Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Агентите
Автор: n1x0n   
Дата:   15-04-10 13:41

Понеже днес си нямам работа и ми се занимава с глупости [smilie5] реших да се допитам до вашето мнение по следните важни въпроси:

Какви хора са били тези "агенти на службите"? Добри, лоши, умни, глупави? Защо са го правили? "Вербуван" задължително ли е значило "активен"? Лошо ли е в една държава да има агенти и ако "да", то защо във всяка една държава ги има?

Не се съмнявам, че мнения ще има - не са малко хората тук, които знаят агентурните псевдоними на всяка една публична личност и не пропускат да го изтъкнат при всяка една възможност.

Отговори на това съобщение
 Re: Агентите
Автор: CanoniO   
Дата:   15-04-10 13:45

Хващали са се на хорото за да:

-избягат от село.
-да отърват панделата
-да правят далавери
-да разчистят домовете на "другите" и да им ги вземат.

Но най-разпространената причина е, че не могат да откажат на предложението....

Отговори на това съобщение
 Re: Агентите
Автор: юнга   
Дата:   15-04-10 13:46

Зависи от държавата.
При комунистическата държава не са били агенти, а доносници.
При комунистическата държава са слухтяли в полза на режима и са слухтяли за всяка проява против него.За всяко инакомислие.
МВР и разузнаване са подчинени на Партията и по-точно на върхушката й и се използват за целите на тази върхушка.
Някои от доносниците са били доносници на чужда страна, поради това, че тогавашните служби са били подчинени на съветските.

Отговори на това съобщение
 Re: Агентите
Автор: Amigo   
Дата:   15-04-10 13:47

агентът винаги е кофти тип... освен ако не е агент 007 или американски екшън герой [smilie5] [smilie5] [smilie6] [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Агентите
Автор: CanoniO   
Дата:   15-04-10 13:50

Гадното при повечето доносници е било, че не са взимали пари за услугите. Той са работи ня струга, маа лютеница на обяд и слухти. като кажеш, че партийния секретар смърди на лайна, доносника отива, пише донос, който гласи нещо като "не харесва партийния секретар" и се подписва отдолу. После в извън работно време отива, среща се с кварталния и му дава доноса....
Красота..

Отговори на това съобщение
 Re: Агентите
Автор: elrisha   
Дата:   15-04-10 13:52

Канонио,много ги знаеш ти ;)

Ама темата май е за Агенти,не за Доносници..или бъркам?!

Аз пък като тийнка си мечтаех да стана Шпионка[smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Агентите
Автор: CanoniO   
Дата:   15-04-10 13:53

Има случаи, в които доносника е лъгал за даден човек, за да го тикнат в панделата, а нашия да плющи жена му.
Има и случаи, в които 15 години не можеш да разбереш, че най-добрият ти приятел всъщност ти е най-големия враг.
А е имало и случаи, когато са донасяли един за друг в семейството....

Отговори на това съобщение
 Re: Агентите
Автор: pmartinov   
Дата:   15-04-10 13:53

Системата беше така организирана,че професионален и финансов просперитет бяха реално възможни само ако станеш част от нея.

Много хора не издържаха на това изкушение и продадоха душичките си за 5 гроша.


Отговори на това съобщение
 Re: Агентите
Автор: boreto   
Дата:   15-04-10 13:54

Ей сега ще ви донеса на сисадмина, че само дрънкате и нищо не снимате!

Отговори на това съобщение
 Re: Агентите
Автор: n1x0n   
Дата:   15-04-10 13:56

Да се приравняват доносниците и агентите е малко, как да кажа... /айде няма да казвам, че да не засегна някой/

Отговори на това съобщение
 Re: Агентите
Автор: HP   
Дата:   15-04-10 13:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Агентите
Автор: юнга   
Дата:   15-04-10 13:59

Няма какво да се приравняват с днешна дата.
Приравняването е станало още на времето, с доносите на "агентите".
Защо мислиш, че липсват над 30 страници от досието на агент Гоце?
Според мен там са доносите.

Отговори на това съобщение
 Re: Агентите
Автор: CanoniO   
Дата:   15-04-10 14:01

Агентите са щатни доносници и главно вербовчици.
Доносниците са "сътрудници на ДС" ..
Не виждам какъв е смисъла да правим разлика между агенти, доносници, разузнавачи и т.н.. като всички са обслужвали един интерес?

Отговори на това съобщение
 Re: Агентите
Автор: ivodam   
Дата:   15-04-10 14:01

Ами, аз имам познат човек, който е работил по линия на научно-техническото разузнаване, не знам дали се е водил просто служител с някакъв чин, и каква е разликата с "агент", но е много и забавен и умен човек, от който съм научил най-различни житейски полезни неща. Във всеки случай, той и хора като него са спасили не един човешки живот навремето, осигурявайки ни достъп до технологии за важни, включително животоспасяващи лекарства. Малко хора знаят, че повечето антибиотици например като технологии и щамове навремето сме ги придобили по линия на НТР.

По принцип агентите са явно някакво необходимо зло в изначално злия и объркан свят, в който живее обърканото животно хомо сапиенс. Очевидно не всеки може да бъде такъв, защото трябва да е способен да се преструва, да се подмазва, да е лицемер, да слухти и подслушва и да се рови в гнусотии и в работите и бельото на хората, за това си трябва определена психическа нагласа, разбира се.

За мен по-интересният въпрос е кои са агентите във форума, защото без съмнение има такива. [smilie7]



Публикацията е редактирана (15-04-10 14:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Агентите
Автор: iPonche   
Дата:   15-04-10 14:02

Искам и аз да съм агент, ама не ми се обаждат [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Агентите
Автор: Amigo   
Дата:   15-04-10 14:03

ivodam написа:

> За мен по-интересният въпрос е кои са агентите във форума,
> защото без съмнение има такива. [smilie7]



агенти или доносници?! [smilie5] [smilie5] бързо да вдигнат ръчичка [smilie5] [smilie5] [smilie5]



Публикацията е редактирана (15-04-10 14:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Агентите
Автор: iPonche   
Дата:   15-04-10 14:05

Е, кои са? Това е глупав въпрос, то е ясно. Рибата мирише откъм... главата [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Агентите
Автор: n1x0n   
Дата:   15-04-10 14:07

Не виждам какъв е смисъла да правим разлика между агенти, доносници, разузнавачи и т.н.. като всички са обслужвали един интерес?

Така си мислиш ти и група македонски историци...

Отговори на това съобщение
 Re: Агентите
Автор: юнга   
Дата:   15-04-10 14:08

Автор: ivodam
Дата: 15-04-10 14:01

За мен по-интересният въпрос е кои са агентите във форума, защото без съмнение има такива. [smilie7]


Въпросът е вече разискван в други теми[smile] [smile] [smile]
Този учен агент за който говориш, участвал ли е в политическият живот?

Отговори на това съобщение
 Re: Агентите
Автор: ALBIREO   
Дата:   15-04-10 14:10

Добре - някой да дефинира "агент"?

Отговори на това съобщение
 Re: Агентите
Автор: n1x0n   
Дата:   15-04-10 14:11

Примерно: таен, щатен или нещатен сътрудник на служби като Държавна сигурност, МВР и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Агентите
Автор: Amigo   
Дата:   15-04-10 14:12

Думата агент в българския език е заемка, близка по етимология до българската „деятел“, но двете не са синоними (в съвременния език, 2006 г.). Произлиза от латински и означава „действащ“.

Агент може да се отнася за:

служител или лице със свободна професия, чиято дейност обикновено не е свързана единствено с работа в офис. Пример - застрахователен агент.
пълномощник - например борсов агент или представител и мениджър на спортист, артист или др.
пълномощник на държава с дипломатически или консулски задачи
служител на разследваща организация (в някои случаи таен агент, т. е. таен служител)
специален агент - федерален следовател или детектив в САЩ - например агент на ФБР
сътрудник на разузнавателна организация – шпионин, контраразузнавач, агент-провокатор, диверсант и др. Тук спадат агентите на Държавна сигурност в България
двоен агент - човек, който се преструва, че шпионира дадена организация за друга организация, но всъщност е лоялен на първата организация
[smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Агентите
Автор: ivodam   
Дата:   15-04-10 14:12

юнга: Той самият не е учен, и не - не е участвал нито в политическия живот, нито в приватизации под масата, ами си наляга парцалите човекът, има 3 деца и се грижи за семейството си и това е.

Отговори на това съобщение
 Re: Агентите
Автор: NeDDRaG   
Дата:   15-04-10 14:16

CanoniO написа:

> Агентите са щатни доносници и главно вербовчици.
> Доносниците са "сътрудници на ДС" ..
> Не виждам какъв е смисъла да правим разлика между агенти,
> доносници, разузнавачи и т.н.. като всички са обслужвали един
> интерес?


Абе то ако така се гледа... Силовите министерства винаги и навсякъде са в защита на поитическия режим в момента. Това общо взето важи и за тайните служби. Които ги има във всички държави, както и агентите, та доси и доносниците. Лошото при нас беше, че ако бай Киро напише донос срещу бай Пешо, че оня казал, че партийния е задник, и въпреки, че партийния е задник, пострадалият е бай Пешо, а не въпросният задник. Мен във трети курс на дехникума щяха да ме изключат от комсомола, щото казах, че секретарката ни на курса е патка заспала и не се е сетила да си проведе събранието. И отидох на изпит за радиолюбителски клас.

Отговори на това съобщение
 Re: Агентите
Автор: ALBIREO   
Дата:   15-04-10 14:17

"служител или лице със свободна професия, чиято дейност обикновено не е свързана единствено с работа в офис. Пример - застрахователен агент. "

Значи аз съм фото агент. [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Като всяка "сила" - има значение кой и как я управлява. Тъй като нямам никаква информация кой аджеба стои зад тия агенти - няма как да знам за добро ли е или за лошо. Някой от вас има ли такава секретна информация? Да я изнесе, с риск да го "изчезнат" от ДАНС. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.