Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 ФФ JAMM PLAYLIST
Автор: J0R0   
Дата:   06-03-10 19:49

Моля в тая тема да не се спами!

Трябва да уточним кой ще участва и в кои парчета ще свири. Личното ми мнение е че трябва да се търсят лесни и популярни парчета, в които да могат да се включат повече хора. Да има място и за импровизации. И да не са претенциозни. Да звучат добре с непретенциозни вокали (или дори само с беквокали или масово пеене). Да няма много висока летва за сравнение.
Примерно Sumertime не е сложно парче за свирене и пеене, всеки би са справил, обаче след изпълненията на Питър Гебриъл или Дженис Джоплин, да напарвиш какъвто и да Sumertime, просто не върви...
От ая гледна точка Флойд са ми много висока летва, въпреки че имат разни парчета, които не са особено трудни за изпълнение. Философските текстове, също са подводен камък (да не звучим все пак като либу-дибу-даутю). Аз лично не се чувствам уверен да изпея Wish you were here, нищо че съм го правил няколко хиляди пъти на маса. Докато с лесни и повтаряеми няма тоз проблем, примерно - I can't get no, Satisfaction, wanna try, wanna try, wanna try, try, try, I can't get no, can't get no... hey hey hey...

Та затова предлагам следния плейлист:

1. Блажени години
2. When the saints go marchin in
3. Мързелив бирен ден
4. Knockin' on heaven's door
5. I can't get no (Satisfaction)
6. Smoke on the water (под въпрос, ако се намери вокал или ако измислим оригинална концепция - примерно като Долап Дере)
7. Let it be
8. (айде и нещо масово, с ритъм, дето става и със и без инструментали, примерно "Учи ме майко, карай ме" или "Кога зашумят шумите, буките")

Това разбира се е моето виждане.
Ако някой се чувства силен, може да се пробва и с Бохемската рапсодия.

Нека и Русинов да каже за техническата част няколко думи.
След което да си насрочим е датата.

Отговори на това съобщение
 Re: ФФ JAMM PLAYLIST
Автор: J0R0   
Дата:   06-03-10 19:54

Мисля, че в тия прости за пеене и свирене парчета всеки може да се включи. Това си е направо импровизация на 3 акорда.

Разбира се всеки може да предложи свое парче, но е добре да събере за него подготвени съмишленици.

Може и между парчетата да има индивидуални темички, като тая на Амигото, които да свързват едно парче с друго.

Отговори на това съобщение
 Re: ФФ JAMM PLAYLIST
Автор: minolta9   
Дата:   06-03-10 19:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ФФ JAMM PLAYLIST
Автор: slivenski   
Дата:   06-03-10 19:57

(да не звучим все пак като либу-дибу-даутю


Е, според мен задължително трябва да се извадят текстовете, ако трябва и транскрибирани на български, както и акордите за китара примерно, за да няма тулибудибудаутююююю... [smilie8] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: ФФ JAMM PLAYLIST
Автор: J0R0   
Дата:   06-03-10 20:04

Е, според мен задължително трябва да се извадят текстовете

То това е ясно, ама като половината думи са ти непознати, трудно ще звучи убедително, дори да си го пял десетки пъти.
Затова непретенциозните неща на мен по-ми пасват.
Луис Армстронг пее "Очи чорние", както го чува - "О, Чучоня", като си го измисля на момента и си го римува с Уест Калдония и Калифорния, но никой не се присмива на това парче, щото е именно демонстративно непретенциозно по отношение на вокала и акцентите са върху свиренето. Кен Лии е същото, но обратно - с акцент върху вокала и затова...
[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: ФФ JAMM PLAYLIST
Автор: tofo   
Дата:   06-03-10 20:54

И задължително в каква тоналност, та някой да не изрепетира в къщи чудното соло, а да се окаже, че трябва да го дроби някъде си...https://photo-forum.net/joro/emoticons/271.gif


Отговори на това съобщение
 Re: ФФ JAMM PLAYLIST
Автор: J0R0   
Дата:   06-03-10 20:57

Модулация, специално за солото [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: ФФ JAMM PLAYLIST
Автор: tofo   
Дата:   06-03-10 21:07

Модулация и за ентусиаста с диатоничната хармоника[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: ФФ JAMM PLAYLIST
Автор: asahi   
Дата:   06-03-10 21:53

1. Блажени години - А
2. When the saints go marchin in - C
3. Мързелив бирен ден - G
4. Knockin' on heaven's door - D
5. I can't get no (Satisfaction) - ?
6. Smoke on the water (под въпрос, ако се намери вокал или ако измислим оригинална концепция - примерно като Долап Дере) G min
7. Let it be - C

Други въпроси?

Отговори на това съобщение
 Re: ФФ JAMM PLAYLIST
Автор: shpexy   
Дата:   06-03-10 22:29

"Нека бъде светлина" не е ли масовка ?! Кой не я знае да си признава! Таман и хармоники ше звъннат..
Жоре, може нещо такова да включим за 8-та [beer]



Публикацията е редактирана (06-03-10 22:34)

Отговори на това съобщение
 Re: ФФ JAMM PLAYLIST
Автор: J0R0   
Дата:   06-03-10 22:34

"Нека бъде светлина" [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: ФФ JAMM PLAYLIST
Автор: kaiser.soze   
Дата:   07-03-10 01:28

JAM

Отговори на това съобщение
 Re: ФФ JAMM PLAYLIST
Автор: Amigo   
Дата:   07-03-10 01:47

абе от тези всичките аз виждам 3 изпълними [smilie5] [smilie5]

Блажени години
Knockin' on heaven's door
Let it be
и с известен зор Satisfaction [smilie5] [smilie5]
от тези всичките аз съм свирил досега само Лет ит би барабар със солото преди един куп години [smilie6] [smilie6] [smilie5] [smilie5]
Тази с бирения следобед никаква музикалност няма [smilie5] а пък туй със "светците" не знам как ще се изпълни [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: ФФ JAMM PLAYLIST
Автор: ALBIREO   
Дата:   07-03-10 01:50

Мога да се включа с китарно изпълнение. [smilie24]

Проявявам интерес към песни 4, 6 и 7. (една от тях, за да има място и друг да се включи - според мен така ще е най-добре)

Но да предупредя, че ще вкарам малко по-тежко звучене. Не много, но... прилично... :)

Отговори на това съобщение
 Re: ФФ JAMM PLAYLIST
Автор: Amigo   
Дата:   07-03-10 01:51

[smilie24] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: ФФ JAMM PLAYLIST
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   07-03-10 02:15

Knockin' GDC или DAG? Рок или реге варианта?

Отговори на това съобщение
 Re: ФФ JAMM PLAYLIST
Автор: J0R0   
Дата:   07-03-10 10:39

Амигоооуу...
Ей така ще се изпълни:
Saints
на прима виста, даже не съм си настроил китарата, щото много трудно се настройва.
[smilie18] [smilie18] [smilie18]
А за бирения ден не си прав, класика е.
При това е на акорд и половина...
[smilie18] [smilie18] [smilie18]
Сори, че нещо не се записа цялата, ама ме мързи да я повтарям.
Пък и е неделя сутрин все пак...
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ФФ JAMM PLAYLIST
Автор: asahi   
Дата:   07-03-10 11:21

За Жоро всичките песни са на акорд и половина[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: ФФ JAMM PLAYLIST
Автор: J0R0   
Дата:   07-03-10 11:22

[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: ФФ JAMM PLAYLIST
Автор: roussinoff   
Дата:   07-03-10 12:21

Значи другари....дайте вече да оформяме последния списък с участниците. Да сме на ясно кой на какво ще свири, кой в кое парче ще свири и т.н. Ако нямате против и ми се доверите [smilie5] да съм музикален продуцент на целата тая работа.....ще ви подкарам малко по сериозно [smilie5]
Айде след тоя пост да се запишат хората които 100% сигурно ще участват. Много е важно и кой ще е на барабани. Човека трябва да има малко от малко опит да свири с клик и слушалки.... Имате ли всички желаещи инструменти?
Като цяло искам да ви кажа, че за да стане як запис трябва ВСЕКИ ДА Е НАЯСНО КАКВО И КАК ЩЕ ИЗСВИРИ.(говоря за плейбеците, не говоря за импровизациите разбира се [smilie5] ). Ще говоря с някое по голямо студио, за някоя от следващите съботи.....от обяд до като свършим...


Отговори на това съобщение
 Re: ФФ JAMM PLAYLIST
Автор: shpexy   
Дата:   07-03-10 13:02

Ами добре, ако това на Жоро е окончателния списък с парчетата, аз мога да се включа в 1,4,6 и 7 както и в импровизаторската тема (където съм най-ентусиазиран). Басист съм, но мога да свиря и осн. ритъм китара. Имам си и двата инструмента, както и приложимите ефекти към тях.[smilie24]

Но пък ми е интересно каква ще е концепцията като цяло - сиреч, примерно в Satisfaction ако искат да се включат 6 китаристи и 3-ма басисти ?! Бендово ли ще се записва или как?

И, Русинов, (след това, като се уточни състава) кои студиа имаш в предвид, пък и да направим сметка горе-долу колко ще се падне на човек наема съответно (чисто информативно)
[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ФФ JAMM PLAYLIST
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   07-03-10 13:04

Бас. Мога да си нося, мога да те мародерствам за оня `убавия от картинката. Всички песни ги умея.

Отговори на това съобщение
 Re: ФФ JAMM PLAYLIST
Автор: J0R0   
Дата:   07-03-10 13:04

Русинов - [thankyou]

По отношение на бройката музиканти в едно парче, мисля, че колкото повече, толкова по-гот.

Списъкът е примерен, не е окончателен.
Ако някои от участниците се наговорят за други парчета и могат да ги направят - ОК

Отговори на това съобщение
 Re: ФФ JAMM PLAYLIST
Автор: asahi   
Дата:   07-03-10 13:16

Можем да свирим на китари всякакви партии. Разбирам от такт, ритъм и дисциплина. Дрънкам от почти 30 години. В момента имам ел.акустична китара и електрическа без ефекти. Мога да поема тежката работа. От горедискутираната плейлиста всичко ми е ясно. С Жоро сме го рендосвали безброй пъти.

В личен план харесвам и свиря Марк Нопфлер и Гилън. Ако включим такива парчета - насреща съм.

Отговори на това съобщение
 Re: ФФ JAMM PLAYLIST
Автор: shpexy   
Дата:   07-03-10 13:25

ААаааааау, Жоре, те това трябваше да се чуе! Щото и според мен е далеч по-гот да свирим БЕНД!
Ами в такъв случай вие с Русинов почнете да правите МЕМБЪР- и ПЛЕЙ-лист. Включи "Нека бъде светлина", щото наистина си мисля че е подходящо за целта - затова го предложих.
И ще мислим общо и още по въпроса!
[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.