Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Не си купувайте нищо от Германос!
Автор: victorcito1978   
Дата:   08-12-09 19:42

В събота си купих - за първи и последен път - техника от български магазин. Избрах Германос. голяма фирма, много реклама. Избрах плейър на гаджето - DIVA FX-72. приличен външен вид, на теория много функции, блябля. Вечерта на бляскав купон и го подарявам. Зареждаме батерията и, разбира се, той не работи като хората. Файловете накъсват. Снимките се зареждат бавно. Боза.

В понеделник отивам в Германос. Красиви любезни каки смениха машинката. Връщам се вкъщи. Машината работи по-добре от първата, но все пак забива на 2 от 3 пускания.

Във вторник отивам в Германос. Управителят нахално и доста арогантно (но имаче без да вика) ми отказва да ми върне парите, въпреки, че каките от понеделник бяха потвърдили, че фирмената им политика била да връщат парите до 3 дни след покупка.

Заменят устройството с ново. Трето подред. Връщам се вкъщи. същата история - работи колкото да не умре. В момента имам плейър, който мога да ползвам като mp3 плейър с 3-инчов дисплей. НЕ съм доволен. Пиша жалба до Комисията за защита на потребителите.

Призовавам колегите да избягват тази фирма. Магазинът се намира в ЦУМ.

Занапред ще си пазарувам само в ebay, защото американците връщат пари без да се замислят. Защото след това се връщаш при тях и пак купуваш и купуваш. А нашите са задници.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   08-12-09 19:43

Не си убедителен, явно [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   08-12-09 19:45

Да връщат парите до 3 дни не е фирмена политика, а доколкото ми е известно - закон.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: iceflame   
Дата:   08-12-09 19:46

що не им вдигна един скандал, можеше да ти обърнат внимание...тук с добро явно не става..

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   08-12-09 19:47

Ти провери ли какви кодеци подържа?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: HP   
Дата:   08-12-09 19:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mixmike   
Дата:   08-12-09 19:48

Ако те разбирам правилно, си си купил боклук на цена 2-3-5 пъти по - ниска от качествените аналози на пазара и за това ти е виновен някой друг?
С други думи, купил си си трабант и искаш да върви като 10 пъти по скъпия мерцедес?
За китайско качество чувал ли си, или вярваш в чудеса?[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: valjo   
Дата:   08-12-09 19:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   08-12-09 19:50

Връщане на парите до три дни не е закон. Има си закон, вътре пише какво е и какво не е.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: PlamenT   
Дата:   08-12-09 19:52

Точно в този Германос в ЦУМ и Аз преди две години имах едни яки перипетии със закупуването на една видео камера, но вече си знам.
Сега вече и ти си знаеш :)

Споко, пиини една студена бира от мен [beer]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mixmike   
Дата:   08-12-09 19:52

Занапред ще си пазарувам само в ebay

Мдам, те там китайските боклуци са по-качествени![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   08-12-09 19:53

Аз за туй ходя в един друг магазин на Германос, дето перипетии нямам [smilie21]

Жокер - наблизо има павилионче [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: montanar   
Дата:   08-12-09 19:54

victorcito1978 имам fx75 работи напълно стабилно с едно уточнение ако искаш да пускаш видео на него конвертирай с програмката която идва с устройството...
опитай да конвертираш с различни настроики на мп3 кодека данеби да има стабилен режим (което но е работа но е решение някакво)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   08-12-09 19:57

Извикай управителя на магазина и пред него се обади на Комисията за защита на потребителите и кажи, че искаш да се оплачеш, че в магазин еди кой си ти нарушават потребителските права.

Това помага! [smilie24]

И като цяло бъди нагъл и си искай своето!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: victorcito1978   
Дата:   08-12-09 20:03


Не очаквам за 100 лева да купя айпод, но искам поне да работи :)

да - и те ми споменаха за някакво малко дискче, което уж имали, но не намериха.

В ebay купуваш каквото си искаш, но ако не те устройва, го връщаш и хората или китайците ти връщат парите :)

Все едно - не пазарувайте при тия. Въпросът е принципен. Ако момичетата ми бяха казали, че не могад да го върнат от първия път, просто щях кротко да подам жалба в КЗП.

Както и ще направя утре, впрочем :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chicken   
Дата:   08-12-09 20:04

Да бе, купил си Дива, магазина му бил виновен. Че и правата му нарушавали. А иначе е 7 дни срока.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   08-12-09 20:26

Българският магазин е с гръцки собственици.
Ако плеърчето си неможе нещо, то си го неможе. Запознай се със ЗЗП.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: virtus   
Дата:   08-12-09 20:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: victory13   
Дата:   08-12-09 20:27

в малкото дискче е проблема основно... трябва да конвертираш видеото задължително, за да нямаш проблеми... и при по-скъпи е така...
иначе тези явно изобщо не знаят какво предлагат, и как работи...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nositel   
Дата:   08-12-09 20:27

Ми като са боклуци да не ги продават ве! Голямата верига [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Magnifico   
Дата:   08-12-09 20:27

Аз Германос ги избягвам, много досадни са като влезнеш за едно нещо, и после не те пускат да си тръгнеш, заривайки те с "изгодни" предложения [smilie23]



Публикацията е редактирана (08-12-09 20:28)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: victorcito1978   
Дата:   08-12-09 20:29

Именно това ми е топика: ако исках да купя нещо просто така, щях да ползвам нета. Но аз се доверих на голяма верига. Сгреших. Виновен съм. Утре ще се разправям с тях.

Мерси за съветите!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: EMILEN   
Дата:   08-12-09 20:33

Германос какво общо имат със случая? Работи ли плейрчето - работи. Ама не работило качествено. Ти си си купил техника от китайско-българска марка, пък имаш претенции за качеството. Понеже това е фотографски форум, що не си купиш един цифров фотоапарат PhotoClip? Ако въобще произвеждат фотоапарати с марка все още. Даже навремето се рекламираше като устройство 5 в 1 или иначе казано 5 неща вградени в едно нищо.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: victorcito1978   
Дата:   08-12-09 20:38

Емилен,

не работи това е проблема. Ако работи нямаше да пиша. Какво не разбра?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitku   
Дата:   08-12-09 20:50

Другия път просто купувай по-нормална стока и не вземай таквиз отявлени гаражни евтинджос боклуци и няма да има нужда да се оплакваш от нагъзините. В Англия неслучайно хората имат поговорка "не съм толкоз богат, че да купувам евтино". Таз "Дива" се описва много точно от определението: за толкоз пари - толкоз... пръчка, та дрънка. Трябва да си доволен, че зацепва изобщо тоз безподобен шит. [cool]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.