Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Удариха монархокомунистът от Мадрид
Автор: юнга   
Дата:   18-12-09 12:45

http://novini.dir.bg/2009/12/18/news5573135.html

Отговори на това съобщение
 Re: Удариха монархокомунистът от Мадрид
Автор: NeDDRaG   
Дата:   18-12-09 13:04

Мда... Ама сега трябва по комунистически да му ги национализират, щот дядо му в куфара ги е донесъл.

Отговори на това съобщение
 Re: Удариха монархокомунистът от Мадрид
Автор: slivenski   
Дата:   18-12-09 13:07

Не трябваше ли първо да се допитат до народа?

Референдум да се направи дали да национализират имотите на Царя... [smilie8] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Удариха монархокомунистът от Мадрид
Автор: stzz   
Дата:   18-12-09 13:14

Тва цаяяя.............голям шут!

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Удариха монархокомунистът от Мадрид
Автор: Императорът.   
Дата:   18-12-09 13:16

Тия имоти не на крадецът от Мадрид, а на самата монархическа институция, която вече не съществува.

Всичко трябва да му бъде отнето и да бъде вкаран в пандизът за изсечените гори в Рила !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Удариха монархокомунистът от Мадрид
Автор: PolarBear   
Дата:   18-12-09 13:23

Все още нищо незначеща, но необходима първа стъпка. Повечето имоти, за които става въпрос, никога не са били чстна собственост на династията, а са били на разположение на интедантството - абсолютно различно нещо. Да не говорим за констативни нотариални актове, че там пък...

Да се нарича лицето Сакскобурготски "цар" е нарушение на действащата Конституция.

[smilie5]



Публикацията е редактирана (18-12-09 13:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Удариха монархокомунистът от Мадрид
Автор: kerabo   
Дата:   18-12-09 13:26


PolarBear [smilie24]

slivenski, пак опряхме до Конституцията. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Удариха монархокомунистът от Мадрид
Автор: slivenski   
Дата:   18-12-09 13:29

Добре де... Човекът официално май не е абдикирал от престола... Следователно все ще е цар, поне в собствените си очи... [smilie18] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Удариха монархокомунистът от Мадрид
Автор: PolarBear   
Дата:   18-12-09 13:37

Ако собствените очи на царете са мястото, в което се отразява истината, разбирам защо доста по-добре позиционирани на историческата, политическата и културната сцена народи не дават на представителите на царските фамилии да си покажат носа на вече републиканските им територии.

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Удариха монархокомунистът от Мадрид
Автор: tofo   
Дата:   18-12-09 13:43

Титлите цар, както и президент са за цял живот. Само, че дъртият козел така се изсра върху титлата си, че никога не може да я изчисти.[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Удариха монархокомунистът от Мадрид
Автор: Тед   
Дата:   18-12-09 13:45

И на цар не сме случили [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Удариха монархокомунистът от Мадрид
Автор: PolarBear   
Дата:   18-12-09 13:54

Използването на някои титли не може да става извън определен контекст. Като "цар" можеше да си седи в Мадрид или където иска...но при реално участие в сегашната бг-политика, след като в качеството си на премиер се е клел в републиканска конституция...хм.

Не мисля, че "президент" и "цар" може да се поставят на една плоскост. Обикновено президентът идва на власт в резултат на някаква демократична процедура (или поне формално такава). Царят става такъв по "божествено право". Малка разлика, която всеки би трябвало да интерпретира за себе си...

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Удариха монархокомунистът от Мадрид
Автор: Rolleiflex2005   
Дата:   18-12-09 13:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Удариха монархокомунистът от Мадрид
Автор: Rolleiflex2005   
Дата:   18-12-09 14:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Удариха монархокомунистът от Мадрид
Автор: юнга   
Дата:   18-12-09 14:02

Бре, бре, бре!
Как комунисти защитават монарха..
А после що били монархокомунисти?

Отговори на това съобщение
 Re: Удариха монархокомунистът от Мадрид
Автор: slivenski   
Дата:   18-12-09 14:04

Rolleiflex2005, дядо ми си е купувал земите и горите с пари, изкарани с труд, а не подарени от ДЪРЖАВАТА! [smilie5] [smilie21] [smilie21] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Удариха монархокомунистът от Мадрид
Автор: NeDDRaG   
Дата:   18-12-09 14:18

Автор: PolarBear
Дата: 18-12-09 13:23

Все още нищо незначеща, но необходима първа стъпка. Повечето имоти, за които става въпрос, никога не са били чстна собственост на династията, а са били на разположение на интедантството - абсолютно различно нещо. Да не говорим за констативни нотариални актове, че там пък...

Да се нарича лицето Сакскобурготски "цар" е нарушение на действащата Конституция.


Мечо, аз това отдавна казвам - какъв цар без царство е, ама все се казваше - ми той не е абдикирал.

Автор: Rolleiflex2005
Дата: 18-12-09 13:56

Автор: NeDDRaG
Дата: 18-12-09 13:04

Мда... Ама сега трябва по комунистически да му ги национализират, щот дядо му в куфара ги е донесъл.
-------------------------------------------

Примитивно написано от автора.
Ако дядо му не ги е донесъл в куфара, то ги е придобил по възмезден начин lege artis.

Да, само че имаше указание към поземлените комисии (работил съм в такава) да не се признават крепостни актове. Или поне не само на базата на крепостни актове, както е при него.

Отговори на това съобщение
 Re: Удариха монархокомунистът от Мадрид
Автор: ejko   
Дата:   18-12-09 14:28

Rolleiflex2005, за някой имоти може да е така, за други не е...
Виждал съм документи за някой от имотите и за тях претенции трудно би имал. За други може би.
Но проблемът беше решен с голямата баданарка, а така "гражданско- правни" спорове не се решават. Някой от имотите са били с вещно право на ползване, а то както знаеш (поне според езика, които използваш) е ненаследимо право.
Факт е че колкото знам аз за тези имоти, толкова и ти- граничи с нищо. Без документи не може да има решение на който и да било казус.
А имотите не се разглеждаха по отделно, а се върна цялата маса от ползвани от институцията имоти, което не беше редно.
Друг е въпросът, че в БГ какво ли не се върна на базата на свидетелски показания и нищо чудно царят така да може да си върне всичко, дори, което не е негово.
Лошото е че навремето 90' той ни каза, че "материални и имушествени претенции" няма към България, а се видя, че не е така.
Аз не съм монархист, но наистина си мислех, че този човек, не може да ни лъже, но това с имотите беше изключително разочароваща постъпка.
МНого хора се разочаровани от Виденов, от Костов, от Серж, от Бойко, от Гоце, но истината е че тези хора не са "нито Бог, нито Цар", няма как да разочароват.
Е този беше Цар..., не знам какъв трябва да си, за да не зачетеш подобно наследство, заради материално такова. На мен лично доста ми разклати мирогледа, но все пак аз бях наивен младеж..., а май все още съм...., макар и по малко младеж!

Отговори на това съобщение
 Re: Удариха монархокомунистът от Мадрид
Автор: dimi2007   
Дата:   18-12-09 14:28

Нека се тръгне първо от:

Що е Интенданство и с кво се е занимавало, а после да се коментира дали интендантски е равно на лично-царски....


Цивилната листа на българския владетел е уредена от чл. 35 на Търновската конституция - това е заплатата, която Народното събрание гласува на владетеля. Първоначалната сума, определена от Учредителното събрание по предложение на Марко Балабанов, е на стойност 600 000 франка (лева). Стоян Михайловски защитава тезата, "че владетелният княз трябва да се поддържа с достолепие, а не като Георгий, на когото, като го избраха за Гръцкий цар, Европейските сили назначиха субсидии от себе си, понеже гърците не можеха дадат приличното му съдържание, желателно би било и на нашия княз да дадат”. Марко Балабанов възразява: „Ний сме народ, който ще може да плаща на княза си и няма да прибегнем към субсидии като гърците.” Субсидията от 600 000 франка (лева) е увеличена от Народното събрание през 1893 г. на 1 000 000 лева. Въпросната сума (заплата) е предназначена за личните нужди на княза и за изразходването й той не се отчита пред никого.


Отговори на това съобщение
 Re: Удариха монархокомунистът от Мадрид
Автор: Rolleiflex2005   
Дата:   18-12-09 14:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Удариха монархокомунистът от Мадрид
Автор: slivenski   
Дата:   18-12-09 14:38

Ако за едно нещо съм напълно сигурен в тази държава, то е че след изцепките на Царя, станах твърдо убеден републиканец... [smilie5] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Удариха монархокомунистът от Мадрид
Автор: Rolleiflex2005   
Дата:   18-12-09 14:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Удариха монархокомунистът от Мадрид
Автор: slivenski   
Дата:   18-12-09 14:48

Rolleiflex2005, като човек с такъв интелект, би следвало да ти е ясно, че с ТКЗС-рски труд ниви не са се купували навремето... [smilie18] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Удариха монархокомунистът от Мадрид
Автор: dimi2007   
Дата:   18-12-09 14:56

Сливенски, значи ли, че един капиталист не придобива материални активи с труд, а с експлоатация на чужд труд !?!?

[smilie18] [smilie21] [smilie18] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Удариха монархокомунистът от Мадрид
Автор: slivenski   
Дата:   18-12-09 15:00

Хайде, хайде... Не се правете на утрепани... [smilie19] [smilie21]

Долу царя и неговите гъзолизци. [smilie23]

[smilie5] [smilie18] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.