Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Самоосигуряване!
Автор: J0R0   
Дата:   16-01-10 13:39

Я да видим колко от форумците се осиигуряват сами?

Тия дни си плашах осигуровките, та се присетих.
Плашам към 1000 лева на година.
От 1.01.2010 таксата скача почти двойно.

Лично аз не виждам какво получавам срещу тия пари. Здравеопазване - ми не, така или иначе си плащам прегледите, не чакам на здравната каса, щото не боледувам често, а като съм болен не ми се реди по опашки в поликлиниките. Пенсия - я дочакам, я не, ама не разчитам да опра на нея някой ден... Демек - НИЩО.

Сега срещу това нищо ще ми вземат двойно повече пари. /Данъците са си отделно, тях не ги коментираме/

Ясно, държавата няма пари, ама това ли е начина да си ги набавя? 20 години по избори разни политици се пишат десни и 20 години гледаме все леви мерки - едно непрестанно товарене на работещите хора с цел преразпределение на средствата.

То е ясно че след като големият процент от хората в тая държава не произвеждат, а чакат някой "да ги оправи" ще е така. Обаче как не им увряха кратуните, че парите не ги произвежда Бойко, ни Станишев, ни царя, ни Държвата с цялата и армия чиновници...

Парите ги правят българските предприемачи + българските работници + дребните занаятчии на свободна практика.
И вместо да им дадат глътка въздух, всяко правителство гледа как да ги натовари още и още.

Хубаво, ама като товариш тоя дето произвежда парите, в един момент на него му идва нанагорно и престава да произвежда. Или отива да произвежда в друга държава, където товара не е толкова голям. Както направиха близо 2 млн. от най-активните българи.

Та по тоя начин правителството само си реже клона на който седи. А тия дето чакат преразпределението и някой да ги оправи остават излъгани, щото все по-малко остават хората, желаещи да носят товара.

----------
Та въпросът ми е към самоосигуряващите се - има ли някакъв законен начин да се избегне двойното увеличение на осигуровките?
Примерно да се самоназначиш на заплата в собствената си фирма на половин работен ден или нещо такова?

Отговори на това съобщение
 Re: Самоосигуряване!
Автор: тьма   
Дата:   16-01-10 13:42

бла-бла-бла - предъвкани теми - няма начин, докато е задължително


Отговори на това съобщение
 Re: Самоосигуряване!
Автор: sirkhann   
Дата:   16-01-10 13:44

Като каза избори - нали знаеш колко пари там се харчат... Нашите пари... Да могат онея говеда да се доредят пак до служебните автомобили, подкупите и всички други екстри.

Отговори на това съобщение
 Re: Самоосигуряване!
Автор: asahi   
Дата:   16-01-10 13:46

Ти сега за социално осигуряване ли говориш или за здравно?

Ако е за социално от твоите осигуровки ти се изчислява пенсията. Дали ще я дочакаш не е толкова проблем на осигурителя, колкото твой.
Страничният ефект е, че от твоите днешни вноски майка ти взима пенсия днес. Схващаш връзката, нали?

Не можеш да се самоназначиш на 4 часа. Можеш да назначиш жена си (приятелката си) на 4 часа.

Отговори на това съобщение
 Re: Самоосигуряване!
Автор: MiTaKa   
Дата:   16-01-10 13:47

Аз в момента съм се пуснал в неплатена отпуска, ама по-вече от един месец не минава номера!
Обречени сме да плащаме... или

Отговори на това съобщение
 Re: Самоосигуряване!
Автор: Императорът.   
Дата:   16-01-10 13:49

Да - много говорено. И да - товарят все повече и повече РАБОТЕЩИТЕ, за да има с какво да хранят ТЪРТЕИТЕ. Социална държава - всички политици се изкарват умерено десни, но са бетер комуняги от швеците.

Жоро - пенсионните ги зарежи - аз нямам намерение да ги плащам - да не съм малоумен, че да работя за някакви крадци? Осигурявай се здравно на минимум, колкото да не те гонят и туйто.

Отговори на това съобщение
 Re: Самоосигуряване!
Автор: J0R0   
Дата:   16-01-10 13:50

Говоря за основата върху която се изчисляват ДОО, НЗОК и ДЗПО.

Досега това беше минималната работна заплата.
От тая година е почти двойно ЗА САМООСИГУРЯВАЩИТЕ СЕ.

Отговори на това съобщение
 Re: Самоосигуряване!
Автор: georgi969   
Дата:   16-01-10 13:50

Абе никво плащане.Карай я като циганите,та да се успокои Императора ,че и българите маммят държавта.
Що да и плащаш на тая държава,както казваш кво ти дава?

Отговори на това съобщение
 Re: Самоосигуряване!
Автор: asahi   
Дата:   16-01-10 13:51

И в Европа е така, кво си мислите?
Емигрираш в Лондон, регистрираш си фирма, самоосигуряваш се, работиш си там нещо (чистиш, строиш, снимаш, свириш, проституираш...) и като издадеш фактура плащаш данък в/у ппечалбата. Малко в легалния, малко в сивия сектор и си живееш до пенсия. После си купуваш къща в Испания или България.

Отговори на това съобщение
 Re: Самоосигуряване!
Автор: Gruyu   
Дата:   16-01-10 13:56

само да попитам: в Европа можеш ли да си пуцаш самосиндикално сватби събота и неделя без да плащаш никакви данъци и през седмицата да обикаляш по градинки и училища,пак тъй между другото, а иначе се бачкаш някъде на заплата и ти върви и стажец за пенсийка и осигуровки



Публикацията е редактирана (16-01-10 13:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Самоосигуряване!
Автор: J0R0   
Дата:   16-01-10 14:01

Тук не става дума за мамене на държата.
Имащ фирма - плащаш си данъците - това са ти отношенията с държавата.

Осигуряването има ли общо с фирмата ти и с държавата? Спореде мен - не. Може да нямаш фирма и пак да се самоосигуряваш /като лице на свободна практика/. Може да имаш фирма и друг да ти е работодател и да те осигурява.

Изобщо - осигуровките се отнасят само до тебе и собственото ти здраве и пенсия, а не до отношенията между фирма и държава.

Отговори на това съобщение
 Re: Самоосигуряване!
Автор: тьма   
Дата:   16-01-10 14:01

досега не беше мрз- тя е 240 и толкова си остана, беше 260, а сега стана 420, което си е наистина много голяма сума.

Но това, че сега са подгонили за здравното - и който има да плаща от 2007 насам, трябва да ги плати до края на януари и да си подаде някаква декларация 7 до 14.02, не означава, че след това няма да дойде време и на социалното, импе, ти не плащай, пък ще видиш[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Самоосигуряване!
Автор: tan4o   
Дата:   16-01-10 14:03

Ако ти плащат на ръка и не ти искат фактури, може и там така!Ако те хванат обаче, солената глоба не ти мърда![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Самоосигуряване!
Автор: тьма   
Дата:   16-01-10 14:06

а, бре жоро, отде накъде, аз като работя на държавна работа, трябва да плащам социално и здравно, а ти щом си на частна, не трябва - няма резон, драги


Отговори на това съобщение
 Re: Самоосигуряване!
Автор: J0R0   
Дата:   16-01-10 14:09

А не стига всичко това - че веднъж си си платил осигуровките по определената ставка, ами като ти излезе фирмата на печалба, освен данъка си плащаш още един път осигуровки върху печалбата.
Това ако не е безумие, аз не знам какво е.

Отговори на това съобщение
 Re: Самоосигуряване!
Автор: asahi   
Дата:   16-01-10 14:11

Бъркаш печалба и доход. Не винаги е едно и също.

Отговори на това съобщение
 Re: Самоосигуряване!
Автор: юнга   
Дата:   16-01-10 14:15

Още чакам данъчни и счетоводител да се свестят и да ми обяснят,какво става с декларация образец 7, и трябва ли да я подавам?
Освен това. Плащам здравни и на жената, която се води безработна.
Това плащане как се отчита? Или въобще не ги интересува, че плащам 2 пъти здравни.
За пенсии да забравят.
Пирамида.
Като искат пенсии, да ги търсят от комунистите и да ги питат тях къде са пенсиите?
То златни левове, то удържаха на хората преди 1989та, то гаранционни фондове, то злато с тонове подаряваха и какви ли не други поразии.

Отговори на това съобщение
 Re: Самоосигуряване!
Автор: spacewalker   
Дата:   16-01-10 14:20

И аз ако мога да използвам темата. Преди няколко дни ходих да си платя здравните осигуровки понеже след НГ се оказах със спрени права. В момента работя но не съм на договор.

Питането ми е каква е тази декларация номер 7 някой знае ли, защо и за какво се попълва? Ходих в НАП, но след питането ми нищо не ми отговориха , просто ми казаха, щом съм си платил липстващите (пет месеца) от миналата година, те автоматично ще се възстановят като влезнело плащането в системата. Да има някой по запознат как и след колко време се обновява здравния статус ?[smilie11] [smilie11] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Самоосигуряване!
Автор: Lalinda   
Дата:   16-01-10 14:20

На държавна работа съм, но правя преводи по граждански договори, върху които също се плащат социални и здравни осигуровки, което доста ме изненадва... За социалните както и да е, но защо пък и здравна?

Тези, които са на частна работа, също плащат (плащат се от работодателите им и едва ли биха оставили на служителите сами да вършат тая работа, както е и при държавните служители).

Наистина стои въпросът защо на самоосигуряващите се, които работят, им се иска да не плащат?

Нашите осигуровки не са по-малки от техните.

Отговори на това съобщение
 Re: Самоосигуряване!
Автор: J0R0   
Дата:   16-01-10 14:21

Тъма, е как откъде накъде - то е ясно от първия пост.
https://photo-forum.net/joro/emoticons/EmoticonROFL2.gif
На тебе и заплатата ти я плащат работещите хора, както и осигуровките и данъците.
Ти не произвеждаш продукт, ти си преразпределител на произведените от другите блага.
Демек паразит на гърба на обществото.
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Самоосигуряване!
Автор: asahi   
Дата:   16-01-10 14:25

Доктор на науките не вдява принципа на осигурителната система в страната си [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Самоосигуряване!
Автор: J0R0   
Дата:   16-01-10 14:26

Автор: Lalinda
Нашите осигуровки не са по-малки от техните.


Lalinda - по-малки са.
Таман наполовина.
И аз не мога да разбера каква е логиката.
Ако се осигурявам сам - задължително върху 420 лв.
Ако съм служител на Бони примерно - може върху 260.

Отговори на това съобщение
 Re: Самоосигуряване!
Автор: autosvet   
Дата:   16-01-10 14:29

Жоро ама аз бачкам в частна компания достатъчно голяма и съм също като Тъма защото просто сме огромни и сме си като държавка в държавата и всичко ти е на фиш и точно дос тотинка. От къде на къде мен ще ме осигуряват на цялата ми заплата, а ти ще се осигуряваш на 420лв пък на практика вземаш повече от мен?

Отговори на това съобщение
 Re: Самоосигуряване!
Автор: Lalinda   
Дата:   16-01-10 14:30

За да внеса известна конкретност, да ви кажа, че удържаните задължителни осигурителни вноски по реда на КСО и ЗЗО в т.ч. за 2008 г. само по трудов договор са ми 13 %, от които 2.4 % за здравни осигуровки.

По граждански договори обаче вноските са 11.2 %, от които 2.2 % за здравни осигуровки...

По граждански договори са успели да ми внесат авансово и нещо в рамките на 1.1 %, което основният ми работодател не внася...
[smilie10]

(Попълвам си декларацията по електронен път, та я погледнах за цифрите)

С известна нескромност ще кажа, че преводите ми са продукт, който явно друг не може да произведе за вас, паразитите или артистите...

Отговори на това съобщение
 Re: Самоосигуряване!
Автор: asahi   
Дата:   16-01-10 14:31

Щото имаш фирма бе, Жоро. Щото си Президент. Щото можеш да си купишобектифче и да си го приспаднеш като разход на фирмата, можеш лесно да извършваш икономическа дейност и т.н. По-добре мисли за възможностите, които имаш. Ако не те греят за какво ти е фирма? Стани служител на Бони и да не ми ревеш, че след 20 години пенцията ти не стига за ток и лекарства.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.