Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Някой може ли да ми каже
Автор: Nushenceto   
Дата:   09-03-10 20:41

някакви обичаи за кумове...
През май сме канени с мъжа ми да сме кумове на едни приятели на сватбата,но нямам никаква идея за обичаите,какво правят кумовете-освен,че дават пръстените...
моля за помощ,ако някой знае
мерси [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой може ли да ми каже
Автор: biso   
Дата:   09-03-10 20:45

важно е кума да носи на пиене

Отговори на това съобщение
 Re: Някой може ли да ми каже
Автор: Nushenceto   
Дата:   09-03-10 20:47

ама мисля,че има някакви обичаи,някакви специални речи и такива неща...
наистина имам нужда от помощ,за пръв път сме кумове с мъжа ми,а май месец ей сега ще дойде...
миналата година бях на една сватба и кумовете подаряваха някакви вина за всички там годишнини,а също и бяха купили подарък на младоженците.то за подаръка се знае,ама обичаите какви са???
помогнете [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой може ли да ми каже
Автор: neuromancer   
Дата:   09-03-10 20:48

Основна функция на кума е да държи реч.
Другото са разни глупости, да води хорото, като го питат да каже че виното е горчиво...

Кумата май нищо не трябва да прави доколкото си спомням, ама не съм бил, не знам със сигурност [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой може ли да ми каже
Автор: stoyan_5   
Дата:   09-03-10 20:48

ние ще сме през април ...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой може ли да ми каже
Автор: мара   
Дата:   09-03-10 20:48

от кума сливовичката. от кумичката - краставичката...
разменят си ги, един вид, с младоженците.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой може ли да ми каже
Автор: stoyan_5   
Дата:   09-03-10 20:49

Слово на кума - вариант 1



Сватбени съвети - Слово на кума

Написано от Сватбен Сайт
Скъпи младоженци,

Днес е първият Ви семеен празник! Тържество на любовта, доверието и хармонията между Вас!

Честит да е пътят по който ще вървите, благословен да е домът Ви, който ще градите заедно!
Здрави и умни да са децата, които ще създадете и отгледате заедно! Чисти и нежни да са мислите Ви един към друг! Пазете откровението между Вас, уважението и искреното си приятелство!
Пазете голямата си любов, топлината на чувствата и пламъка на страстта! Мечтайте един за друг, вдъхновявайте се един от друг!
По-често си казвайте "Обичам те!", защото това са вълшебни думи, които казани от сърце, могат да изтрият всяка лоша дума и бликнала сълза. Ценете моментите, в които сте заедно, дръжте се за ръце, подкрепяйте се и си помагайте!
Отделяйте време да си говорите, да мечтаете, да използвате въображението си! Споделяйте си всичко, което искате да си кажете! Уважавайте се, вярвайте си и се обичайте! Това са истинските съкровища, които притежавате! Защото животът не се измерва с богатства и пари, нито с броят на вдишванията които правите,а с мигове ( като днешния ден ), които спират дъха Ви!

Бъдете истински щастливи!
Горчиво!




Слово на кума - вариант 2



Сватбени съвети - Слово на кума

Написано от Сватбен Сайт
Уважаеми гости, скъпи младоженци, за мен е чест да се изправя пред вас.
Предполагам, че трябваше да кажа чест и удоволствие, но ако бъда абсолютно честен, то мисля, че удоволствието ще дойде след като свърша речта.
Но Вие предполагам не искате да Ви говоря за проблемите си, а искате да чуете нещо за щастливата двойка, която стои тук срещу мен. Затова думите ми са насочени към тях.
Чувал съм че човек не трябва да избира за спътник в живота човек, с който може да живее, а трябва да избере този без който не може да преживее нито миг.
Не знам дали това се случва често, но вярвам, че се е случило на вас. Тук има толкова хора, които ви обичат и ви желаят цялото щастие на света, а в главите им блестят прекрасни идеи за вашето бъдеще.
Аз не знам какво ще бъде то, но знам че след 20-тина години, много неща ще се случват без някой да е можел да ги предвиди днес.
Но каквото и да стане и където и да бъдете помнете, че имате взаимната си любов и вървете напред заедно с нея.Така че с това наум, Искам да ви пожелая само едно: нека любовта ви бъде достатъчно модерна за да оцелее през времето и също толкова старомодна за да остане вечна.
Наздраве и горчиво!!!




Слово на кума - вариант 3



Сватбени съвети - Слово на кума

Написано от Сватбен Сайт
Скъпи младоженци, днес вие създадохте семейство – доброволен съюз на верността и любовта.

Вземете даровете на първите щастливи дни и ги пренесете през годините на дългия съвместен живот.

Помнете – ключът на щастието е във вашите ръце! Не го губете, дубликати няма!

Пазете се един друг и вятърът на времето няма да угаси Вашата нежна и чиста любов!

Нека всички години на съпружеския Ви живот да бъдат сладки и приятни, като това вино в чашите ни!

Наздраве и горчиво!!!

Скъпи младоженци, уважаеми родители, драги гости!

Да произнесеш първия сватбен тост е отговорна и почтена задача и аз съм щастлив да направя това за младото семейство, като от все сърце ги поздравявам с встъпването в законен брак.

Не случайно хората казват, че с любимия и в колибата е рай. Това означава, че и най-горчивата чаша може да бъде подсладена с любов.
Искрено и от цялото си сърце Ви желая съюзът сключен между вас двамата да бъде съюз на любовта, ума, радостта и взаимопомощта във вашия дълъг семеен живот!

Пожелавам Ви да виждате своето щастие в щастието на другия и да благодарите за времето, в което съдбата Ви е запознала!
За Вашето щастливо настояще и безоблачно бъдеще!

Наздраве и горчиво!


Скъпи младоженци!

Бъдете най-веселите, най-щастливите,
добри и нежни, най-красивите!
Бъдете най-внимателните, най-любимите,
реални, обаятелни, най-неповторимите!
Бъдете и добри, и строги,
и слаби, и силни!
Нека се сбъдне всичко, за което мечтаете сега!
Запазете завинаги Вярата, Надеждата, Любовта
и нея - Мъдростта!
Честито и наздраве!!!


Драги гости, вашето присъствие тук прави още по хубав този и без това прекрасен ден.

Уважаеми родители, за вас е радостта, че децата ви се намериха в любовта.

Скъпи младоженци, нека любовта ви бъде достатъчно модерна за да оцелее през времето и също толкова старомодна за да остане вечна.

Позволете ми да благодаря от ваше име на всички които споделят с вас този ден и да им пожелая много здраве и щастие.

На вас приятели /обръщението е към младоженците/ желая много здраве за да се радвате на живота, много сили за да се борите с трудностите и много любов за да чувствате че сте живи.

За вас ще вдигнем чаши с тежко вино.
За любовта ви... наздраве и... горчиво!



Скъпи младоженци!
Днес е най-хубавият ден в живота Ви! Бъдете живи, здрави и много щастливи!

От днес нататък вие вече сте две сърца, които туптят като едно, две съдби - които се сливат в една!
Бъдете влюбени, но знайте, че страстната любов ще утихне, за да отстъпи място на спокойната обич и привързаност.

Помнете, че по общия път ви очакват трудности и разногласия. Затова бъдете много търпеливи и тактични, уважавайте личното си достойнство!
Бъдете мъдри и отговорни!

Подарете си семейство създадено с Любов и Обич!
Наздраве за вашата любов! Наздраве и за следващите 100 години щастие!

Отговори на това съобщение
 Re: Някой може ли да ми каже
Автор: slivenski   
Дата:   09-03-10 20:50

Кумът трябва да може да пуца... [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой може ли да ми каже
Автор: stoyan_5   
Дата:   09-03-10 20:50

и такива работи[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой може ли да ми каже
Автор: IvoZafirov   
Дата:   09-03-10 20:50

Кума трябва да тества булката

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой може ли да ми каже
Автор: biso   
Дата:   09-03-10 20:51

аз съм бил кум
дръпваш една реч в началото - преди първата чашка и после движиш по течението, освен ако няма сценарий дет сами сте си измислили

важното е да ви е кеф на всички

Отговори на това съобщение
 Re: Някой може ли да ми каже
Автор: stoyan_5   
Дата:   09-03-10 20:51

не тествам нищо
тестера ми е крив[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой може ли да ми каже
Автор: niagara   
Дата:   09-03-10 20:52

Едно е ясно от десетилетия - кумовете дават акъл за първата брачна нощ.

И също - по време на самата сватба кумата се грижи за доброто настроение, а кумът - за спазването на реда и междучовешките отношения след напиването,
също и да гони нахалните цигани с кларнета и акордеона, които се опитват да се присламчат в ресторанта.

[smilie25] [beer]



....а когато дойде време за спам, мога да кажа и още неща[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Някой може ли да ми каже
Автор: J0R0   
Дата:   09-03-10 20:53

Пуцаай, кумеееее

Отговори на това съобщение
 Re: Някой може ли да ми каже
Автор: Nushenceto   
Дата:   09-03-10 20:55

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] да му мисли мъжа ми,аз само ще си седя...
ама на тази сваба където бях,кумата даваше някакви вина за всичките там годишнини-златна,сребърна,платинена и бронзова и говори някакви неща...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой може ли да ми каже
Автор: neuromancer   
Дата:   09-03-10 20:56

е как, предварително ли ги е давала?

Отговори на това съобщение
 Re: Някой може ли да ми каже
Автор: lakosta   
Дата:   09-03-10 21:00

според поверието кума и кумата е редно да са семейство[smilie7] иначе брака може да е нестабилен[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой може ли да ми каже
Автор: Nushenceto   
Дата:   09-03-10 21:03

lakosta-хей колега [smile]
ами ние сме сгодени,не сме още женени,ама на сватбата където бях мъжа и жената не бяха никакви,а семейството което е вече са си супер и даже скоро им се роди дъщеричка...
neuromancer -по време на сватбата им ги подариха вината и аз за пръв път го виждам този обичай... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой може ли да ми каже
Автор: lakosta   
Дата:   09-03-10 21:12

Хай Нушенцето! Но навремето бях "свидетел"- кум на мой колега и жена му го напусна...сега не се знае къде е а сина му е във франция - не бях женен[smilie11] Знам ли...има си хора фаталисти[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой може ли да ми каже
Автор: Nushenceto   
Дата:   09-03-10 21:13

хехеее,е ние не сме женени,но сме сгодени...[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой може ли да ми каже
Автор: lakosta   
Дата:   09-03-10 21:37

Абе живи здрави и щастливи[smilie24] Попътен вятър на младоженците и кумовете им!
Наздраве[beer] [shtrak]
Да не забравите да се снимате[shtrak]
на фокус[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой може ли да ми каже
Автор: Nushenceto   
Дата:   09-03-10 21:42

ееее къде без снимки [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой може ли да ми каже
Автор: IvoZafirov   
Дата:   09-03-10 21:45

Нуше, аз съм чел също, че в старо време кумата доста често пък е показвала една две хватки на младоженеца [smilie5]

Щот той младо момче и освен някоя овчица да е опъвал на къра едва ли е виждал ..... и има голяма вероятност да стане за резил от притеснение първия път.

[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой може ли да ми каже
Автор: Nushenceto   
Дата:   09-03-10 21:47

Зафееее [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] ,че те живеят с младоженката от години заедно,надали ще се изложи...а и аз съм бракувана жена,не мога дори да си помисля за друг мъж...изключено

Отговори на това съобщение
 Re: Някой може ли да ми каже
Автор: Nushenceto   
Дата:   09-03-10 21:52

та неможах да разбера сега...
последно само кума да му мисли,каква реч ще държи и тоста,а кумата нищо,а???
уффф така като не знам и ми е много притеснено...[smilie2]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.