Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 За замърсяването на околната среда
Автор: Diandimov   
Дата:   11-06-10 06:13

Пак за кварталния сръбски магазин с "европейски деликатеси" ще говоря ( виж тая тема )

Прави впечатление че всичко е в много малки разфасофки и е опаковано в някакви "кукленски" опаковчици.
Аз, естествено, веднага се замислих колко много замърсява това природната среда.
Да, знам че малки разфасофки има навсякъде. Но в Европа като че ли те имат голям превес над големите опаковки и разфасофки.

Жена ми не можеше да вдене как е възможно да направиш body wash и да го натикаш в тубички от по 500 грама. Нали катко се изкъпеш 2 пъти и ти трябва нова туба!

Шарената сол която купих: един голям плосък пакет, с дизаин и добър цветен печат. А вътре - 30 (!!!) грама шарена сол.
Добре, ако е за домакинство е безумно малко, а ако е пакет за еднократна порция, е много голямо. И пакета, и шарената сол.

Къкв е смисъла на тези опаковки?

Това не е ли преднамерено замърсяване?
Ако имаш един тон продукт и го затвориш в безброй малки опаквки означава да имаш много отпадъчен материал след употребата на тоя продукт. Също много енергия, труд, мастила и материал за да произведеш тези много безсмислени малки опаковки. Също замърсяване!
Да не говорим за това че трябва всеки ден да ходи човек да си купува нови и нови неща в тези "мострени" разфасофки, защото свършват бързо. Колко време и енергия отива само за това!

Това е кощунство.
Да ти докарат един камион стока, повече от половината тегло на която е в опаковки и опаковчици разни!
Смятай колко боклук!


Отговори на това съобщение
 Re: За замърсяването на околната среда
Автор: canonio   
Дата:   11-06-10 06:37

Кажи на жена ти, че опаковка от 500 грама не е разхищение, но изхабяването на 250 грама шампоан за едно къпане, е....

А за храната - има срок на годност.
За какво ти е една кофа шарена сол всъщност?

Отговори на това съобщение
 Re: За замърсяването на околната среда
Автор: Diandimov   
Дата:   11-06-10 07:58

Не ми трябва една кофа шарена сол. Но можеше поне да е в кутия от порядъка на 700 грама! Това е траен продукт. Във всеки случай голям и скъпо напечатан целофанен плик със само 30 грама вътре е... тъпо. Ни за домакинство, ни за еднократна употреба.

Темата ми е за замърсяване на околната среда от ненужно микроскопични опаковки - както за производството им, така и след употребата им.

И за къпането - водата тук е твърда. И в България има твърда вода на много места. Туба от 500 грама с body lotion отива за не повече от 3-4 къпания. А жена ми е малка, виж в профила!

Можеше да се направи туба от литър и половина, да се спести много материал и енергия, както и три паления на колата за да се купят иначе три малки опаковки.
Не мислиш ли?


Отговори на това съобщение
 Re: За замърсяването на околната среда
Автор: asahi   
Дата:   11-06-10 08:01

Шарената сол не е траен продукт.

Отговори на това съобщение
 Re: За замърсяването на околната среда
Автор: Diandimov   
Дата:   11-06-10 08:02

Не е?

Има сол и червен пипер. Не може да изкара 3 до 6 месеца?

Отговори на това съобщение
 Re: За замърсяването на околната среда
Автор: pmartinov   
Дата:   11-06-10 08:02

Най-лесно пари се правят от малки опаковки .


Отговори на това съобщение
 Re: За замърсяването на околната среда
Автор: asahi   
Дата:   11-06-10 08:03

Сол и червен пипер? Пробутали са ти менте.

Отговори на това съобщение
 Re: За замърсяването на околната среда
Автор: Diandimov   
Дата:   11-06-10 08:06

Добре, на вкус има сол и червен пипер.

Плосък вкус, няма нищо екзотично.
Да снимам ли опаковката и да я пусна?

И пак казвам - пари дали се правят повече от малки опаковки не знам, но темата ми е за замърсяването от тая глупост!

Отговори на това съобщение
 Re: За замърсяването на околната среда
Автор: ivenchev   
Дата:   11-06-10 08:09

По-скоро би "замърсил" околната среда с "оная" лютеница, както си я описал ... [smilie10] [smilie10] [smilie10]

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За замърсяването на околната среда
Автор: Diandimov   
Дата:   11-06-10 08:14

Ми тя си е традиционната българска лютеница, с хорото отпред и прочее. Внос от България.

Отговори на това съобщение
 Re: За замърсяването на околната среда
Автор: asahi   
Дата:   11-06-10 08:25

В кварталния супермаркет има поне 10 вида лютеницю - едра, ситна, люта, сладка, домашна и т.н. Онази с първомайската с хорцето много отдавна не съм я виждал.

Отговори на това съобщение
 Re: За замърсяването на околната среда
Автор: ivenchev   
Дата:   11-06-10 08:29

Автор: asahi
Дата: 11-06-10 08:25

В кварталния супермаркет има поне 10 вида лютеницю - едра, ситна, люта, сладка, домашна и т.н. Онази с първомайската с хорцето много отдавна не съм я виждал.


Как да я видиш, като я правят единствено за износ ... [smilie3] ?

Отговори на това съобщение
 Re: За замърсяването на околната среда
Автор: Diandimov   
Дата:   11-06-10 08:30

Значи какво - менте?

Може.

Като дойда в БГ ще направя съпоставка.

Отговори на това съобщение
 Re: За замърсяването на околната среда
Автор: Lalinda   
Дата:   11-06-10 12:19

Шарената сол поема влага, отвориш ли веднъж пакета.
[smilie3]

И с останалите смлени подправки е така.


Отговори на това съобщение
 Re: За замърсяването на околната среда
Автор: IvoZafirov   
Дата:   11-06-10 12:23

Личи си кой е консуматор... 700 шарена сол за 3-6 месеца, 500 грама шампоан за две къпания..

Я ходи хапни един "овърсайз ми" и после ще си говорим за опаковките.

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: За замърсяването на околната среда
Автор: snoopoff   
Дата:   11-06-10 12:29

И за къпането - водата тук е твърда. И в България има твърда вода на много места. Туба от 500 грама с body lotion отива за не повече от 3-4 къпания. А жена ми е малка, виж в профила!

Бах тия американци!!! [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: За замърсяването на околната среда
Автор: djogata   
Дата:   11-06-10 12:34

Диандимов, глей сега тука една малка статистичка:

Годишно количество отделяни отпадъци на глава от населението по държави

Както виждаш, американците гордо държат първото място. Държави от класа със "малките опаковки" като Сърбия и България (примерно Чехия, Гърция, Унгария са в статистиката) произвеждат едва около половината количество боклуци в сравнение с американците.

Така че, не, малките опаковки едва ли водят до замърсяване на околната среда, напротив - големите опаковки често правят повече проблеми - защото се купува повече, отколкото може да се изконсумира. Остатъкът често се изхвърля - така че се получава голяма разсипия. Типично американски модел [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За замърсяването на околната среда
Автор: djogata   
Дата:   11-06-10 12:38

Сега намерих статистика и за България, тя е 480кг на човек на година, при 720 за световните "лидери" - САЩ.

Отговори на това съобщение
 Re: За замърсяването на околната среда
Автор: 798099   
Дата:   11-06-10 12:41

Джога, преди години имаше една класация за това , какъв процент от отпадъците се преработва. Японците си бяха поставили задачата да достигнат 80% оползотворяване на отпадъците до 2000 година.

Понеже си признат майстор на търсачката, можеш ли да намериш нещо по този въпрос?


Отговори на това съобщение
 Re: За замърсяването на околната среда
Автор: Diandimov   
Дата:   11-06-10 12:45

480 кила на година срешу 720 за американците, съпоставено с дохода и количеството на напазаруваното е доста.

Значи в България, въпреки че се пазарува в пъти по- малко, отпадъка е само с около 1/3 по- малко.

Ето това имам предвид!
Защо именно малките опаковки да не са виновни за това?

Отговори на това съобщение
 Re: За замърсяването на околната среда
Автор: djogata   
Дата:   11-06-10 12:53

Диандимов, ми защо тогава в другите богати европейски страни, със доходи, съпоставими на тези в САЩ отпадъкът също е 1/3 по-малко?

И защо в САЩ се преработват по-малко от 25% от отпадъка, като този процент е над 50% за също така богатите, консуматорски западноевропейски държави?

хАмериканците са просто свикнали да консумират много, ненужно много, като каквото не успеят да изплюскат или каквото просто им омръзне/окаже се ненужно - го изхвърлят.

Отговори на това съобщение
 Re: За замърсяването на околната среда
Автор: menthol   
Дата:   11-06-10 12:57

И аз се чудих, защо като си купуваш ДСЛР има само един от 500 гр. в опаковката?

А то вътре найлончета, хартийки, разделителни картончета, отделно за батерийката, отделно за ръководствата, за дисковете със софтуер, за ...
Абе много хартия и полипропилен хабят тези американци!

И то за к'во? За ДСЛР, който след 4-5 месеца му изтича експлоатационния срок и трябва да се купува ново тяло.


Друго си е да ти пакетират дузина ДСЛР в едно кашонче без ситопечат, за д ане знаеш какво има вътре. Хем екологично, хем изненада като го отвориш. Мислиш Д40 вътре, а то 40Д.

Отговори на това съобщение
 Re: За замърсяването на околната среда
Автор: Diandimov   
Дата:   11-06-10 13:00

Ние каквото напазаруваме не го изхвърляме.

Освен това тук отпадъците се събират разделно и се обработват. Хартии, метал и стъкло се рециклират.

Отговори на това съобщение
 Re: За замърсяването на околната среда
Автор: antonio.caro   
Дата:   11-06-10 13:04

диане,
страшно звучи опаковка от шарена сол 700 грама.
кой ще ти яде толкова шарена сол?
че има поне 30 вида сол, може да искам да пробвам друга?
много си се американизирал! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За замърсяването на околната среда
Автор: Diandimov   
Дата:   11-06-10 13:08

Страшно ти звучи по- голяма опаковка подправка?!

На мен пък ми звучи страшно опаковка с 30 грама шарена сол.

Тук въздуха е много сух, така че каквато и подправка да купя, не се овлажнява или разваля. Порзвам я докато свърши...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.