Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 112 - пълен т...к или каруца, впрегната пред коня...
Автор: NeDDRaG   
Дата:   30-06-10 20:56

Съседката от втория етаж паднала... в 16:30. Обадили се на 112, от там им казали, да намерят мъже да я свалят. Дойдоха преди около 40 минути... Свалихме я не с носилка, ами в одеало.... Питам с няколко неща: Какво щеше да стане, ако жената беше по-зле или спешна и бърза ли е бързаата медицинска помощ? Защо в линейката няма нослика, с която да може да се свали човек по-лесно? Не прегнахме ли каруцата пре кона, като изградиме мрежата на 112, но няма структуратаа, която да го направи действащ?

Отговори на това съобщение
 Re: 112 - пълен т...к или каруца, впрегната пред коня...
Автор: neuromancer   
Дата:   30-06-10 20:58

ее, ти пък. 112 беше изискване на ЕС, а за структурата отдолу нищо не са казали. Всичката ни работа такава.

Отговори на това съобщение
 Re: 112 - пълен т...к или каруца, впрегната пред коня...
Автор: NeDDRaG   
Дата:   30-06-10 21:01

Ми то се тая. Изискване. Ми то хубаво, ама да бяха изискали и структурата, щото ако се налижи и на тях да го ползват...

Отговори на това съобщение
 Re: 112 - пълен т...к или каруца, впрегната пред коня...
Автор: ARGO   
Дата:   30-06-10 21:09

от болницата ми казаха ела си земи бабата, тя беше на 90... изобщо не ги интересува как ще се оправяш, къде и как ще я качваш [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: 112 - пълен т...к или каруца, впрегната пред коня...
Автор: voyager   
Дата:   30-06-10 21:14

Тъй, тъй...
Обаче пък, остави си колата в синя зона без да платиш.
На петата минута са те заключили!
Въпрос на приоритети.

Отговори на това съобщение
 Re: 112 - пълен т...к или каруца, впрегната пред коня...
Автор: neuromancer   
Дата:   30-06-10 21:20

Еми те са решили че структурата се подразбира, ама ние нали гледаме все по-малко да работим и повече да вземем..

Отговори на това съобщение
 Re: 112 - пълен т...к или каруца, впрегната пред коня...
Автор: exo99   
Дата:   30-06-10 22:18

Да ви кажа как стоят нещата.
Поради ниските заплати на лекарите и шофьорите в спешната помощ, на дежурство в София рядко има повече от 13 - 14 екипа, понякога са 12. По норматив трябва да са поне 50. Просто няма хора , постъпват или прясно завършили, които като се ориентират след два-три месеца , се махат, или разни изгонени от други места по различни причини - не взели специалност или друго.
Лекарите в спешната помощ в София взимат по около 600 лева.
С шофьорите е още по-зле - заплатите им са по около 400 лева.
Не е предвиден щат за санитари , а ако трябва да се сваля на носилка човек от 5 етаж, защо да трябва да носи доктора или шофьора.
Единият е учил доста години не за да е хамалисн, другият е назначен да управлява автомобила, също не за носач.
За това искат да се намерят хора за сваляне или качване.
Поставете се на тяхно място - на всяко дежурство по няколко случая да мъкнеш носилката - ако съм аз лично, след втория - третия път ще напусна.
Би трябвало да вземем опит от щатите - там има парамедици, които работят в спешната помощ.
Не могат да си позволят тази дейност да я вършат лекари.

А относно телефон 112 - това е пълен шит- да се обаждаш на оператор, той после да препредава на диспечер в спешната помощ или пожарната или полицията.
Този телефон беше създаден на практика за чужденците. Аз лично не бих се обадил там а направо на телефоните на пожарна, полиция или спешната помощ.

А това, че бабата е паднала и са дошли след два часа - всичко е на принципа на приоритети - първи са катастрофите и ранените от тях, после инсулти и инфаркти или някакви нещастни случай, чак накрая бабата, която е паднала и си е счупила крака.
При 12 - 15 екипа за целия двумилионен град, просто няма как да е по друг начин. Отделно са задръстванията и другите фактори.

Ужасното ще е след десетина години, когато квалифицираните лекари от болниците ще са се изнесли на запад за повече кинти.
И сега не стигат анестезиолози, някои видове хирурзи, патоанатоми и ред други специалисти.
Тогава наистина ще го духат бедните.

ПП аз лично не работя в спешната помощ в София

Отговори на това съобщение
 Re: 112 - пълен т...к или каруца, впрегната пред коня...
Автор: OGIMAG   
Дата:   30-06-10 22:34

И по-зле ще бъде.

Отговори на това съобщение
 Re: 112 - пълен т...к или каруца, впрегната пред коня...
Автор: dobriman   
Дата:   01-07-10 11:11

exo99, аз пък имам следният въпрос: осигурявам се на 2 000 лв. Сметни сам/а колко ми струва здравеопазването на месец...

Защо трябва да съм загрижен, кой колко взема, за какво е учил и колко екипа са на смяна?

Като не могат да се справят с това, може да пробват друго /доскоро се търсиха неквалифицирани служители много ... за строежите/.
Или по-логичното, никой не работи, ама и никой не иска от теб да плащаш.

Отговори на това съобщение
 Re: 112 - пълен т...к или каруца, впрегната пред коня...
Автор: Diandimov   
Дата:   01-07-10 11:19

Лекарите взимт 600 лева на ден или на седмица?

Ако е на седмица е безумно малко, наистина...

Отговори на това съобщение
 Re: 112 - пълен т...к или каруца, впрегната пред коня...
Автор: El_Fuego   
Дата:   01-07-10 11:26

На час, Димов, на час... [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: 112 - пълен т...к или каруца, впрегната пред коня...
Автор: emilliano   
Дата:   01-07-10 11:26

dobriman [smilie23] [smilie23] , по тоя въпрос трябва да се обърнеш не към лекарите, а към симеон дянков и всички бивши и настоящи бюджетосъставители.

exo99[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Пак казвам - ей тва е резултата от комунизма - хората приемат лекаря като обслужващ персонал, който трябва да им ближе г*за за без пари. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: 112 - пълен т...к или каруца, впрегната пред коня...
Автор: cicomanco   
Дата:   01-07-10 11:27

На месец пич, ....на месец....[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: 112 - пълен т...к или каруца, впрегната пред коня...
Автор: Diandimov   
Дата:   01-07-10 11:30

На лунен или на календарен месец?

Отговори на това съобщение
 Re: 112 - пълен т...к или каруца, впрегната пред коня...
Автор: dobriman   
Дата:   01-07-10 11:37

emilliano, не ме интересуват политиците. Говорим за лекарите, отношението им, ЗАДЪЛЖЕНИЯТА (служебни).
И най-вече: Е ли е нужно да разбиеш носа на акушера (примерно) за да спре да те изнудва за пари и да си мръдне пръста за да не умре жена ти.
...примерно.

Отговори на това съобщение
 Re: 112 - пълен т...к или каруца, впрегната пред коня...
Автор: Diandimov   
Дата:   01-07-10 11:40

Diandimov [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: 112 - пълен т...к или каруца, впрегната пред коня...
Автор: exo99   
Дата:   01-07-10 13:55

Това, че се осигуряваш върху 2000 лева на месец, си е твой проблем.

При сегашния принцип на взаимно здравно осигуряване, дали се осигуряваш върху 2000 лева или върху 300 лева, няма абсолютно никакво значение за услугите, които ще получиш.

Това с осигуряването е друга тема.
Аз ти говоря какво е реалното положение на нещата - при мизерно заплащане, получаваш всичко на най-ниското ниво.
Просто в спешната помощ няма да остане нито един свестен доктор.

Другото дето си казал, за счупване на носа на който и да е - просто не те съветвам.
Прочети какво пише в наказателния кодекс за нанасяне на средна телесна повреда на длъжностно лице при изпълнение на службата му.

Че има изнудвачи при лекарите - има.

Но темата беше за телефон 112.

Просто ако живеете в София, при нужда от спешна медицинска помощ звънете на 150, за пожар на 160 и полиция спешно търсете на 166.

Като ги закрият тези телефони след година - две, ако имате късмет - ще оцелеете.

Дано не ви се случва да имате нужда да звъните [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: 112 - пълен т...к или каруца, впрегната пред коня...
Автор: dobriman   
Дата:   01-07-10 14:20

Ето тук е проблема на просещите общаци.
Могат да предложат единствено най-ниското ниво, както спомена. А мизерното заплащане им служи за да успокояват съвестта си, ако са по-млади /щото не може да е оправдание, за неспазването на клетвата, която са дали/.

А за счупването на носа... не го пожелавам на никого да се налага, понесъл съм си последствията и ако се срещна случайно с това "длъжностно лице" на улицата ще му счупя този път повече пръсти с носа

Заслужава си последствията.

А щом това, че се осигурявам на 2000 лв е мой проблем, ниските заплати на лекарите би трябвало да са техен проблем.

Защо тогава те го превръщат в мой?

Отговори на това съобщение
 Re: 112 - пълен т...к или каруца, впрегната пред коня...
Автор: ohluff   
Дата:   01-07-10 14:51

Преди 20 години, като млад лекар, току-що върнал се от разпределение на село (имаше и такава работа едно време) изкарах една година в софийската бърза помощ ...

мога да ви говоря и за мизерията там и за условията и за (де)квалификацията на лекарите. И за неудовлетворението на хората там, както от статуса им, така и от неспособността да помагат по-добре и по-бързо.

иакам да кажа на dobriman, дето се пени тук, чупи носове и ни обяснява колко много плаща за здраве да си замълчи. exo99 му го е обяснил добре. И да се радва на това, че има добър доход, защото както върви в страната, доброто медицинско обслужване ще струва пари. Както казва онази реклама "Много пари!".

Отговори на това съобщение
 Re: 112 - пълен т...к или каруца, впрегната пред коня...
Автор: dobriman   
Дата:   01-07-10 14:52

...щото то сега е безплатно.

Отговори на това съобщение
 Re: 112 - пълен т...к или каруца, впрегната пред коня...
Автор: exo99   
Дата:   01-07-10 14:55

Нещо прекалено се взираш в себе си и не можеш да погледнеш на проблема като цяло.

Там където работиш и се осигуряваш върху 2000
лева, ако ти плащат 500 лева, сигурно ще избягаш. И ще остане по-малко кадърния и после още по-малко и така до безкрай.

Отново ти казвам, това, че се осигуряваш върху 2000 лева, АБСОЛЮТНО не те разграничава от този, който се осигурява върху 300 лева / просто лекаря няма как да знае/ а и това има значение само за данъчните [smile]
А спешната помощ е безплатна.
И като се осигуряваш върху 2 бона и недай си Боже да ти се наложи да извикаш линейка, добре е да попаднеш на сестра - диспечер в спешната помощ, която да може така по телефона да прецени калка е спешно да прати линейката при теб, щото нещо те е заболяло или при човек , получил инфаркт, който ако бързо получи помощ, може и да прескочи трапа.
И по темата - да не ти се случва на 112 да те свържат с някакъв кол център, откъдето да препредават твоя проблем.

Предполагам, че си висококвалифициран, за да получаваш добри доходи.
Но не би изхвърлял боклука и не би мил подове, щото си се хванал на тази работа.

Защото аз, ако бях лекар и работех в спешната помощ, нямаше да нося носилки, защото това НЕ Е МОЯ РАБОТА.
Лекарят трябва да е лекар, инженерът - инженер, носачът - носак и чистачът - чистач.
На запад нещата са определени и затова има ред.

Отговори на това съобщение
 Re: 112 - пълен т...к или каруца, впрегната пред коня...
Автор: ohluff   
Дата:   01-07-10 14:56

ами аз разбрах, че ти разчиташ на безплатното - като за без пари - толкова! :)))) нали носове чупиш :))))

знаеш ли как ги обичам такива отворковци и бабаити като теб ... само да ги видиш, когато се разболеят сериозно (а това ни чака всички! - и тия с пари, и тия без) как треперят за живота си и колко меки и добрички стават :))))
как те гледат в очите и чакат на теб.

Отговори на това съобщение
 Re: 112 - пълен т...к или каруца, впрегната пред коня...
Автор: dobriman   
Дата:   01-07-10 14:57

А иначе, като сте толкова добри лекари, страх ли ви е, че ще стане платено здравеопазването?

няма да има изнудвания, ще има работа само за кадърните...

И кво ще правим тогава? Кой телефон ще ни е виновен? 911?

ЕХО, когато става въпрос за живота на човек, парите не трябва да са фактор. За нашите лекари са. И то по незаконен начин.
Никой не е насила станал лекар. Ако има проблеми - трябва да се решават не за сметка на живота и здравето на хората.

Ти обаждал ли си се някога на бърза помощ, за да видиш колко информация ти искат, ако намериш някоя кифла да вдигне де. Ако не познаваш "клиента", няма дори да дойда. Ако ти обърне внимание диспечерката и не забрави да каже на някой "лекар"... чакаш тоя "лекар" да си изпие кафето, шофьора да си допуши последните 4 цигари от кутията и ако не е кофти времето ще наминат.

ФАКТИ.

през 112 имаш шанс да бъде записан отчаяният ти вопъл + тяхното обаждане към бърза "помощ".

Клоуни и престъпници.
Това е положението.



Публикацията е редактирана (01-07-10 15:05)

Отговори на това съобщение
 Re: 112 - пълен т...к или каруца, впрегната пред коня...
Автор: ohluff   
Дата:   01-07-10 14:58

exo99 [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: 112 - пълен т...к или каруца, впрегната пред коня...
Автор: exo99   
Дата:   01-07-10 14:59

Тотално изместваш темата - тя е за тел 112.

Не ги е страх лекарите, те почнаха тотално да не стигат. Казах ти по-горе - скоро няма да има кой да ти сложи упойката.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.