Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Покупка на мобилен телефон
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   14-04-10 13:31

Да зачекна и аз една стара, но редовна тема...

Не съм маниак на тема GSM апарати. За толкова години съм имал три апарата, като два от тях са ми ги подарявали. В този ред на мисли не съм много наясно с новите модели и тенденции при мобилните телефони, но скоро ми избръмча муха в главата, че бих искал да си взема вече някой по-актуален модел, с който да browse-вам и да ползвам GPS навигация. Поразгледах предложенията и като че ли се влюбих в един модел, а именно Nokia 5800 Navigation Edition. Точно това ми трябва: голям екран, WiFi, GPS, car kit. По-старият му събрат, Nokia 5800 Express Music, се продава за малко над 400лв, което ме води на мисълта, че и този ще се движи около или малко над тази цена. Уви, не можах да го открия да се продава в България. Прегледах сайтовете на трите мобилни оператора, на по-големите вериги за мобилни телефони, както и 3 - 4 малки фирми, внасящи директно от чужбина. С последните, както и с Нокиа България, си размених по няколко e-mail-а, но отговорите се движат в една посока, а именно: не предлагат и не се очаква доставка.

Молбата ми към тези, които са имали търпението да прочетат това, е да споделят предположения как все пак бих могъл да се сдобия с този апарат. Дали с някоя малка гаражна фирмичка или пък покупка от чужбина. За съжаление нямам познат в момента в ЕС (всъщност в момента май само от UK си струва, или греша?), на който да поръчам да купи и ми прати. Бос съм и в онлайн покупките. Жената пазарува от La Redoute, но Amazon, eBay и т. н. не ми се е налагало досега да отварям.

Много изписах, нищо не казах. Карай, поне споделих болката.

Наздраве!

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на мобилен телефон
Автор: NeDDRaG   
Дата:   14-04-10 13:35

Нокиа 5800 е много бъгава. Двама колеги имат такива, доста проблеми имат. Експрес мюзик-а също има GPS и WiFi.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на мобилен телефон
Автор: NeDDRaG   
Дата:   14-04-10 13:37

Ето му параметрите. (На експрес мюзик-а)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на мобилен телефон
Автор: TheOne   
Дата:   14-04-10 14:12

и аз се чудех тия дни какъв телефон да си купя...
и вчера се реших и си взех -
Sony Ericsson Satio -страхотен е!

http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/view.php?id=1770



Публикацията е редактирана (14-04-10 14:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на мобилен телефон
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   14-04-10 14:22

Хубав е, но 12mp камера не ми трябва. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на мобилен телефон
Автор: slivenski   
Дата:   14-04-10 14:27

Сатиото е супер бавен телефон... А капачето на батерията му е толкова крехко, че ме беше страх да не го строша, докато го отварям... [smilie8] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на мобилен телефон
Автор: nbg   
Дата:   14-04-10 14:35

iphone 3g/3gs - нещо по-различно и актуално [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на мобилен телефон
Автор: TheOne   
Дата:   14-04-10 14:39

slivenski - глупости приказваш...
явно твоя е някакъв ментар за това му е така капака...
моя си заспива направо...бил бавен.....
смяхххх [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на мобилен телефон
Автор: slivenski   
Дата:   14-04-10 14:43

slivenski - глупости приказваш...
явно твоя е някакъв ментар за това му е така капака...
моя си заспива направо...бил бавен.....
смяхххх

------------------

Моят изобщо не е такъв, баце... [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на мобилен телефон
Автор: TheOne   
Дата:   14-04-10 14:49

ами зашо даваш мнение за него като изобщо го нямаш баце [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на мобилен телефон
Автор: slivenski   
Дата:   14-04-10 14:50

щото видях, че не струва... да не се набутва човекът да си го купува... [smilie18] [smilie18] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на мобилен телефон
Автор: TheOne   
Дата:   14-04-10 14:57

едно е да го погледнеш само...
друго е да работиш с него... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на мобилен телефон
Автор: slivenski   
Дата:   14-04-10 15:00

Ако ще е СЕ, аз бих изчакал новата Експерия Х10... [smilie3]

Сатиото няма едно нещо, което на мен ми е важно - 3.5 жак... [beer] [smilie21]

Но както и да е... [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на мобилен телефон
Автор: slav4cho   
Дата:   14-04-10 15:11

nokia x6
погледни

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на мобилен телефон
Автор: ivodam   
Дата:   14-04-10 15:39

ХТЦ

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на мобилен телефон
Автор: slivenski   
Дата:   14-04-10 15:42

Motorola Milestone и Nokia N97 също може да се погледнат... [smilie24] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на мобилен телефон
Автор: random   
Дата:   14-04-10 15:51

Аз мога да те посъветвам да не си взимаш 5800.
Аз лично ползвам 5800 Експрес мюзик и твърдя, че по-неудобен телефон не съм имал. Бавен, бъгав софтуер, кофти "тъч скрийн", кофти изработка на показалката за писане(след кратка употреба-месец) толкова много се е изтъркал зъбеца, който я придържа към телефона, че съвсем свободно пада от там....мойта се изгуби.
Ако пък работят едновремнно някое GPS-MAP приложение и нещо друго, примерно обикновено позвъняване .....рестарт на телефона ....не струва с две думи.


Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на мобилен телефон
Автор: guciguci   
Дата:   14-04-10 16:48

random ,имал съм два 5800 и мога да кажам,че е един от най-хубавите телефони ,които съм имал. Много бърз,никога не ми е забивал нито един от двата,нито пък са ми се рестартирали. Тъчскрийна е по-добър от много тъчскрийни,които съм ползвал. Нещо,което не споменавате за 5800-WiFi-то. Имал съм може би 20 модела с WiFi и на 5800 ми хващаше най-много мрежи и ги държеше най-стабилно(наред със Е71).
Така че явно твоя телефон е за лек ресет,ама ти си знаеш...[smilie3]



Публикацията е редактирана (14-04-10 16:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на мобилен телефон
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   14-04-10 16:52

guciguci, знам че GSM апаратите са ти хоби. Подскажи някой чужбинска сайт или фирмичка, която може да ми достави този модел. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на мобилен телефон
Автор: Vinsent   
Дата:   14-04-10 16:59

Откакто ползвам този комуникатор (Nokia 9300i) се чувствам подобно на времето когато за първи път внедрих мобилния телефон в практиката си, някъде около 94-та май беше [smile]

https://photo-forum.net/static/forum/2010-04/fryb8223.JPG

Да имаш в джоба си всичките ползвани комуникационни канали, вкл. факса... [smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на мобилен телефон
Автор: TheBossBG   
Дата:   14-04-10 17:02

Моите две стотинки по темата. Ако искаш повече приложения, GPS и други благинки - WM6. Което отвежда до единствения верен избор в този сегмент - HTC. Тук вече нещата са до външен вид и финансови възможности. Аз лично харесвам Тъч Даймънд 2, HD2 ни идва малко големичък за телефон. В момента имам ХП рв6815, слабичък процесор, но докато върви iGO6 няма проблем да говориш и по телефона. Така че с ТД2 ще си светлинни години напред. Отделно ще имаш уърд, ексел, аутлуук и още куп полезни приложения. В момента ТД2 се намира нов за около 600 лв., но си струва всяка дадена стотинка. И още нещо, бягай за сега от новата операционна система Android! Имам силно подозрение, че ще се върнат обртно на WM, колкото и да не им се иска на някои.


Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на мобилен телефон
Автор: guciguci   
Дата:   14-04-10 17:14

Dani_Koev_BG ,новите телефони си ги купувам от България,а "античните" модели ми ги внасят от чужбина. Така че не мога да ти помогна. Но и аз не разбрах за какво ти е 5800 Navigator? Вземи си обикновената 5800.
Те те хвърлиха на Даймънд2 и HTC HD2,който и аз не се реших да си взема,защото е огромен. Една чисто нова 5800 с гаранция от България за 370 лева и си идеален.



Публикацията е редактирана (14-04-10 17:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на мобилен телефон
Автор: slivenski   
Дата:   14-04-10 17:22

Андроидът може да е нов, но няколко от основните маркетмейкъри, като Моторола и СЕ, вече започват доста силно да го въвеждат в новите си модели. [smilie8] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.