Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Всяко чудо за 3 дни...
Автор: navy   
Дата:   23-04-10 19:17

... дори и АВАТАР [smilie18]

Аз като казвах навремето, но каквото било - било.
Сега да напомня на феновете, че го има блурей рип в замундата [smilie5]

https://photo-forum.net/static/forum/2010-04/sldn9226.JPG
http://img.zamunda.net/bitbucket/Avatar.2009.720p.BluRay.x264.AC3-KiNGS.jpg


Тази вечер ще направя паралел между Арената и дома [smilie18]

Или по точно - как се възприема филма (чисто визуално, не смислово, щото не е нищо особено и ново като сюжет) в 2Д вариант спрямо 3Д-то на кино...

Едното създавя цялостно усещане за обем, но не може да се спреш добре на детайла... другото възприемаш цялата картина по добре информативно.

Според мен това е все едно да снимаш пейзаж на 1.2 [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Всяко чудо за 3 дни...
Автор: ivodam   
Дата:   23-04-10 19:36

Арена, смех... пълна тъмница, и с тия малки смешни очилца с различни цветове [smilie23] [smilie23] Ако не си го гледал на Имах, все едно нищо не си гледал...

Отговори на това съобщение
 Re: Всяко чудо за 3 дни...
Автор: marconi   
Дата:   23-04-10 19:39

на 3 дена по едно чудо викам аз [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Всяко чудо за 3 дни...
Автор: navy   
Дата:   23-04-10 19:41

Иво, тъмница... ама друг път [smilie5]
Не всяка арена е оборудвана еднакво [smilie3]

Май си се прекарал веднъж [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Всяко чудо за 3 дни...
Автор: ivodam   
Дата:   23-04-10 19:42

Е да, за тебе специално ше сложат 15 хил. ватова крушка, като у Имах-а, нали, ама на куково лето. И това смешно малко чаршафче, нарчено екран, ти като ходиш, специално го разтягат, нали. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Всяко чудо за 3 дни...
Автор: OGIMAG   
Дата:   23-04-10 19:50

Ами и аз не харесах Аватара на 3Д. Сега ще се изкефя като си го опъна на ТВ [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Всяко чудо за 3 дни...
Автор: didesignbg   
Дата:   23-04-10 19:50

https://photo-forum.net/static/forum/2010-04/ppir6309.JPG
http://24.media.tumblr.com/tumblr_kwuvqbjptV1qaxg21o1_500.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: Всяко чудо за 3 дни...
Автор: ilchoni   
Дата:   23-04-10 19:53

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Всяко чудо за 3 дни...
Автор: navy   
Дата:   23-04-10 20:04

Иво, аз открай време се съмнявам в правилните ти визуални възприятия, така че коментара ти е напълно разбираем [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Всяко чудо за 3 дни...
Автор: ARGO   
Дата:   23-04-10 20:17

https://photo-forum.net/static/forum/2010-04/yvpc7864.JPG


Отговори на това съобщение
 Re: Всяко чудо за 3 дни...
Автор: ilchoni   
Дата:   23-04-10 20:19

ей, ама какви са готини, как ги правите бре, алоууу, научете ме [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Всяко чудо за 3 дни...
Автор: sunnyshot   
Дата:   23-04-10 20:19

Аха, за 3 дни [smilie18]

https://photo-forum.net/static/forum/2010-02/bveq2259.JPG


Отговори на това съобщение
 Re: Всяко чудо за 3 дни...
Автор: ARGO   
Дата:   23-04-10 20:23

[smilie21] [smilie18]

https://photo-forum.net/static/forum/2010-04/hggl7774.JPG


Отговори на това съобщение
 Re: Всяко чудо за 3 дни...
Автор: mike74   
Дата:   23-04-10 20:28

хахах, д-р Хаус, супер готин [smilie24] [smilie24] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Всяко чудо за 3 дни...
Автор: джъмбо   
Дата:   23-04-10 20:32

това да гледаш аватар в арена е като да имаш канон и да си мислиш че имаш камера [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

в аймакса бе истината [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Всяко чудо за 3 дни...
Автор: sunnyshot   
Дата:   23-04-10 20:38

джъмбо, има СОНИ 3Д телевизори и гледат добре. Тук, около мен има един такъв, гледам го отвреме навреме.

Само че преди няколко дни ми се мерна някаква статия за това колко вредни били 3Д телевизорите.Не и обърнах особено внимание...


Отговори на това съобщение
 Re: Всяко чудо за 3 дни...
Автор: tjman   
Дата:   23-04-10 23:18

Обикновено не пиша много, но тоя път не мога да не се сдържа по-повод тотално грешното мнение, което се описва тук.

Истината е такава:
Аватар в ИМАКС - ПЪЛНА ОТВРАТ
Аватар в Арена - Уникално!

Защо? Защото технологията е тотално различна и техниката с която се реализира също.

без да изпадам в технически подробности ще споделя само едно две неща. При имакс технологията кара 3д-то да излиза от екрана. Докато на Долби 3д екрана ти е като прозорец и 3д-то е вътре в него.

Очилата в имакс са пълна скръб. Поляризацията е толкова зле, че само да си завъртя главата на 1 градус от хоризотнала и вече почват да ми тъмнеят ъглите. Очилата са много по тежки също така.

В арена очилата освен, че са поляризирани имат и филтрация по цвят - като анаглифните очила. Също така самите стъкла са сферични и тъмни области практически не съществуват. как ли не си въртях главата - перфектни са!

Също така субтитрите в Арена са 3д спрямо сцената и се местят наляво на дясно.

Никой ли от тук пишещите не забеляза, че в прехваления имакс субтитрите бяха обикновени 2д като на обикновено кино??? И за да ги прочетеш трябва да си пренастроиш очите? Беше пълен ад да се опиташ да ги четеш! добре че разбирам английски иначе щях да полудея.

Имакс е супер дърта технология и недостатъците и са големи в сравнение с новите 3д технологии. Арената е много по-яко. В зала 10 - (най-голямата) на 4-тия ред преживяването е супер!

Ако не ми вярвате отидете във форума на хардваре.бг да видите, кое мнение царува там

Айде със здраве и ходете да гледате филмите и на двете места и тогава споделете. Аз моя избор съм го направил :)

Всеки който е гледал и на двете места би ми било интересно поради какви причини би избрал ИМАКС

Отговори на това съобщение
 Re: Всяко чудо за 3 дни...
Автор: navy   
Дата:   24-04-10 10:11

Абе ко им обясняваш [smilie3]

Малееее... в замундата се напълни с рипове [smilie18]

Глей коментар:
#3792332 от slim4e87 (Супер потребител) написано на 2010-04-24 05:05:52 GMT
Хахах тая простотия още 1 път е качена .. днес това и е 10ти път :lol: А тая грозотия на снимката дето прилича на комшийката :lol: ми изкарва ъкъла всеки път :lol:


[smilie18]

Разбира се, че долби 3Д-то е по ново и по добро, макар че мен ме дразнеше изтърването на фокуса на Аватар [smilie7] Но това е бъг на заснимането, не на технологията...

Реално от всичките 3Д-та, най-добро впечатление останах от How to train your dragon !
То е само анимация, но 3Д-то беше прекрасно балансирано и не натоварваше излишно.
На Аватар имах чувството на някои сцени, че са наблягали повече на 3Д ефекта, отколкото на общото впечатление. Все едно някой мераклия, който си е купил 85/1.2 и само дефокуси гони [smilie3]

Снощи си пуснах малко кадри от ХДТВ риповете на 50 инчова плазма от СТБ, не от ПС и мога да кажа, че възприемането на Пандора НЕ Е НИКАК ПО ЗЛЕ от 3Д в кино. Просто е по различно.
Както и предполагах... в киното усещаш сцената в дълбочина и детайла ти убягва, докато у дома просто се изкъртваш от детайл и качество! Но пък го няма 3Д-то...

С риск да се повторя... все едно да гледаш пейзажи на бленда 1.2 или 11 [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Всяко чудо за 3 дни...
Автор: kaiser.soze   
Дата:   24-04-10 10:14

супер [smilie24]

аз съм още на един старомоден Goodmans

кога ли ще усетя тези трепети [smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Всяко чудо за 3 дни...
Автор: asahi   
Дата:   24-04-10 11:33

На Джъмбо не му се получи включването.

Отговори на това съобщение
 Re: Всяко чудо за 3 дни...
Автор: samara   
Дата:   24-04-10 11:40

...дръпнах го, не смея да го пусна, знам че няма да ми хареса [smilie8]
П.П... 3Д ше си купя, когато стане реално, не в мозъка ми [ezik] ... а то не е далече де [smilie24] [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Всяко чудо за 3 дни...
Автор: ALBIREO   
Дата:   24-04-10 12:08

Споделям мнението на tjman. Преди да се поинтересувам в кое кино с каква технология са, първо забелязах, че в IMAX нещо не ми хареса, или поне със сигурност не ми хареса колкото 3D-то в Арена. След това разбрах, че наблюденията ми съвсем не са били случайни и зад всичко това се криела по-съвременна технология. ;)
Все едно - аз с кино не ща да се занимавам, та технологиите не ме вълнуват. За мен е важен крайният резултат, а той определено е по-добър в Арена.

Само да спомена, че и на мен ми тъмнееха и в двете кина. В IMAX-а ми се стори една идея по-тъмно. Така да се каже - бих вдигнал яркостта с едно 20-30%. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Всяко чудо за 3 дни...
Автор: steeens   
Дата:   24-04-10 12:18

Един малък въпрос, може ли?Какви са размерите на екрана в киното?Колко е размера в IMAX и колко в Арена?

Отговори на това съобщение
 Re: Всяко чудо за 3 дни...
Автор: to6e   
Дата:   24-04-10 12:29

У наше село кино нЕма. Затова чакам да се стоплят вечерите и да си пусна някой HD вариант на ДуварМакс-а. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Всяко чудо за 3 дни...
Автор: navy   
Дата:   24-04-10 12:31

steeens, ще си позволя да коментирам, че размера на екрана няма толкова голямо значение [smilie5]
Важен е зрителния ъгъл.

Има си една формула за добро възприемане и тя зависи от 3 променливи:
- размера на екрана
- резолюцията на изображението
- разстоянието от което се гледа

Разбира се на нотбук няма как да усетиш кино ефекта...

Много хора не харесват Имакс, защото ги заболява врата да си въртят главата [smilie18]

Има различни хора.
Едните се завират отпред, при гилзите... другите държат да са на последния ред в киното. Вкусове сякакви [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.