Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Какво знаете вие за БАН!
Автор: Diandimov   
Дата:   23-05-10 11:25

Нищо. Нищо и половина!

БАН на практика е нещо много повече , по- голямо и по- значимо от всичко което само сме чували за тази институция!


Отговори на това съобщение
 Re: Какво знаете вие за БАН!
Автор: Luxor   
Дата:   23-05-10 11:39


Диане, това е може би най-полезното нещо, което праавят там.

Всички силни цивилизации получават знания от извънземните; обходимо е да даваме примери [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво знаете вие за БАН!
Автор: Myth   
Дата:   23-05-10 11:58

Тъпо, Diandimov наблегни на снимането, имаш много готини кадри, повече ти се отдава, от това, което правиш в момента.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво знаете вие за БАН!
Автор: Diandimov   
Дата:   23-05-10 12:02

В момента?

Досега обработвах едни снимки, но се уморих.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво знаете вие за БАН!
Автор: Diandimov   
Дата:   23-05-10 12:04

Благодаря ти за това.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво знаете вие за БАН!
Автор: pmartinov   
Дата:   23-05-10 12:06

Научната номенклатура си отива: към историята с “исторически” протест


Отговори на това съобщение
 Re: Какво знаете вие за БАН!
Автор: Jankoff   
Дата:   23-05-10 12:14

Ха-ха-ха! Ха-ха-ха! Ха-ха-ха! Синът на оня комунистически дебил и катил - член на Политбюро на ЦК на БКП, прекрасно представя БАН!

А двамата представители на БАН тук - AndreyIst и оня, защитаващ номенклатурата (IDA), да прочетат това и да кажат дали и в техните области няма доста на брой подобни ненормалници със "статии", "дисертации", "научни" и "академични" звания".

Интересно защитаващият номенклатурата какво ще каже за случая! Най-вероятно ще си затрае.

БАН е един ЦИРК!

В него има учени, но те са малко. Голямото мнозинство са номеклатурчици, некадърници и лентяи! Въпросът е, че вече 20 години не може да се тегли чертата между едните и другите!

[smilie9] [smilie9] [smilie9]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво знаете вие за БАН!
Автор: мара   
Дата:   23-05-10 12:16

глупости.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво знаете вие за БАН!
Автор: imitev   
Дата:   23-05-10 12:25

Тази "новина" излиза 1-2 пъти годишно от 5-6 години насам.

Най-вероятно човекът не е искал да каже това което пишат вестниците и думите му са извадени от контекста...

Отговори на това съобщение
 Re: Какво знаете вие за БАН!
Автор: lsk_lindemann   
Дата:   23-05-10 13:00

Ох, пак ли еБАН ски проблеми [smilie21] Не е ли ясна ситуацията - всяка институция се нуждае от реформи и освежаване. БАН не е изключение. Не може още да се кара по соц. начина в днешните условия. ИДА, специално преди беше го изкарал, че ако го уволнят край с БАН, край с науката. Еми сори, ама с вас света не свършва. Незаменими няма. Най-малко такива свикнали с вече изчезнал световен ред. Да, тогава е имало повече пари за наука, да, тогава са ви уважавали повече, да, сега е положението е тежко и на държавата не й пука за БАН и науката - така е, съгласен съм. Но времената са други. И ако не покажете адаптивност и креативност, язък за титлите ви. Никой не иска да закрива БАН, иска се да спре порочната практика 70-годишни да ходят на Антаркдида, при забрана за над 40годишни, да си чупят крайниците, вместо и без това малкото млади хора, които искат да се занимават с наука, да бъдат нахъсвани още повече, чрез такива начинания. Иска да се има прозрачност в набирането на млади учени, иска се да има по-голяма възможност за развитие и най-вече - иска се народът, от чийто пари се храните, да знае какво правите и защо го правите - не само да се величаете, но и дори да няма пряка полза за хората поне да ги информирате. Колко сайта за наука има, откъде аз мога да черпя информация, а???? Добре, че има торенти и че хората на запад правят филми. Сега ще ревнете, че нямало пари. Да, няма пари, но и да, нямате желание. Да ме извинят трудолюбивите и честни учени от БАН (защото знам, че има такива), но докато го карате по стария начин, няма да ви обичат. НАздраве [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво знаете вие за БАН!
Автор: Myth   
Дата:   23-05-10 13:05

Хора, какво ви става бре, полудяхте ли, ако не са циганите БАН ще ви е виновна, що ви трябва все да плюете по някой, от къде тая злоба, какво са ви виновни Андрей и ИДА, втория и мен ме дразни понякога, но това няма никакво значение, добре е, че в нашата изстрадала държавица все още има хора, като тях, които правят наука. Безумно е това, което правите, какво БАН ли искате да закриете? Навсякъде по света... оф що ли се хабя не си струва.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво знаете вие за БАН!
Автор: юнга   
Дата:   23-05-10 13:19

БАН ще пребъде и ще се запази, но предстои промяна в името за да се осъществи това- от БАН на ЕБАН.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво знаете вие за БАН!
Автор: lsk_lindemann   
Дата:   23-05-10 13:24

Ей, го и тоя, абе Myth - никой не иска да закрива БАН - това вие сте си го въобразили, щото така ви изнася. Искаме реформи, искаме свободен достъп до знанията на БАН, искаме да ни насърчават да научаваме повече и повече. Случайно, ако не знаете НАСА уважава любителите, поддържа контакт с тях, инвестира в най-добрите и затова и на 20 млрд. да вдигнат бюджета й, пак никой няма да нададе вой. А тук аз не знам НИЩО за БАН - нито какво правят, нито има източник на новини за дейността им, нито ме насърчават да се занимавам с наука, а само пищят за пари. Как може малки фирми и организации да пробиват с много по-малко пари от БАН, а самата тя един сайт не може да си направи като хората, един семинар не може да организира, един ден на отворените врати няма (ако има значи си траят като пръдня в гащи, щото никъде не се е чуло), една среща с малди хора не е организирана. Еми как искате тогава от млад човек като мен, да ви подкрепям, след като не правите нищо, което ми е полезно, с което да ми задържите вниманието върху науката.



Публикацията е редактирана (23-05-10 13:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво знаете вие за БАН!
Автор: lillia   
Дата:   23-05-10 13:26

Постоянно има поне една, две активни теми за Бан или против Бан. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво знаете вие за БАН!
Автор: Jankoff   
Дата:   23-05-10 13:27

Myth, явно малко ще трябва да се ограмотяваме.
В БАН работят огромни тълпи комунистически номенклатурчици. В държавата Германия такива индивиди в бившата ГДР бяха отстранени още през 1991 г. Направена беше лустрация на комунистическите кадри в източните провинции и половината от всички дотогава работили в академичната сфера бяха уволнени. Вие да сте чували в Германия днес да има сериозни кадрови проблеми в академичната сфера? Аз не съм.
Какво става тук. Както вече писах, в БАН работят цели тълпи комунистически номенклатурчици - инидивиди, които нямат никакъв принос в науката, а единствено са работили в подкрепа на варварския комунистически режим. Тези индивиди и досега висят на врата на БАН. И те са страшно много. Покрай тях в БАН работят и страшно много други некадърници.
И става както при оня министър, дето заяви "Ебати държавата, щом и аз станах министър!"
[smilie9] [smilie19] [smilie9]
Логиката е: щом в БАН е пълно с комунистически некадърници, защо да няма и много други - покрай комунистическите?
И е факт, че има! Но е трудно да бъдат хванати поради тоталната липса на критерии за атестиране!
Това е огромният проблем на БАН - липсата досега на лустрация и липсата на критерии за атестиране. Другите проблеми са следствие от този.



Публикацията е редактирана (23-05-10 13:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво знаете вие за БАН!
Автор: lsk_lindemann   
Дата:   23-05-10 13:29

[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво знаете вие за БАН!
Автор: юнга   
Дата:   23-05-10 13:31

Jankoff , Jankoff ! Може ли така да пишеш за нея?
Ей сега ще долети от Франция на крилата на спътника си и ще напише -"Мъка, мъка. Колко мъка има по този сайт"
И ще трябва да й отговаряш- "А колко мъка има по БАН"[smilie3]



Публикацията е редактирана (23-05-10 13:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво знаете вие за БАН!
Автор: autosvet   
Дата:   23-05-10 13:31

Винаги ми е било чудно каква е разликата между комунистическите и капиталистическите некадърници. Също така социал-демократическите некадърници по-некадърни ли са от от ултра десните мърлячи. Гербовите многознайковци дали са по-знайковци от царските хипита?
Предварително благодаря за отговора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво знаете вие за БАН!
Автор: imitev   
Дата:   23-05-10 13:37


Чудя се като измрат и последните партийни функционери - кой аджеба (както казах - много я харесвам тази дума!) ще е виновен за всичките фекалии в държавата??!?!

Отговори на това съобщение
 Re: Какво знаете вие за БАН!
Автор: autosvet   
Дата:   23-05-10 13:45

Е как кой техните деца и внуци ... като преди 10-ти ти си син на фашист - проваляш партията, после ще е ти си внук на комунист пречиш на цивилизационният ни избор.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво знаете вие за БАН!
Автор: Luxor   
Дата:   23-05-10 13:47


http://www.vbox7.com/play:578a2986 [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво знаете вие за БАН!
Автор: imitev   
Дата:   23-05-10 13:48


Днес повечето млади хора на по 20-25 години хабер си нямат от това що е то развит социализъм и строеж на комунизма. Нито какво е комсомол, нито НВО...

Отговори на това съобщение
 Re: Какво знаете вие за БАН!
Автор: Myth   
Дата:   23-05-10 13:57

lsk_lindemann НЕ се отнасяше за теб ама щом се припознаваш, на мен няма какво да ми изнася, защото нямам нищо общо с БАН. Като толкова мноог плюете, защо никой не се е отзовал на поканата, на Андрей, да иде и лично да види какво работи, как го работи и т.н. Мисля подобна покана е отправяна не веднъж. Андрей го е казвал доста пъти всеки, който желае да види, да се свърже с него и да заповяда.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво знаете вие за БАН!
Автор: юнга   
Дата:   23-05-10 13:57

Проф. Николай Василев: В образователната реформа са намесени лични интереси

БНР/Хоризонт - 23 Май 13:41
В сегашната образователната реформа са намесени лични интереси. Това смята бившият просветен министър проф. Николай Василев.
“С тази политика на българското управление не само сегашното, но и всички предишни, ние ще продължим да произвеждаме тъпанари. Голяма част от тези апели, възвания за реформи са продиктувани от не съвсем чисти намерения. От една страна имаме лични интереси. Да кажем личният интерес на просветния министър да си узакони званието, тъй като преди това в системата ВАК не можеше. Личният интерес на неговите колеги от НБУ да си узаконят раздадените от този университет в повечето случаи незаслужени звания. Направиха така, че всички университети в България да си произвеждат професори. Това е личен интерес. Или пък да кажем егоистичният интерес на Симеон Дянков, който в стремежа си да бъде най-добрият финансов министър в ЕС така, както се хвали постоянно, тръгва с искания за реформи там, където реформи не са необходими“, заяви проф. Николай Василев.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво знаете вие за БАН!
Автор: Myth   
Дата:   23-05-10 14:00

А тук аз не знам НИЩО за БАН - нито какво правят, нито има източник на новини за дейността им, нито ме насърчават да се занимавам с наука, а само пищят за пари.


Възползвай се от поканата на Андрей, свържи се с него и иди и виж, какво и как го работи, както казах в по-горния си пост, отправял е подобна покана няколко пъти, който желае да иде в лабораторията и да прекара един или няколко дни за да разбере и види. Но е по-лесно да се плюе по форумите нали?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.