Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Sleep-BG - Сайтът за съня!
Автор: Pehata   
Дата:   08-03-10 20:44

Здравейте [smilie6]

С разрешение на Админ (от края на 2008г. - дано важи още [smilie8] ) представям на вниманието ви


SLEEP-BG: първия за България интернет сайт, посветен на съня и неговите нарушения .


Постарал съм се да има изчерпателна и разбираема информация за съня и най-честите проблеми, свързани с него (хъркане, сънна апнея, безсъние и др.), както и информация къде са местата където се правят изследвания.

Знам, че като фотографи и като дизайнери ще намерите недостатъци в оформлението, но ценното на сайта е в информацията и се надявам да обърнете повече внимание на нея.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sleep-BG - Сайтът за съня!
Автор: ARGO   
Дата:   08-03-10 21:12

И Pehata изтреще [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sleep-BG - Сайтът за съня!
Автор: asahi   
Дата:   08-03-10 21:15

Сайтът изглежда да е полезен.
Интересно, хъркам кат атласки лев, пък в изброения поменник със симптоми не можах да се открия [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Sleep-BG - Сайтът за съня!
Автор: atrifonov   
Дата:   08-03-10 22:05

asahi [smilie24] [smilie18] [smilie18] [smilie18] а пробвал ли си да включиш високоговорители докато хъркаш[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Sleep-BG - Сайтът за съня!
Автор: asahi   
Дата:   08-03-10 22:09

Обикновенно спя.

Отговори на това съобщение
 Re: Sleep-BG - Сайтът за съня!
Автор: Pehata   
Дата:   08-03-10 22:40

Асахи, спи спокойно тогаз :) [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Sleep-BG - Сайтът за съня!
Автор: asahi   
Дата:   08-03-10 22:42

Аз в личен план проблем нямам, ама получавам контестации.

Отговори на това съобщение
 Re: Sleep-BG - Сайтът за съня!
Автор: shpexy   
Дата:   09-03-10 15:15

Хъркам и аз, но не чак като атласки лъв. Но от тия симптоми май алкохола и цигарите оказват влияние.
Иначе - записван съм с диктофонче - голям купон падна като го слушахме през компа
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sleep-BG - Сайтът за съня!
Автор: navy   
Дата:   09-03-10 15:21

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/frlq8508.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/bgyb0444.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2010-03/bcwh1869.JPG

http://blog.80millionmoviesfree.com/wp-content/uploads/2009/11/the_fourth_kind_trailer.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Sleep-BG - Сайтът за съня!
Автор: Pehata   
Дата:   09-03-10 15:57

shpexy

Не е майтап, приятелю!
Питай жената дали е забелязвала спиране на дишането.
Преслушай внимателно записа - има ли периоди на тишина?
При някои хора, в началото особено, дишането спира едва към сутринта - по време на РЕМ.

Сънната апнея е все едно някой да те стиска за гушата за 20-30-40 секунди, че и повече, после да те пусне за малко, да ти бие един шут да се събудиш и да вдишаш няколко пъти, после пак да те стисне и така цялата нощ.

Тези, които я имат, започват да дигат кръвно, сутрин се събуждат уморени, през деня заспиват лесно - даже и зад волана (!). И това, което правят е да идат на лекар. И се почват едни изследвания, едни хапчета за това и онова. И човек продължава да се влошава, защото причината по време на сън си остава.

Работя в кардиология и да не ти разправям колко са невежи колегите ми по отношение на сънната апнея. Включително водещи кардиолози, пулмолози, ендокринолози, включително доценти и професори. И това е не само в България.

Отговори на това съобщение
 Re: Sleep-BG - Сайтът за съня!
Автор: navy   
Дата:   09-03-10 15:59

И как се лекува това ?
Гълташ тръба от прахосмукачка?

Отговори на това съобщение
 Re: Sleep-BG - Сайтът за съня!
Автор: Pehata   
Дата:   09-03-10 16:05

Ей тука го пише. В началото наистина е приличало на прахосмукачка, само че вързано за задната част - откъдето духа. Сега технологията е със светлинни години напред. Ползват се едни малки апаратчета "духалки" - само по време на сън. Никой не те знае, освен жената - но тя е доволна, защото не хъркаш и успява и тя да се наспи, защото вече се наспиваш и си по-малко раздразнителен, включително и защото потентността и желанието на мъжа се възвръща (като се наспи качествено един мъж е способен на чудеса [smilie25] ).

Отговори на това съобщение
 Re: Sleep-BG - Сайтът за съня!
Автор: NeDDRaG   
Дата:   09-03-10 16:05

shpexy написа:

> Хъркам и аз, но не чак като атласки лъв. Но от тия симптоми май
> алкохола и цигарите оказват влияние.
> Иначе - записван съм с диктофонче - голям купон падна като го
> слушахме през компа
> [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Asahi е виден пушач! От най-видните. Горе-долу и с алкохола положението е същото. [beer] [beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sleep-BG - Сайтът за съня!
Автор: shpexy   
Дата:   09-03-10 18:12

Pehata,
спиране на дишането няма и хъркането е непостоянно, но пък съвсем равномерно и ритмично. Иначе нямам никакви оплаквания - сърцето и кръвното ми са добре. Пък и все още нямам 30г.
Иначе - със здравето, шега не бива! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Sleep-BG - Сайтът за съня!
Автор: siyann   
Дата:   09-03-10 18:18

Хъм, не ми се е случвало да спя нормално от 7 години. То проблемът май е в заспиването, ама пак не се наспивам.... тцтцт. Благодаря, Пеха, почвам да чета.


Аа, излъгах, поне отчасти - веднъж заспах бързо като препих, та на мен алкохолът ми помага. Е, будех се на 2 часа, ама пак е нещо. [smilie5]



Публикацията е редактирана (09-03-10 18:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Sleep-BG - Сайтът за съня!
Автор: ilchoni   
Дата:   09-03-10 18:38

Pehata, nоздрави за хубавия сайт и полезната информация [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Sleep-BG - Сайтът за съня!
Автор: Pehata   
Дата:   09-03-10 19:37

shpexy

Тънкият момент е точно в това - да се разграничи нормалното от опасното хъркане.
Радвам се, че при теб всичко е ок [smilie24]. Пък и при толкуз млади хора се среща рядко - най-вече при наднормено тегло или при спортисти, които яко са блъскали за мускулна маса. [cool]

ilsky, мерси! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sleep-BG - Сайтът за съня!
Автор: shpexy   
Дата:   09-03-10 20:07

Пеха, нямам проблеми нито с тегло нито с нищо (на 27г. съм 185 санта и тежа 72-73кг.) Слабичък съм, ама съм здрав - само дето пия и пуша.
Та чудех се как ли се лекува това хъркане - сиреч има ли лек изобщо ?! Щото е гадно като съм у други хора или имам гости или... да похърквам така. Айде ако съм на 50г. нема проблеми - простено ще ми е.

Отговори на това съобщение
 Re: Sleep-BG - Сайтът за съня!
Автор: Pehata   
Дата:   10-03-10 09:45

Избягвай алкохол вечерта и спи настрани [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Sleep-BG - Сайтът за съня!
Автор: sasi   
Дата:   10-03-10 17:10

Интересен и полезен сайт[smilie24]

Слава богу, за сега ме тормозят само белите нощи, но понаучих доста нови неща[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Sleep-BG - Сайтът за съня!
Автор: jivkojj   
Дата:   10-03-10 18:08

Това Сънната апнея е много мизерна работа. Аз май имам такъв проблем, щото преди ми се е случвало да се събудя внезапно със дишане, все едно съм бягал спринт 1-2 километра [smilie10]

От друга страна май не е постоянно, щото не винаги съм така, а на периоди, особено като съм настиунал, пък и такъв тип събуждане от доста години не ми се е случвало.

Гадна работа с една дума, след такава нощ, после цял ден съм като ударен самолет. [smilie23]

Сайта е полезен, мерси!

Отговори на това съобщение
 Re: Sleep-BG - Сайтът за съня!
Автор: Pehata   
Дата:   11-03-10 13:17

Като за начало попитай жената дали е забелязвала спиране на дишането. Покажи й видео материалите и я питай дали правиш нещо подобно. Ако да - не отлагай и се консултирай. В София и в страната се прави вече на повечко места това изследване, но в контакти съм дал тези, от които имам добри впечатления.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Sleep-BG - Сайтът за съня!
Автор: algaivel   
Дата:   11-03-10 15:23

Честито и успех [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Sleep-BG - Сайтът за съня!
Автор: Pehata   
Дата:   11-03-10 17:34

Мерси, algaivel! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Sleep-BG - Сайтът за съня!
Автор: lillia   
Дата:   11-03-10 19:47

Автор: Pehata
Дата: 09-03-10 15:57

shpexy

Не е майтап, приятелю!
Питай жената дали е забелязвала спиране на дишането.
Преслушай внимателно записа - има ли периоди на тишина?
При някои хора, в началото особено, дишането спира едва към сутринта - по време на РЕМ.

Сънната апнея е все едно някой да те стиска за гушата за 20-30-40 секунди, че и повече, после да те пусне за малко, да ти бие един шут да се събудиш и да вдишаш няколко пъти, после пак да те стисне и така цялата нощ.

Тези, които я имат, започват да дигат кръвно, сутрин се събуждат уморени, през деня заспиват лесно - даже и зад волана (!). И това, което правят е да идат на лекар. И се почват едни изследвания, едни хапчета за това и онова. И човек продължава да се влошава, защото причината по време на сън си остава.

Работя в кардиология и да не ти разправям колко са невежи колегите ми по отношение на сънната апнея. Включително водещи кардиолози, пулмолози, ендокринолози, включително доценти и професори. И това е не само в България.



Точно за това им говорих един път в една от темите. не знаех че така се казва болеста. Между другото съм питала човека който се задушава докато спи дали усеща това което се случва, а той ми казва не нищо не усеща спял си екстра. Обаче аз нощи наред съм го наблюдавала как се задушава и колко му е трудно поемането на въздух. Периодите са еднакви поне едно 15-ина секунди в мъки да вдиша. Страшно е....когато човек не е свикнал да вижда подобно нещо има чувството че човека до него всеки момент ще пукне в мъките си да поеме въздух. Шума от цялата работа е десетки пъти по силен от обикновено хъркане.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.