Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Българите все още неподвластни на пропагандата
Автор: ivanov_id   
Дата:   28-02-10 12:09

На 26 февруари във Велинград стартира семинарът „Национални ефективни и иновативни техники за превенция и борба с дискриминацията в медийния сектор”, който се организира от Социалното министерство и Комисията по защита от дискриминацията (КЗД).

Статистиката - на най-официално, национално равнище, показва че:
- 85% от родителите не биха приели детето им да се ожени или да живее на семейни начала с човек от цигански произход;
- 40% процента от майките и бащите не одобряват до детето им на чина в класната стая да седи циганче;
- най-отрицателно мнение за циганите имат хората с висше образование.

Статистиката премълчава очевидните истини, че:
- колкото по-образован и интелигентен е един българин, толкова повече презира това племе;
- напук на налагания ни американски модел, в резултат от който само за последните 20 години междуетническите бракове в САЩ скочиха от 3% на 12%, българите все още устояват "на изкушението" да си отглеждат мелези вкъщи.


Отговори на това съобщение
 Re: Българите все още неподвластни на пропагандата
Автор: ogimag   
Дата:   28-02-10 12:11

Е кво- дай да се жениме за мангали [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Българите все още неподвластни на пропагандата
Автор: asahi   
Дата:   28-02-10 12:12

Най-официалната статистика е на НСИ. Какви източници цитираш?

Отговори на това съобщение
 Re: Българите все още неподвластни на пропагандата
Автор: IvoZafirov   
Дата:   28-02-10 12:12

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Българите все още неподвластни на пропагандата
Автор: seymour_sz   
Дата:   28-02-10 12:12

Да ми се ожени детето за циганин? БОЖЕ ОПАЗИ [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Българите все още неподвластни на пропагандата
Автор: PolarBear   
Дата:   28-02-10 12:17

Asahi, безкрайно се съмнявам, че НСИ разполага с данните, за които ства дума.

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Българите все още неподвластни на пропагандата
Автор: asahi   
Дата:   28-02-10 12:20

Аз се съмнявам и да са правили подобно изследване.

И какво сега? Били сме толерантни, не сме расисити? Дали?

Отговори на това съобщение
 Re: Българите все още неподвластни на пропагандата
Автор: IvoZafirov   
Дата:   28-02-10 12:21

1.Шукар бути ама романес

2. Улулуси ипутанес, папуско Мраз кльовес.

3. Сиганката гащи няма, баджанак, баджанак. И да има файда няма, баджанак, баджанак.

4. Бабо Мравке ката джас? Тичам Щурчо за халяс.


Друго за сега не се сещам.. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Българите все още неподвластни на пропагандата
Автор: мара   
Дата:   28-02-10 12:39

со керес, бе бате с чуко?
(по смирненски)

Отговори на това съобщение
 Re: Българите все още неподвластни на пропагандата
Автор: samara   
Дата:   28-02-10 12:42

... елементарно [smilie8] , иде ли реч за българи, все ще са неподвластни, на каквото и де е !!! [smilie24] [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Българите все още неподвластни на пропагандата
Автор: gogo   
Дата:   28-02-10 12:47

Тия от социалното и Незнамкваси комисия що не дадат пример и не си вземат по едно цигане в къщите...

Или не пратят щерките си за цигански булки...

Кат са толкова отворени !?!?!!!! [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Българите все още неподвластни на пропагандата
Автор: chavdarpg   
Дата:   28-02-10 12:49

Чàве нанайсе феродо.


Отговори на това съобщение
 Re: Българите все още неподвластни на пропагандата
Автор: мара   
Дата:   28-02-10 12:55

който нанайте пересте бути, нанайте хасте маро!

Отговори на това съобщение
 Re: Българите все още неподвластни на пропагандата
Автор: e-mil   
Дата:   28-02-10 13:00

ivanov_id, aз нещо не разбрах.
Статистика била твърдяла, че най-лошо мнение имат хората с висше образование (демек най-образованите).
Обаче статистиката била мълчала, че българинът колкото е по-образован, толкова повече презира... Коварна и двулика статистика значи. Хем твърди, хем мълчи. [smilie5]


Това ми напомня, на една друга статистика. Над половината български ученици изпитвали трудности при четене, разбиране и интерпретиране на текст. Като гледам темата за Райчев, а сега и тази, май не са само учениците.

Отговори на това съобщение
 Re: Българите все още неподвластни на пропагандата
Автор: тьма   
Дата:   28-02-10 13:08

Ако циганин или циганка могат да накарат дъщеря ми или сина ми да се влюбят в тях, то те наистина ще имат място в дома ми.


Отговори на това съобщение
 Re: Българите все още неподвластни на пропагандата
Автор: ogimag   
Дата:   28-02-10 13:12

Чаве нанайси контра

Отговори на това съобщение
 Re: Българите все още неподвластни на пропагандата
Автор: ivanov_id   
Дата:   28-02-10 13:15

Да отговоря по ред на въпросите:

1. Данните са от Института за маркетинг и социални изследвания МБМД ("хем би, хем не би"). Поръчани са от Социалното министерство и Комисията за защита от дискриминация. Отдавна е известно, че който плаща, той поръчва музиката, но в случая разликата между желаното от "българската" КЗД и "българското" министерство, и реалното състояние на нещата е толкова голяма, че не може да се замаже и е най-добре да се каже истината.

2. По въпроса "Статистика била твърдяла...
Обаче статистиката била мълчала...".

Споменава йезуитски, че най-отрицателно мнение за циганите имат хората с висше образование, но без да описва и анализира очевидните факти, че:
- висшистите имат най-отрицателно мнение за циганите;
- хората със средно образование са по-склонни да ги приемат;
- хората с основно образование и без образование не виждат нищо лошо в това човек от време на време да си побийва жената и да кара децата си да му носят вкъщи пари, без много много да се интересува как точно са ги изкарали.

Това произтича не само от социалното, но и от интелектуалното, и образователното равнище на индивида. Циганите се намират на дъното и в трите скали, и просто е очеВАДНО, че колкото по-ниско стои един българин, толкова е по-склонен да приеме тяхното падение за нормално. ТОВА обаче статистиката не го описва в процентно съотношение и не го коментира, а само "си мънка под сурдинка в едно изречение" - най-отрицателно мнение за циганите имат хората с висше образование.

Това е просто христоматиен пример за манипулация - данните не са фалшифицирани, но са представени по умишлено непълен, манипулативен начин.

АНАДЪМУ БРЕ, ЕМИЛ ЕФЕНДИ?

Отговори на това съобщение
 Re: Българите все още неподвластни на пропагандата
Автор: Тед   
Дата:   28-02-10 13:19

Да не мислите, че децата на тия от Комисията за дискриминация биха седели до ромчета или биха вдигнали сватба...
Всичко е парлама по някакъв проект, финансиран от Мадона или Сорос....за интеграция на мангал-махала....
Кифли и вафли на поразия...
Като се научат да си мият лицето и да си духат носа....да искат интеграции....

Обществото не би трябвало да толерира мързеливи, миризливи, кирливи и сополиви с въшки и бълхи двуноги, които гледат как да ти дръпнат чантата.[smilie23]
Защо евреите не седят до цигани? Защо чифутите се женят по други принципи? Това дискриманация ли е или не е ?
Или за евреите няма дисриминации?
А че много българи са по-зле от циганите...това друга тема...



Публикацията е редактирана (28-02-10 13:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Българите все още неподвластни на пропагандата
Автор: ivanov_id   
Дата:   28-02-10 13:22

Тед, +1, [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Българите все още неподвластни на пропагандата
Автор: Тед   
Дата:   28-02-10 13:30

Автор: ivanov_id

Преди 5-6 години в Пловдив има Aqua Park в х-л ленинград - басейни и прочие.
За 1-ъв път група решиха да ме замъкнат.
Докато чакахме на входа имаше навалица.Една част от нашата дружина влезе, аз бях накрая.
Пред мен бяха 5-6 момчета циганета. Искаха да влязат.

На входа има казаха - без бански - не може.
Тия изкараха от джобовете си такива кирливи, насрани гащи, че още ми са пред очите.

Абсурд да бях влезнал, от тогава забрави градски плажове.
Кви интеграции бе хора.... хлор и това е..иначе ...кожния диспансер...

бтв...групата, която беше влезнала ме пита вечерта ко стана...аз ги питах що им са толкова червени очите. Имало толкова хлор...че бяло ти оставало...

интеграции....

Отговори на това съобщение
 Re: Българите все още неподвластни на пропагандата
Автор: IvoZafirov   
Дата:   28-02-10 13:31

Шукар були кар мангел

Тая ми е любима - шубавото момиче си иска к*р
[smilie18]

и

Цинга манга пук. Пълни гащи с лук.

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Българите все още неподвластни на пропагандата
Автор: e-mil   
Дата:   28-02-10 13:34

Но, ду нот анадъму!
Статистиката само отразява. Не се занимава с анализи. То е лесно да се сетиш, че щом висшистите са "най-", то хората с по-ниско образование ще са "по-". То затова тези частици се наричат превъзходни степени - отразяват тенденция и се учат в основното училище.

А като споменаваш Щатите, не се ли сещаш, че там освен бивши черни роби има и индианци, и азиатци, и латиноси. И че много хора от тези етнически групи през последните 150 години са станали ако не богати, то поне средна класа - образовани, поддържащи добра хигиена, с прилична работа, с приличен дом в приличен квартал и т.н.
Докато в България, като изключим тук-там по някой африкански студент и все още редките китайци имаме само едни цигани и толкоз. Които са на доста ниско социално стъпало. Е, какво общо има това с пропагандата?

Статистиката била манипулативна. А ти не си ли?


Отговори на това съобщение
 Re: Българите все още неподвластни на пропагандата
Автор: ivanov_id   
Дата:   28-02-10 13:44

Хайде да потретя на още по-елементарно ниво:

МБМД има данни за това колко % от висшистите, колко % от хората със средно, колко % от хората с основно и колко % от хората без образование - българи, турци, арменци и т.н. харесват и приемат циганите,

но кой знае защо хората, които разполагат с тези данни, не публикуват проценти и не ги коментират, а само казват под сурдинка в едно изречение, на което случайния читател едва ли би обърнал внимание: хората с висше образование имат най-отрицателно мнение за циганите.

Аз тълкувам това непубликуване на налични данни и некоментиране на налична информация като манипулация.

Отговори на това съобщение
 Re: Българите все още неподвластни на пропагандата
Автор: IvoZafirov   
Дата:   28-02-10 13:45

Човекът не е машина за да го програмираш.
Днес му казваш, че трябва да харесва това защото е модерно и той хоп готовооо. Утре му казваш, че не трябва да има предубеждения към различни от него хора и той хоп готовооо...
Еле пък били те паразитите на обществото.

Не става така тази работа. Циганите ако искат да ги харесват да се постараят малко. Пък тогава ще си говориме.

Отговори на това съобщение
 Re: Българите все още неподвластни на пропагандата
Автор: Тед   
Дата:   28-02-10 13:47

Някъде публикувано ли е, че над 84% от престъпността /брой нак. дела/ принадлежи на ромската махала?

И не е ясно защо една миризлива и граблива ценностна с-ма на мангал-махала ще иска да се интегрира в нашата ценностна система?

Какво - мангали ли да ставаме и ние - да споделяме техните ценности?
А те и на косъм не се напъват да се променят.

За какво са ги изгонили от Индия преди векове...да не би заради хубавите им очи...


Те са низвергнати от собствения си народ /тогава много племена/, за разлика от евреите, които са прокълнат народ.



Публикацията е редактирана (28-02-10 13:54)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.