Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Внимавайте с жестовете !
Автор: Amigo   
Дата:   17-11-09 11:43

Среден пръст = 4000 евро [smilie10] [smilie10] [smilie10]
17 ноември 2009 / Дойче веле


Когато сте на път в Германия - много внимавайте какви жестове правите и какви думи отправяте към другите участници в движението и към полицията. Защото дори на пръв поглед невинни послания могат да ви излязат солено.
„Идиот!”, „Селянин!”, размахан среден пръст - това е всекидневие по улиците на София, пък и другаде в България. Не само в България обаче. Шофьорите са склонни към агресия, особено когато някой им отнеме предимството, когато ги засече или ги притисне отзад.
Психологът Петер Шмалцъл обяснява, че в автомобила си повечето хора се чувстват на сигурно място, в убежище, откъдето по-безпроблемно могат да атакуват някого другиго. Освен това шофьорите на по-големи и по-мощни превозни средства подсъзнателно смятат, че винаги са с предимство пред останалите, че винаги имат право.
В Германия изблиците на агресия могат обаче да ви струват доста скъпо, защото според съдебната практика те изобщо не минават за дребни нарушения. За обида германският съд може да наложи не само глоба, но дори наказание лишаване от свобода до една година. При това става дума не само за словесни обиди, ами и за обидни жестове. За показан среден пръст, например, един шофьор наскоро беше глобен с цели 4000 евро. Друг негов колега за същото трябваше да плати „само” 600 евро.
Разликата идва от там, че глобите се определят според месечното възнаграждение на нарушителя. И когато съдът присъди 30 надници - ето ти ги четирите хиляди евро за нарушител с добра заплата. За изплезен език може да ви накажат с глоба между 150 и 300 евро, а за жеста „Чавка ти е изпила мозъка” - до 750 евро.
Особена строгост проявяват съдиите, когато „пътно-транспортните обиди” са насочени към полицаи, защото в случая е засегнато не само конкретното лице, но и официалната държавна институция. За обидата „дърта свиня”, например, един шофьор плати 2500 евро. Солено излизат и други „любезности” като „задник”, „тъпа свиня”, „тъпа крава” и „смешник”. Дори и ако най-невинно се обърнеш на „ти” към полицай или полицайка, можеш да отнесеш глоба до 600 евро.
Ето още няколко бисера от репертоара на гневни шофьори към пазителите на реда в Германия: „Ще ми се да те нарека задник!”, „Идиоти сте всички, мястото ви е в лудницата!”, „Слънцето ти е изпило мозъка!”, „Нямаш ли си друга работа, тъпа женска такава!”.
А най-неочакваната присъда беше наложена на един нервен шофьор, който показал среден пръст на контролна камера. Съдът оцени жеста му като „цинична демонстрация на незачитане по адрес на длъжностните лица” (стоящи пред мониторите) и му лепна глоба от цели 1200 евро.
[smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Luxor   
Дата:   17-11-09 11:45

показал среден пръст на контролна камера.

[smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IvoZafirov   
Дата:   17-11-09 11:49

А какви ще са глобите тук за селяците дето святкат с дългите отзад за да им се махнеш от пътя? Щото е пълно с тях и доста дразнят. Ма аз не се махам, а даже натискам и спирачка лекинко [smilie5]

А за другия тип селяци дето ми карат на дълги през деня? Това някакъв нов начин да заявиш, че ти е малка пишката ли е, какво ли е?

Да ги .......

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   17-11-09 11:49

[smilie5] [smilie5] това е пълна лудост обаче [cool]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: thingfish   
Дата:   17-11-09 11:54

Немците нямат нужния темперамет, за да се притесняват от подобни мерки. Речникът им с попържни е беден. Не знам дали имат и средни пръсти.
Такъв закон би събрал глоби на юг.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jivkojj   
Дата:   17-11-09 11:56

Не е толкова лудост. Просто германците са се специализирали в това, от всяко възможно положение да издояват кинти. Това важи особено силно за държавата и институциите. Колкото по-дълго съм тука, толкова повече се смайвам колко може да са изобретателни. Молете се само да не ги стигнем.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IvoZafirov   
Дата:   17-11-09 11:56

Абе покрай тая тема се сетих...

Преди няколко дена бях по Майнатаун. С колата... Кофти тръпка се оказа да караш в майнатаун. Майненци ич ги нема като шофери. Тва пешеходни пътеки, тва предимства, тва толерантност... Абе заеби.
Майненци! Стегнете се бе! Биете Техеранците направо.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   17-11-09 11:56

много е вредно така да потискат естествените имосии на хората на пътя [smilie8] [smilie25] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   17-11-09 12:00

IvoZafirov
Дата: 17-11-09 11:56

Абе покрай тая тема се сетих...

Преди няколко дена бях по Майнатаун. С колата... Кофти тръпка се оказа да караш в майнатаун. Майненци ич ги нема като шофери. Тва пешеходни пътеки, тва предимства, тва толерантност... Абе заеби.
Майненци! Стегнете се бе! Биете Техеранците направо


мдааа, те такива са майничките [smilie18] [smilie18] [smilie18] кофти хора [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   17-11-09 12:01

Майни4ките ку са кофти хора, ко да кажем за теб бре Амиго... ши тря'а спицялна категория за кофти да ти измислим [ezik] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IvoZafirov   
Дата:   17-11-09 12:04

Не бе! Не са кофти! Ама с карането са още в ранните демократични години. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   17-11-09 12:05

[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tofo   
Дата:   17-11-09 12:07

Преди време кума ми (малко под 2м. и 130кг. мъж) пърпореше с Трабанче. И никога никого не пускаше, ако няма предимство. И естествено другите шофьори се имаха за много яки пред Трабана, псуеха здраво и размахваха ръце. Ама като им се разгъне оня и както ходи лееко с лявото рамо напред, а е и гръмогласен- да видиш как шофьор на маршрутка става метър по-нисък и един любезен, любезен...[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   17-11-09 12:08

И ти си кофти шофер, Амигоф. Не щеш да си палиш фаровете, отделно пасатора я запали, я не.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tonyf   
Дата:   17-11-09 13:16

Само така, бой по канчето! И на немците, и на нашите (ако ни бяха такива санкциите), ще е малко даже!

И аз извънредно любя да карам с максимално разрешените километри, дори леко с повече, в лява лента, изпреварвайки, а отдзад ганьо/ганьовица да ми се лепне на бронята и да присветва, свирка и попържа.

Точно снощи ми разказаха, по подобна тема, широко дискутирана в Немско, за един такъв немски ганьо - значи някаква жена си кара по пътя, в колата са тя и детето ѝ, отзад се плясва немският джигит с Порш или нещо подобно (леелелеле) и се почва репертоара: къси-дълги, притискане отзад, ала-бала, аз съм най-велик, махай се от тук... майката се шашардисва от агресията, губи управление, колата излита от пътя, и за огромно съжаление и тя, и детето ѝ загиват!!!... А ганьото даже не спрял! Хванат е, осъден е и е в затвора в момента.

Така че никави компромиси не са нужни, който го избива на агресия и не може да се държи човешки, може да причини какво ли не, че и най-необратимото.

И в заключение да добавя - по мое и не само по мое мнение, шофьорите в Германия не са много по-различни от нас на пътя, даже в действителност има по-арогантни, агресивни и груби индивиди, но просто са принудени да се сдържат. Това, което ги озаптява, са строгите санкции и незабавното им прилагане. Ако не е това, ще се изтребят по техните пътища.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Marillion   
Дата:   17-11-09 13:46

Карам си аз в Германия, изпреварвам на аутобана със 140 и по едно време чувам само "фиууууууу" в лява посока. Не можах да видя к'во е. Самолет ли, ракета ли... Чудя се аз... к'во стаааа. Покрай мен минават едни мазни коли с по 200-250 км/ч пък то било лента без ограничение на скоростта. Викам си... я да пробвам мерцето колко ша дигне... тамъъъън го докарах до 200-210 км/ч тоя дизелов звяр, зад мен един почна да мига къси-дълги. И... ае у десно при гастърбайтерите.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   17-11-09 14:27

Marillion
Дата: 17-11-09 13:46

Карам си аз в Германия, изпреварвам на аутобана със 140 и по едно време чувам само "фиууууууу" в лява посока. Не можах да видя к'во е. Самолет ли, ракета ли... Чудя се аз... к'во стаааа. Покрай мен минават едни мазни коли с по 200-250 км/ч пък то било лента без ограничение на скоростта. Викам си... я да пробвам мерцето колко ша дигне... тамъъъън го докарах до 200-210 км/ч тоя дизелов звяр, зад мен един почна да мига къси-дълги. И... ае у десно при гастърбайтерите.




ам къде си тръгнал и ти в лентата за бели хора бе [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Insight   
Дата:   17-11-09 14:48

Със 140 на аутобан в Германия най-много ТИР да изпревариш .... 140 е нещо като панорамна разходка.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   17-11-09 14:50

Insight
Дата: 17-11-09 14:48

Със 140 на аутобан в Германия най-много ТИР да изпревариш .... 140 е нещо като панорамна разходка.

[smilie24] [smilie18] [smilie18] [smilie18] искам и тук такиви аутибани [smilie18] [smilie18] само дето трябва да сменя колата щоту и за тир не става [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Marillion   
Дата:   17-11-09 14:50

Верно че ТИР изпреварвах....

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Бе то хубаво, че има едни машинки дето ти говорят, иначе... нема оправия с тия пътища.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Insight   
Дата:   17-11-09 14:54

На мене са ми светкали в Германско, ама аз карам в лявата лента с ~120-130 (леко дъждовно беше) и тамън тръгвам да си се прибира в средната и гледам един зад мене с ненамси колко км/ч. идва в средната лента. Та аз си викам я да оставя човека да си ме мине пък тогаз ще се прибирам... ама нъц, те тия не изпреварвали отдясно... аутобана не бил "многоредово движение" (както ми обясниха по-късно, каквото и да значи това). Та човека намали, лепна се зад мене и ми присветна да ме подсети да си ода на мястото и си ме отсвири отляво ;-)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: analgina   
Дата:   17-11-09 15:34

IvoZafirov, аз пък като техеранец, който се е научил на шофьорлък в столицата, мога да ти кажа, че вие варненците не сте по-стока. Това да направиш път на някой без предимство, да си пуснеш мигача като завиваш... мани, мани. Пък като влезнете в София и се посирате на първото кръстовище. Преди няколко години имаше едно проучване в един вестник и Варна беше градът с най-нетолерантните шофьори. И в морската столица е пълно с некадърни шофьори, но помпат самочувствие с техеранците. Градски митове и легенди.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   17-11-09 15:36

Постегнаха се във Варна. Бургазлии, обаче, много се дънят. Особено бургазлийки.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   17-11-09 15:37

бургазлийки нема ги закачате, ей! [smilie8] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivodam   
Дата:   17-11-09 15:43

IvoZafirov: Точно тая история, прибирам се вечер след работа, слушам си Дарик, и си карам кротко, не бързам за никъде, и на булеварда покрай ТЕЦ-а към Надежда, некакъв ама като ми свети отзад, направо ще скъса фаровете. Аз не се впечатлявам, спазвам си знаците, говедото ме изпреварва отдясно и гледам - плевенски номер... дрисльо

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.