Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 айде пак руснаците виновни....
Автор: джъмбо   
Дата:   11-04-10 22:10

слушах по новините полския посланик....

едва ли не руснаците са виновни щото не затворили летището......

Отговори на това съобщение
 Re: айде пак руснаците виновни....
Автор: eyeforaneye   
Дата:   11-04-10 22:12

Тирадата всеки път е една и съща. Набивано с години.

Отговори на това съобщение
 Re: айде пак руснаците виновни....
Автор: джъмбо   
Дата:   11-04-10 22:19

днес се сетих за нов виц
защо в бг е обявен национален траур: защото гоце не е бил в самолета

Отговори на това съобщение
 Re: айде пак руснаците виновни....
Автор: asahi   
Дата:   11-04-10 22:46

Какво е това "да затворят летището"? Да си приберат пистата ли? Казали са им да не кацат. Кво повече?

Отговори на това съобщение
 Re: айде пак руснаците виновни....
Автор: ivodam   
Дата:   11-04-10 22:56

Хмм, наистина има положение, при което летище еди-кое-си не приема самолети...

Отговори на това съобщение
 Re: айде пак руснаците виновни....
Автор: asahi   
Дата:   11-04-10 23:01

Че не приема - не приема, ама не си е тръгнало. Все ще запалят лампите на пистата за някой закъсал.

Отговори на това съобщение
 Re: айде пак руснаците виновни....
Автор: thingfish   
Дата:   11-04-10 23:01

закритие се нарича това положение

Отговори на това съобщение
 Re: айде пак руснаците виновни....
Автор: ivodam   
Дата:   11-04-10 23:08

Ми така де, табелка closed и точка.

Отговори на това съобщение
 Re: айде пак руснаците виновни....
Автор: asahi   
Дата:   11-04-10 23:09

"Излизам за 10 минути" [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: айде пак руснаците виновни....
Автор: Marillion   
Дата:   11-04-10 23:09

Хакам им го на руснаците.

И на американците им го....


Да се оправят.

[ezik] [ezik] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: айде пак руснаците виновни....
Автор: Kanonir   
Дата:   11-04-10 23:14

То каквото сам си направиш - ни руснаците, ни американците (ни секретните им служби) могат да ти го направят...

Гледам тука Евронюз - гледам хилядите хора дето са се стекли да му отдават последна почит на президента и се чудя, ако следствието докаже, че въпросния, като главнокомандващ наистина е заповядал да се кацне на всяка цена (въпреки мнението на професионалистите) и с това пряко е затрил 90 човека.... а ако по подобен начин е вземал (би вземал) решения за цяла Полша - тия хора там на площада как ще се чувстват??


П.П. По Евронюз си заявиха в прав текст, че на президента си му е било практика да се бърка в решенията на пилотите....

Отговори на това съобщение
 Re: айде пак руснаците виновни....
Автор: pmartinov   
Дата:   11-04-10 23:21

Пилотът на разбилия се самолет може би е "действал по нечии указания", заяви днес в полския град Гданск бившият президент на страната Лех Валенса, цитиран от руската агенция. Пилотите от правителствения въздушен отряд на Полша са професионалисти с най-висока квалификация и "пилотът едва ли е могъл самостоятелно да се опитва отново и отново да кацне в мъглата", каза той.

Екипажът на самолета на полския президент няколко пъти не е изпълнил указанията на диспечера на летище „Смоленск”, заяви първият заместник-началник на главния щаб на руските ВВС генерал-лейтенант Александър Алешин, цитиран от Интерфакс.

Въпрос: Каква е причината опитни пилоти, каквито се очаква да са возещите полския президент, да откажат да се съобразят с указанията на диспечера, от когото се очаква да познава летището си и добросъвестно да предава познанията си на борда на кацащия самолет?

Йохен Мюлер пише, че преди две години (2008 г.) командирът на полския правителствен самолет е отказал кацане в Грузия, тъй като е оценил обстановката като опасна. Тогава на борда на самолета Качински е притискал капитана да кацне, заплашвайки го с военен съд за неизпълнение на заповед.

Според експерта от Техническото училище във Вроцлав Томаш Шулц (цитиран и от Ник Калчев в Mediapool), на командира на самолета е липсвала способността да се наложи (cit. Durchsetzungsfaehigkeit). Шулц напомня за случая от лятото на 2008 г., като посочва, че тогава командирът на полета се е противопоставил на нареждането за кацане в Грузия и е приземил самолета в съседна страна. Лех Качински е трябвало да бъде транспортиран до Тбилиси с кола от въпросната съседна страна. Полският държавен глава обвинил пилота в отказ да изпълни заповед на върховния главнокомандващ.

В статията се посочва, че диспечерите не са имали право да забранят на правителствения самолет приземяване на летището в Смоленск.


Отговори на това съобщение
 Re: айде пак руснаците виновни....
Автор: Amigo   
Дата:   11-04-10 23:24

абе ако такъв самоуверен и налагащ се им е бил върховният главнокомандващ на поляците, то е ясно защо Германия си отдъхна след трагичната новина [cool] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: айде пак руснаците виновни....
Автор: thingfish   
Дата:   11-04-10 23:24

Не са ми ясни, какви са критериите за закритие и кой решава да има, но явно руснаците са преценили, че няма нужда. Освен да е било направено изключение единствено за високопоставения самолет. Относно метео обстановката, пилотите са били наясно... Слушах и аз полския посланик, но нека отшумят емоциите, ако изобшо е възможно да се случи. И аз си задавам въпроси, на които все още няма отговори ...[smilie8]
Абсолютен ужас. Не ми се мисли как се чувстват поляците

Отговори на това съобщение
 Re: айде пак руснаците виновни....
Автор: matataupa   
Дата:   11-04-10 23:29

Аз пък все се питам колко щяха да излязат на площада със свещи, ако това се беше случило с нашия президент и елит++

Колкото и странно да е, изпитвам известна завист към поляците. Поне тези, които са излезли със свещи.

ПОнякога е много човешко да можеш да излезеш и да скърбиш за ...Президента си.

Тук аз не бих могъл[smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: айде пак руснаците виновни....
Автор: kkkolelo   
Дата:   11-04-10 23:32

Те нека си направят добрината, пък ще видим [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: айде пак руснаците виновни....
Автор: matataupa   
Дата:   11-04-10 23:33

[smilie5]

Уби ми меланхолията. Чак се размечтах[smilie18] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: айде пак руснаците виновни....
Автор: Kanonir   
Дата:   11-04-10 23:33

не щът - спряха правителствения Ту-154 от полети, докат се изясни полския случай[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: айде пак руснаците виновни....
Автор: pmartinov   
Дата:   11-04-10 23:38

Бившия командир на правителствения самолет е бил уволнен заради неизпълнение на заповедта на главнокомнадващия (президент)да кацне там където иска .Отказа е от съображения за сигурност.

На президентския самолет е назначен нов по-млад и подчиняващ се на главнокомандващия командир на самолета .Катастрофата стана с него.

Много е вероятно следващия президент да не се опитва да се вживява толкова в ролята на главнокомандващ поне докато е във въздуха с правителствения самолет...


Отговори на това съобщение
 Re: айде пак руснаците виновни....
Автор: Amigo   
Дата:   11-04-10 23:38

мдааа, де тоз късмет... ако тройната коалиция се беше утрепала в някой Ту, Му или къв ще да е, щеше да настане всенародно веселие [smilie18] [smilie18] ей ся стринка Лалка ще се яви да обяви, че им завиждаме [smilie5] [smilie5]



Публикацията е редактирана (11-04-10 23:40)

Отговори на това съобщение
 Re: айде пак руснаците виновни....
Автор: matataupa   
Дата:   11-04-10 23:43

Да те управляват хора, за които не би скърбил- направо би се радвал.

Е това ако не е майтап.

По- натам не ми се мисли, че почва да става гадно.

Обаче свежото е, че "всеки народ си заслужава управниците" важи наобратно при определени ситуации.

Това ме развеселява.[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: айде пак руснаците виновни....
Автор: Императорът.   
Дата:   11-04-10 23:59

И аз чух - че пак изкарват руснаците виновни - и не повярвах на очите си... То бива-бива, ама чак толкова... [smilie8] [smilie8] [smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: айде пак руснаците виновни....
Автор: jekopj   
Дата:   12-04-10 08:22

Дано да са виновни руснаците,че инак ще обвинят Иван Костов...[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: айде пак руснаците виновни....
Автор: tofo   
Дата:   12-04-10 09:36

Иван Костов-едва ли. Не е бил там, доколкото знам. Иначе щяха да кажат.[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: айде пак руснаците виновни....
Автор: asahi   
Дата:   12-04-10 10:54

Костов, Мадоня и Нибируту. Ей тези тримцата са виновни без значение дали са присъствали.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.