Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Какво мислят американците за нас : В това царство щастието е
Автор: pmartinov   
Дата:   26-05-10 21:48





ПРЕСТЪПЛЕНИЕ


Отговори на това съобщение
 Re: Щастието е
Автор: A400   
Дата:   26-05-10 21:50

абе... като Батето.... Аз тая държава съм я отписАл ....

Отговори на това съобщение
 Re: В това царство щастието е
Автор: Lalinda   
Дата:   26-05-10 22:05

Пе-Мартинов нещо много повишил активността си...


Отговори на това съобщение
 Re: В това царство щастието е
Автор: ivodam   
Дата:   26-05-10 22:16

Lalinda: Нека, момчето има будна съвест и истински се тревожи за съдбините на злочестата ни Родина и за човечеството като цяло. Но малко сме тези, които го разбираме. Аз и му прощавам разни работи, от време на време.

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: В това царство щастието е
Автор: chill   
Дата:   26-05-10 22:18

Хахахахахахахахахах [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: В това царство щастието е
Автор: boni   
Дата:   26-05-10 22:22

Хубава статия, хареса ми. Правдиво написана.
Някои от коментарите под статията са показателни.[smile]
Самата статия няма много общо със заглавието, което е сложил Мартинов, това е само малък щрих от статията - една аналогия с детска песничка.



Публикацията е редактирана (26-05-10 22:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво мислят американците за нас : В това царство щастието е
Автор: ivodam   
Дата:   26-05-10 22:39

Хи-хи, помня го това гостуване на Роб Халфорд при Слави Трифонов и как изтресе, че хеви метълът бил музиката на работническата класа - на Дългия му увисна чейнето [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: В това царство щастието е
Автор: kaiser.soze   
Дата:   26-05-10 22:39

интересно, да. няколко цитата, щото повечето едва ли биха прочели всичко.

Ето и една асоциация за България, с която се срещнах в Америка: голяма част от възрастните са израснали с един детски филм-мюзикъл на име "Чити Чити Бенг Бенг" (1968). В него покрай другото се разказва и за царството Вългария (на английски се произнася досущ като България, с променена първа съгласна) и в това царство един ужасен владетел ненавижда децата и ги хвърля в затвори. В това царство

щастието е престъпление.


***

Как така простите американци не били чували нищо за България!? Та ние, с нашата хилядолетна история, ехееей... Но какво, ако такъв един докачлив българин все пак преодолее за миг връхлетялата го горчивина и се сети на свой ред да попита човека пред себе си той/тя откъде е и не щеш ли - попадне на някой от Небраска, Омаха, Айова или Гуам?

***

За мен не е странна честната реакция на американец, който не знае нищо за България; странна е арогантността на българина, който е възмутен от този факт! Като дете моите родители ме изпращаха често да прекарвам ваканциите си "на село" при баба и дядо.

***

а ето и малко цитати от коментарите.

"Какво мислят американците за нас, българите?"
Мислят ни за примитиви,меко казано....Ако си на по висок пост,и си обкражен с по инитилигентни хора не ти се припомня през ден от къде си.........По някога са ми задавали въпроса ти от Европа ли си,или от Източна Европа ?Имал съм случай когато са искали да ме бият като ме чуят ,че говоря с акцент.......Статията е много девствена,повърхносттна.......Далеч не са толкова розори нещата,както ги описва говорещия..


***

А ИНАЧЕ ТЕ И В ЕВРОПА НЕ ЗНАЯТ КЪДЕ Е БЪЛГАРИЯ!!!!ВИЖТЕ ПАПАТА!?!?!НИ НАРЕЧЕ МАКЕДОНЦИ КАКВО ПОВЕЧЕ ДА ИСКАМЕ???

***

Zahari, kaktoi ti, redaktore na vesti.bg, aide da nau4ite nai-nakraq kyde adjeba se postawqt zapetaikite w bylgarskiq ezik. Mnogo negramotno e taka, a i sysipwa viziqta na hubawata statiq

***


Дреме ми на оная работа за това какво мислят америакнците за нас,българите.И сигурно не само на мен ми дреме.Това,че авторът си е измислил темичка съвсем не значи,че това се отнася за всеки българин.Аман от комплексари,които възхваляват Запада и сбирщината наречена американци, а се опитват да вменяват на българина, че е на светлинни години назад от тях.

***

амиии, нищо страшно и необичайно, съвсем в реда на нещата..


Отговори на това съобщение
 Re: Какво мислят американците за нас : В това царство щастието е
Автор: pmartinov   
Дата:   26-05-10 22:53

За мен тази статия показва колко различни вселени сме с американците като светоглед, ценности и възприятия.Помага ни да се видим през очите на хора с друга,различна от нашата визия за света.Много важно е човек да се види под друг, различен от неговия ъгъл за да разбере колко много измерения има света в който ние живеем.


Отговори на това съобщение
 Re: Какво мислят американците за нас : В това царство щастието е
Автор: chill   
Дата:   26-05-10 22:59

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво мислят американците за нас : В това царство щастието е
Автор: rumiana   
Дата:   26-05-10 23:28

Много добре написано! Отивам да си купя "18% сиво", че още не съм я чела [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво мислят американците за нас : В това царство щастието е
Автор: riddick   
Дата:   27-05-10 00:26

Хахаха, аз пък всъщност прочетох статията, без да поглеждам коментарите[smilie18]

Благодаря Кайзере[smilie24]

Показателен е коментарът на "шльокавица"...[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво мислят американците за нас : В това царство щастието е
Автор: IvoZafirov   
Дата:   27-05-10 00:50

"Какво мислят американците за нас, българите?"
Мислят ни за примитиви,меко казано....Ако си на по висок пост,и си обкражен с по инитилигентни хора не ти се припомня през ден от къде си.........По някога са ми задавали въпроса ти от Европа ли си,или от Източна Европа ?Имал съм случай когато са искали да ме бият като ме чуят ,че говоря с акцент.......Статията е много девствена,повърхносттна.......Далеч не са толкова розори нещата,както ги описва говорещия..
---------------------------------------------

То и у нас може да го сбият, като го чуят как мьекаш...

А иначе статията е много добра! [smilie24]

ПП: И като Бони

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.