Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Една тема за торент сайтовете, и репортажа по БТВ новините... ЗА ИЛИ ПРОТИВ ???
Автор: biser_todorov   
Дата:   29-04-10 20:33

Здравейте,
Реших да пусна една тема, която не е свързана с фотография. Темата е за всички интернет потребители и е провокирана от един репортаж по БТВ новините относно съществуването на торентите. Примери: АренаБГ и Замунда.
Искам да Ви попитам одобрявате или не някакви мерки против торент сайтовете или техните собственици, в БГ като цяло? Доколкото се разбра, опитват се да ги закриват... Интересно ми е да разбера мнението на повече хора.
Разбирам мотивите за авторските права, и тук имаше подобна кампания. Но според мен има и значение до каква сфера се отнася. Ако е до снимки, наистина е много по-добре всеки сам да се опита да снима каквото му харесва отколкото да тръгне да "краде" дадените снимки. Отделно и изживяването от заснемато е хубаво. Резултата няма да е същият, както ако дадената сцена бъде заснета от професионалист, но идва удоволствието от това че сам си направил нещо сравнително добро.
Но ако се отнася за програми, които трябват на даден човек за работа. Примери - продуктите на Autodesk, или Microsoft, или Adobe. Естествено, че никой нормален човек в БГ (изключвам големите компании) няма да даде няколко хиляди лева за дадения продукт.
Нека да изкажа и моето лично мнение: КАТЕГОРИЧНО СЪМ ПРОТИВ ДА БЪДАТ ЗАТВОРЕНИ ТОРЕНТ САЙТОВЕТЕ В БГ!!!!!
Всеки намира нещо полезно там, както за работа, така и за удоволствие (филми, музика). Както и идеята за взаимното споделяне на информация.
Освен това всеки човек има право на своободен достъп и обмен на информация. Мисля, че така е записано и в Конституцията. В крайна сметка излиза, че някой се опитва да отнеме това ПРАВО НА ВСЕКИ ГРАЖДАНИН В БГ.


Отговори на това съобщение
 Re: Една тема за торент сайтовете, и репортажа по БТВ новините... ЗА ИЛИ ПРОТИВ ???
Автор: GenaDP   
Дата:   29-04-10 20:36

Айде холан. Никой не ти отнема правото на достъп до информацията - само дето достъпът ще стане платен.

Готина ти е да влачиш безплатно, ама някой друг се е мъчил да го направи тоя продукт, и очаква някаква възвръщаемост от труда си.

Отговори на това съобщение
 Re: Една тема за торент сайтовете, и репортажа по БТВ новините... ЗА ИЛИ ПРОТИВ ???
Автор: minolta9   
Дата:   29-04-10 20:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Една тема за торент сайтовете, и репортажа по БТВ новините... ЗА ИЛИ ПРОТИВ ???
Автор: guciguci   
Дата:   29-04-10 20:43

И аз съм ПРОТИВ затварянето им. И много са ми смешни теzи хора,които защитават Колумбия Трайстар или Сони Мюзик. Може би те ходат да гледат всеки филм на кино или си го купуват на DVD. [smilie18] [smilie21]
Докато заплатата ми е примерно 300 евро ,НИКОГА няма да си купя оригинален филм на DVD.



Публикацията е редактирана (29-04-10 20:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Една тема за торент сайтовете, и репортажа по БТВ новините... ЗА ИЛИ ПРОТИВ ???
Автор: kiromn   
Дата:   29-04-10 20:46

Най-малкото зяпаме сериали които няма откъде да се купят на ДВД

Отговори на това съобщение
 Re: Една тема за торент сайтовете, и репортажа по БТВ новините... ЗА ИЛИ ПРОТИВ ???
Автор: sirkhann   
Дата:   29-04-10 20:50

Те половината от тоя "труд" техен не заслужава да си купиш билетчето за градския транспорт само, за да отидеш да му се "насладиш" [smilie23]

С нашите данъци, корпоративни интереси ще защитават [smilie23]

Ми айде да ни направят заплатите по 5000 евра, тогава да ги затварят. Още повече, че при нас всякакъв софтуер, музика, ала-бала е по-скъпо, отколкото в чужбина. Типичен пример - вижте колко струва прословутия уй-ндоус тук по магазините и в амазон, примерно. ДВОЙНО! Щото сме големите богаташи, сигур [smilie23] Сиктир

Отговори на това съобщение
 Re: Една тема за торент сайтовете, и репортажа по БТВ новините... ЗА ИЛИ ПРОТИВ ???
Автор: GenaDP   
Дата:   29-04-10 20:53

По тая логика мога да дойда да ти открадна колата, щото съм безработен, и нямам пари да си купя такава, м?

Като нямаш пари за Уиндоус, тури си Линукс.

Отговори на това съобщение
 Re: Една тема за торент сайтовете, и репортажа по БТВ новините... ЗА ИЛИ ПРОТИВ ???
Автор: dikimee   
Дата:   29-04-10 20:55

Абе правят го ся за да се хвалят пред Европа, ще ги затворят като предния път, един-два шумни ареста (и после ги пускат под гаранция 200 лева) и хоп - "Ето, спряхме пиратството."
И след месец - ще се пръкне Zamunda-та пак под ново име.
Relax [smilie24] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Една тема за торент сайтовете, и репортажа по БТВ новините... ЗА ИЛИ ПРОТИВ ???
Автор: sharky   
Дата:   29-04-10 20:56

Това че сме бедна държава не значи че трябва да ползване безплатен софтуер, музика, филми или фотографии.

...и кой чакате да дойде та да ви направи заплатата някаква сума, бай Тошо ли ?


Отговори на това съобщение
 Re: Една тема за торент сайтовете, и репортажа по БТВ новините... ЗА ИЛИ ПРОТИВ ???
Автор: tziko   
Дата:   29-04-10 20:57

Аз съм ЗА торентите, освен това смятам, че тряа да се въведе закон, с които, всичко произведено или превърнато в дигитален вид да губи всякъкво авторско право!

Отговори на това съобщение
 Re: Една тема за торент сайтовете, и репортажа по БТВ новините... ЗА ИЛИ ПРОТИВ ???
Автор: timber   
Дата:   29-04-10 20:58

Ми те и да затворят нашите нали има чуждестранни ... Ще ни забранят достъпа ли ? Сори , ама няма да дам луди пари за PS и Win !
Не гледам нищо друго освен сериали , тях по fox LIFE ли да ги гледам ?Музика... още повече.Ако не беше Ipod-a щях да ползвам Youtube за слушането и , ама може би и него трябва да забранят , и там се разпространяват много работи...



Публикацията е редактирана (29-04-10 21:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Една тема за торент сайтовете, и репортажа по БТВ новините... ЗА ИЛИ ПРОТИВ ???
Автор: sharky   
Дата:   29-04-10 20:59

правилно tziko даже и да не е дигитално пак така


Отговори на това съобщение
 Re: Една тема за торент сайтовете, и репортажа по БТВ новините... ЗА ИЛИ ПРОТИВ ???
Автор: minolta9   
Дата:   29-04-10 20:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Една тема за торент сайтовете, и репортажа по БТВ новините... ЗА ИЛИ ПРОТИВ ???
Автор: e-mil   
Дата:   29-04-10 21:05

"Доколкото се разбра, опитват се да ги закриват..."

Нещо не си гледал и слушал както трябва. Точните думи от репортажа са:
"От МВР уточниха, че няма да затварят сайтове, а ще водят безкомпромисна борба срещу собствениците на пиратски сайтове..." и т.н.


Отговори на това съобщение
 Re: Една тема за торент сайтовете, и репортажа по БТВ новините... ЗА ИЛИ ПРОТИВ ???
Автор: biser_todorov   
Дата:   29-04-10 21:06

dikimee, дано пак се получи така.
sharky, нека всеки има право на избор. Всеки сам си изкарва неговата заплата. Нека всеки който иска, да си купи конкретния софтуер. И който иска, да има откъде да го изтегли безплатно. Нека всеки сам избира.
GenaDP, например за AutoCAD си трябва Windows. А AutoCAD ежедневно се използва от всеки проектант.

Отговори на това съобщение
 Re: Една тема за торент сайтовете, и репортажа по БТВ новините... ЗА ИЛИ ПРОТИВ ???
Автор: minolta9   
Дата:   29-04-10 21:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Една тема за торент сайтовете, и репортажа по БТВ новините... ЗА ИЛИ ПРОТИВ ???
Автор: rhyan   
Дата:   29-04-10 21:16

Абе всичко е много добре, ама точно с торентите как ще гонят разпространителите, а не потребителите ми е много чудно.

В момента в който започнеш да сваляш торент ти се превръщаш в разпространител, защото онова което си свалил започва да се препраща на потребители, които го нямат, т.е. двупосочно. В този ред на мисли мвр имат хич да не е едни 800-900 000 потребители май да гонят, което е безумие.

Ако тръгнат да гонят ъплоудърите на самия торент, е друга бира, но там не знам как стоят нещата наистина, защото реално съдържанието на продукта с права не се намира на сайта, а някъде си. Т.е. ако Петкан е сложил на арена нещо, ама петкан живее в Пакистан, ще гонят михаля до дупка, и могат да накарат арена да махне само торента, но до самото съдържание не могат да стигнат.

Аз съм ЗА с 2 ръце за легален софтуер, но за съжаление в България нищо не струва парите, които струва навън. Също прекалено малко софт се предлага във вариант 'Плати и свали', и още по-малко се предлага за България. т.е. дори и да го има това, което ти трябва ти казват, съжаляваме, ама за БГ не може, щото нямаме еди кво си споразумение и си извън европейския пазар...

За сравнение, че ми е болна тема от последните няколко дни - харесах на малкия сандали Найк, които в МОЛА струват 75лв, а в англия, от сайта на найки струват 10 паунда, или 25лв.

Кофтито е, че сайта на найки не праща до БГ и не мога да платя с българска карта, защото адреса на доставка в англия не отговаря на адреса на кредитната ми карта... Т.е. за да поръчам от там - трябва най-малкото да имам човек в англия, или английска карта...
Така че, въобще забравете че сме в ЕУ...

Отговори на това съобщение
 Re: Една тема за торент сайтовете, и репортажа по БТВ новините... ЗА ИЛИ ПРОТИВ ???
Автор: sharky   
Дата:   29-04-10 21:30

Ние сме в ЕУ само на хартия, нои не ни смята за дърважа.

Малко странно е в фотографски форум да се защитава нарушения на авторски права.

Отговори на това съобщение
 Re: Една тема за торент сайтовете, и репортажа по БТВ новините... ЗА ИЛИ ПРОТИВ ???
Автор: guciguci   
Дата:   29-04-10 21:31

sharky ,на всички е ясно,че не говорим за фотографии тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Една тема за торент сайтовете, и репортажа по БТВ новините... ЗА ИЛИ ПРОТИВ ???
Автор: darksorrow   
Дата:   29-04-10 21:33

те щото филмите, гъцко, са по-лесни за правене, а?

като точите, поне не се правете на велики за което, защото това си е кражба както и да го погледнеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Една тема за торент сайтовете, и репортажа по БТВ новините... ЗА ИЛИ ПРОТИВ ???
Автор: guciguci   
Дата:   29-04-10 21:42

От кого крада?

Отговори на това съобщение
 Re: Една тема за торент сайтовете, и репортажа по БТВ новините... ЗА ИЛИ ПРОТИВ ???
Автор: emovla   
Дата:   29-04-10 21:42

Абе чета и не вярвам на ушите си... вие сефте ли чувате за торенти, пиратство етц.? [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Една тема за торент сайтовете, и репортажа по БТВ новините... ЗА ИЛИ ПРОТИВ ???
Автор: guciguci   
Дата:   29-04-10 21:49

Ами аз сефте чувам. Получих веднъж един мейл с линк и пишеше "натисни тук". Натиснах и след около 15 минути на харда си имах най-новия филм неизлязъл още и на кино,че и с български субтитри. Аз какво съм виновен? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Една тема за торент сайтовете, и репортажа по БТВ новините... ЗА ИЛИ ПРОТИВ ???
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   29-04-10 21:50

GenaDP написа:

> По тая логика мога да дойда да ти открадна колата, щото съм
> безработен, и нямам пари да си купя такава, м?
>
> Като нямаш пари за Уиндоус, тури си Линукс.

Аз и в Клубът го споменах. Уиндоус, първо ти е най-малкия проблем, като цена, второ Бил Вратарят прави пари не от наплашени хоум юзъри ами от пакети права на корпоративно ниво, правителствени договори и лицензиран софтуер за фирми. Дреме му, че в Долно Нанагорнище, Пройчо Хакера си е пуснал 7-цата. Даже му е гот. Защото после Пройчо като отиде в София, да стане един "IT специалист", или да предложи компютърната си грамотност, ще е в час. Работодателят на Пройчо, обаче ще се бръкне за лиценз. Същото нещо е с Adobeи по-големите софтуерни продукти.
Отделно, че индустрията така умира, че "Аватар", просто срина всичко живо като приходи за пръвите 2 седмици, въпреки че индустрията умира.
А също така, като сме пичове и четем на папта Новия завет, хайде да отидем до "Славейков" и да видим борците против пиратията какво направиха. Че те тия сергии станаха исторически вече.
И като гледам тенденцията, всичко ще мигрира към някакъв пародиен платен вариант, с който като кихна 60 юро годишно, вече и копче не могат да ми кажат, щото си плащам, пък мога да точа до безорбазие.



Публикацията е редактирана (29-04-10 21:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Една тема за торент сайтовете, и репортажа по БТВ новините... ЗА ИЛИ ПРОТИВ ???
Автор: jivkojj   
Дата:   29-04-10 21:54

Rapidshare - срещу малка сума, сваляй на воля каквото ти душа иска и то с добра скорост. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.