Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 сикюритата
Автор: boink   
Дата:   17-02-10 11:45

тези възрастни хора които стоят по всички банки, разни офиси, дъръбъра напред назад, навсякъде..... имат разни пищови, имат, не е като да нямат, седи си там, униформа, топло, оръжие, много девойки....

тези хора могат ли да ни помогнат ако влезе някой нагъл в банката например и размаха патлака, парите или живота, какво ще направи този възрастен чичко, срещу някой такъв, или пък някой наркос избеснее нещо...

от два дена се чудя и се надявам да не попадам в такава ситуация.

чудя се защо са там освен да отварят врата, да гледат разни подивели счетоводителки да не се избият в данъчното, да оправят реда на опашката и да не ми дават да говоря по телефона като съм вътре...

закон ли някакъв има? защотото гледам в тези сотове мотове е пълно с разни млади момчета където като ги гледам просто имат едно оръжие и незнам.

Отговори на това съобщение
 Re: сикюритата
Автор: nastradin2   
Дата:   17-02-10 11:48

Абе, пази Боже да те опази 60 годишния охранител в банката от обир...

Отговори на това съобщение
 Re: сикюритата
Автор: J0R0   
Дата:   17-02-10 11:55

Бе и Никълъс Кейдж е на 60, ама бега от Алкатрас, пилотира самолет и избива една дивизия от лошите.
И дори пищов му не требе.
[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: сикюритата
Автор: jekopj   
Дата:   17-02-10 11:56

По филмите като правило не се намесват охранителите.Изглежда са повече като разпоредители и за предпазване от натрапници,просяци и др.


Отговори на това съобщение
 Re: сикюритата
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   17-02-10 12:03

В същия дух бих казал, пази Боже да те опазва някой 19 годишен мухльо, едва завършил 12 клас, с пистолет в ръка.

Работата на тези хора не е да арестуват или убиват банкови обирджии, а да следят за реда вътре, мисля че трябва да е пределно ясно. Първо: кой ще е този луд, който за 600лв заплата ще си рискува живота за чужди пари. И второ: ако в ситуация на въоръжен обир предприеме някакви действия, различни от тези да натисне паник бутона, рискува не само неговия, но и живота на останалите хора.

Отговори на това съобщение
 Re: сикюритата
Автор: nastradin2   
Дата:   17-02-10 12:04

Ами те и тук не се намесват. Как да се намеси, като оня влиза в банката с нагласата да извърши престъпление и изобщо не се замисля дали ще гръмне един или десет, а всеки нормален човек е добронамерен и насилието му е противно.

Отговори на това съобщение
 Re: сикюритата
Автор: anete   
Дата:   17-02-10 12:12

Една позната, която работи в банка, разказваше как преди две-три години тяхна клиентка / българка, живееща в чужбина/ останала без телефон. Жената говорела по телефона пред банката . Наоколо имало няколко банкови офиса, със съответната охрана, която стои на входа. Както жената говорела по телефона, на средата на изречението нападателят й измъкнал телефона от ръката и побягнал. И никой нищо не могъл да направи, няма да зарежат работните си места да търчат по улиците. Пак добре, че не са дигнали дамската чанта на потърпевшата.

Отговори на това съобщение
 Re: сикюритата
Автор: alsash   
Дата:   17-02-10 12:13

всички са с мустаци.....[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: сикюритата
Автор: nastradin2   
Дата:   17-02-10 12:22

Анет, банковата охрана по принцип се занимава само с охраната на реда вътре в сградата на банката. Ако тръгне да се намесва в произшествие, което става на улицата ще си напусне поста, а може и това произшествие да е инсценирано нарочно именно за това...Но е могъл да вдигне телефона и да звъни в полицията.Въпрос на ценностна система....

Отговори на това съобщение
 Re: сикюритата
Автор: Todd   
Дата:   17-02-10 12:30

Не мога да се сетя коя охрана каквато и да е ще скочи срещу калашника на обирджията !!!

Требе да е много прост !!!

А и всичко манги в банката са застаховани така че майната им .

Гледах по тв-то някаква един румънец и някакъв друг с два калашника как направиха цялата полиция в един град в УСА на таратор заради обира на една банка .

Нема кинце - не можеш се скри зад колата .Всички холивудски и геймърцки сценарии се изпаряват за секунди...[smilie19]

Иска бегане или кротко .Ербапите мрат скоропостижно...

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: сикюритата
Автор: nastradin2   
Дата:   17-02-10 12:32

Калашников си е сериозна мотивация при разговор...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: сикюритата
Автор: netLady   
Дата:   17-02-10 12:32

Тия сикюрита са супер. В предишната ми служба беше един ОЗполк., 80+ годишен, със законно притежавано оръжие. Като си подпийне - стреля. На другия ден - не помни. Много е либерален закона. Всеки пенсиониран от армията и полицията си запазва личното оръжие. А колко от тия са издържали психотестовете по нормалния начин?!

Отговори на това съобщение
 Re: сикюритата
Автор: nastradin2   
Дата:   17-02-10 12:33

Е[smilie18] Аре ся...[smilie18] Наши момчета са...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: сикюритата
Автор: d256h   
Дата:   17-02-10 13:02

Охранител не може да задържи обирджии, ако се направи добър план!

Що не предложите сценарии? Давам сламка - правилното време за това е пиков час на задръстванията...


[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: сикюритата
Автор: nik1   
Дата:   17-02-10 13:02

netLady написа:

А колко от тия са издържали психотестовете по нормалния начин?!



Въпрос от психотеста
- харесвате ли групов секс?
Отговор:
- не


Резултат - НЕиздържал - не може да работи с хора
[ezik] [ezik] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: сикюритата
Автор: iPonche   
Дата:   17-02-10 13:07

Че то и полицаи на по 19 има [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: сикюритата
Автор: ejko   
Дата:   17-02-10 13:16

Неговата задача не е да спре обирджиите. Задачата му е с присъствието си да е превенция! Бил съм охрана и инструкциите са ясни, ако нещо се случва работата ти е да натискаш бутон, а не да се трепеш с нарушителите.
Психотестове също съм държал, всеки го изкарва стига да разграничава правилно от неправилно. Обирджията също ще го издържи...
Истината е че в БГ не става това с обирите, както в Щатите. Там банките са като спермаркети, а тук бронирани стъкла на касите, али-бали..., а и често нямат кой знае какви суми в наличност... Не че не може да стане, но малко зор. А в щатите е толкова открито всичко, че и аз неволно се усещах, как почвам да планирам на ум и да гледам къде са камерите, докато си чакам реда :))) Направо си те предизвикват :)))

Отговори на това съобщение
 Re: сикюритата
Автор: d256h   
Дата:   17-02-10 13:33

Преди години отивам в една банка за да говоря с шефа на клона по работа. На входа, двама доста скучаещи охранители така интензивно започнаха да ме проверяват, че ми стана смешно и реших да разбера логиката им и:

-Абе момчета, защо така плътно ме опипвате, да не сте ме харесали?
- Не, това е за сигурност на банката и служителите и гражданите, клиенти!
- Какво значи сигурност, аз влизам сам в фоайето, други клиенти няма, а служителите са зад бронирани стъкла, толкова ли страшен изглеждам?
-Мигане, мислене и.... Ами такава е инструкцията.
-Добре, за домашно ви предлагам, на шефа на охраната да му дадете казус, да си мисли, какви мерки срещу обир ще измисли... ето го..

-Представете си вашия клон, близо е до две централни улици, близо е до парк, пред клона минава малка уличка. Ако предположим, че си заслужава въобще да се прави усилие за обир на трезора ви, защото примерно съхранява моментно 20 милиона на ваш клиент.... то, какво прави врагът?

Две коли блокират, цялата малка уличка от двете и страни. Двама колеги с пушчици на две срещуположни сгради, заемат позиция на покривите или най-добре в някое таванче. Двама юнака изтрескват цялата витрина на банката, на заден ход с един голям камион и въртящата се бронирана врата става безполезна..Понеже охраната няма противогази, юнаците меткат няколко сълзотворни димки в банката. Който остане вътре си е за негова сметка. Двама юнака, 'отварят' трезора с помоща на малко техника и големия камион, изпразват го, меткат чувалчетата на двама колеги с моторчета, които след две преки си предават щафетата на някои други с бус...

И целия въпрос сега е, за какво е този паник бутон, след като половината център ще е разбрал за обира от сриването на стената на банката от камиона и т.н. и безпомопщността, каквато и група за задържане да се притече на помощ, в следствие на пълното задръстване в района?

Извода е, ако няма пари в трезора, това е най-сигурно 'врагът' да няма интерес към него!

На практика, охранителите отбиват номера за пред някаква нормативна база от правилници...



Публикацията е редактирана (17-02-10 13:44)

Отговори на това съобщение
 Re: сикюритата
Автор: anete   
Дата:   17-02-10 13:43

Лела Пенка чистачката към директора на банковия клон, където работи :
-Шефе, да вземеш да ми оставиш ключа за големия трезор.
- ... - шефът онемял от изненада.
-Ясно. Пак ще отключвам с фиба, за да почистя.


Отговори на това съобщение
 Re: сикюритата
Автор: d256h   
Дата:   17-02-10 13:44

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: сикюритата
Автор: nastradin2   
Дата:   17-02-10 13:58

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: сикюритата
Автор: boink   
Дата:   17-02-10 14:06

ясно е че немогат да спрат обир, да не са снайперисти, защо имат оръжие, това е питанката [smilie18]

защотото именно ако ти се окажеш в банка в която в момента някой е насочил пищова в главата на касиерката и на този мил дядко нещо му прищрака в главата и всички могат да станат на салата. а той ако е бивш военен (много голям % от цялата маса сикюрита) и шанса да се направи на някой герой - съзнателно или несузнателно е много голям.

като ще са разпоредители или там каквито са, да са без оръжие. това май ми е мисълта [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: сикюритата
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   17-02-10 14:08

Затова съветът ми е, по възможност не се занимавайте с банки. ;)

Отговори на това съобщение
 Re: сикюритата
Автор: d256h   
Дата:   17-02-10 14:18

Да ама физически, копюрите като трябва да отидат в банката, човек трябва да ги занесе, няма как..


Хайде да направим 'общ преглед' на банките...

1.Външен вид на служителите;
2.Интериор в клоновете;
3.Качество на обслужването;
4.Други

Ето, аз ще се опитам..

1. Най-симпатични служители има ПИБ. Лели и пенсионерки са приютили ДСК;
2. ПИБ и SG имат най-приятния интериор;
3. Ултра смотана банка е Райвайзен във всяко отношение, дори не ми се говори за тях. ДСК е като старчески дом, особено когато се изплащаха пенсиите, сега не съм влизал скоро, забравих я поради тази причина, не мога да се добера до гише заради пенсионери[smilie23]
4. Пощенска банка има най-смотаната картова служба в България. Клоновете са като държава в държавата. Едни са добре, други много зле. Много мудно е обслужването там ...

Отговори на това съобщение
 Re: сикюритата
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   17-02-10 14:21

ДСК, ОББ и SG са ми възможно най-противни.

Мразя ги също толкова много като Каменица, Глобул и Пепси. :Р

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.