Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Моята история
Автор: martinrousev   
Дата:   24-03-10 16:36

До г-н Дянков
Министър на финансите
На Р. България


Отворено писмо

Г-н Дянков,

Пише Ви един обикновен гражданин на нашата мила родина. Казвам се Мартин Русев и съм на 26 години. Поводът да Ви пиша са скорошните събития в държавата и Вашето пряко участие в тях. Нека ви дам кратка история на моя живот.

След като завърших университет започнах работа по професията си във високите технологии. Трудих се няколко години и когато видях, че спестяванията ми стигат до там да отида за 4-5 дни на морето реших, че така няма да се развия. Все пак перспективата за семейство и деца ме кара да мисля мащабно, а на кого му се гледат деца когато си носи дрехите от училищните години за да може да си плати наема. Решението ми беше да започна свой бизнес. Събрах всичко което имах, продадох някои неща, взех заем от баща си и отворих малка фирмичка. Вече две години фирмата ми крета на ръба на оцеляването. Доходът ми не се е повишил, дори напротив. Изкарвам колкото да живея. Все още не мога да си позволя да имам семейство и деца. От друга страна винаги съм бил противник на емиграцията. Смятах хората които напускат България за малодушни. По моето мнение те бяха в някаква степен предатели. Отказват се от нас и ни оставят да се оправяме както можем. Много мои колеги заминаха и често са ми предлагали също да занима за баслословни суми. Аз със гордост им отвръщах, че ще се трудя заедно с всички останали тук за да възродим отново страната ни.

Не може да се спори, че съм избрал лош момент да започна свой бизнес. Откриването на фирмата ми съвпадна с началото на кризата през 2008. Рекох си, че това е още едно предизвикателство с което трябва да се боря и реших да не се предавам. Упорито търсих клиенти, съмишленици, някаква помощ от държава, община или евро фондове, но без успех. Новината за двойното облагане дойде като гръм от ясно небе. Вярно е, че във тежки времена всички трябва да понесат лишения, но в моя случай такова лишение ме оставя без бизнес. Ще ви дам малка разбивка. Ако аз изкарам 1000 лева брутен доход във фирмата си и внеса 500 лева осигуровки оставам с още 500 от които трябва да внеса 50лв ДОД. С останалите 450 лева каквото и да си купя плащам още 20 процента ДДС (скоро и 22). Тоест от 1000 лева брутен доход аз харча 350 и давам на държавата 650. Това са 65% от дохода ми за удоволствието и привилегията да минавам през няколко 30-40 сантиметрови дупки докато изляза от улицата пред блока си, да плащам за лекарски преглед, въпреки че внасям осигуровки, да ми казват полицаи, че не е тяхна работа когато ми оберат колата, да бъда обиждан навсякъде в държавната администрация и други български аномалии.

Очевидно Вие, г-н Дянков не искате хора като мен да развиват бизнес. Явно ще е по-добре за вас и държавата ни да се регистрирам в бюрото по труда и да мета улиците и да бъда още един камък на връта на изстрадала България. Искрено желая да се трудя и да внасям пари в държавата вместо да суча от нея. Ще преживея дупките, ще изтърпя обидите на държавните служители, ако трябва ще оставя колата отворена поне да не ми чупят прозорците когато ми крадат касетофона. Само не мога да събера смелост да отида на някоя каса и да взема на готово пари за които не съм работил.
Предлагам Ви да се концентрирате върху подпомагане, а не спъване на бизнеса. Бизнесът е този който осигурява работни места и пълни хазната с данъците които плаща. Орязвайки бизнеса вие си осигурявате още повече безработни за които пак вие трябва да намирате средства да издържате. И от къде ще ги намерите? С повече данъци отново от тези които се трудят. Явно това е вашият подход. 1/3 от Българите работят и хранят останалите 2/3. Моля ви спрете да взимате от хората които хранят държавата ни. Вие и правителството обещахте да вдигнете събираемостта на митническите такси – тя падна. Обещахте ефективно усвояване на евро фондове – вместо това ни глобяват постоянно. Обещахте подпомагане на бизнеса – виждаме само масови фалити.

Това е капката която преля чашата на моето търпение. Минавам от другата страна и започвам да търся реализация в чужбина. Тежко и мъчно ми е дори да си го помисля, но не виждам друг изход. Единственото което искам е нормален живот и някакъв светъл лъч за който да се хвана, но тук вече слънце не свети за мен. Държа лично Вас отговорен за това свое решение. Вие сте този който ме гони от България. Ще ви пратя картичка от новият си дом.


Следното писмо ще бъде изпратено на основни телевизионни канали, радиостанции и агенции, както и разпространено из интернет форуми.


С мъка на сърцето,
Мартин Русев

Отговори на това съобщение
 Re: Моята история
Автор: e-mil   
Дата:   24-03-10 16:40

Ако не се лъжа, преди две седмици се отказаха от идеята за двойните осигуровки.

Отговори на това съобщение
 Re: Моята история
Автор: stew   
Дата:   24-03-10 16:42

Прав е човека!

А Дянков да му го дене некой!

Отговори на това съобщение
 Re: Моята история
Автор: lipostok   
Дата:   24-03-10 16:44

Наистина ли 500лв са осигуровките на месец?

Отговори на това съобщение
 Re: Моята история
Автор: dimi2007   
Дата:   24-03-10 16:44

От една страна, що за бизнес е при 1000 лева оборот......пък и пътят на Дянков също е бил през чужбина......[smile]

Успех по пътя......[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Моята история
Автор: stew   
Дата:   24-03-10 16:44

и най-вероятно ще се откажат и от тия 2%, понеже както виждаме стратегия няма а се "работи на парче" и "ако мине".

Да увеличим тва, ако не мине и има протести , ще го свалим. Така не става. Ама иначе плямпат, разбирачи...

Отговори на това съобщение
 Re: Моята история
Автор: vladomatev   
Дата:   24-03-10 16:58

Хубаво е че си го написал, добре е че искаш да се развиваш. Дано има някъкъв ефект.

Иначе не си мисли че в чужбина те чакат с отворени обятия....

Отговори на това съобщение
 Re: Моята история
Автор: martinrousev   
Дата:   24-03-10 16:58

e-mil, не са се отказали. Излезе шефа на НОИ и каза, че ще тълкуват наредбата по различен начин. Сега, обаче, оттеглят това обещание и остава двойното осигуряване.



Публикацията е редактирана (24-03-10 17:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Моята история
Автор: Lalinda   
Дата:   24-03-10 17:02

Доколкото разбирам, не си заминал в чужбина само защото схващаш, че кризата не е само в България и че заминеш ли, по-вероятно е веднага да се върнеш обратно.

Пиши и до Председателя на Европейската комисия, и до Президента на САЩ.

Дянков, например, е също толкова жертва на кризата, колкото си и ти, и колкото, примерно, асахи или д-р Амиго, който пък явно страда от липса на пациенти...

Много бързо си се отказал, още на втората година.

Отговори на това съобщение
 Re: Моята история
Автор: BOriSoFF   
Дата:   24-03-10 17:06

Лалинда [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Моята история
Автор: ana_belle   
Дата:   24-03-10 17:08

Тъпо. Много тъпо.
Но, някак си, не мога да не отбележа, че в писмото има адски много правописни грешки...
Ако си го изпратил така на Дянков, не прави добро впечатление, не, че някой от тия, които са по високите етажи, му пука за хората...

Отговори на това съобщение
 Re: Моята история
Автор: n1x0n   
Дата:   24-03-10 17:12

Много лирични отклонения в този текст - никой няма да го чете...

Отговори на това съобщение
 Re: Моята история
Автор: мара   
Дата:   24-03-10 17:16

за никой - не знам. аз не го дочетох.

Отговори на това съобщение
 Re: Моята история
Автор: martinrousev   
Дата:   24-03-10 17:17

ana_Belle, забелязох ги и ги поправих преди да ги изпратя, но тук не може да се редактира първия пост.

n1x0n, все пак се казва 'Моята история'



Публикацията е редактирана (24-03-10 17:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Моята история
Автор: alba_luna   
Дата:   24-03-10 17:19

Браво Мартине. Прав си за всичко. За съжаление не мисля, че ще има някакъв ефект. Успех

ana_belle както и Lalinda в една тема от вчера - като правите забележки на хората добре би било да се обосновете. Копи пейст на грешките, та и ние да ги видим и да се поучим от тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Моята история
Автор: tonitka   
Дата:   24-03-10 17:23

Много верни неща! За съжаление ми се струва наивно да се мисли, че ще постигнат някакъв ефект, но все пак - успех!

ana_belle: темата не е пусната за да търсим правописни грешки, които ти също си допуснала в поста си! [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Моята история
Автор: dimi2007   
Дата:   24-03-10 17:30

Впрочем, и на запад пишат подобни писма, но без опцията чужбина, понеже нема накъде по-на запад.....

Отговори на това съобщение
 Re: Моята история
Автор: n1x0n   
Дата:   24-03-10 17:30

n1x0n, все пак се казва 'Моята история'

Аз съм ОК със всякакви формати, важното е да ти е гот да пишеш.
Просто останах с впечатлението, че целиш някакъв обществен отзвук, който при такъв обем несвързана с проблематиката лична информация - надали ще получиш.

Ще се радвам да бъркам, де... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Моята история
Автор: IDA   
Дата:   24-03-10 17:40

Ако ще бягаш в чужбина, бързай, че току виж Дянков те изпреварил. Той отдавна си седи вурху куфарите, дори и здравните вноски не си плаща. Можеш да си сигурен, че стане ли напечено вследствие на всички простотии, които натвори, тий ще е първият, който ще напусне потъващия кораб.

Отговори на това съобщение
 Re: Моята история
Автор: Todd   
Дата:   24-03-10 17:41

Той пък като няма да го има Дянков , като ще откриеш едни фирми , като започнат едни печалби и сладък живот .....

Докато дойдат мутрите .....данъчните , РИОКОС , пожарникари , защита на потребителя , енерго,ТЕЦ , банки , некоректни партньори ......[smilie19]



[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Моята история
Автор: lillia   
Дата:   24-03-10 17:43

Писмото до Дянков е излишно.
Антикризисната програма на правителството НЕ е с цел подпомагане на малкия бизнес и въобще на бизнеса. Целта е да се изсмукат до дупка тези които са склонни да си плащат редовно данъците и таксите.
Наистина оценявам усилията които си вложил в това писмо.
Аз си мисля че спасението ни е в насърчаване на производството и на всякакъв бизнес който не е свързан с внос. Обаче нашите сънародници решиха да фалират де що е останало от бизнеса.
Пък в Гърция хората излязоха на стачки....ЕС им отпусна 23 милиарда и си решиха проблема с кризата....

Отговори на това съобщение
 Re: Моята история
Автор: мара   
Дата:   24-03-10 17:48

е, той дянков мое да понесе отговорността и за голямото земетресение от 28-ма година, ма още никой не го е помолил[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Моята история
Автор: dimi2007   
Дата:   24-03-10 17:49

Блазе им на гърците - излизат на стачки и....хоп - 23 милярда.....[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Моята история
Автор: lillia   
Дата:   24-03-10 18:07

22 били. Грешката е моя![smilie18]

http://balkani.actualno.com/news_290619.html

Отговори на това съобщение
 Re: Моята история
Автор: Gruyu   
Дата:   24-03-10 18:18

" ЕС ЩЕ отпусне......" - бат Бойко каза, че такава думичка не признава, а кака Ангела каза преди време , че Германия няма и цент да им даде, а то друг май няма кой да даде, всички са цъфнали и вързали

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.