Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Как се отнасяте с "хубавите" хора?
Автор: denyo   
Дата:   04-11-09 21:56

Понеже съм впечатлен колко мъдри люде обитават този форум, ми е много любопитно как се отнасяте към една категория хора. Красиви, привлекателни и чаровни ваши ПОЗНАТИ, които си мислят, че само поради тия си качества, вие сте длъжни да им правите всякакви услуги. Разбира се, не всички привлекателни хора са такива.

За да ме разберете, ще ви дам пример от моя живот, съвсем леко изменен в посока фотография. Например, иска да му/и направите услуга, и без да запита дали труда ви струва нещо, пита директно за цената на консумативите... даже има реплики като "аз всичко ще си платя, филмчета, проявяване, копиране..." но в тоя списък вашия труд някак си липсва. Или със съвсем сериозен тон казвате каква ще е цената, но при получаването се оказва, че разговора за плащането е помислен за шега (поне така казва човека де... к'ви хора има само). Следващия път, въпреки настойчивите молби на тоя човек, намирате начин да му/и откажете. И тук идва най-веселото. Идва ви един ден, и започва да ви се оплаква, че понеже вие сте му отказали да му свършите (на аванта) услугата, видиш ли той/тя се наложило да плати на човек да я свърши и оня му/и взел еди колко си лева!!! И вие естествено сте виновен/виновна за това... Колкото и да се опитвам да не забелязвам такива изпълнения, това вече няма как да не ми направи впечатление. Дали наистина тоя тип хора смятат че всички трябва да им служат... или може би това е само театър... само не ми казвайте че не са ви се случвали подобни филми и на вас :)

Много ми е любопитно, уважаеми съфорумци, как вие се отнасяте с подобни хора :)


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: snoopoff   
Дата:   04-11-09 22:00

[smilie8] [smilie8] [smilie8]

Болно...

Амиго бърже!!!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IvoZafirov   
Дата:   04-11-09 22:00

Това прилича на роднина [smilie8] Понякога с роднините става така - по-далечните.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: atrifonov   
Дата:   04-11-09 22:02

вече не им обръщам внимание- да се сърдят колкото си искат[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: joro35   
Дата:   04-11-09 22:11

Ами да. Случвало ми се е няколко пъти да ме канят ''приятели'' на сватба- ''Нали ще дойдеш да снимаш?''

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Todd   
Дата:   04-11-09 22:15

Немат шанс !!! Никакъв !!!

- Нищо не мога да направя за тебе друже !!! Обаче имам един колега - цар !!! Ще му кажеш че аз те пращам !!!

И естествено дрънкам на колегата да му резне кратуната !!!

Ако опира до машини и инструменти - дал съм ги на един , изгоряха , на ремонт са .....но на колегата са в ред .Бягай при него .

И го връщам пак там ....в началото !!!

[smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: мара   
Дата:   04-11-09 22:16

никви ядове. дистанция му е майката. красиви неща за гледане има и другаде[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: NeDDRaG   
Дата:   04-11-09 22:18

Мда.... Имах такава позната... Ставаше въпрос обаче за компютърни проблеми... Искаше да правя невъзможни неща по телефон или през ICQ/Skype за да и решавам проблемите и все се опитваше да ми обясни как нямало програмисти в Пловдив...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CanoniO   
Дата:   04-11-09 22:20

Един приятел има плоча от мозайка пред офиса си, на която пише "Пари на заем не давам"...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Lalinda   
Дата:   04-11-09 22:20

Аз им правя услуги именно защото са чаровни, привлекателни и мои познати.

Правила съм услуги и на непознати, просто защото са познати на мои чаровни познати.

Какво сте се стиснали като кокоши трътки?

Че и се хвалите с това?

После, скучно им било в зоната...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: мара   
Дата:   04-11-09 22:22

лалииии, мярка муй майкатаааааааааа[smilie18] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   04-11-09 22:30

Не правя дискриминация по външен вид. Ако преценя, че заслужава - правя каквото мога. Ако не заслужава дори мис Калифорния да е - се тая.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: NeDDRaG   
Дата:   04-11-09 22:30

Лали, когато ти се сърдят, че не можеш да им помогнеш, щото е в твое работно време и трябва да си свършиш твоята работа, какво ги правиш? Или когато се трепеш дя им обясняваш, а те ти казват: "Ми не става" "Как не ствава бе? Нали аз го правя при мен и става." "Ми не става." "Направи ли това?" "Ми не." >ама нали ти казах..." "Ми аз си правя каквото си знам." "Тогава защо ми губиш времето? Прави си так каквото си знаеш и това е." "Ами правя, ама то не става..."

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Todd   
Дата:   04-11-09 22:35

На десетки непознати люде съм правил всякакви реверанси !

На мизерници - никога !!!!

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: georgi969   
Дата:   04-11-09 22:40

Хубаво е да помагаш,просто ей-така.
Ама понякога става така -подадеш си пръста-те ти отхапят ръката.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CanoniO   
Дата:   04-11-09 22:42

Не, има по-лош вариант:
Пробват на дребно 2-3 пъти, връщат, благодарят, сближават се с теб, и после идват с тежката артилерия, като дори може да се стигне до там, че да напуснат града, защото им е омръзнало да ги притесняваш....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   04-11-09 22:49

Ох, и аз имам едно такова приятелче.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: atrifonov   
Дата:   04-11-09 22:51

Аз съм по-зле- родните на жена ми яко се опитват да ме ебават, но не им се давам[smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   04-11-09 23:04

Балдъза имаш ли? [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ejko   
Дата:   04-11-09 23:07

Ми аз съм ОК. Ако някой е точен, нямам нищо против да му помогна с каквото мога. И на сватбата ще му снимам за без пари, и каквото каже. Но в един момент, ако усещам, че аз не мога да разчитам за нищо на този човек и почвам да се чувствам малко прецакан.
Гледам да не ги мисля тези неща и да правя каквото мога за хората, които ме кефят, но ако ми стане криво и после горчивият вкус трудно се маха.
Иначе и апарата съм си давал, ей така, на познати да снимат за кинти, без нищо, и обективи съм давал, и на сватби съм снимал, както дойде. Аз гледам да не оставам длъжник, на някого, но никога не се знае. Правя каквото мога за другите, защото съм бил в кофти положение и са ми помагали бегли познати, ей така, без нищо..., за едното благодяря. Но според ситуацията. Ако е някаква тарикатщина и няма да ми е проблем да отказвам....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: loveforever   
Дата:   04-11-09 23:17

По мои наблюдения това е поведение не само на красиви и добре изглеждащи хора. Попадала съм на всякакви, които просто смятат, че даденото нещо им се полага и са горко възмутени ако не си го получат.


Имам сходен случей от предучилишната на щерката. Точно преди коледа когато масово тръгва кампанията с календари със снимки на дечицата идва една майка на детенце от същата група и ми заявява, че с класната говорили вместо човека дето правел календарите и взимал по 2 лв за еднолистен и 7 лв за многолистен, аз трябвало да снимам децата. При недоумяващия ми поглед тя пояснява, че щели да купят наедро каледнари от метро и да разпечатат снимките в близкото фото накуп за да е по-ефтино. Опита ми за самоотвод с довода, че това не е работа за всеки и аз не съм достатъчно компетентна за да се нагърбя с подобно нещо - просто ми заявиха "Видяхмете с какъв апарат снимаше на 15-ти септемви, няма как с него снимките да не станат супер" (амо за уточнение въпросния апарат беше една суперзум сапунерка). Едвам се откачих.

Лично мен не ме дразни толкова финансовия израз на нещата, а най вече отнощението на хората, това че смятат всички тези неща за нормални, естествени, полагаеми им се, че едва ли не ти правят голяма евала или услуга като искат да им свършиш работата. Не приемам дори варианта в който някой ще се отнася пренебрежително спрамо нещо което правя от позицията "какво толко нали си плащам".
Отделно от това има много случеи в които правя безвъзмездно услуги за най-различни неща, но трябва човека да подходи с добро и с уважение, а не каруцарската. За останалите - каквото повикало, такова се обадило.



Публикацията е редактирана (04-11-09 23:20)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   04-11-09 23:21

Що не и даде сапунера?

Синът като беше в детската градина направих снимки на всичките деца без пари. Директорката се изяде от яд, че нямаше комисионна за нея. Комисионна от 0 е 0 [smilie5].

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: atrifonov   
Дата:   04-11-09 23:21

asahi имам, ама не барам два г....[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: loveforever   
Дата:   04-11-09 23:25

Асахи винаги, като има някакво тържество или нещо подобно смнимам колкото мога и после раздавам снимките да си имат за спомен, но да дайде някой и да ми каже "трябва да направиш ей това" (няма значение за какво иде реч) е няма как да стане. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slav4cho   
Дата:   04-11-09 23:27

това е много труден въпрос често ми се случва да виждам такива хора имам една приятелка дето може да ти се качи на главата ако и дадеш нещо и затова си станах скръндза спрямо нея защото ми писна от нейната ненаситнос и изкривено чуство за мярка.иначе кажи им на хората колко струват консумативите и да си направят сметката в крайна сметка има два варианта или ти им се качваш на главата или те на тебе затова реши сам

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.