Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Въпрос към вегетарианците
Автор: Нели   
Дата:   29-11-09 09:34

Кои растителни храни съдържат белтъчини?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Нели   
Дата:   29-11-09 09:34

Освен:

гъби
семена и ядки
бобови


Имам съмнения и за водораслите, но не знам откъде може да си купя такова голямо количество [smile]



Публикацията е редактирана (29-11-09 09:44)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: мара   
Дата:   29-11-09 09:48

китайските магазини. има сушени. и гъбите ушички. и си забравила яйцата.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: william   
Дата:   29-11-09 09:49

Всички зелени листа съдържат пълноценни белтъчини. Друг въпрос е дали ти можеш да изядеш и усвоиш достатъчно количество зелена маса, че да си набавиш нужните белтъчини.
Могат го тревопасните https://photo-forum.net/joro/emoticons/mam17.gif


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   29-11-09 09:49

ийцата май не са от растителен произход... иначе свински бут [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: мара   
Дата:   29-11-09 09:52

ми не са, я!
ма са чисти белтъчини ;) тя вика вегетарианци, не вегани [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   29-11-09 09:54

ама пита за растителни храни [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   29-11-09 09:55

Нели, да не си решила да ставаш вегетарианка? Я кажи коя кръвна група си, да видим да не е някоя изгубена кайза... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nsirakov   
Дата:   29-11-09 09:57

всъщност в семената има повече мазнини от белтъчини...

текст

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   29-11-09 10:14

А за какво са ти тези белтъчини?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Нели   
Дата:   29-11-09 10:17

Аз съм 0+, обаче вече не знам коя кауза не е изгубена за мен, това от което отслабвам е месото, но май имам алергия към него. Към млякото май нямам (много), но пък от него пълнея, и вече не знам какво да правя.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Нели   
Дата:   29-11-09 10:17

caro-anton, да ги ям [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Нели   
Дата:   29-11-09 10:19

Всъщност ако някой знае диетолог, който да ми каже кои храни са подходящи точно за мен, ще му бъда благодарна [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 1vo   
Дата:   29-11-09 10:22

Белтъците са лош източник на енергия (не случайно мозъка лапа само глюкоза). А като градивен матерял, за да покрие дневните загуби ти трябват само около 20-30 грама. Хапвай си от време на време кисело млекце и си свиркай [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Нели   
Дата:   29-11-09 10:26

Гледам да се придържам към следното процентно съотношение между калориите:
40% въглехидрати
30% белтъчини
30% мазнини

Мазнините и въглехидратите са лесни, обаче протеините... Затова питам именно за тях [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 1vo   
Дата:   29-11-09 10:33

Белтъци има във всичко, а това съотношение откъде го намери? И с какво калориите от белтъци са различни/по-добри от другите [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: недялко_М_цанев   
Дата:   29-11-09 10:49

Вегетарианците са объткани души.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pmartinov   
Дата:   29-11-09 10:49

Превръщането на вегетарианството в аптекарство е често срещана грешка ...





[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: насоО   
Дата:   29-11-09 10:50

[smilie8] аз някъде от една година не съм ял мляко и яйца, а мръвки и всичко останало с белтък само като съм много гладен.. А колко обичам месо[smilie25] Малко се отплеснах - всъщност се изпотрових с разни изпарения от заварване и органични разредители и почнах да задържам течности от което ми се цепи кожата отдолу на стъпалата. Ходих по една камара лекари и първо почнаха гъбички тва онова накрая се оказа алергия. Оказа се че белтъците в изключително замърсената атмосфера в която живеем по градовете предразполагат към развитие на хиляди алергии. Докторите казаха, че няма ден в който да не се натъкват на нещо ново. А аз пиех по кило мляко на ден и ядях месо и яйца като за последно. Сега като се налапам с пържоли два три дена по ред или тресна някоя друга бутилка мляко и веднага тичам за една инжекциика кортикостероиди.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   29-11-09 11:09

Нели, явно ние с Иво искаме да ти подшушнем нещо, ако искаш, пробвай нашия съвет.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: anete   
Дата:   29-11-09 11:52

Нели, да не запали по диетата на Дюкан ? Питам, зашото тя и за мен е интересна.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Нели   
Дата:   29-11-09 11:52

Еми аз съм блондинка (както се вижда и от снимката) и бавно схващам, така че може ли да ми го кажете в прав текст [smile]

Anete, не, точно обратното - не мога да ям месо и точно там е драмата.



Публикацията е редактирана (29-11-09 11:54)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: krist   
Дата:   29-11-09 11:57

Растителни храни богати на белтъчини:

1. Микроводорасли: по-богати като процентно съдържание дори от месото - в същност са най-богатият известен източник, като съдържат всички незаменими аминокиселини в оптимално съотношение.. Става въпрос за следните видове микроводорасли:

AFA, известни още като водорасли от езерото Кламат.

Спирулина

Хлорела

У нас вече има много фирми, които предлагат и от трите вида както на мултилевъл маркетинг, така и с директни продажби в собствен магазин, а също и по аптеките.. Важно е според мен обаче да купуваш такива, които са запазили водораслите живи - това означава да не са на таблетки, защото пресоването при висока температура разрушава всички витамини, мастни киселини и ензими и денатурира белтъците.. За целта е по-добре да се купуват такива, които са на капсули като тия на антибиотиците и вътре водораслите са на прах.. Ако водораслите са наистина живи, по стените на кутията ще видиш как си правят разни интересни фигурки както зимата когато има скреж по стъклата..

Разбира се микроводораслите за сега се консумират предимно като добавка към храната, макар че някои фирми предлагат и шейкове на базата на оризов и соев протеин с водорасли..

Други храни са:

Соя, за която обаче има противоречиви мнения доколко е качествен белтъкът и, и за това че съдържа много женски фитохормони, които за жените може да са добре, но при мъжете може да повишат риска от изпедерастяване[smilie8]

Отделно фасулът и лещата също имат доста белтъчини, грахът, макар че при него няма достатъчно от всички незаменими аминокиселини и е добре да се кобинира с други храни - примерно с ориз..

В ориза също има известен процент белтъчини, но не са в достатъчно количество и някои от незаменимите са съвсем малко..

От ядките мисля, че бадемите имат доста белтъчини..

Аз лично обаче си ям и сирене и яйца, а от време на време и риба, макар че ме е жал за убитите риби..[smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Нели   
Дата:   29-11-09 12:29

1vo, съотношението в естествената храна за човека (майчината кърма) е точно такова. Следователно няма как да е грешно.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 1vo   
Дата:   29-11-09 12:34

Нели, абсолютно си права, ако за една година искаш да утроиш теглото си, както правят кърмачетата [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: мара   
Дата:   29-11-09 12:35

е, нели, естествена естествена...колко да е естествена? само за първата година. после е естествена само за юнакът що бозал 25 години [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към вегетарианците
Автор: Нели   
Дата:   29-11-09 12:40

Кърмачетата не напълняват (говорим за % мазнини), даже напротив. Те просто растат.
Пълнеят бебетата, които са на сухо мляко. Сравни съотношенията на млякото и сухото мляко и ще се изненадаш колко са различни.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   29-11-09 12:43

Организмът, поне по спомени, променя нуждите си както от енергия, така и от количество белтъци и мазнини в храната.
Пропорциите в кърмата може и да не са най-верни за възрастния организъм.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: мара   
Дата:   29-11-09 12:43

ти тая работа си я избий от главата[smilie18] имам сериозен личен опит с 3 парчета. първото само за първия месец наддаде 1.800. и не просто порасна, а се освини. само от кърма-без вода със захар, без НИЩО, друго освен кърма. [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   29-11-09 12:46

Вода със захар не е ли вредно да се дава на децата, бре? [smilie10] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Vinsent   
Дата:   29-11-09 12:48

Нели написа:

> Гледам да се придържам към следното процентно съотношение между
> калориите:
> 40% въглехидрати
> 30% белтъчини
> 30% мазнини
>

Това съотношение не е правилно. Чети Бари Сиърс! [beer] [shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: мара   
Дата:   29-11-09 12:52

ми помоему е вредно, ма прочети по дебелите книги и ще ти настръхне космата! кви неща има....[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към вегетарианците
Автор: 1vo   
Дата:   29-11-09 12:56

Кърмачетата не напълняват (говорим за % мазнини), даже напротив. Те просто растат.

Точно де, натрупват белтъчна маса, затова й им трябват толкова белтъци в храната. Кравето мляко напр. е още по-богато на белтъци, защото теленцето наддава доста килца за една година.

Нищо от това обаче не важи за възрастния индивид. Някои дори не препоръчват прясно мляко въобще.

Специялно за белтъците всяко общество си е създало кухня, с която да израства нормално. За българската съм чувал, че комбинацията боб, хляб и сирене е белтъчно пълноценна [smilie5]

Включи си кисело млекце в храненето и не се притеснявай излишно.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   29-11-09 12:59

Аз мляко почти не пия, освен сутрин малко в кафето... Но понякога зверски ми се припива и излоквам по литър наведнъж... Два-три пъти в годината някъде... И сладко почти не ям... Един шоколад месечно примерно... Виж, месце обичам... [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 1vo   
Дата:   29-11-09 13:04

Много хора поставят вегетарианци и месоядни в двата полюса, а то не е така. Полюсите са хора, които не хапват нищо животинско, дори и мед и канибали от другата страна, за които човешкият мозък е много полезен [smilie5]
И всякакви кучеядци, конеядци, маймуноядци и т.н между тях.

Хапващите пиле и вегетарианците са златната среда [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   29-11-09 13:10

И всякакви кучеядци, конеядци, маймуноядци и т.н между тях.

Ами, не е съвсем така... В Чехия и Унгария с удоволствие хапват коне... В Азия кучетата са нормална храна... В Индия ходи заколи една крава, та да видиш... В ислямския свят нагъват основно агнешко, а свинското е табу... Това са културни различия, а не диетологични... [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kadieva_r   
Дата:   29-11-09 13:25

https://photo-forum.net/static/forum/2009-11/fafz4326.JPG
http://progroup.org/cpg133/albums/userpics/10003/P1100809r.jpg

Нели, това дребното на самата снимка е на 7 месеца и само на кърма. Качваше по кило-кило и половина на месец само с кърмене. Поотслабна като прояде и други манджи [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: мара   
Дата:   29-11-09 13:33

...и аз тва й викам [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pmartinov   
Дата:   29-11-09 13:35

https://photo-forum.net/joro/emoticons/S72A.gif


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ejko   
Дата:   29-11-09 13:40

добре де, когато някой от нас изкуствено изхвърлят някой неща от хранителните си навици и прави диетата си като брои въглехидрати,
белтъчини и мазнини, то не бива да забравяме, че освен гореизброените има хиляди вещества, за които ако ще ставаме самозвани аптекари диетолози, ще трябва да мислим. Каква е тази диета, в която се говори за проценти, като на каква база смятате как тялото ви транспортира веществата, обработва и т.н.
А и тези проценти за какъв начин на живот са? Как отчитате, колко ви харчи организма и т.н.?
Към Нели ми е въпросът, принципно...!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   29-11-09 14:24

Уважаеми другарки и другарчета, моля, запомнете следното: НЯМА УНИВЕРСАЛЕН ДИЕТИЧЕН РЕЖИМ, КОЙТО ДА Е ПОДХОДЯЩ ЗА ВСИЧКИ ХОРА НА НАШАТА ПЛАНЕТА! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   29-11-09 14:24

[beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: navy   
Дата:   29-11-09 14:26

AFA[smilie24]

много съм за [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Нели   
Дата:   29-11-09 14:28

Първо да отговоря на Vincent - точно в книгата на Бари Сиърс ги пише тези проценти [smile]

После и на Ежко [smile]
Принципите са от системата на Бари Сиърс "Зоната". Когато се хранех по зоната наистина отслабвах и се чувствах отлично, дори вечер след работа бях заредена с енергия и никога не се изморявах, но проблемът е че като ям месо, (дали е алергия или нещо друго не знам), лицето ми отича. Просто здравословен проблем, не е глезотия или мода. Ето слагам и една снимка да видите, че не си измислям.
(вляво - като си ям нормално - месо и всичко останало; вдясно - след 3 дена на сурови плодове и зеленчуци)(лявата снимка е правена преди година, дясната няколко месеца по-късно)

https://photo-forum.net/static/forum/2009-11/nter6025.JPG
http://photo-zona.net/images/user15664/album10279/large/1249064548_kcqs4488_Bef-Aft.jpg


По принцип изглеждам така като на снимката вдясно. На другата все едно не съм аз.

Ето още една как изглеждам по принцип (снимката е от преди 2 седмици).

https://photo-forum.net/static/forum/2009-11/ykjj4002.JPG
http://photo-zona.net/images/user15664/album10279/large/1259497523_clyc0594_Neli-ff.jpg



Публикацията е редактирана (29-11-09 14:31)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Нели   
Дата:   29-11-09 14:33

Та да се върнем на въпроса ми: Какви растителни белтъчини има освен гъби, ядки, семена и бобови [smile]



Публикацията е редактирана (29-11-09 14:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към вегетарианците
Автор: victory13   
Дата:   29-11-09 14:37

нели, ако имаш възможност и решиш, обърни се към д-р митко ригов... в медицинска академия е... имам телефон някъде, обаче ще се върна към празниците чак...но не вярвам да няма инфо в нета...
като стана дума за празниците, гледай каквото и да почваш, да е след 7 януари [smilie5]
доктора е много читав, макар че не се ползвам от професионалните му услуги... просто с мойте си 110+ ми е добре [smilie5]
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=372600.0
това е което изръси гугъла на търсачка за него... явно преглежда и в клиниката... а аз ползвам главно нея, но по други поводи [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Нели   
Дата:   29-11-09 14:41

Много благодаря, ще ти пиша на лични за повече информация [beer]

Дотогава явно ще съм на растителна храна, продължавам да се интересувам от поставения в началото въпрос [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: navy   
Дата:   29-11-09 14:45

Напоследък и аз нещо недолюбвам месото, не, че ми пречи ама...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: marconi   
Дата:   29-11-09 14:50

Ипостакис Пападимитракус - 9750210

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   29-11-09 15:19

Нели, нулевата група е най-старата и е била характерна за доста "хищен" начин на живот- ловуването. Днес се смята, че това е кръвната група, която има най-големи затруднения да мине на вегетарианство. Т.е. според Д-р Адамо само хората с кръвна група А сполучливо могат да бъдат вегетарианци. Нулевата си е да ядеш червено месо като невиждал...

Алергията може да е по-скоро от нещата, които блъскат в месото, отколкото от самото месо. Първо - всякакво пилешко - в кофата. Второ - ако можеш да си намериш агнешко с някакъв що годе изяснен произход, пробвай такова месо. Свиква се бързо с миризмата а като вкус после е ... уникално!

Потърси в интернет за трудовете на Адамо, има книга негова преведена на Бг


http://en.wikipedia.org/wiki/Blood_type_diet

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: navy   
Дата:   29-11-09 15:25

Жените как обичат агнешки дреболийки няма да ти кажа [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   29-11-09 15:37

Бе мани ги тия дреболии [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   29-11-09 16:25

Нели,
няма нужда от специална диета, която да е богата на белтъци. Белтъчното прехранване е опасно, а на практика недохранване не може да се получи.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Нели   
Дата:   29-11-09 17:13

Как така не може да се получи?
В момента ям само сурови плодове, зеленчуци, ядки и семки. Плодовете и зеленчуците са въглехидрати, т.е. 90% от менюто ми е въглехидрати, което не е нормално.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 1vo   
Дата:   29-11-09 17:24

Това последното не е вярно.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: мара   
Дата:   29-11-09 17:25

нелка, я врътни една мусака! или поне отвори консерва копърка!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: endlessdark   
Дата:   29-11-09 17:35

Вкарай бобови в менюто,соята е хибаво нещо и нещата правени от нея(не че кренвиршите не са де:)
Аз не ям месо от 7-8 години,от две седмици нищо животинско(постя)...и не съм умряла(за сега.)
Просто го дай по разнообразно-мяко,сирена,варива,яйца и плюс зеленчуците и ядките имаш перфектната диета:)))))))
Вземи си бирена мая чудесна добавка е.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Freedman   
Дата:   29-11-09 17:45

Освен в бобовите, ядките и гъбите, белтъчини има и в житните растения, както и в картофите, както и на практика в почти всички растения. Въпросът е в това, че не са в такова голямо количество, както в бобовите, ядките и гъбите, но има. На практика имаш на разположение всичко необходимо. Яж разнообразна храна, т.е. в която да има белтъчини, въглехидрати, мазнини, както и пресни плодове и зеленчуци и ще имаш каквото ти е необходимо. Не е нужно храните да са "особено" богати на едно или друго нещо - в различните има достатъчно от всичко. Рецепти - колкото искаш.

Пък и се наблюдавай, тялото ти ще ти подскаже какво му трябва в момента, например като ти се прияде определен тип храна.

[smilie24] успех [smile]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Нели   
Дата:   29-11-09 17:51

[smile]
Благодаря на всички [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Todd   
Дата:   29-11-09 18:30

Aбе , а кво има в рибоците ???

[smilie7]

А от всички зеленчуци най-обичам суджуци ...

[smilie19] [smilie19] [smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Нели   
Дата:   29-11-09 18:49

Този д-р Митко Ригов, сега се сещам, че сестрата на моя съпруг ходи при него и беше много доволна, доста свали.
Понеделник ще отида и без това ми е близко, пък дано ми разреши да си хапвам суджуци [smilie5]

Още веднъж благодаря на всички [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Lalinda   
Дата:   29-11-09 19:06

Не е съвсем по темата, но бих ти предложила да не скубеш така зверски веждите си и да прекарваш по-малко време пред огледалото.

Общо взето, ако прекарваш и повече време навън и на слънце, кожата може и да се оправи.

Важното е да не пипаш лицето си и да го оставиш на мира...

Успех!

Използвай и някои от дезинкрустиращите гелове на l'Oreal, примерно. Имат ефект.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: НАСОО   
Дата:   29-11-09 19:09

[smilie8] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Нели   
Дата:   29-11-09 19:10

Ама аз нямам акне, аз се оплаквам от отоци на лицето и крайниците!

Иначе за веждите...благодаря за съвета [smilie3] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Нели   
Дата:   29-11-09 19:13

И колко по-малко време от това да прекарвам пред огледалото, та аз дори гланц за устни не си слагам, да не говорим за гримиране [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: мара   
Дата:   29-11-09 19:24

начи ще прекарваш повече време пред огледалото[beer] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Нели   
Дата:   29-11-09 19:31

Слушам!

Но тогава ме научи да се гримирам [ezik] [smilie5]



Публикацията е редактирана (29-11-09 19:32)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: мара   
Дата:   29-11-09 19:45

дай 5 лева!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Нели   
Дата:   29-11-09 19:56

Няам, шъ си ходя така https://photo-forum.net/joro/emoticons/mad.gif

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: НАСОО   
Дата:   29-11-09 20:00

между другото какво е дезинкрустиращ гел

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Нели   
Дата:   29-11-09 20:13

може би идва от desincrustation

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: мара   
Дата:   29-11-09 20:21

аз горе-долу знам кво е инкрустация.[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tan4o   
Дата:   30-11-09 00:07

може би е обратното[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: anatas   
Дата:   30-11-09 17:12

Малко не е по темата, но да спомена, че наскоро открих от какво имам проблеми с косата. От боклуците, които слагат в повечето козметични продукти. В този сайт - http://otrova.org/ намерих много полезна информация какви опасни съставки има в козметиката и храната ни. Ако човек реагира на нещо подобно е почти невъзможно лекаря да постави вярна диагноза и ще лекува на сляпо, а пациента ще е недоволен и т.н.
Химията около нас е много, а ефектите се прикриват от производителите. Тук също има информация, особено за козметиката: http://www.cosmeticsdatabase.com/index.php


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.