Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 купуване на WI FI
Автор: slav4cho   
Дата:   21-12-09 17:56

искам да си купя wi fi за около 100 - 150 лв да хваща поне 2 етажа че другия комп е 2 етажа по нагоре какво да гледам и търся ?

Отговори на това съобщение
 Re: купуване на WI FI
Автор: Marillion   
Дата:   21-12-09 18:10

Скоро имаше такава тема...

Отговори на това съобщение
 Re: купуване на WI FI
Автор: graver   
Дата:   21-12-09 18:19

estestveno 4e:
http://store.apple.com/us/product/MC340/AirPort-Extreme?mco=MTM3NDY2NzE

Отговори на това съобщение
 Re: купуване на WI FI
Автор: dreamer   
Дата:   21-12-09 18:26

Естествено че НЕ!
Епъл никога не са били еталон за мрежово оборудване :)

Linksys WRT54GL е модела според мен.
Слагаш му DD-WRT от тука http://www.dd-wrt.com и си с крачка напред. Оригиналния ОС на рутъра не мисля че е най-удачното решение.

Ако ти се занимава можеш и клок да му направиш.

Отговори на това съобщение
 Re: купуване на WI FI
Автор: asahi   
Дата:   21-12-09 19:23

Темата!

Моят съм го зарязал в хола и въобще не го знам какво прави. Работи и толкоз. Връзката е сигурна. В него съм вързал с кабел другата машинка и по wireless записвам boot DVD от единия комп на другия.

Отговори на това съобщение
 Re: купуване на WI FI
Автор: graver   
Дата:   22-12-09 10:46

dreamer :) какво значи: еталон за мрежово оборудване ...изказваш се неподготвен [smilie18]
Почети малко и последавй съвети[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: купуване на WI FI
Автор: graver   
Дата:   22-12-09 10:47

[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: купуване на WI FI
Автор: NeDDRaG   
Дата:   22-12-09 11:14

Автор: graver
Дата: 22-12-09 10:46

dreamer :) какво значи: еталон за мрежово оборудване

Ми какво значи, значи, че не са утвърдени на пазара на мрежово оборудване. А и за 180 долара този рутер требе и свирки да прави.

Отговори на това съобщение
 Re: купуване на WI FI
Автор: vinse   
Дата:   22-12-09 12:39

Да бе тоя епъл ако прави само свирки хич и не ми трябва, тая марка за тия пари... задължително трябва да бъде включено и "пълна програма" [smilie18]

Кофтито в случая е, че плочите между етажа са от бетон+жЕлЕзо, което без съмнение пречи на сигнала а предвид това, че сигнала трябва да мине през 2 плочи - става по-сложно.
Има 2 варианта, които мога да предложа - единият (както посочиха по-горе) Linksys WRT54GL с DD-WRT
другият е WRT320N
аз лично съм с първият в нас - сигнала го хвърлям от трети етаж на къщата до гаража (който е на около 20-25 метра), като сигнала в гаража е слаб, но се ядва.
Сега ако трябва да купувам бих взел WRT320N, хем N стандарт, хем и не е скъп

Отговори на това съобщение
 Re: купуване на WI FI
Автор: didesignbg   
Дата:   22-12-09 12:58

Той рутера ще хвърли сигнал до лаптопа и през три етажа, но нали и лаптопа трябва да върне по някакъв начин? Два етажа метална армировка не са малко. Тествай и виж, дд-врт наистина има прекрасни опции освен за издуване на антената и за хот спот, но и това което искаш не е малко.

Отговори на това съобщение
 Re: купуване на WI FI
Автор: dreamer   
Дата:   22-12-09 13:14

За Епъла:
- Иииии, к'во е това с нахапаната ябълка?!?!
- Уайрлес рутъра ми!
- Уаууу много готин е! Чудесно стои тук :)

Отговори на това съобщение
 Re: купуване на WI FI
Автор: Славов   
Дата:   22-12-09 13:20

В Метро за 39 лв.
Върши си работата перфектно, 2-3 етажа не са никакъв проблем.
Скоро го пробвах ....

Отговори на това съобщение
 Re: купуване на WI FI
Автор: graver   
Дата:   24-12-09 15:16

dreamer, vinse, NeDDRaG...еби, учи, еби, учи....цял живот наебани си ходите[smilie18] .....ама така ще е нема оправия...то си знае неговото и това е...[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: купуване на WI FI
Автор: NeDDRaG   
Дата:   24-12-09 15:56

Гравер, ебания си ти, щото аз си имам рътер за половината пари и съм го забравил де е от 4-5 години. А и се ми се струва, че съм малко по-напред в хардуера от теб, та знам и за ябълките туй-онуй.

Отговори на това съобщение
 Re: купуване на WI FI
Автор: vinse   
Дата:   24-12-09 16:06

Не се хаби, на сектант мозък не може да налееш [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: купуване на WI FI
Автор: gbdesign   
Дата:   24-12-09 16:25

asahi, "Magic packet" за Wake-on-LAN вървят само на L2, тоест няма рутер през който да минават. До сега не съм виждал и рутер в чиито софтуер да има възможност за пускане на такива пакети от самият рутер....въпреки че механизма е прост и не е проблем да се направи с всеки рутер работещ върху Линукс и поддържащ конзола.

На въпроса на човека. През 2 плочи, ако са със свестна арматура няма как да мине Wi-Fi. Разбира се това не означава че няма да стане. Обикновенно радио вълните си "намират" от какво да се отразят и сигнал има. Рутери с най-силно радио са тези с Атерос чипсет. Да ме прощават феновете на Линксис но от масовите рутери тяхното радио не е над средното, за разлика от цената им[ezik]
Всъщност една Nanostation 2 на Ubique, няма кой да и стъпне на малкият пръст, като цена/радио. В по-високият ценови клас, отиваме на Рутер-борд с Микротик. Най добрият вариант сппоред мен, е рутера да се монтира така, че сградата да се облъчва отвън. В смисъл в съседна сграда или нещо подобно. През тухлени стени, радиовълните преминават с минимални загуби /4-6 db./



Публикацията е редактирана (24-12-09 16:26)

Отговори на това съобщение
 Re: купуване на WI FI
Автор: doca   
Дата:   24-12-09 16:25

Linksys WRT54GL e твоят модел на Wi-Fi.
Леко се настройва, можеш да регулираш изходящата мощност, но при по- голяма, трябва да се слагаш радиатор на процесора.
https://photo-forum.net/static/forum/2009-12/ztga9203.JPG
http://web.hit.bg/phomil/wrt54gl.jpg


При стандартната 27 mW в службата /5 етажна сграда/ на 5-ия етаж показва 40 %, като рутера е сложен на партера.
Може да работи и с друг firmware като Tomato. но ми се видя доста сложна настройката му и го префлашнах с DD-WRT, с която версия работи много стабилно вече 2 години.
Все пак това е копие на Cisco.
Преди 2 години го купих за 195 лв., сега цената трябва да е по- ниска.



Публикацията е редактирана (24-12-09 16:44)

Отговори на това съобщение
 Re: купуване на WI FI
Автор: dreamer   
Дата:   24-12-09 17:10

graver, объркал си рейса... https://photo-forum.net/static/forum/2009-12/qhor8283.JPG

На цената на това бялото ще си купи:
-1 802.11n рутър + 2 репитъра и ще покрие цялата къща на 100% барабар със съседите.
-2 броя Linksys WRT160N-EZ и Wi-Fi USB Stick
-3 броя Linksys WRT54GL
-3 броя Netgear WNR2000 Wireless Router N
-4 броя Belkin F6D4230 Wireless Router N
-5 броя EDIMAX BR-6204WLG и един 100Base-T рутър.

Отговори на това съобщение
 Re: купуване на WI FI
Автор: exile   
Дата:   24-12-09 22:49

На епъл рутера вярно е голямо ценово извращение, но истината се нарича airport express, което е нещо доста по-евтино (по пак за рутер хич не е без пари), но по-важното - има си стандартен стереожак, което ще рече, че като му боднете едни колонки и през itunes си пускате музика от лаптопчето директно на домашната системка [smilie21]
Не, че има общо с темата, ама е доста прилична гъзария [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: купуване на WI FI
Автор: evelinster   
Дата:   25-12-09 12:31

каквото и да купиш през 2 етажа ще има проблеми. вземи 2 евтни д-линка и едно ютп между етажите

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.