Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 V-pay прецакване
Автор: netLady   
Дата:   30-01-10 16:09

Всичко започна с това, че един банкомат ми глътна простата дебитна карта Maestro точно преди Коледа.Обадих се в UniCreditBulbank да ми блокират сметката, направиха го. На другия ден отивам в моя клон за да разбера как ще си я получа обратно. Едно мило девойче ми казва "Ооо, сега са празници - най-рано след месец." [smilie10] Какви са другите варианти питам аз. "-Ами ако искате експресно ще ви издадем нова". Съгласявам се, попълвам сума ти формуляри, плащам 6лв. и девойчето ми казва "Заповядайте след Нова Година, след сряда", което прави около 15дена за експресната им поръчка. След въпросната сряда отивам и си получавам новичката карта V-pay. Що такава? - питам. "Ами сега ги правим такива". Колко й е дневния лимит? "3000". Искам да го намяля, казвам й. "Не може!". Писна ми и си тръгнах.И от тук започнаха по-голямите минавки. Отново регистрация през банкомат за да си плащам сметките през интернет. Решавам да си платя данъците – оказва се, че с тази карта не може да се правят плащания към бюджета. Предлагат ми да използвам т.н. микросметка. ОК, ама се оказва, че има лимит за зареждане 100лв./на седмица от V-pay karta. Добре, казвам си твърдо решена да не вися по гишета, и следващата седмица вкарвам още 100лв. в микросметката. Тръгвам да плащам и оппаа, нова минавка – не може да харчиш повече от 100лв. на седмица; не можеш и от V-pay да приведеш пари по друга сметка.
И така, ако някой ми открадне картата – може да изтегли 3000лв. на куп, а аз не мога да похарча или да получа повече от 100лв. на седмица. Къде е логиката тук?

Отговори на това съобщение
 Re: Прецакване V-pay
Автор: ffwd   
Дата:   30-01-10 16:13

Темата се очертава интересна - и аз се занимавах с картови неволи и банки вчерашния следобед.. [smilie24]

И за да не е само спам, ще добавя този полезен сайт: http://www.moitepari.bg/



Публикацията е редактирана (30-01-10 16:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Прецакване V-pay
Автор: stoyan_5   
Дата:   30-01-10 16:13

Туй в едно писмо до директора на банката ти и ...

Отговори на това съобщение
 Re: Прецакване V-pay
Автор: slivenski   
Дата:   30-01-10 16:14

Можеш да си извадиш карта Маестро, ако пожелаеш.

Моята нова карта също е V-Pay на Булбанк и се оказа, че има такса при плащане на сметки през E-pay. Преди с Маестрото нямаше. Та попитах защо е така и ми казаха, че ако желая, могат да ми издадат и карта Маестро.

Иначе това, което пишеш, е мега простотия от страна на банката... [smilie23] [smilie23] [smilie21]

V-Pay била по-сигурна, защото цялата информация е в микрочип, а не на магнитна лента... Бла-бла... [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Прецакване V-pay
Автор: deniac   
Дата:   30-01-10 16:26

Булбанк са много зле.
Миналата година отивам да си прибера парите от срочен влог на падеж и о, изненада! 65лв комисионна!!!

Викам им, вие сте тотални идиоти, няма друга банка, която при теглене на падеж на частно лице да иска комисионна! А те ми казват, че съм прав, ама парите били прехвърлени на картовата ми сметка и за това.
Питам ги кой ги е карал да го правят, а те не могат да отговорят. Предлагам да ми прехвърлят парите обратно в сметката на депозита, а те ми обясняват, че пак щяло да има комисионна...

Платих си комисионната, взех си парите от депозита и така... никога вече в Булбанк...

Отговори на това съобщение
 Re: Автор: slivenski Дата: 30-01-10 16:14
Автор: netLady   
Дата:   30-01-10 17:01

Вярно е, на всяка транзакция начисляват и такса. Като гледам е 1-2% от сумата.Вероятно ще я сменя с маетро, ама не знам дали и там не са вкарали такива минавки. Тая простотия с V-pay обезмисля интернет плащанията.

Отговори на това съобщение
 Re: Прецакване V-pay
Автор: n1x0n   
Дата:   30-01-10 17:04

Първа Инвестиционна - януари 2008-ма.
Откривам си карта с неснижаем остатък. "Ще ви звъннем когато е готова, господине!"

След 3 седмици звъня - "ооо, да, готова е, заповядайте да си я получите". Отивам в банката, където след 30 минутно ровене и говорене по телефона със 5 човека се разбира, че е "пропаднала някъде".
Пускат наново процедурата за издаване и естествено :"Ще ви звъннем когато е готова, господине!". Намекнах, че не са ми звъннали миналият път и не искам да се повтаря това - "в никакъв случай! записвам си тук телефона ви и ще звънна на секундата, щом дойде!"

След 3 седмици звъня - "ооо, да, готова е, заповядайте да си я получите" - "защо не ми звъннахте?!" - "Ами колежката е забравила..."

Отивам в банката, където след 30 минутно ровене се оказва, изненада, че пак не могат да я намерят...
Няма да преразказвам скандала който вдигнах, но резултата беше, че пуснаха картата по супер-дупер-мега-експресна заявка и ми казаха направо да отида след 48 часа.

Отидох след 48 часа - банковият клон празен, изтърбушен и без дори една бележка с информация.

Изчаках ремонта, отидох пак, бяха загубили картата при ремонта/местенето...

Оттогава получавам ежемесечно извлечения за сметка, която е празна...

Отговори на това съобщение
 Re: Прецакване V-pay
Автор: kkkolelo   
Дата:   30-01-10 17:46

n1x0n, това като виц, ако не беше станало с теб [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Прецакване V-pay
Автор: ogimag   
Дата:   30-01-10 18:09

Сливенски- мисля, че много отдавна има такса при плащане на сметки през E-pay. Просто не си разбрал. А и няма как да е безплатно.
Аз гледам да сведа до необходимия минимум контактите си с банкери и банки. Като се замислиш това са си едни обикновени лихвари. [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Прецакване V-pay
Автор: slivenski   
Дата:   30-01-10 18:19

Автор: ogimag
Дата: 30-01-10 18:09

Сливенски- мисля, че много отдавна има такса при плащане на сметки през E-pay. Просто не си разбрал. А и няма как да е безплатно.
Аз гледам да сведа до необходимия минимум контактите си с банкери и банки. Като се замислиш това са си едни обикновени лихвари.

-----------------------

Не, ogimag. С карта Маестро преди нямаше такса. Поне за битовите сметки нямаше. Ако искаш, мога да извадя разпечатки от сайта и да ти покажа.

Таксата сега с V-Pay е 1% от плащаната сума за всяка сметка. Не е болка за умирачка, а и не бих тръгнал за 2 лева да обикалям да плащам всяка сметка поотделно, защото ще ми излезе доста по-скъпо.

Абе, да сме живи и здрави! [beer] [smilie21] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Прецакване V-pay
Автор: netLady   
Дата:   30-01-10 18:31

И сега с карта Маестро няма такса за зареждане на микросметка и плащане на всякакви битови сметки и данъци. Има само такси за банков превод с платежно нареждане, което всъшност е таксата на съответната банка.

Отговори на това съобщение
 Re: Прецакване V-pay
Автор: navy   
Дата:   30-01-10 18:42

виза... мастъркард...

Отговори на това съобщение
 Re: Прецакване V-pay
Автор: slivenski   
Дата:   30-01-10 18:45

Ами Виза и Мастъркард... Булбанк и там са кържави... 50 кинта им е таксата годишно... В ОББ е 35 примерно... [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Прецакване V-pay
Автор: asahi   
Дата:   30-01-10 19:22

С С Маестро от ДСК нямам такива проблеми, но никога не е късно да заимам.

Отговори на това съобщение
 Re: Прецакване V-pay
Автор: ivodam   
Дата:   30-01-10 20:44

Абе хора, какви ги вършите, не мога да разбера, или наистина не си давате малко зор да се запознаете с нещата, а после пищите. А искате всички да инвестирате, финанси да въртите.

В БулБанк картата V-Pay може да ви я направят така че успоредно да ви дадат и Маестро, за същата сметка. Удобно е, защото ако се наложи, може в един ден да се тегли максимално разрешеното и с двете. V-Pay се възприема в E-pay като кредитна, затова са тия ограничения и има и такси, но си регистрираш Маестрото и няма никакви ядове.

Никсън, от години имам сметки и карти в ПИБ, никога не съм имал такива проблеми, за каквито говориш, и нещо изобщо не е така, както го пишеш, защото като ти стане картата ти пускат автоматично СМС, в който пише, че е готова и в кой клон да си я получиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Прецакване V-pay
Автор: navy   
Дата:   30-01-10 20:49

Неговия ГСМ само Бойко Борисов го има [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Прецакване V-pay
Автор: n1x0n   
Дата:   30-01-10 21:29

Никсън, от години имам сметки и карти в ПИБ, никога не съм имал такива проблеми, за каквито говориш, и нещо изобщо не е така, както го пишеш...

Да, ти по-добре знаеш какво ми се е случило. [smilie5] Щото ти, видиш ли, си нямал проблеми никога.

Да ти разкажа и случката, при която банкомата на същата банка, разположен клона им в CCS глътна една карта, заради развалена клавиатура на устройството и им отне седмица да я извадят.
Най-накрая се оказа, че е извадена същият ден, но някаква коза я заключила в някаква каса и излезнала в отпуска.

А може би и още една - при която спря тока в момент на теглене на пари и се оказа, че 24 часа тия пари нито могат да бъдат изтеглени на каса, нито да бъдат достъпни през картата, защото "системата ги блокира"...

Просто не искам да ги коментирам тия нещастници. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Прецакване V-pay
Автор: ivodam   
Дата:   30-01-10 23:22

n1x0n: За мен си работят съвсем нормално за нашите условия ПИБ и заслужават респект, защото не знам друга банка да има клонове работещи в събота и неделя, и до 22 ч. в делнични дни. Транзакции през виртуалния клон стават и в почивните дни, нещо, което не е така с електронното банкиране на БулБанк например. Разбира се, на всеки може да се случи нещо, навсякъде има мърди-служители, но това не може да е повод да се правят обобщения за институцията като цяло. А ако мислиш, че при подобен казус - за спирането на тока - западна банка ще реагира по друг начин, много, ама много се лъжеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Прецакване V-pay
Автор: exo99   
Дата:   30-01-10 23:31

Булбанк е най-най-най тъпата банка, която съм виждал.
Е просто няма такива нещастници - като почнем от оня дето Костов го назначи за шеф.
В централния им клон е пълно с разни лелки - явно са братовчедки на някого.
То всички български банки са кофти, но тези от Булбанк са направо уникални.

Съвет към авторката на темата - смени банката.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Прецакване V-pay
Автор: portradamus   
Дата:   31-01-10 00:04

Чета и не мога да повярвам на ушите си.

Бахти и системата на български банки.

Ако банкоматът ми глътне картата в Щатско:
* Банката ще ми издаде нова карта и ще я получа по пощата преди да са минали 48 часа. Банката има сметка да си харча парите, защото събират процент от всяка танзакция.
* Новата карта не само ще е безплатна, ами може и извинително писмо да получа защото банкомата ми е глътнал картата. Банкомата е проблем на банката, не на потребителя.
* Няма положения: ние ще ви се обадим като е готова да дойдете да си я вземете. Аз не съм безработен че да си губя времето да ходя лично. Пращат я по куриер (FedEx) или по пощата, с доставка на следния ден.

Ако се наложи да получавам документ или нещо друго от банката и служителката ми каже "Ами тя колежката е забравила" или "Ами пропаднал е някъде документа", управителят на клона ще ми се извини лично докато ми затваря сметката. Как може банката да показва липса на професионализъм пред клиентите си? За такова нещо централният офис ще им набие обръчите без колебание.

Ако имам срочен влог и отида да си изтегля парите в гратисния период след падежа, е немислимо да ми искат такса за изтегляне. В Щатско има няколко държавни институции които моментално ще започнат разследване и на някой междинен мениджър ще му се види тесен света.

Плащане на данъци през картата: безплатно.
Плащане на сметка за ток през картата: безплатно.
Плащане в супермаркета: безплатно.
Плащане в забутана държава на другия край на света: 3% такса.
Теглене на пари от банкомат на другия край на света: $1.50 такса.

Клиентът казва на банката колко да е дневния лимит за теглене през банкомат и за харчене през терминал или в Интернет. Няма ситуация в която банката да откаже да намали лимита до нула (но може да откаже да го увеличи над $500 дневно).


Отговори на това съобщение
 Re: Прецакване V-pay
Автор: exo99   
Дата:   31-01-10 01:30

portradamus , ела си в България и и на други неща няма да повярваш [smile]

Абсурдистан!
А в банките работят изключителни тъпунгери.

Гледай сега какви абсурди с Пощенска банка [smile]

Жена ми имаше карта на Юролайн, които са собственост на банката и обслужването им се извършва в клонове на пощенска банка.

Та преди около година отива жена ми и иска да си закрие сметката и карта Юролайн.
Начисляват и всичко до стотинка и тя внася цялата сума - еди колко си лева и някакви стотинки.
До тук добре.

След около три месеца получава писмо от банката, че дължи 0.01 лева и веднага да ги внесе, че ще я пращат на съдия изпълнител.
Отивам аз и внасям на каса 0.01 лева в брой, за което ми издават съответните документи.
След още три месеца жена ми получава писмо, че дължи 2.51 лева, защото като сме внесли 1 стотинка по закритата сметка и карта, сме я активирали отново и към сметката от 1 стотинка на жена ми и е начислена такса обслужване от 2.50 лева, които тя трябва веднага да внесе в банката.
Междувременно жена ми проведе сигурно 10 телефонни разговори с различни служители на банката, но въпросът не се уреди.
Няма никаква гаранция, че ако внесе тези пари, всичко ще е окончателно приключено.

После не сме били абсурдистан! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Прецакване V-pay
Автор: princess_Lia   
Дата:   31-01-10 01:51

Просто са като вицове тези разкази.

Отговори на това съобщение
 Re: Прецакване V-pay
Автор: danbi   
Дата:   31-01-10 15:52

Така си е Принцесо -- тук сме страната на приказките, 1001 нощи ряпа да яде!

Три пъти се мъчих с Пощенска Банка да ми издадат Виза. Всеки път попълваме документи, пращат ги за одобряване, всичко е наред, всеки път ми казват че картата ми е одобрена, после се оказва, че документите са загубени и карта няма. Бях решил да не се занимавам повече с тях за Виза. (пък имам други техни карти и никога не съм имал никакви грижи)

Един ден обаче, отивам да подновявам някакъв срочен влог на баща ми, а служителката вига "към този влог се полага безплатна кредитна карта Виза". Викам, мерси ама вашата банка не може да издава такива карти, не ми се занимава. А момата рече -- аз ще попълня сама всички документи, вий само се съгласете да се подпишете тук. (а можеше да и поискам телефонния номер, като се замисля :)))
Пратиха ми картата с куриер на крака.

Отговори на това съобщение
 Re: Прецакване V-pay
Автор: pmartinov   
Дата:   31-01-10 22:12

Внимателно изчетох всички мнения .




Не съм убеден че скоро ще си изкарам карта за разплащания .....


Отговори на това съобщение
 Re: Прецакване V-pay
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   31-01-10 22:22

Имах четири банкови карти по стечение на обстоятелствата. Хванах се веднъж и обиколих банките да ги закрия. Естествено отне ми близо два месеца. Не ми се пишат подробности, но и аз внасях няколко пъти жълти стотинки на каса. Оставих си една зор-заман. Колкото по-малко се занимава човек с банки, толкова по-добре.

А... Много са ми смешни разни хора, които откриват депозити с по 1000 - 2000лв. Това пък е чиста минавка.



Публикацията е редактирана (31-01-10 22:23)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.