Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Необичайно, но прилично предложение... за помощница на село......
Автор: gorbi   
Дата:   16-05-10 10:11

Понеже се чудят повечето ми познати тук защо ме няма напоследък - да обясня в анонса.... Този ужасен меркантилен свят който ни обкръжава в големите градове ненадейно (след една данъчна проверка с неочакван резулатат)ме отврати и се преместих да живея на село - сам и отдаден на духовен селски живот. Селото се намира на средата на Добруджа и е толкова малко, че на най-големия мащаб на картата е по-малко от надписа с името си.

Та по същество, да не ви занимавам със себе си - увертюра към Предложението: Завъдил съм козички - 22 броя (две еднакви цифри, за да не забравям бройката като ги прибирам и с лесни като оценките ми в училище числа) - трябва да ги водя на пролетна паша на едни специални ливади - много отдалечени от селото. Ливадите са толкова, толкова отдалечени, че последния път като ходих да ги търся си загубих кучето - кавказка овчарка и все още не се е върнало. Казват че козичките по съседните села някой вечер ги отмъквал, ма не вярвам да е то... аз моето го хранех с агнета. Тааа, по същество Предложението....
Търся си помощничка, да ме придружи и прави всякакъв вид компания по пътя до специалните ливади, дето има специална тревичка.... Тревичката ми я показа бай Хасан (или Иван ли беше) - и е някаква интересна с ръбести краища - козите два дена пасат - три дена спят... И понеже в своята изолация, отдавна съм се отдалечил от социалното общуване с дами, ми се прииска в свободното от тежка кърска работа време, да наваксам с общуването...нали разбирате... козите не могат да готвят и да говорят на различни теми..... и да обсъждат сннимки от форума... всъщност някои могат, но това е друга тема....
Относно условията - обикновено нося палатка за двама.... Ама аз и без това спя навън пролетно време, та моята помощница може да я ползва цялата за своите нужди (те жените имат много нужди зная).И то безплатно. Ще има храна на корем - от миналата година съм си изсушил две козички, малко се дърпат като се дъвчат, но пък е най-полезното месо - знаете, козите отбират само качествена храна..такова - трева.... Та месо и мляко - на корем.... Може и някоя козичка да преяде с "билки" и понеже не разбирам от коремна хирургия - да я поопечем. Нося и брашно малко - колкото да се опекат двайстина големи питки.... (да не забравя си стрия на камъка отвън - малко шарена сол от чубрица, сминдух и турска керемида).. Относно хигиената - има една рекичка наблизо.... това се сещам за хигиената.....
Забравих - цялото това социално - хранително мероприятие ще продължи шест дни. Ще има и последния ден голямо доизяждане на всичко което е останало - да не го мъкнем наобратно.... Транспортът ще е пеш... то до там се минава през малко гори и с каручка не е удобно.... От тази гледна точка малко по-здрави дрехи трябват... Не, неее, не много дрехи - а здрави, времто е топло, не са необходими много..... За мястото - ами мястото е чудесно - гледката е прекрасна, особено нощем - виждат се и дори се чуват звездите... и най-много някой имам от съседните села, ма те са далеч.....
Който ме познава - знае, че съм почтен мъж и повече от един път на ден няма да... говоря с помощницата.... Няма да я карам и нещо да работи... Само социален контакт... и хармония с природата.... Ако остане време от контакти и хармония - може и снимки да се правят, все пак е фотографски форум......
Заявки със снимки цял размер приемам на мейла, ама побързайте, че нета на село един ден го има и после пет дни го няма.....

Благодаря ви предварително, понеже съм сигурен че има много дами - отегчени от безмислените ценности в измисления ни съвременен свят, ще взема за помощници (ако са съгласни да свършат тая зверска работа за без пари) бате каноньо като специалист по социалното общуване и расовата принадлежност и бате ви тодд като специалист по хармонията с природата и топлите човешки отношения на село.. - за да може да отсеем и изберем най-достойната помощница, нали......


Отговори на това съобщение
 Re: Необичайно, но прилично предложение... за помощница на село......
Автор: alba_luna   
Дата:   16-05-10 10:21

[smilie18] [smilie18] [smilie18] Много добре си го написал, но след като Канонио и Тод ще са там, не мислиш ли че една помощница ще ви е малко? За готвенето имам предвид...

Отговори на това съобщение
 Re: Необичайно, но прилично предложение... за помощница на село......
Автор: alsash   
Дата:   16-05-10 10:26

...ей на втори случай....заформя се необходимост от школа за ГЕЙШИ....

Отговори на това съобщение
 Re: Необичайно, но прилично предложение... за помощница на село......
Автор: gorbi   
Дата:   16-05-10 10:28

аааа не... Каноньо и Тедд само ще избират виртуално... няма припарят до ливадите, че помощницата не знам, ма козичките няма докарам наобратно..... [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Необичайно, но прилично предложение... за помощница на село......
Автор: asahi   
Дата:   16-05-10 10:29

Горби, козел имаш ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Необичайно, но прилично предложение... за помощница на село......
Автор: gorskio   
Дата:   16-05-10 10:30

Изстребал му е козел, ще разваля дисциплината [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Необичайно, но прилично предложение... за помощница на село......
Автор: arakiss   
Дата:   16-05-10 10:45

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

виждат се и дори се чуват звездите... [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Необичайно, но прилично предложение... за помощница на село......
Автор: tnt   
Дата:   16-05-10 10:45

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Необичайно, но прилично предложение... за помощница на село......
Автор: ffwd   
Дата:   16-05-10 10:50

[smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Необичайно, но прилично предложение... за помощница на село......
Автор: lillia   
Дата:   16-05-10 10:51

леле-мале. То като има козички женички не трябват[ezik] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Необичайно, но прилично предложение... за помощница на село......
Автор: letera   
Дата:   16-05-10 11:00

Горбииии,
туй талантливо перо за друго требе да се ползва, за другооооо... Не да мъчиш кандидат-козарките с четене... [smilie5]


[beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Необичайно, но прилично предложение... за помощница на село......
Автор: gorskio   
Дата:   16-05-10 11:12

такава Мома тук няма да намериш, съфорумките предпочитат лукс возене в чужбина, не конски мухи и кози барабонки [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Необичайно, но прилично предложение... за помощница на село......
Автор: мара   
Дата:   16-05-10 12:21

глюпости, горски[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Необичайно, но прилично предложение... за помощница на село......
Автор: gorskio   
Дата:   16-05-10 12:23

Аз само провокирам, да преброим кандидат козарките де [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Необичайно, но прилично предложение... за помощница на село......
Автор: мара   
Дата:   16-05-10 12:27

па язе съм отсекъде...ама по обичайните причини не моем се включим. освен ако не се разшири предложението.

Отговори на това съобщение
 Re: Необичайно, но прилично предложение... за помощница на село......
Автор: kkkolelo   
Дата:   16-05-10 12:33

Айде, одете на село, после да няма козички да мекат: ний сме от меееестното население [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Необичайно, но прилично предложение... за помощница на село......
Автор: fotorafi   
Дата:   16-05-10 12:39

Добри, твоята покана за спътница я преведи на английски и я пусни в западния свят. Ще се навият и ще имаш избор на кандидатки Познавам един лондонски юпи, който идва вече трета година да почива в България по 21 дена. Пристига с раницата и отива при един овчар в Подопите и с овцете и овчаря по чукарите и поляните. Нашият му говори на български, англичанина отговаря на английски. Без лаптоп, мобилен телефон, борси и котировки. Сирене, мляко,хлебец, чист въздух,зарежда се с енергия и си заминава пак за Лондон.

Отговори на това съобщение
 Re: Необичайно, но прилично предложение... за помощница на село......
Автор: iPonche   
Дата:   16-05-10 12:43

Ида [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Необичайно, но прилично предложение... за помощница на село......
Автор: Todd   
Дата:   16-05-10 12:52

До сега бях по поляните - кака бра мащерка и разни други треволяци ...

Та ша требе кандидатката да ги познава - чаят зимъска е от 7-8 различни буреняци .Нема да се изтровим я ...или да се продрискаме [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Мащерка , бял и жълт равнец, кантарион,червени и черни боровинки,листа от къпини ,горски ягоди ..... баси не ги знам всички де се сущат на чардака ...но зимата е [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

А пък коло са мерудии в двора ...

Та селяните и с таквиз пинизи се занимаваме.

[smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Необичайно, но прилично предложение... за помощница на село......
Автор: samara   
Дата:   16-05-10 12:52

... идеш ти [ezik] , ... козите трева не пасат, само листа от дървета, храсти и прочее [smilie21] ... белогвардееца, прави контрареволюция явно [smilie8] , ... събира бялата армия, закодирано [ezik] [smilie18] [beer]

едит: ... юнга-та явно ми е хакнал профила [smilie24] [smilie18] [beer]



Публикацията е редактирана (16-05-10 12:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Необичайно, но прилично предложение... за помощница на село......
Автор: iPonche   
Дата:   16-05-10 12:54

Тогава искам да съм знаменосец [smilie25]

https://photo-forum.net/joro/emoticons/EmoticonSurrendering.gif



Публикацията е редактирана (16-05-10 12:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Необичайно, но прилично предложение... за помощница на село......
Автор: samara   
Дата:   16-05-10 13:00

... знаменосец може [smilie24] , ... понеже си мършава и височка, може да минем и без дръжка [ezik] [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Необичайно, но прилично предложение... за помощница на село......
Автор: navy   
Дата:   16-05-10 13:02

що да е мършава бе? харби е...

Отговори на това съобщение
 Re: Необичайно, но прилично предложение... за помощница на село......
Автор: anete   
Дата:   16-05-10 13:08

предложението е супер [smilie24] [smilie5] [smile] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Тоде, толкова примамливо описваш билките, та ша идвам чай да ми правите [smile] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Необичайно, но прилично предложение... за помощница на село......
Автор: gorskio   
Дата:   16-05-10 13:13

https://photo-forum.net/static/forum/2010-05/fais2834.JPG


Внимателно с билките [smilie18]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.