Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Някой знае ли...
Автор: Нели   
Дата:   16-03-10 17:23

Помня, че чух по телевизията, че ако при вас няма контейнери за разделно събиране, можете да се обадите на телефон еди кой си, за да сигнализирате. Обаче не помня на кого беше телефонът. Някой дали знае случайно?
Помислих си да поискам от кмета, но последния път, когато искахме кофа беше дълга и сложна процедура, с молби и т.н.
Вариантът с телефнното обаждане ми допада повече [smile]

Предварително благодаря [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой знае ли...
Автор: Todd   
Дата:   16-03-10 17:23

В село има на 10 места ... [smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: Някой знае ли...
Автор: Нели   
Дата:   16-03-10 17:25

[beer]
При нас няма на нито едно.



Публикацията е редактирана (16-03-10 17:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой знае ли...
Автор: CanoniO   
Дата:   16-03-10 17:25

Контейнерите за разделяне са безсмислени, щом всичко се изсипва в един и същи камион...

Отговори на това съобщение
 Re: Някой знае ли...
Автор: Нели   
Дата:   16-03-10 17:27

Ние да си изпълним нашата част, а тяхната не е наше задължение [smile]
Тъкмо съселяните ни да свикват да разделят боклука, та като дойде времето да не се налага да минат 2г докато свикнат.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой знае ли...
Автор: chavdarpg   
Дата:   16-03-10 17:28

Разделно събиране,та разделно събиране.За какво да им върша работата аз,след като въпреки това пак ми вдигат такса смет [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой знае ли...
Автор: Lalinda   
Дата:   16-03-10 17:54

signali@bulecopack.com

Писала съм им МНОГОКРАТНО, но няма индикации да четат електронната си поща.

Иначе, на всяка жълта кофа има техен GSM, но не смятам да си хабя импулсите точно за тях.

Днес сутринта се обадих на инспекторите на нашата община да съдействат за преместването на един от контейнерите за стъкло, тъй като се е превърнал в център на сметище за дюнерджиите и продавачите на детски обувки от близкия пазар (съдейки по това, което виждам изхвърлено около контейнера), но инспекторката ми каза, че ОТДАВНА СЕ ОПИТВА ДА СЕ СВЪРЖЕ С ТЯХ БЕЗУСПЕШНО.

Тъй че, не ми се вярва ти да успееш, уви!

Впрочем, точно в нашето каре на квартала вдигнаха всичките си кофи. И без това селянинът хвърляше вътре само помия... А тези от Екопак идваха веднъж на две седмици, докато помията се разнасяше навсякъде...

Още няма съзнание за разделно събиране, уви.

То за какво ли има, като в душите и главите има само тютюнев дим!

За сметка на това, видях отколешната си мечта по СПИРКИТЕ НА ГРАДСКИЯ ТРАНСПОРТ да има МАЛКИ КОНТЕЙНЕРИ ЗА СТЪКЛО, ХАРТИЯ И ПЛАСТМАСОВИ ОПАКОВКИ, реализирана не къде да е, а в Порто, Португалия, със съдействието на ЕС, предполагам!

Е, значи, мераците ви да ме обвинявате в разни прегрешения е твърде... НЕЕВРОПЕЙСКА.

***

Нели, моля те, напиши някой проект и кандидатствай, може да имаш успех!
Чрез БАН явно не може да стане...
Тук най-много да прокарат проект за анализ на необходимостта от контейнери, но не и да се реализира нещо...

***

В Дружба такива контейнери останаха само пред входа на Общината. Както съм ви писала и преди тук, от Булекопак дори минават там да събират съдържанието им, като се докарват, по този начин, пред Инспектората.

***

Всъщност, представяте ли си, от тукашната община ги търсят не за нещо друго, например за неизпълнение на задължението за редовно събиране, а за това, че са поставили контейнерите си ВЪРХУ ЗЕЛЕНИТЕ ПЛОЩИ!

О, времена, о, нрави!

Всичката мара втасала, та се завтекла да мести контейнерите от зелените площи...

***

Тия дни смятам да позапиша и няколко номера на паркиращи в зелените площи, тъй като и това го преследват...

Виж, ЕГН на кучкарите, дето олайниха всички ЗП, няма как да запиша...

***

Успех!

Ако ти е спешно, слез до София и си запиши e-maila и GSM-а им от някоя жълта кофа. Тия дни няма да ходя до Общината, тъй че няма да видя такава кофа, за да ти запиша телефона им.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой знае ли...
Автор: Нели   
Дата:   16-03-10 18:01

Да, благодар,я предполагам, че това е фирмата, от която трябва да поискам.
Благодаря за отговора. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой знае ли...
Автор: georgi969   
Дата:   16-03-10 19:01

При нас в Бургас ги събират отделно,ама съгражданите наоколо не си правят трудада ги отделят.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой знае ли...
Автор: Lalinda   
Дата:   16-03-10 22:12

Защо не си правят труда, бе, Георги 969?

Много са заети с писане по форуми и обучение кой как да си кирилизира компютрите ли?

Ти правиш ли си труда?

***

Да ви се похваля - след сутрешното ми обаждане до Общината да махнат зеления контейнер, генератор на боклуци, на обяд боклуците около него ги нямаше, а вечерта го нямаше и контейнера!

Е, забравих да ви кажа, че не се наложи да се представям коя съм, тъй като жената в Общината ме изпревари, казвайки ми, че МЕ ПОЗНАЛА ПО ГЛАСА.

Представяте ли колко съм й се сторила решителна???

Миналата есен, след посещението ми пък в Община Младост, въпреки че ми отказаха да решат проблема преди настъпването на Новата година, още на другия ден, и по-точно в 10 сутринта на 16 септември, го бяха решили!

САМО ТРЯБВА ДА БЪДЕТЕ ОСОБЕНО УБЕДИТЕЛНИ, НАСТОЯВАТЕ ЛИ ПРЕД ТЯХ ЗА НЕЩО, И ДА НЕ СТЕ АНОНИМНИ.

В МОМЕНТА, КОЛКОТО И ДА Е СТРАННО, И ТЕ СЕ СТРАХУВАТ ЗА РАБОТНИТЕ СИ МЕСТА.

Особено пък ако за поста им се кандидатира някой поне толкова решителен, колкото моя милост...

Аха, Георги. Не зная как е в Бургас, но ако искате нещо, ще трябва и да си понаправите труда...
[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой знае ли...
Автор: guciguci   
Дата:   16-03-10 22:15

CanoniO ,напротив. Преди като беше един казан,в 5 часа сутринта минаваше само един камион. Сега минават най-малко 3. [smilie22] [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой знае ли...
Автор: georgi969   
Дата:   16-03-10 22:19

Един поздрав за всички които си изхвърлят разделно боклука(като мене)и се чуватват удовлетворени от това


Отговори на това съобщение
 Re: Някой знае ли...
Автор: Lalinda   
Дата:   16-03-10 22:23

Досега не съм била чак толкова ефикасна - от няколко часа да съм в България и общината да реагира на сигналите ми само защото ме познала по гласа...

А вие си питайте къде е Лалинда и лепете разни папарашки кадри...

Къде са услужливите форумни справочници на два крака, които ще ви цитират кой член на Конституцията сте нарушили, публикувайки снимки на частни лица, без да сте получили изричното им съгласие и дори напротив, вместо на свой ред да се запитат добре ли ще е в следващото им свидетелство за съдимост или certificate of no conviction да пише осъждан...
[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой знае ли...
Автор: Нели   
Дата:   16-03-10 22:26

Имам няколко 10-литрови бутилки пълни с найлонови торбички. Нали знаете само две найлонови торбички как могат да украсят едно дърво. Сега си представете тези няколко килограма найлони, които имам на тавана каква прелест щяха да направят [smile]
Така че по-добре да чакам колкото е необходимо.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой знае ли...
Автор: Нели   
Дата:   16-03-10 22:28

Даже и в работата започнахме да събираме така найлоновите торбички, колегите харесаха идеята [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой знае ли...
Автор: Нели   
Дата:   16-03-10 22:28

Апък това го научих от Ежко.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой знае ли...
Автор: feliz   
Дата:   16-03-10 22:52

Голям човек е таралежа.[smilie24] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой знае ли...
Автор: feliz   
Дата:   16-03-10 23:35

Във Варшава има акция и навсякъде / включително в училището на дъщеря ми/ събират пластмасови капачки /от мин.вода, сокове, млека и т.н./. Слагам ги в едно пликче вкъщи, за една седмица събирам около 15-тина. Забавно е, става като шарена торбичка с ...бонбони [smilie5] . Децата също са много ентусиазирани. Гледам ги с какъв кеф изсипват своите пликчета в специалната кутия в училище. Събира се 1 голям кашон за седмица. Изпращат ги на фирми за рециклиране. От там не знам каква е системата, но купуват на болни деца инвалидни колички. Онзи ден и във фитнес центъра видях кашoн за тази цел.[smilie24]

Във всеки търговски център пък има кошчета за отпадъци с разделна цел. Дори в кафенетата е така /ходя често в Cofeeheaven/.

До скоро контейнерите за домашни отпадъци бяха също разделени - за хартия, стъкло, пластмаса и такива за останалите боклуци. Но сега са общи за хартията, стъклото и пластмасата. Има специални указателни етикети на тях. С известно съжаление констатирах промяната, защото ми беше забавно да си ги сортирам.[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Някой знае ли...
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   16-03-10 23:44

Не и ти!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.