Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Емигранти...
Автор: Myth   
Дата:   15-02-10 21:32

Къде е импето и някой от другите дето все опяват, как за всичко трябвало да се плаща в здравеопазването и дето обяснява на къф хал ни била здравната система. Да си пусне нова в момента, дето двама българи живеят парка в Париж, единия си счупил крака и операцията и незнам си колко време (около месец) в болницата, всичко безплатно и човека... бе общо взето каза, едва ли не, че е възхитен от обслужването в болницата, та...

Отговори на това съобщение
 Re: Емигранти...
Автор: georgi969   
Дата:   15-02-10 21:39

6000 евро му опростили

Отговори на това съобщение
 Re: Емигранти...
Автор: Императорът.   
Дата:   15-02-10 21:41

Не знам какво се опитваш да кажеш в случаят.

Такива, дето ползват, а не плащат, издънват здравната и въобще социалната система и тукатка и във Франция, и в Америка и навсякъде.


В едно общество трябва да има или комунизъм или капитализъм, ама съберат ли се и двете на едно място, става финансово-икономическа перверзия.

Отговори на това съобщение
 Re: Емигранти...
Автор: Luxor   
Дата:   15-02-10 21:42

живеят парка в Париж

живеят В парка или нещо друго искаш да кажеш [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Емигранти...
Автор: georgi969   
Дата:   15-02-10 21:45

Иска да ти каже че хуманното(чвешкото) общество се грижи за всички свои членове.
(нещо с което не съм напълно съгласен.)
редакция-за Императора е горното.



Публикацията е редактирана (15-02-10 21:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Емигранти...
Автор: Lalinda   
Дата:   15-02-10 21:50

Веднъж слушах една наша ромка по радиото да казва, че като влезе в някое кафе по Шан-з-Елизе, на никой не му идва наум да я гони оттам...
[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Разбира се, че ще предпочете Париж пред София.

И аз така.
[smilie3]

Това за емигрантите в парка ми напомня и за "В очакване на Годо".
[smilie24] [smilie24] [smilie24]

***

Преди петнайсетина години, докато бях там на специализация, взе, че ме заболя зъб... И шефката ми ме прати при някакъв зъболекар, който се занимавал именно със социално слаби и неосигурени... Каза ми да му платя услугата и да представя фактурата на института, в който работех.
Та, човекът няколко пъти работи по зъба, но след това изчезна някъде и така и не можах нито да му платя, нито да взема фактура... И шефката ми каза да забравя и не се притеснявам, щом бил заминал... Просто го нямаше никакъв седмици наред след това...

Та, втория път като отидох, ми каза да използвам намалението, както му казват тук, и да си оправя всички зъби за тяхна сметка.

Е, не можах, защото зъбите ми бяха здрави до един и нямах такива проблеми, а онзи, който техният човек ми прави, тук покрих с коронка...

От щастливците с редките зъби съм (нали сте чували, че хората с редки зъби са щастливи - така поне казваше баща ми и бе щастлив - между такива зъби не се задържа нищо и не се развалят!). А и старостта не е страшна, както е рекъл Уди Алън, ако на младини добре си се грижил за зъбите си!
[smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Емигранти...
Автор: Императорът.   
Дата:   15-02-10 21:52

Хуманното общество ПОМАГА но всички свои членове при нужда, но не се ГРИЖИ за тях. Напротив - членове грижат за общество.


Пример - от събитията на югоизток - намирам не само нормално, но и задължително държавата да окаже пръва помощ на пострадалите от наводненията, но намирам пълен абсурд да им бъдат възстановявани частните имоти с държавна пара - който не си е застраховал домът, проблем негов - нали е пълнолетен и дееспособен - що не си е застраховал домът?


Прекалената грижовност от държавата възпитава безотговорност у хората.





Разбира се - изключение са хората, които поради болест или недъг са наистина неспособни да се грижат за себе си сами.

Отговори на това съобщение
 Re: Емигранти...
Автор: Myth   
Дата:   15-02-10 21:55

Автор: Luxor
Дата: 15-02-10 21:42

живеят парка в Париж

живеят В парка или нещо друго искаш да кажеш
Точно това искам да кажа, живеят в парка, на палатка, никой не ги гони, напротив, казват, че хората са много толерантни към тях, една вечер, били запалили малко по-голям огън, дошли пожарникарите и им дали голямо платно да го опънат да не се вижда от към булеварда. В момента точно са безработни, но иначе работят строители. Единият ми направи много добро впечатление, съвсем нормален, културен и бих казал интелигентен човек. Къпят се в обществени бани или в социални домове. Но си предпочитат в парка в палтката да живеят, от колкото в социалните домове.

Отговори на това съобщение
 Re: Емигранти...
Автор: Myth   
Дата:   15-02-10 21:58

Бе Императоре, ТИ ГЛЕДА ЛИ ГО ПРЕДАВАНЕТО и тогава да ми кажеш, как Франция не се грижела за тях. Ти не чу ли, какво каза тоя човек, "Има някои българи, ходят закусят в единия социал, обядват в другия, в третия пият кафе, в четвъртия вечерят и то дошло време за спане"

Отговори на това съобщение
 Re: Емигранти...
Автор: Императорът.   
Дата:   15-02-10 23:43

Видях достатъчно от него, а ти четеш ли какво пиша или просто така - по диагонал я караш? Оправдаваш ли авантаджиите, които гледат само как да паразитират на гърба на французите?
Лалинда - тая твойта "ромка" (баси комическият термин [smilie18] [smilie18] [smilie18] ) от кое кафе тука са я изгонили - и ако са я изгонили - защо? Може би защото предният път, като е отишла в него, се е измъкнала без да плати?

Чудно ми е, щом като във всяка тема - има-няма връзка, скачаш да защитаваш горките онеправдани мургавелковци - защо не си вземеш у вас едно семейство - тъй с 4-5 чавета и да си ги отглеждаш?



Публикацията е редактирана (15-02-10 23:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Емигранти...
Автор: IvoZafirov   
Дата:   15-02-10 23:59

Тия по нова дето ги дават са прошляци. Карат на готов, че е по лесно. [smilie23]

Сутрин в единия стол закусчица, после в друг кафенце, после обяд, вечеря и дощло време за лягане....


Мен такива хора не ме трогват, а напротив - отвращават ме.
Да му мислят френските данъкоплатци.
[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Емигранти...
Автор: Amigo   
Дата:   16-02-10 00:50

Абсолютно съм съгласен с IvoZafirov и с Импето[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Емигранти...
Автор: Todd   
Дата:   16-02-10 04:37

Комшията вика - в нашите държави (Европа) тряба да си или много беден или много богат !!!

За бедните е без пари а богатите си плащат .

Всички останали опъват каиша цял живот !!!

[smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Емигранти...
Автор: d256h   
Дата:   16-02-10 08:16

Импи, тъкмо се включваш в темата та искам да те помоля да кажеш, какво е мнението ти относно изразяваната теза във филма zeitgeist за това, че банките са пирамиди, а с лихвите постоянно генерират инфлация? За мен твърдението е вярно, но кажи ти как мислиш?

Отговори на това съобщение
 Re: Емигранти...
Автор: Myth   
Дата:   16-02-10 08:37

Аз ли нещо или... IvoZafirov и Амиго, я се върнете в първи клас и се научете да четете, аз говоря за едно, вие... Иво първо тия дето ги даваха, бачкаха, просто обясниха, как правят някои, второ ама никой не те е питал дали те отвращават или не, ай погледни за какво пиша.
Да не си помислиш сега че нещо с лошото тръгвам[beer] [beer] [beer]



Публикацията е редактирана (16-02-10 09:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Емигранти...
Автор: Императорът.   
Дата:   16-02-10 09:04

Ами има вярно - аз затуй не обичам бамки. Много пъти казвал, че парите ни не са истински - затуй ви подучвам да инвестирате.

Отговори на това съобщение
 Re: Емигранти...
Автор: asahi   
Дата:   16-02-10 09:13

Че кво им е на банките? Всички са на фокус в КФН, съшо като вашата застрахователна компанийка.
В банките няма хлъзгави казуси за нерегламентирана доходност, и влоговете са гарантирани и защитени от държавата. При вас гаранция - Франция.

Отговори на това съобщение
 Re: Емигранти...
Автор: Amigo   
Дата:   16-02-10 09:24

Абе аз говоря по принцип - не съм го гледал това, защото нямам ТВ. [smilie8] Просто принципно съм против развъждането и отглеждането на тунеядци и паразити - това искам да кажа. [smilie5] [smilie5] Мисля, че и Императорът и IvoZafirov имат същото предвид. [smilie8] [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Емигранти...
Автор: Myth   
Дата:   16-02-10 09:54

Амиго принципно и аз съм така, но в крайна сметка... абе сложен е проблема. Мрънкаме лаеме, как е по другите страни ама ей на оказва се, че там дори си ги хранят грижат се за тях ... пък не виждам тия страни да са зле. Значи не е причината в тия хора, както импито се опитва тук да ни набие в главите.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.