Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 За БДЖ, без емоции и с факти, от позицията на данъкоплатец.
Автор: Lalinda   
Дата:   16-11-09 23:42

Опитайте силата на перото си и тук!

Съвсем случайно, тази вечер, на излизане от работа, мой колега, феодален старец далеч преди пенсионната възраст, специализирал в Япония, ми напомни нещо, което бях прочела преди доста години в книгата на Кендзабуро Ое "Закъснялата младеж":

ЯПОНИЯ ЗАГУБИ ВОЙНАТА, ЗАЩОТО НЕ БЕ НАПРЕДНАЛА В НАУКАТА!

Учениците в следвоенна Япония били наказвани да пишат до припадък точно това изречение!

***

Защо данъкоплатецът с фотоапарат на шия се оказа по-сърдит на БАН, отколкото на БДЖ или пък на лесничеите, примерно?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   16-11-09 23:44

Напредъкът на Япония е силно преувеличен. [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   16-11-09 23:46

Не ща да изказвам за БДЖ по форумско-тактически причини, Лали. [smilie21] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivenchev   
Дата:   16-11-09 23:51

Лалинда,

не закачай горските, умолявам те ...

БАН-овци ме отказаха на времето от всякакви "научни" конференции и прочие поводи за напиване от тяхна страна.

И аз имам колеги, които са специализирали тук и там, но не парадирам с това, както и дали съм чел Мусаши Миямото или Мемоарите на Мадам Миусукамъдете ...

И защото май плащам на месец повече данъци, отколкото ти е заплатата и т.н., и т.н.

Айде наздраве и на теб ... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivodam   
Дата:   16-11-09 23:55

Lalinda: Омразата към интелектуалеца, човека на умствените занимания е древна, ирационална и много мощна, и намерила много добра почва у българина, защо, нека да каже някой специалист по народопсихология.

Моето обяснение е че тази ирационална омраза в немалка степен се подклажда от чисто сексуални мотиви: хората на умствения труд и абстрактното мислене имат многократно по-богато въображение и полет на фантазията и правят по-интересен и по-грамотен секс и това всяка жена с малко повече креватен опит го знае. [smilie6]



Публикацията е редактирана (17-11-09 10:15)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   16-11-09 23:58

ivodam [smilie24] [smilie18] [smilie18] но може би кака Лали имат опит с интелектуалците и в леглото и ще каже какво мисли по въпроса [smilie3] [smilie5] [smilie5]



Публикацията е редактирана (16-11-09 23:59)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivenchev   
Дата:   16-11-09 23:59

Какво е това "интелектуалец"? [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   16-11-09 23:59

`бал съм го тоя нахал, даскалот - клечи си у школото - зимата на топло, лятото на `ладно, слънце го не пече, дъж` го не вали, па иска повече `плата от говедарот !!!


[smilie19] [smilie19] [smilie19] [smilie19] [smilie19] [smilie19] [smilie19] [smilie19] [smilie19] [smilie19] [smilie19] [smilie19] [smilie19] [smilie19] [smilie19] [smilie19] [smilie19] [smilie19] [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   17-11-09 00:02

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   17-11-09 00:03

ivenchev
Дата: 16-11-09 23:59

Какво е това "интелектуалец


ми такъв, дето нищо не прави, пък иска паре [smilie19] [smilie19] претендира за някаква научност, ама ни говеда пасе, ни такси кара, ни копа... [smilie8] абе некви загубеняци са тва [smilie23] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   17-11-09 00:04

...отива некъв богат селяк при Протагоров и води кухото си пишлеме...
- Благородний мъдрецо, аре земи тука туй мойто лапе, та да го научиш на твоето чудно изкуство на мисълта...
- Хммм - хубаво - ще опитам да го науча на толкова колкото може да възприеме.
- Колко пари ще искаш да го учиш?
- Двеста кинта в златце.
- Двеста кинта ?!? Абе, даскал, че аз за двеста кинта ще си купя цяло говедо, бе !!!
- Ми купи си бе, цървул - тъкмо да ти станат две говеда !!!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   17-11-09 00:05

[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   17-11-09 00:07

...К`ъф сте вие, старшина-школник в цивилният живот? Студент по класическа философия ли? - Значи пияница, интелигент...



[smilie21] [smilie18] [smilie19] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivenchev   
Дата:   17-11-09 00:08

Amigo,

интелектуалец = нещо като дървен философ

така ли да разбирам? [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   17-11-09 00:13

дървен и дзвека на кухо като го чукнеш по тимберицата [ezik] [ezik] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: djogata   
Дата:   17-11-09 00:15

Императорът, точно си препрочитах Швейк [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Лалинда, БДЖ не ги смятам ни за йота по-добри от БАН - силно ще се радвам ако транспортният министър ги обяви за "банда крадливи ленивци и некадърници" или нещо подобно.

Така че, както виждаш, меря със същия аршин [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Но това не променя мнението ми за БАН, вече изказано многократно [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: drdelian   
Дата:   17-11-09 00:27

Като се сетя колко желязо може се изкара от релсите,май и на БДЖ не им остава много [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivenchev   
Дата:   17-11-09 00:28

Те и локомотивите са железни, и вагоните ... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   17-11-09 00:29

абе има леб и пачанга в БеДеЖейското желязо [smilie5] [smilie5] [smilie3]



Публикацията е редактирана (17-11-09 00:30)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ksuhorukov   
Дата:   17-11-09 01:10

Скъпа Лалинда, попитай твоя колега - феодалния старец, ние сега аджеба като сме много напред в науката, за къв чеп сме в НАТО? Японците ги бутнаха с 2 бомби, ама нас не моа'т ни барна ей.. тва науката ще ни пази от всичко.

Баси.. там в БАН в института по история това ли е версията, която се носи за падението на Япония? [smilie18]

Сега серииозно:

Преди години, един историк, член на БАН ми сподели на ухо (тогава бях студент по история), че в БАН имат теория за смъртта на Ботев, но тя се коментирала в много тесен кръг от хора. Ботев е бил убит от наемници по поръчка на родителите на жена, която той е обичал. Те не са го харесвали и за да не се излъже щерката.. вземат мерки.

Питам аз... Да са в института по режисура и сценарии.. айде. Ама... за какво говорим?

БДЖ ли? Ако си претопят всички вагони, които ръждясват по стотиците гари неизползваеми и забравени от всички - ще имат достатъчно пари да закупят някакво начално количество свестни пътнически композиции. Няма визия за БДЖ - това е проблема. Няма изградена ясна стратегия и нещата са на самотек. През 2009 г. средната скорост на пътническите влакове е 47 км/ч. За какава конкурентноспособност си говорим? Нема нужда да си от БАН, за да го освестиш тва...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   17-11-09 01:13

...винаги е време за Швейк. А релсите и другото оборудване ги крадат мургавите скакалци.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ksuhorukov   
Дата:   17-11-09 01:22

Тва нашите са малоумно племе.. ся като затвориха Кремиковци, тия вагони в чужбина ли ще ги топят? Туй да не е да запалим огън на площада... Ма нема визия за нещата... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Lalinda   
Дата:   17-11-09 10:12

Амигото дори на опита ми завидя.
[thankyou]

Спътникът ми, както знаете, е хем интелектуалец, хем художник.

Не мога да се оплача от въображението му.
[ezik] [ezik] [ezik]

***

Ама не казахте нищо за железничарите и металурзите от Кремиковци...

***

Ивенчев, не така - преди време посетихме Института по гората с предложение за съвместна работа с разработените от нас прибори... Но там ни казаха, че науката им е консервативна, и че немските и руските крепостни селяни отдавна са измерили горите открай докрай...

Няма хляб в тая работа за учените... Смятат си добива по емпирични формули.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: J0R0   
Дата:   17-11-09 10:44

Отношението към хората на науката е такова, защото хората на науката не се пречистиха овреме и не отделиха гнилото от здравото.

Ако навремето си използвал конюнктурата и си станал "учен" с теми, които нямат нищо общо с науката, нормално е днес да си за посмешище.

Няма как последователи на Лисенко и Мичурин да се зоват "учени" и това да не буди смях и съжаление. (А не са един и двама такива)

След 40 години скитане в пустинята нещата ще си дойдат на мястото. Ето, половината вече вече минаха.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Frida   
Дата:   17-11-09 11:22

Мислех, че темата е за БДЖ ... тамън се юрнах да пиша как обичам да пътувам с влак и ... вие тука пак глозгате нАучните феодали [smilie8]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.