Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Тема за училища
Автор: matataupa   
Дата:   09-04-10 09:33

От Септември си имам първокласник[smilie5]

Събирам информация за прилични училища в София. Критериите не са съвсем изчистени, затова се надявам хора с опит( по скорошен) да споделят впечатления.

Най- много ме интересуват училища в района на Княжево- Борово, Павлово- Бъкстон- Район Славия, Овча Купел- старата част- все около Булевард Борис 3.

Една от малкото теми, в които спамът не е задължителен[smilie24]

Или поне се надявам да излезе и нещо полезно.

И въоПще- ако имате полезна информация за училища в София- дори и да не са в района- мятайте.

Иначе ще трябва да се регистрирам в бгмама.цом. Дано ми го спестите това[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Тема за училища
Автор: matataupa   
Дата:   09-04-10 09:44

Темата не е Петъчна. Аз съм направил моите проучвания и даже бих споделил, стига да има интерес.

Проблем, с който неизбежно се сблъскваш е, че като отидеш на място всеки ти обяснява как си попаднал в най- да бест ъф да бест. Нормално- делигирани бюджети, его...

Родителите рядко, ама много рядко биха споделили на непознат очи в очи колко лошо са се минали, като са записали детето в съответното училище...

В района:

2 СОУ- Бъкстон. Според хора с опит- доста хубаво училище с интересни програми и преподаватели с опит. Хубава база, прилично място и спретната лафка. Има и зелени площи, и висока ограда. Не е на оживено място и по стените няма отвратителни графити и надписи- тук там нещо неразчетимо.
СПоред програмата за първокласници- ибор на 2 дисциплини за 1 клас- английски или изобразително изкуство.
МИнусът- голям наплив и несигурно класиране- не може да е единствен избор[smilie2]

66 СОУ- за района на Овча Купел- старата част- и хубави и лоши неща- В един етап от съществуването му е било доста добре подредено и с хубави курсове и програма- преди около 10-12 години. Тогава синът на някой изпълнителен директор е учил там и училището било стегнато и обновено за месеци[smilie5]

132 СОУ- някъде около Ниагарата- за него нямам никаква конкретна информация( от хора с опит)- затова се надявам някой да знае нещо, че ми е най- близо[smilie8]



Публикацията е редактирана (09-04-10 09:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за училища
Автор: orlindraganov   
Дата:   09-04-10 09:46

138-мо

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за училища
Автор: matataupa   
Дата:   09-04-10 09:48

Гладен ли си[smilie8]

Нещо по- конкретно, темата е проектирана като сериозна някак, иначе ще линкна темата на Камерман и да се почва спамОт[smilie9]


Отговори на това съобщение
 Re: Тема за училища
Автор: cicomanco   
Дата:   09-04-10 09:49

В 142-ро го пратих тази година за първи клас моя син и съм доволен засега как се развиват нещата. С руски език е , който се преподава много добре за разлика от английския. Преподавателите са стриктни и вътрешния ред се спазва!

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за училища
Автор: matataupa   
Дата:   09-04-10 09:51

АКо може и приблизителен адрес...или поне квартал?[smilie8]

За да се знае има ли полза от ровене, може да е полезно на други, които са в района[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Тема за училища
Автор: cicomanco   
Дата:   09-04-10 09:54

Борово - зад 6-то районно![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за училища
Автор: matataupa   
Дата:   09-04-10 09:59

[smilie5] Разби ме, цицоманчо, направо подавам документи там- щом толкова убедено и безподробностно го обяви с вдигнат палец, значи бива...[smilie18]

Нещо... по- така. Районното, разбира се, е нещо като бонус[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Тема за училища
Автор: мара   
Дата:   09-04-10 10:02

ми...51-во, ама ти е малко далече. по-скоро е до била-славия. ама е добре с транспорта поне. много е добро, имам приятели, дето и 3-те има деца са там и са мнооо доволни. горките деца пътуват от драгалевци...

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за училища
Автор: cicomanco   
Дата:   09-04-10 10:06

Там учат децата в различни класове на поне 7 приятели и мнението не е само мое! Наличито на районо в непосредствена близост наистина е бонус.Пред училището почти винаги има полицаи!

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за училища
Автор: netLady   
Дата:   09-04-10 10:31

Ami като ги обикаляш училищата - първо виж коя даскалица ще води I клас и дали детето ти ще я хареса; виж кой води занималнята и колко деца са в една група; постой в училишето през голямото междучасие и ще установиш каква е дисциплината; разбери дали езиците ги изучават на групи или цял клас; какви са резултатите от тестовете при външното оценяване - това ще ти даде възможност да прецениш какво е нивото; дали в училището има назначен на щат психолог и логопед; дали големите и малките ученици учат в една смяна; Иначе учебната програма е еднаква за всички, важното е как се изпълнява.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за училища
Автор: Ruth   
Дата:   09-04-10 10:35

най-важно е да се поинтересуваш от учителите, които водят първи клас - изключително важно условие е това; обуславя как и дали детето ще развие траен интерес към ученето, дали ще му бъде приятно да посещава училище и най-вече как ще бъде обучавано; учителят в първи клас е много, много важен фактор

това бих те посъветвала аз

аз лично, като ми дойде времето за това, пред училището с добро местоположение, лафка и т.н. бих се спряла на това с добър учител, дори да не е много угледно самото училище



Публикацията е редактирана (09-04-10 10:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за училища
Автор: cicomanco   
Дата:   09-04-10 10:36

Аз така направих и за това сме там!

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за училища
Автор: matataupa   
Дата:   09-04-10 10:48

[smilie24]

След малко отивам да видя кое е това училище зад 6-то Районно.[smilie5]

Явно важно е времето, което можеш да отделиш на учителите и времето, което те могат да отделят за теб. Жалко, че сега е ваканция, но поне бърз оглед може да се направи[beer]

Мерси и не се притеснявайте да си споделяте мненията и коментарите- все на някой ще сте полезни, освен на мен, разбира се[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Тема за училища
Автор: мара   
Дата:   09-04-10 10:57

нет лейди е била изчерпателна ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за училища
Автор: matataupa   
Дата:   09-04-10 10:58

да[beer]


всъщност, и другите. Трудно се пише сериозно тук, аз съм благодарен на всички[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Тема за училища
Автор: 798099   
Дата:   09-04-10 12:05

Не се води по имиджа на училището! NetLady е абсолютно права! Важен е учителя, както и това, какво търсиш. Ако детето ти трябва да ходи на занималня, питай родителите на деца от 1-ви до 4-ти клас дали има такава. Аз записах моя син в 18 СОУ, където ни излъгаха жестоко (освен, че ни прибраха и по 150 лв. за оборудване на класната стая), че ще има занималня до 4-ти клас, а всъщност, имаше само в 1-ви!!!
За три години в това училище имаха само два пъти физкултура!!! Родителски срещи се правеха само когато трябва да се събират пари и никога на тях не е ставало дума за учебен процес.

Повтарям, ако имаш идея за училище, питай родителите, чиито деца са карали началния курс там. Не залитай по "имиджови" имена, защото после може да се наложи да местиш детето, както стана при мен.


Отговори на това съобщение
 Re: Тема за училища
Автор: Lalinda   
Дата:   09-04-10 12:08

Важно е да проверяваш редовно зъбите на детето си.
Защото сега и зъболекари нямат.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за училища
Автор: dessisslawa   
Дата:   09-04-10 12:37

Най-доброто училище е най-близкото училище.
Всички млади родители грешат относно целта на училището.
А тя е социализация на детето. Много е хубаво приятелчетата ти да са наблизо и да пада голяма игра.
Всеки може да се научи да чете и да пише вкъщи. А таблицата за умножение да научи от баба си.

От моя личен опит (покрай приятелите на децата ми) съм забелязала, че децата на 6-7 години започват да копират неприятните черти на родителите си. И от едни сладури се превръщат в доста неприятни същества. Отстрани се вижда много добре. Затова неслучайно човечеството е решило, че в първи клас трябва да се постъпва на седем години.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за училища
Автор: matataupa   
Дата:   09-04-10 13:57

Да си призная, мнението ми, преди да започна търсенето се покриваше почти изцяло с това на Десислава.

Затова търсех нещо близко, нещо поне видимо безопасно.
За занималнята- да[smilie24]
Един от важните въпроси.

Проблем с питането е, че не познавам достатъчно родители на децата от съответното училище. Нито пък знам до колко може да се вярва на тяхната преценка. Затова попитах тук- за споделяне на личен опит от повече хора.

Засега май на преден план остават следните неща:

- Условия- база, място на училището, достъп, безопасност.
- Възможности за занималня, контакт с учителите и несигурните първи впечатление.
- Учебна програма( поне обявената първоначално).
- Съвети, доколкото могат да помогнат препатили съответното училище.
- Приблизителна оценка на децата, които вече са в по- горни курсове...макар че и това е силно под въпрос.

АМи, благодаря отново- тук нещата могат да са полезни и на други, не само на мен[beer] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Тема за училища
Автор: dessisslawa   
Дата:   09-04-10 14:22

Мататаупа, колкото хора от квартала попиташ, толкова различни мнения ще получиш.

И още един съвет - не записвай детето още от първи клас на чужд език. Българският сам по себе си е достатъчно труден.

Базите в училищата са почти едни и същи навсякъде. Някои училища са претоварени с компютри. Децата и без това прекарват прекалено много време пред мониторите и изобщо не четат книги.

Щом питаш за занималня явно работиш на пълен работен ден. За хора с повече свободно време препоръчвам да водят децата на плуване в 22-ро училище. Записах моята щерка на плуване още в първи клас и смея да кажа, че това е една от най-умните постъпки в живота ми.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за училища
Автор: matataupa   
Дата:   09-04-10 14:34

Ами, аз сасега съм със сигурни танци- да продължим това, което я забавлява досега + някакъв спорт- наблизо ми е стадион Славия, което свежда проблема с придвижването до минимум. Изборът още не е сигурен- мислех си за някакво пързаляне с кънки, евентуално бокс( това най- и хареса).

Английският май ще го има( жена ми изведнъж се преамбицира), но аз съм взел няколко решения, които да превърнат английския- поне в първа фаза в забавление или задължение, колкото е реденето на пъзели[smilie5]

Базите имат значение за мен- поне от съображения за безопасност, достъп на външни и естетически, разбира се[smilie5] Не би ми харесало да е в едно училище в Дружба- не знам кое е, където под пейките в двора само трупове нямаше, а стените нямаха конкретен цвят от къртене, драскане и пречупени кръстове...

За кварталните мнения- ясно, затова и там не мисля да се престаравам с питането. Има си мрънкачи, които никога не са доволни- има си и прасета, дето винаги са доволни- ко да питаш[smilie5]

И пак мерси, темата може да се спами, но само по темата. На мен ми е интересно- скоро и на други ще е [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Тема за училища
Автор: dessisslawa   
Дата:   09-04-10 14:59

През месец май се провеждат срещи с родителите на първокласниците.
Иди на срещи в няколко училища и след това действай по усет.
И пак за английския - настъпва един миг, в който виждаш, че детето пише половината дума на български, а другата половина - на английски.
Гениални деца НЯМА! Децата са си деца. Това, което на нас ни се струва фасулски лесно, за тях е трудно.
Човек не може да научи добре чужд език, ако не владее добре родния.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за училища
Автор: ejko   
Дата:   09-04-10 15:03

Аз учех немски в алианса, още преди първи клас. Никога не съм се бъркал. Не че научух немския де... То като се замисля и българския, толкова го научих...
Ок, оттеглям мнението си...

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за училища
Автор: мара   
Дата:   09-04-10 15:32

мисля, че вече няма избор...не съм съвсем сигурна вече(щастието е в късата памет[smilie5] ), ама мисля, че с поне един задължителен чужд език се почва от 1-ви клас щеш нещеш!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.