Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Някой пуши ли лула?
Автор: explorer   
Дата:   11-04-10 22:47

Тъй като съм любител на пурите, реших да пробвам и лула. Купих си лула (малко прибързано, като проверих после в интернет се оказа че съм я взел на двойна цена) и кутия Давидоф Роял тютюн - това беше единствения неароматизиран в магазина. Лулата е предварително обработена (така пише) и не се нуждае от начално опушване или както там се казва. Дотук - добре, само че изглежда не мога да разбера колко плътно да я тъпча - пробвах и по-плътно и по-леко да я тъпча, но при пушене ми гасне постоянно. Колко плътно трябва да я натъпча? Гледах един куп филмчета из ютуб, ама или аз съм много прост или нещо не е наред с тютюна, та не мога да го докарам.

Тютюна също не ме кефи. Смес е от светлокафяв и черен тютюн, но не е особено ароматен. Мислех си да не е изсъхнал, но все пак кутийката беше вакуумно запечатана. Почти никаква миризма не се усеща при пушене. Предполагам, че няма да ми хареса ароматизиран тютюн с ванилия, ябълка и т.н. защото съответните пури също не ми харесват. Какъв тютюн харесвате?


Отговори на това съобщение
 Re: Някой пуши ли лула?
Автор: asahi   
Дата:   11-04-10 22:53

Харесвам го на картинка в учебника.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой пуши ли лула?
Автор: djogata   
Дата:   11-04-10 22:55

За да не ти угасва, трябва яко да дърпаш [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой пуши ли лула?
Автор: ivodam   
Дата:   11-04-10 22:55

Клан си е класика за лулата.

Аз в редките случаи, когато пуша, след добро хапване, пуша бразилски пуретки, неароматизирани. Лулата ти с филтри ли е, или не?

Отговори на това съобщение
 Re: Някой пуши ли лула?
Автор: explorer   
Дата:   11-04-10 22:55

С филтър е, да - едно бяло патронче, от единия край е синичко, от другия бяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой пуши ли лула?
Автор: lakosta   
Дата:   11-04-10 22:55

Първо разпалваш и после натъпкваш - следи горенето ...ако много натъпчеш може да загасиш[smilie7] едно време имаше тютюн Амфора, също Клан...сега...не пуша[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой пуши ли лула?
Автор: ivodam   
Дата:   11-04-10 22:59

Фърли я тая, вземи си лула без филтър.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой пуши ли лула?
Автор: shpexy   
Дата:   11-04-10 23:03

Аз лично рядко сядам с лулата - пушач съм си, но го правя ей така за кефа. Съвет за марка тютюн не мога да ти дам, защото взимам евтини пакети Джембе предимно и рядко по-хубави като Дънхил и Мак Барън. Не харесвам ароматизираните, защото обичам натуралния вкус на тютюна. Но що се отнася до тъпкането, то имай в предвид, че повечето марки са си различни. Пък и самата лула има значение. При мен не се случва често да изгасне, но всичко зависи и от тютюна - качество, колко е мокър/сух... Остави го че е вакумиран - пак може да стане на барут!
С времето ще свикнеш!
[smilie24] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой пуши ли лула?
Автор: 2nYo   
Дата:   11-04-10 23:04

Клан-ът си е кла-сика, ако намериш читав! А лулите със сменяем филтър, не са ми по вкуса, друго си е металната вложка, трябва си практика при пушенето на лула, и сам ще си изработиш навика. А пък в забързаното ни ежедневие, май няма време за табиетите покрай приготвянето, освен късно вечер с маалко коняче (грузинско), за успокоение на сърцебиенето в петите от гадния ден ...

Отговори на това съобщение
 Re: Някой пуши ли лула?
Автор: ivodam   
Дата:   11-04-10 23:07

Конячето може и арменско или азерско [smilie3]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой пуши ли лула?
Автор: насоО   
Дата:   11-04-10 23:07

и аз много го тача брендито[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой пуши ли лула?
Автор: thingfish   
Дата:   11-04-10 23:08

Имаше подобна тема от Nomadsl. Той е фен

Отговори на това съобщение
 Re: Някой пуши ли лула?
Автор: Amigo   
Дата:   11-04-10 23:08

как ги пушите тези пури - ей тва не мога да си обясня, отвратителна смрад https://photo-forum.net/joro/emoticons/eck16.gif миналата седмица бях на едно събиране и двамца пушеха пури и някаква пурета ли, знам ли ква изгъзица е и направо се отрових от тая воня [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой пуши ли лула?
Автор: shpexy   
Дата:   11-04-10 23:08

Да - за конячето и аз съм абсолютно съгласен, но за лулата с филтри - така се губи целия кеф!
[smilie24] [smilie21] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой пуши ли лула?
Автор: steeens   
Дата:   11-04-10 23:10

Как ме върнахте в доброто старо време.Клана и мен много ми харесваше.[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой пуши ли лула?
Автор: steeens   
Дата:   11-04-10 23:13

Amigo , лулата не смърди като пурите ако е хубав тютюна.Клана направо е приятен, или поне не е неприятен.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой пуши ли лула?
Автор: Amigo   
Дата:   11-04-10 23:17

абе кланът е як, аз говоря за пури и пурети [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой пуши ли лула?
Автор: ivodam   
Дата:   11-04-10 23:21

[smilie7] [smilie7] [smilie7] [smilie7] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой пуши ли лула?
Автор: Amigo   
Дата:   11-04-10 23:21

все пак не забравяйте:

Pipe smoking has a particularly significant risk for cancers in the area of the lips that touch the pipe stem. What's more, about 1 out of 3 people who continue to smoke after their cancer seems to be cured will develop a second cancer of the oral cavity, oropharynx, or larynx (voice box), compared with less than 1 in 10 of those who stop smoking.


[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой пуши ли лула?
Автор: ivodam   
Дата:   11-04-10 23:28

Амиго, миналата година почина братовчед ми, на 46 години, който не пушеше, не пиеше и не ходеше по жени. От масивен инсулт.

Прочее, чакам хора-учени медици като тебе, да ми обяснят как две от най-пушещите нации в света - японската и гръцката, са в десетката по продължителност на живота. Япония на трето место.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой пуши ли лула?
Автор: Amigo   
Дата:   11-04-10 23:36

абе таз философия ми е позната [smilie5] а някой случайно дали е направил проучване дали точно пушачите са най-дълголетни [smilie3] [smilie5] [smilie5] някои неща се знаят и това за рака на устната кухина и пушенето с лула е известно [cool]


The WHO report reveals that two-third of the world’s smokers live in just ten countries – China, India, Indonesia, Russia, US, Japan, Brazil, Bangladesh, Germany and Turkey.


Факт е, че тютюнопушенето е гадна смрад и токсично, пък вие си философствайте [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой пуши ли лула?
Автор: abyser   
Дата:   11-04-10 23:56

От около 2 години пуша само лула (след ~20 години цигаро-пушене). Пробвал съм 98% от всички видове тютюни, които се предлагат на БГ пазара.
Забрави за Клан - няма нищо общо с митовете и качеството от едно време.
Мималото лято бях в чужбина, купих за проба другия мит в жанра - Amphora, не останах впечатлен.
От избора в БГ най-много ми допадат тютюните на W.O. Larsen, но са си скъпички за everyday use (всъшност зависи колко пушиш, аз пуша около 200 г. седмично).
Спрял съм се на Stanwell - миксирам моделите Classic и Melange (~ 2:1), понякога добавям и малко Vanilla. Като цена е 1/2 от W.O. Larsen и Davidoff (Davidoff на ми хареса чак толкова, колкото го хвалят, може би въпрос на вкус все пак). В момента мешам и със (Stanwell) Full Aroma, който не ми харесва, но ми изпаднаха няколко пакета на далавера и ... пениш се - не пениш - ще те пуша [smilie18]
За филтрите - твърдо "за", ако толкова ти пречат винаги можеш да пушиш като не слагаш филтър. Обратният вариант е невъзможен.

Синият (пластмасов) край на филтъра към устата, белият (керамичен) към лулата. Предполагам Vauen.

За пълненето и гасненето при пушене - въпрос на навик и малко време. Има един БГ блог, в който има доста добри съвети и дискусии, потърси го с google.
Успех! [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Някой пуши ли лула?
Автор: explorer   
Дата:   12-04-10 00:36

Благодаря за съветите... а откъде купувате тютюн? Лулата (и филтъра) е Vauen, да - купих я (и тютюна) на Солунска до ъгъла с Витошка. След колко пушенета трябва да се сменя филтъра?


Отговори на това съобщение
 Re: Някой пуши ли лула?
Автор: danvan16   
Дата:   12-04-10 00:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой пуши ли лула?
Автор: asahi   
Дата:   12-04-10 01:57

На Солунска и графа откъм страната на Витошка има едни контейнери за боклук. Да ги мяткаш там тези лайна и доволен ще останеш.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.