Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Към БИВШИТЕ пушачи !!!!
Автор: Императорът.   
Дата:   09-01-10 02:06

Пафкали сте дълго време, сега не припалвате в НИКАКЪВ случай - това означавали, че ви е СТРАХ от цигарите, тоест че все още сте психологически ЗАВИСИМИ и изпитвате ужас от мисълта че старият и вреден навик може отново да ви зароби? За мен е така [smilie3]


Аз от два дни се старая да (почти) откажа и без особено усилие си намалих дажбата от 10-15 на 3-4 цигари на ден... но (поне засега) си мисля, че никога няма да възненавидя тютюнът до степен, че да не запаля НИКОГА повече от един момент. От години изпитвам ужас единствено от това, че можа да остана без цигари, но имам ли кутията пред мен или в джобът си, винаги съм можел да изкарам спокойно доста часове без да запаля... мдам - психология на пафкане - странно нещо.

Друг съвет по мой опит - за опитващите се да спрат - запалите ли - смучете яростно, бързо, като за рекорд - така ви става гадно, а това е плюс [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Към БИВШИТЕ пушачи !!!!
Автор: Amigo   
Дата:   09-01-10 02:08

аре бегайте с тия димялници бе [smilie23] [ezik] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Към БИВШИТЕ пушачи !!!!
Автор: юнга   
Дата:   09-01-10 02:09

Е сега ще видиш какво става.
Доближиш ли се до пушещ и ти замирисва на изгорели вестници.
Аз за това се отказах от лулата и от пурите.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Към БИВШИТЕ пушачи !!!!
Автор: livinginchaos   
Дата:   09-01-10 02:16

Отказват се. Особено като спреш и започне да ти вони от другите на "зла гад" Мен това ме спря, както и вкусът в устата рано сутрин. Въпреки всичко все още има моменти, в които ми се препалва. Дори и да препаля след първото дръпване се сещам зашо точно ги отказах - вонят!

Отговори на това съобщение
 Re: Към БИВШИТЕ пушачи !!!!
Автор: Myth   
Дата:   09-01-10 02:22

Импе в грешка си, това че можеш просто да ги намалиш и да продължиш да пушиш, но по-малко е заблуда, казвам ти го, като дългогодишен пушач, отказвал цигарите два пъти, единия път за една година, втория път за 6 месеца, сега отново се опитвам но тоя път ми е доста по-трудно. Цигари се отказват или от веднъж или, като ги намалиш но с помоща на медикаменти и след кратък период да ги спреш изцяло. С просто ще пуша по 1 до 3-4 на ден не става, след около седмица или в по-добрия случай малко повече, отново почваш да си ги пушиш, като преди. Това, че бившите не палят ,нито една е много правилно, запалиш ли, вероятно ще повториш, повториш ли почти сигурно е, че ще потретиш и накрая вече отново си ги пропушил. Същото е и с алкохолиците за това се казва, че бивш алкохолик няма, това е за цял живот. Има алкохолици, които са спрели да пият, но това не ги прави бивши. Случи ли се веднъж да подпийнат отново се връщат към старата си страст. Бъди сигурен в това, което ти казвам.



Публикацията е редактирана (09-01-10 02:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Към БИВШИТЕ пушачи !!!!
Автор: юнга   
Дата:   09-01-10 02:25

Алкохола се отказва по-лесно.
След инсулта, въобще не мислех за алкохол, но на 2ия ден налапах цигарата.

Отговори на това съобщение
 Re: Към БИВШИТЕ пушачи !!!!
Автор: Luxor   
Дата:   09-01-10 02:35


самото намаляне на бройката и êстотата е добзр знак, все пак [smilie24]

аз последната година пуüа предимно само когаато се напия [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Към БИВШИТЕ пушачи !!!!
Автор: Nushenceto   
Дата:   09-01-10 02:36

Myth [smilie24] [smilie24] [smilie24] по-точно нямаше как да го кажеш... и аз това се опитвах да му кажа на Импето и днес и вчера в работата,че това е Зависимост,която трябва да се лекува... цигари се отказват от раз и аз лично познавам много бивши пушачи,които не пушат с години и си напълно прав,че просто не защото не им се иска сигурно поне да опитат една цигара,а просто им става неприятно от миризмата,сещат се за отвратителния вкус в устата,вунящите дрехи на пепелник и тн... цигарите са една отврат,който не го е осъзнал още по-зле за него...[smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (09-01-10 02:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Към БИВШИТЕ пушачи !!!!
Автор: exo99   
Дата:   09-01-10 02:53

Тук съм съгласен с Нушенцето, нищо, че не разбира от филми [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Към БИВШИТЕ пушачи !!!!
Автор: Diandimov   
Дата:   09-01-10 05:41

Странни неща приказвате. Ако хапна малко, и Господ не може да ме макар да пия. Освен това мога да изкарам неограничено време без да си купувам или въобще да се сещам за цигари. И въпреки това пия като ми се пие, и паля цигара когато ми се пали. И не се смятам за алкохолик или пушач...

Отговори на това съобщение
 Re: Към БИВШИТЕ пушачи !!!!
Автор: chicken   
Дата:   09-01-10 07:50

Деня ми започваше с 2 кутии. Към края на работното време отварях третата. Дали стигах до четвърта зависеше само от това дали ще изляза да пия или някой ще ме ядосва във форума [smilie5] или ще си легна с книжката или жената. Добавям, че положението беше толкова зле, че нямаше начин например да карам колата 18-те километра до работа сутрин ако не съм запалил. По зле, отколкото да се кача на три големи ракии.
Една сутрин просто не запалих. Разбира се с Табекс. Вечерта се напих като магаре [smilie5] и това беше най-голямото изпитание.
Ама какви са тези простотии за миризмите??? Жената пуши като пет вожда (да не говорим, че работи в Булгартабак), кисна по задимени кръчми и купони и не мога да сравня нищо с лайна и квото още там. И за дрехите е абсолютна простотия. Мисля, че някои хора просто се глезят. Сутрин влизам в хола, където е останал пълен пепелник от вечерта и не мирише на нищо. Скоро ще станат две години, от както не съм пипвал цигара.

Отговори на това съобщение
 Re: Към БИВШИТЕ пушачи !!!!
Автор: georgi969   
Дата:   09-01-10 07:57

И аз като chicken -от 2 + кутии на ден за 3 дни ги спрях(след 20 години пушене)
А за миризмата chicken ,не си прав.Не ми пречи да стоя в задимени помещения с пушачи,нито ме дразни, нито нищо.Ама после миризмата на попила в дрехите и косата е гадна.
И винаги си личи когато влезеш в къща в която се пуши.

Отговори на това съобщение
 Re: Към БИВШИТЕ пушачи !!!!
Автор: asahi   
Дата:   09-01-10 08:56

Национален специалист по борба с тютюнопушенето д-р София Ангелова - 0888 955 434.

Според нея на отказващия цигарите трябва да се помага - социално, психологочески и медикаментозно. Бивши пушачи няма, но някои могат да не практикуват.

Импе, с намаляване на цигарите не става. Доказано е и само се заблуждаваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Към БИВШИТЕ пушачи !!!!
Автор: мара   
Дата:   09-01-10 09:06

аз съм кат диандимов.

Отговори на това съобщение
 Re: Към БИВШИТЕ пушачи !!!!
Автор: stoyan_5   
Дата:   09-01-10 09:12

Отказах цигарите отведнъж.
Пушил съм 15 години.
Не ми беше трудно да ги откажа.
Вече не се сещам за тях.

За съжаление не ми олекна, както очаквах, а дори напротив.
Задъхвам се, болят ме колената и краката ....
Напълнях, ужасно напълнях.
Корем ...[smilie2]

Опитвах диети, но вече няма връщане назад ...
... остана да опитам с 18 годишно.[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Към БИВШИТЕ пушачи !!!!
Автор: Todd   
Дата:   09-01-10 09:34

Императорския дава акъл ..... колко време ги пушиш та даваш акъл ????

Нека направиш поне 50 години пушач па тогава...

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Не ми иде на акъла да пробвам отново като знам къф е хуй да ги спра после ....страхът е за страхливците .

Обаче пък вече 4 години си гледам кефа....


[smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: Към БИВШИТЕ пушачи !!!!
Автор: Императорът.   
Дата:   09-01-10 10:05

Myth говори точно за тази зависимост, която имам предвид - и за алкохолиците като от романите на Стив Кинг - дето хората са или алкохолици или неблизващи спирт (никога не пили или бивши алкохолици). Това нормално ли е - не е ли по-нормално човекът да си пийне по чашка понякога?

Дианедимов - аферим. [smilie24] Ти не си зависим определено, а Нушенце, колкото и да критикува мен, Императорът е ТОЧНО същата. [smilie5]

Тоддов - пафкам от (ужас [smilie10] ) над 17 години. В различни периоди от 8 до 30 цигари на ден.

Отговори на това съобщение
 Re: Към БИВШИТЕ пушачи !!!!
Автор: alsash   
Дата:   09-01-10 10:10

отказах цигарите изобщо без да се заричам....направо стана случайно.....вече 10ина години...[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Към БИВШИТЕ пушачи !!!!
Автор: Vinsent   
Дата:   09-01-10 10:10

От 10-ти октомври 2005 не пуша. До тогава съм изпафкал между 550 и 580 хиляди цигари. Не броя пурите, лулите, наргилетата.

Който може да пуши по 3-4 цигари на ден няма нужда да ги отказва.

Присъединявам се към мнението на Todd, изпуши повече от половин милион цигари по 3-4 кутии дневно, прекарай през дробовете си килограми катран, откажи ги, после нека минат 3-4-5 години и тогава давай акъл авторитетно! [smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Към БИВШИТЕ пушачи !!!!
Автор: mayflowerbg   
Дата:   09-01-10 10:10

След почти 30 години "тютюнев стаж", вече 5 години откакто ги отказах, уж окончателно. Но през октомври, вече м.г., по време на доста напрегнат разговор, посегнах към цигарите на събеседника си, ей така - машинално, без да се замисля. Запалих една и я изпуших, без дори да ми се завие свят, да ми стане гадно или да се закашлям. Рекох си, баси, все едно никога не съм ги спирала - пушачът си остава пушач за цял живот. И така, продължих да муфтя околните около седмица, докато на едно парти, полято с доволно количество алкохол, изведнъж ми стана гадно още на първата третина от цигарата, усетих отвратителния вкус и се потресох. Това беше последната - дори не я изпуших до край. Реших,че каквото и да става в главицата ми, няма повече да си тровя организма - за нищо и никой на света. Достатъчно други проблеми си имам, решението на които не зависи от мен [smilie5] МАЙНАТА ИМ НА ЦИГАРИТЕ - с тях поне мога да се справя


Няма нищо по-вкусно от хапването и пийването без цигарен дим [beer] Е, разбира се, в началото се напълнява, но после всичко си идва на мястото - особено ако решиш да не се оставяш на течението и вземеш допълнителни мерки - повече плодове и зеленчуци, разходки, фитнес и т.н.

Та това на ИмператорЪТ - моем да пушим, моем и да не пушим - не става! Като моем да не пушим, защо изобщо да пушим тогава?

А който не може да не пуши, да си се трови, ама самосиндикално. Омръзна ми да ме одимяват в кафетата и ресторантите, омръзна ми, като си купя храна от магазин, опаковката да вони на цигарен дим. Който не усеща вонята, значи му се е повредило обонянието. Тук да отворя една скоба и да попитам - знаете ли кой е коренът на думата "обоняние" [smilie5]



Публикацията е редактирана (09-01-10 10:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Към БИВШИТЕ пушачи !!!!
Автор: Славов   
Дата:   09-01-10 10:13

Аз вече 6-та година не пуша, и нямам никакъв проблем, дори и не се сещам за това, което пишеш .....

Отговори на това съобщение
 Re: Към БИВШИТЕ пушачи !!!!
Автор: Vinsent   
Дата:   09-01-10 10:14

Наистина, д-р София Ангелова, дето ти я препоръчва Асахи, може да ти помогне. На мен тя ми вдъхна кураж! [smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Към БИВШИТЕ пушачи !!!!
Автор: likeduh   
Дата:   09-01-10 10:20

Само нушенцето мое откаже един император от вредни и всекви навици....

Аз ги спрях отведнъж.Сега ме дразни дима, натаения мирис на зловоние ....
След 2 кутии дневно....първата година редовно ги търсех по джобовете....Не съм одил на психолог, не съм пил чайове, не съм пушил заместители, нищо не съм си лепил....РЕШИХ

Отговори на това съобщение
 Re: Към БИВШИТЕ пушачи !!!!
Автор: Todd   
Дата:   09-01-10 10:35

Автор: Императорът.
Дата: 09-01-10 10:05

....

Тоддов - пафкам от (ужас [smilie10] ) над 17 години. В различни периоди от 8 до 30 цигари на ден.


Ми мълчи си тогаз де !!! С тия 17 години [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Аз ги отказах след 30 год сериозно пушене ...

Но кога кака ги отказа направо ми се взе акъла ....никога немаше да повярвам че това е възможно .

Ама пък и ми беше писнало да се целувам с пепелника ....[smilie19]

[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Към БИВШИТЕ пушачи !!!!
Автор: Nushenceto   
Дата:   09-01-10 10:37

Браво на всички непушачи и на всички,които са отказали цигарите... изобщо не е трудно,просто трябва да имаш воля,а и да помислиш малко за собственото си здраве...
някой по-нагоре каза,че изпитвал никотинов глат.. ами това е нормално,но се преодолява,така че стига с тея оправдания...
просто оправдания на слаби психически хора,които се опитват да втълпят на хората,че са със сълен дух...[smilie18] [smilie18] да бе да,аме не е така-безволеви му се вика...
познавам толкова много хора,които ги отказаха и дори не искат да се сещат за всички странични неща,които им се получават след като са пушили. И изобщо не са зависими,както казват някои хора...това са щуротии и простотии,че ако не запалтя пак са зависими [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
лелееее господи...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.