Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Инвестиция в България
Автор: vizov   
Дата:   18-05-10 15:18

Прочетох ето тази статия и ме налегнаха някои мисли.

Как бихте коментирали?

Отговори на това съобщение
 Re: Инвестиция в България
Автор: tofo   
Дата:   18-05-10 15:21

Добрутро. И не е само с инвеститорита тая ралта...[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Инвестиция в България
Автор: seymour_sz   
Дата:   18-05-10 15:22

Абе бих к8оментирал, ама сигурно няма да му хареса на човеко [smilie23]
Аз съм последния човек, дето ще рече, че в България няма абсурди - напротив, има много, също така много корупция, бумащина и кво ли не, но тези номера на "големите" инвеститори също са ми познати - идват тук с едни пари и смятат, че отиват при аборигени и всички трябва да им лижат гъзовете, за да дадат по 300-400 лв заплати на робите, и всичко да им е безплатно, ако може, щото те са "инвеститори" [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Инвестиция в България
Автор: asahi   
Дата:   18-05-10 15:23

Имаме си Инвеститор - той да каже.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Инвестиция в България
Автор: юнга   
Дата:   18-05-10 15:27

Не на хейтърството, не на омразата!
Толкова ли няма нищо радостно и положително около вас, че пускате такива теми.
Причинявате депресия, колики и акне.
Стига![ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Инвестиция в България
Автор: dePhil   
Дата:   18-05-10 15:31

seymour_sz

Казваш - тук всички заслужават поне по 4'000лв? Понеже и знаят, и могат, и искат да работят.

Затова и страната е като една цъфнала градина, по улиците и между сградите ухае от чистота, всичко е подредено, поддържано и се опазва добре.

Разбира се, че този трудолюбив, чист и умен народ заслужава поне по 4'000 заплата!

Отговори на това съобщение
 Re: Инвестиция в България
Автор: seymour_sz   
Дата:   18-05-10 15:35

Не, не казвам това.
Говоря за отношението на т.нар инвеститори към българите по принцип. Щото съм им ял попарата - жена ми преди години работи при едни такива "инвеститори", а и аз съм си имал вземане-даване с подобна измет. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Инвестиция в България
Автор: vizov   
Дата:   18-05-10 15:37

моряче, какво хейтърство бре?

Просто статия и коментари към нея [smilie3] [smilie5] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Инвестиция в България
Автор: юнга   
Дата:   18-05-10 15:40

Аре сега.Виж ви окото.[smilie3] Статийка. Статийка, ама негативна май защото се спори по нея.

Отговори на това съобщение
 Re: Инвестиция в България
Автор: 798099   
Дата:   18-05-10 15:45

Абе защо ми се стори, че темата пак "улете" встрани?

Май смисълът на статията, както и препратката към пълния текст на представителя на инвеститора беше за пречките, които се създават пред онези, които не искат да "бутнат", или да вкарат техния бизнес в "схемата".

Не мога да преценя друго, но номерата на ЧЕЗ при присъединяване на нов потребител към мрежата ги знам в подробности. И това, което човекът е описал е самата истина!

Отговори на това съобщение
 Re: Инвестиция в България
Автор: vizov   
Дата:   18-05-10 16:11

Да де
Ама те ЧЕЗ са си чужд инвеститор.

За мен тъпото е, че постоянно разните му институции говорят за инвестиции, европейски норми и т.н., а в крайна сметка всички си щешат ...
От друга страна има една камара хора, които веднага се навеждат, като чуят за чужденец.

И друго ми направи впечатление - нагласата на инвеститора, че закона не трябва да важи за него. И че не приема общината като нещо сериозно.

Отговори на това съобщение
 Re: Инвестиция в България
Автор: 798099   
Дата:   18-05-10 16:13

ЧЕЗ са чуждестранен собственик, но инвеститор...да, ама друг път!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Инвестиция в България
Автор: vizov   
Дата:   18-05-10 16:15

Официално са инвеститор, пък реално може и инквизитор. [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Инвестиция в България
Автор: 798099   
Дата:   18-05-10 16:17

Е, сега вече имаме участник, познал верните килограми! Браво визов!!! Право в десятката!!![shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Инвестиция в България
Автор: equinox   
Дата:   18-05-10 16:25

Ясно е, че има доста абсурди, необмислени неща, безхаберие и корупция в България. Това не е нещо ново и който е решил да инвестира тук е трябвало поне да проучи как стоят нещата, а не да казва: "А, ама тук не било като в Германия?!"

Най-малкото като не може да се оправи в местната джунгла, да се посъветва с консултант. Законите може да са скапани, но би трябвало да са еднакви за всички нали? Например за това са можели да си направят справка, преди да купят терена:

Общинският съвет определя по собствено усмотрение големината на всички такси. Например, ако разрешителното за строеж в София струва около 8-10 лв. на кв.м, а когато има съществуваща постройка, сумата е наполовина, тоест 4 лв., в Ботевград разрешителното за строеж струва 14 лв., независимо дали има съществуваща постройка, както е в нашия случай, или не.

И още - в София разрешително за строеж се плаща само за застроени площи, за зелените и за асфалтираните площи не се плаща. В Ботевград се плаща същата сума за открития терен, която плащам и за застроения от 7000 кв.м. Така 90 хил. кв.м по 14 лв. на кв.м ни излизат около 1.3 млн. лв. Това е само разрешение за строеж, нищо друго.



90% от описаните проблеми нямаше да ги има ако бяха инвестирали в частна индустриална зона или дори в някоя работеща държавна. В крайна сметка всеки си прценява риска.


Отговори на това съобщение
 Re: Инвестиция в България
Автор: menthol   
Дата:   18-05-10 16:48

Точно в Ботевград е трудно да се инвестира.
Там е малка община с няколко големи инвеститори. ЕПИК има 2 огромни завода, които не могат да си намерят хора за работа. Карат персонал от над 150км и работят на 3 смени.
Въпреки ниските заплати и голямото текучество от ЕПИК, Ботевград е с ниска безработица и много добра инфраструктура. Не случайно му искат по 14 лв/м2.

Защо не си построи завода в Родопите или Странджа?
Защото няма да си намери квалифицирана работна ръка дори и за елементарна дейност. Този проблем е сериозен в малките общини.

Всеки иска да инвестира в София и да плаща заплати по 300-400 лв. И аз искам така да инвестирам.

Отговори на това съобщение
 Re: Инвестиция в България
Автор: promis   
Дата:   18-05-10 16:54

Тъпото е, че с тези такси стимулират инвеститорите да ходят в големите градове. В Пловдив, например, също са по-ниски. И се чудят после що всичко се бута в София.

А безработицата в Ботевград не е ли ниска и защото София е близо?

Отговори на това съобщение
 Re: Инвестиция в България
Автор: Onakava   
Дата:   18-05-10 17:05

Повърхностно проучване или тотална липса на такова. Съгласна с Визов и Equinox. Манталитетът е евтинджос, ще ги ...във въздуха и става после ама ох боли.. Ми нали преди да инвестираш, правиш проучване...едно, две, пет места, три отпадат. Съставя се предварителен бюджет на базата на въпросното проучване, претегляш и чак тогава се скача в дълбокото.

Забелязала съм, че при големите играчи често решенията са импулсивни, без да се мисли, мащабно и с две топки.

Отговори на това съобщение
 Re: Инвестиция в България
Автор: promis   
Дата:   18-05-10 17:08

Е хубаво, за таксите са могли да проучат, но за забавянето от страна на ЧЕЗ?

Отговори на това съобщение
 Re: Инвестиция в България
Автор: Императорът.   
Дата:   19-05-10 00:58

Никой няма да инвестира в страна, дето има такива вопиющи беззаконие и корупция.

Сеймур - аз пък не мога да разбера тия дето хем хленчат, че няма работа, хем гледат под вежди работодателите и мърморят, че малко плащали.... ами докажи се като знания и умения, пък тогава искай голяма заплата - и ако си толкова кадърен и твоят работодател не ти даде добра заплата, друг ще ти я предложи.

И мене ми е писнало - да викам на интервю хора, които са пратили СВ-та за работа, да си уговаряме ден и час и от 8 души да идва един. Я да нямаше помощи и обезщетения за безработица, пък да видим.

Отговори на това съобщение
 Re: Инвестиция в България
Автор: agop4o   
Дата:   19-05-10 04:50

Императорът.
-кажи им бе.кажи им че тимберицата е виновен[smilie18] [smilie18] [smilie18] .

Отговори на това съобщение
 Re: Инвестиция в България
Автор: seymour_sz   
Дата:   19-05-10 08:08

Импи, не говоря за такива. И аз като съм избирал персонала, никога не съм вземал тези, дето първо питат: ама каква ще е заплатата - твърда, или на изработено, и като чуя, че ням ада е твърда, почват да се мусят - е, значи са дошли просто с презумпцията да вземат едни пари наготово.
Аз ти говоря за традиционното отношение на "инвеститора" към българите като към аборигени - що пък да им давам повече от 300 лв, те толкова дават и други, и пак ще ми работят, де ще идат...[smilie23]
Преди години жена ми започна работа като химик в една френска фирма. Инвеститор. Почна работа в "чисто помещение", ако нещо ти говори това - там няма прозорци, ходи се само с маски и специални костюми. Правиха чисти разтвори и работиха с цялата менделеева таблица. Тя беше с висше образование, но получаваше заплата колкото останалите със средно - като обикновен лаборант - айде на това майната му. Обаче имаха една френска шефка, която бъкел не отбираше от химия, нито можеше да работи там с апаратурата, абе абсолютна надзирателка. Та тази надзирателка вземаше по 6000 евро месечно, защото "работи" във вредна среда. Хубаво, ама тя в тази среда не влизаше. В тази среда работеше жена ми, както вече казах, с цялата менделеева таблица и без грам каквито и да било защитни мерки - въпреки многократните настоявания, "инвеститора" не сложи такава, щото били скъпи!!! За работата си там жена ми получаваше 400 лв. 200 евро. Месечно. Работеше по 8 часа, по часовник, и не виждаше ни дали вали, ни дали слънце пече навън. Ха сега се сети във Франция колко щеше да плаща този нещастник за такава работа? На втората седмица жена ми получи припадък от химичните изпарения там, защото "инвеститора" не искаше да инвестира в неща, които опазват здравето на работещите. Моментално й забраних да стъпва повече там. Обаче "инвеститора" бил сключил с нея трудов договор за една година, и вика: "Хубу, ма сега ще плащате обезщетение"! Слава богу, не ми го каза лично и на една ръка разстояние, защото съм сигурен, че щеше да има един инвеститор по-малко [smilie23] Прати ни писмо. И аз му пратих едно. От службата, където работих тогава - Окръжна следствена служба. Повече не стана дума за обезщетения.
И между другото, три от другите жени бяха приятелки на жена ми и ни една не мина без сериозни проблеми - едната още няма дете, на другата й опада косата почти наполовина, а третата роди дете с малформации [smilie23]

Та за такива инвеститори ли си говорим, че сме им създавали пречки да развиват бизнеса и да подпомагат нас и икономиката ни? [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]



Публикацията е редактирана (19-05-10 08:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Инвестиция в България
Автор: Императорът.   
Дата:   19-05-10 08:57

А къде са съответните държавни институции в случаят? Тоя пишманинвеститор така е процедирал, щото така е намерил... [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Инвестиция в България
Автор: Георги   
Дата:   19-05-10 09:03

vizov

всичко се заключава в това клас А инвеститор, поровичкай какво му дава [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Инвестиция в България
Автор: vizov   
Дата:   19-05-10 09:09

Както писах, нещата са противоречиви.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.