Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Въпрос към вегетарианците
Автор: Нели   
Дата:   29-11-09 09:34

Кои растителни храни съдържат белтъчини?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Нели   
Дата:   29-11-09 09:34

Освен:

гъби
семена и ядки
бобови


Имам съмнения и за водораслите, но не знам откъде може да си купя такова голямо количество [smile]



Публикацията е редактирана (29-11-09 09:44)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: мара   
Дата:   29-11-09 09:48

китайските магазини. има сушени. и гъбите ушички. и си забравила яйцата.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: william   
Дата:   29-11-09 09:49

Всички зелени листа съдържат пълноценни белтъчини. Друг въпрос е дали ти можеш да изядеш и усвоиш достатъчно количество зелена маса, че да си набавиш нужните белтъчини.
Могат го тревопасните https://photo-forum.net/joro/emoticons/mam17.gif


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   29-11-09 09:49

ийцата май не са от растителен произход... иначе свински бут [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: мара   
Дата:   29-11-09 09:52

ми не са, я!
ма са чисти белтъчини ;) тя вика вегетарианци, не вегани [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   29-11-09 09:54

ама пита за растителни храни [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   29-11-09 09:55

Нели, да не си решила да ставаш вегетарианка? Я кажи коя кръвна група си, да видим да не е някоя изгубена кайза... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nsirakov   
Дата:   29-11-09 09:57

всъщност в семената има повече мазнини от белтъчини...

текст

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   29-11-09 10:14

А за какво са ти тези белтъчини?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Нели   
Дата:   29-11-09 10:17

Аз съм 0+, обаче вече не знам коя кауза не е изгубена за мен, това от което отслабвам е месото, но май имам алергия към него. Към млякото май нямам (много), но пък от него пълнея, и вече не знам какво да правя.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Нели   
Дата:   29-11-09 10:17

caro-anton, да ги ям [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Нели   
Дата:   29-11-09 10:19

Всъщност ако някой знае диетолог, който да ми каже кои храни са подходящи точно за мен, ще му бъда благодарна [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 1vo   
Дата:   29-11-09 10:22

Белтъците са лош източник на енергия (не случайно мозъка лапа само глюкоза). А като градивен матерял, за да покрие дневните загуби ти трябват само около 20-30 грама. Хапвай си от време на време кисело млекце и си свиркай [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Нели   
Дата:   29-11-09 10:26

Гледам да се придържам към следното процентно съотношение между калориите:
40% въглехидрати
30% белтъчини
30% мазнини

Мазнините и въглехидратите са лесни, обаче протеините... Затова питам именно за тях [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 1vo   
Дата:   29-11-09 10:33

Белтъци има във всичко, а това съотношение откъде го намери? И с какво калориите от белтъци са различни/по-добри от другите [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: недялко_М_цанев   
Дата:   29-11-09 10:49

Вегетарианците са объткани души.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pmartinov   
Дата:   29-11-09 10:49

Превръщането на вегетарианството в аптекарство е често срещана грешка ...





[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: насоО   
Дата:   29-11-09 10:50

[smilie8] аз някъде от една година не съм ял мляко и яйца, а мръвки и всичко останало с белтък само като съм много гладен.. А колко обичам месо[smilie25] Малко се отплеснах - всъщност се изпотрових с разни изпарения от заварване и органични разредители и почнах да задържам течности от което ми се цепи кожата отдолу на стъпалата. Ходих по една камара лекари и първо почнаха гъбички тва онова накрая се оказа алергия. Оказа се че белтъците в изключително замърсената атмосфера в която живеем по градовете предразполагат към развитие на хиляди алергии. Докторите казаха, че няма ден в който да не се натъкват на нещо ново. А аз пиех по кило мляко на ден и ядях месо и яйца като за последно. Сега като се налапам с пържоли два три дена по ред или тресна някоя друга бутилка мляко и веднага тичам за една инжекциика кортикостероиди.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   29-11-09 11:09

Нели, явно ние с Иво искаме да ти подшушнем нещо, ако искаш, пробвай нашия съвет.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: anete   
Дата:   29-11-09 11:52

Нели, да не запали по диетата на Дюкан ? Питам, зашото тя и за мен е интересна.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Нели   
Дата:   29-11-09 11:52

Еми аз съм блондинка (както се вижда и от снимката) и бавно схващам, така че може ли да ми го кажете в прав текст [smile]

Anete, не, точно обратното - не мога да ям месо и точно там е драмата.



Публикацията е редактирана (29-11-09 11:54)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: krist   
Дата:   29-11-09 11:57

Растителни храни богати на белтъчини:

1. Микроводорасли: по-богати като процентно съдържание дори от месото - в същност са най-богатият известен източник, като съдържат всички незаменими аминокиселини в оптимално съотношение.. Става въпрос за следните видове микроводорасли:

AFA, известни още като водорасли от езерото Кламат.

Спирулина

Хлорела

У нас вече има много фирми, които предлагат и от трите вида както на мултилевъл маркетинг, така и с директни продажби в собствен магазин, а също и по аптеките.. Важно е според мен обаче да купуваш такива, които са запазили водораслите живи - това означава да не са на таблетки, защото пресоването при висока температура разрушава всички витамини, мастни киселини и ензими и денатурира белтъците.. За целта е по-добре да се купуват такива, които са на капсули като тия на антибиотиците и вътре водораслите са на прах.. Ако водораслите са наистина живи, по стените на кутията ще видиш как си правят разни интересни фигурки както зимата когато има скреж по стъклата..

Разбира се микроводораслите за сега се консумират предимно като добавка към храната, макар че някои фирми предлагат и шейкове на базата на оризов и соев протеин с водорасли..

Други храни са:

Соя, за която обаче има противоречиви мнения доколко е качествен белтъкът и, и за това че съдържа много женски фитохормони, които за жените може да са добре, но при мъжете може да повишат риска от изпедерастяване[smilie8]

Отделно фасулът и лещата също имат доста белтъчини, грахът, макар че при него няма достатъчно от всички незаменими аминокиселини и е добре да се кобинира с други храни - примерно с ориз..

В ориза също има известен процент белтъчини, но не са в достатъчно количество и някои от незаменимите са съвсем малко..

От ядките мисля, че бадемите имат доста белтъчини..

Аз лично обаче си ям и сирене и яйца, а от време на време и риба, макар че ме е жал за убитите риби..[smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Нели   
Дата:   29-11-09 12:29

1vo, съотношението в естествената храна за човека (майчината кърма) е точно такова. Следователно няма как да е грешно.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 1vo   
Дата:   29-11-09 12:34

Нели, абсолютно си права, ако за една година искаш да утроиш теглото си, както правят кърмачетата [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.