, но остаряването определено е кофти процес в доста случаи[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Един бипедален простак с брада...
Автор: snoopoff   
Дата:   09-07-10 15:47

Точно ей тиЯ дъртаци, дето заклеймяват "пропадналата младеж" си изхвърлят боклука и легените с мръсна вода през терасата, опаковките по тротоара... а как пресичат само...

Иначе в метрото сутрин, аз да речем, че бързам за работа, ама бабето се бута пред мене, да не би да излезне от влака последна! За къде бърза толкова много едва ли някой знае... ма то не са лакти, не са торби и чудеса, деа... едвам ходи уж, ама като тръгне да излиза/влиза минава като валяк [smilie5]



Публикацията е редактирана (09-07-10 15:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Един бипедален простак с брада...
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   09-07-10 15:49

Целият живот е едно оцеляване. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Един бипедален простак с брада...
Автор: matataupa   
Дата:   09-07-10 15:50

Забелязвал съм го синдрома. На спирката крета едвам едвам с бастуна, но веднъж отворят ли се вратите се втурва с лакти и чело напред, разблъсква всичко и като седне- пак страдалческата финзиономия.

Наскоро даже видях и друг трик- влиза със скок и мята торбата по празната седалка на 2-3 метра. Но пък друга баба , която се качи от съседната врата се оказа по- близо- с бастуна побутна торбата и седна тя.

Па като се почнаха едни люти клетви...

Нещо вредно има във въздуха или доста народ няма късмета да остарява като...вино [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Един бипедален простак с брада...
Автор: snoopoff   
Дата:   09-07-10 15:53

Освен бабички, не съм виждал други хора да се опитват да влезнат в метрото през масата излизащи пътници. Нормалните хора изчакват другите да излязат. Тези бабички не. Те искат да влязат първи. Не им пука, че пречат на останалите хора... Това за мен е наглост. И се пререждат. [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Един бипедален простак с брада...
Автор: snoopoff   
Дата:   09-07-10 15:55

И аз съм брада и любимата ми реплика отправена от женски устенца спрямо мен е "простак!"

Някак си ме забавляват [smilie5]

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Един бипедален простак с брада...
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   09-07-10 15:55

Да ама те са коренячки, а младите са пришълци от прованса. Какви са те, че да се возят на техния трен.

Отговори на това съобщение
 Re: Един бипедален простак с брада...
Автор: Safira   
Дата:   09-07-10 15:55

Автор: matataupa
Дата: 09-07-10 15:50

Па като се почнаха едни люти клетви...


[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Един бипедален простак с брада...
Автор: asahi   
Дата:   09-07-10 15:56

Грешката ти е, че рупаш сникърс вместо да лъхнеш една биричка.

Отговори на това съобщение
 Re: Един бипедален простак с брада...
Автор: the_shooter   
Дата:   09-07-10 16:00

Ами ти си страна в случея, няма как да си обективен.

Отговори на това съобщение
 Re: Един бипедален простак с брада...
Автор: matataupa   
Дата:   09-07-10 16:01

Не пием такива неща, Асахе.

До мойте вътрешности рядко и с повод се докосват само Мартини и отбрани вина.

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Един бипедален простак с брада...
Автор: imitev   
Дата:   09-07-10 16:04


Ей сега пред офиса един с колело и друг с кола (простаци) щяха да се сбият, защото тоя с колата свирнал на тоя с колелото.

Единият хвърли колелото, другия отвори врата и щяха да направят въргала за 1 свирка!

Българийо!!!

Само бой, е.ан и сръбска музика ни оправя, да ни вземат мътните[smilie9] [smilie9] [smilie9]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.