Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 KAT - за новите документи и получаването им
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   28-04-10 11:11

Здравейте,

Преди месец, в първия възможен ден пуснах заявления за новите книжки. Сега се опитвам да се свържа с кат на разни номера от сайта им но никой не дига.

Може ли някой който има телефон за информация на КАТ да ми го даде или ако може да ми помогне с проверката по номер на заявление дали ми е готова книжката, понеже ще пътувам извън България скоро, а нямам половин ден да се разкарвам на празно до КАТ за да проверя дали имам издаден нов документ - нещо което по телефона може да се провери за 2 минути!

Отговори на това съобщение
 Re: KAT - за новите документи и получаването им
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   28-04-10 11:12

Дано съм лош пророк, но и дори да се свържеш, ще те викнат на място да провериш.

Отговори на това съобщение
 Re: KAT - за новите документи и получаването им
Автор: snoopoff   
Дата:   28-04-10 11:15

Конфиденшъл информейшън... [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: KAT - за новите документи и получаването им
Автор: ilchoni   
Дата:   28-04-10 11:39

Шотландеца, личната си карта я взех точно по този начин, с проверка по телефона.
Всъщност първо отидох в паспортната служба, където бяха поставили бележка, че първо видиш ли трябвало да ти потвърдят по телефона, че документа ти е готов и тогава да влезеш [smilie18]
Естествено, обадих се, потвърдиха ми, че е готова, влезнах вътре, питаха ме "Ама проверихте ли първо по телефона дали ви е пристигнала? [smilie18] [smilie18] И така се сдобих с новата си лична карта.

Предполагам е същото положението със шофьорските книжки.

Отговори на това съобщение
 Re: KAT - за новите документи и получаването им
Автор: MOR   
Дата:   28-04-10 11:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: KAT - за новите документи и получаването им
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   28-04-10 11:53

MOR написа:

> Линк за
> проверка за издадени нови документи

Благодаря ти! https://photo-forum.net/joro/emoticons/604.gif

Само щях да се разкарвам!

"След 29.03.2010 г. лицето няма издаден документ от избрания вид или същият вече е получен."

Ще проверявам всеки ден [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: KAT - за новите документи и получаването им
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   28-04-10 12:13

Значи съм лош пророк. Евала.

Преди време чаках да ми излезе наказателното постановление от КАТ и да си платя глобата и взема талона. Което означаваше един ден отпуск и 310км до Русе. Уви по телефона никой не ми даде информация. Нито в Русенския, нито в Софийския КАТ. Пращах човек лично до КАТ - Русе да се реди на опашка да пита дали е излязло постановлението, за да не се разкарвам пък аз напразно през половин България.

Ако трябва да продължа историята... След задължителното чакане на крак сред група изнервени граждани, казали на моя "пратеник", че постановлението е излязло и мога да заповядам в КАТ - Русе да си платя глобата и взема талона. Взимам си аз един ден отпуск, паля колата, минавам 300 километра, редя се на опашка час и половина, за да чуя следното: "Господине, не Ви е излязло постановлението. Минете пак след две седмици да проверите." Тук вече е назрял моментът, в който на всеки нормален човек му кипва и в главата му се появява не съвсем учтивото "Ейчшшш, алооууу...". 40 минути разправии, докато лелчето на гишето благоволи да провери пак. През това време чуваш новите тенденции в русенските особености на псувенето, за това, че АЗ (?!?!) съм бавил опашката. ... Happy End-а: "А ето го, аз не съм го била видяла."

Така, че съветът ми, драги съфорумци, е карайте внимателно и според правилата. Първо заради животите, Вашият и тези на другите, и второ заради изгубеното време и нерви, които можете да си спестите.



Публикацията е редактирана (28-04-10 12:14)

Отговори на това съобщение
 Re: KAT - за новите документи и получаването им
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   28-04-10 14:26

хах, ебати нечовешката драма! ако ти се случва често ще ти е по-изгодно да си смениш адреса по ЛС и документи баси [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: KAT - за новите документи и получаването им
Автор: nbg   
Дата:   28-04-10 14:49

Адаш, я кажи сега поне до Гърция ходи ли се със стария вариант на книжката и личната карта?

Отговори на това съобщение
 Re: KAT - за новите документи и получаването им
Автор: djogata   
Дата:   28-04-10 14:50

Винаги съм се възхищавал на бюрокрацията с нейната всепоглъщаща безмозъчност.

Обаче БГ бюрокрацията е още по-достойна за възхищение, защото нейната безмозъчност е стигнала едно изтънчено съвършенство [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: KAT - за новите документи и получаването им
Автор: victory13   
Дата:   28-04-10 15:08

че защо да не отиде в гърция със стария вариант [smilie8]
понеже горе-долу предвиждах какво ще стане с тези документи, а и лк ми изтичаше март, взех та поднових паспорта и картата януари... валидни са 5 и 10 години съответно ...

Отговори на това съобщение
 Re: KAT - за новите документи и получаването им
Автор: NeDDRaG   
Дата:   28-04-10 15:13

nbg написа:

> Адаш, я кажи сега поне до Гърция ходи ли се със стария вариант
> на книжката и личната карта?

Ходи се. В неделя се върнахме от там.

Отговори на това съобщение
 Re: KAT - за новите документи и получаването им
Автор: _alice_   
Дата:   28-04-10 15:48

ходи се само ако все още им е изтекъл срока на валидност.
удължванате с 6 месеца важи само за Бг.

[smile] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: KAT - за новите документи и получаването им
Автор: nbg   
Дата:   28-04-10 15:52

Супер, благодаря ви

Отговори на това съобщение
 Re: KAT - за новите документи и получаването им
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   29-04-10 00:17

nbg написа:

> Адаш, я кажи сега поне до Гърция ходи ли се със стария вариант
> на книжката и личната карта?

не става, само на твой риск. аз веднъж ходих, но повече не рискувам.

чувал съм да се говори от хора които са ходили че личните карти не ги гледали дори, но не знам до колко е меродавно. пък и можело да се направиш на ударен ако месеца и деня са били взаимно заменяеми да им кажеш че това първото е месеца, както си е в Америка напрример.

Отговори на това съобщение
 Re: KAT - за новите документи и получаването им
Автор: neuromancer   
Дата:   29-04-10 04:46

Естествено че може, стига да не им е изтекъл срока.

Аз паспорт си имам още за доста време, лична карта не ми трябва извън Бг, шофьорска книжка трябва да ми излезе от друга държава тия дни, така че тия глупости ще ги отсвиря за дълго време, докато се научат

Отговори на това съобщение
 Re: KAT - за новите документи и получаването им
Автор: chicken   
Дата:   29-04-10 10:37

Повече опашки трябва да има, другари. Само това е начина да се измъкнат хората от форумите и другите "социални" простотии. Друго си е общуването на живо, пък ако ще и за псувня да е. По интернет ако напсуваш някой един юмрук не можеш да изядеш като хората. Пък девойката с късата пола дето пристъпва от крак на крак малко по-напред. Ми информацията за евтиното кисело мляко. Ми обсъждането на времето.... Опашки трябва да има, другари

Отговори на това съобщение
 Re: KAT - за новите документи и получаването им
Автор: Ivo55   
Дата:   29-04-10 10:44

В този ред на мисли да си попитам-как се изкарва шофьорска книжка ОТ друга държава?[smilie11] МА аз си живея тук....

Отговори на това съобщение
 Re: KAT - за новите документи и получаването им
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   29-04-10 10:56

chicken написа:

> Повече опашки трябва да има, другари. Само това е начина да се
> измъкнат хората от форумите и другите "социални" простотии.
> Друго си е общуването на живо, пък ако ще и за псувня да е. По
> интернет ако напсуваш някой един юмрук не можеш да изядеш като
> хората. Пък девойката с късата пола дето пристъпва от крак на
> крак малко по-напред. Ми информацията за евтиното кисело мляко.
> Ми обсъждането на времето.... Опашки трябва да има, другари


[smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: KAT - за новите документи и получаването им
Автор: MOR   
Дата:   30-04-10 17:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.