Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 едно въпросче за китара (asahi, помагай ;-))
Автор: arriah   
Дата:   19-09-09 14:37

Здравейте,

От 20тина години съм горд притежател на втора употреба 12-струнна китара Орфей (полу-акустична, най-много прилича на Gibson Trini Lopez ES, явно от там е краден моделът ;-)). За съжаление още когато я купих по нея предишни собственици бяха правили "подобрения", вкл. с блажна боя, а с времето лакът се е напукал, грифът е износен, има нужда от смяна на fingerboard (както и да се казва това на български), а по електрониката... хъмбъкърите са си на мястото и работят, но потенциометрите отдавна са сдали багажа (но и в най-добрите си времена не са били Бог знае какво).

Сега имам желание да я възстановя максимално близо до първоначалния и вид, евентуално с някои подобрения (по електрониката), така че да може да се ползва и като музикален инструмент, а не само като украса за стена.

В Пловдив (където е правена), обаче, отдавна няма производство, а и мнението ми за началното качество на производството не е особено високо...

Приемам всякакви идеи и предложения къде би могла да бъде "поправена", като не че цената е без значение, но по-скоро идва на второ място след качеството на работа...

За да избегнем коментарите "купи си друга" - имам нов, доста добър инструмент, просто искам да възстановя и тази, тъй като има сантиментална стойност.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   19-09-09 14:40

отивай във forum.muzikant.org, там има цял раздел по темата с много обяснения, снимки и готини хора, които ще ти помогнат на драго сърце и правят чудеса със стари талпи. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tofo   
Дата:   19-09-09 14:43

Пишеш в Гугъл - лютиер и града от който си. Без майтап. Има си доста хора за тая работа.[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: shpexy   
Дата:   19-09-09 16:52

ти от Пловдивъ ли си ?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Sfilipov   
Дата:   19-09-09 16:54

Мойта китара е прави Иван Вълчинов от Пловдив .Много съм доволен. Само че съм изгубил телефона, но мога да го намеря ако искаш.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: arriah   
Дата:   19-09-09 17:10

в София съм, но пътуването не е проблем - имам предвид, Варна и Бургас са ми далеч, но нещо от типа на Търново или Ст. Загора ме устройва напълно [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   20-09-09 10:19

Валери Градинарски, София. Телефона не знам.
Толкова ли е ценна тази китара? Една съвременна китайска или корейска по нищо няма да и отстъпва.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   20-09-09 10:45

Ще попитам за вариант в София, но не знам кога ще получа отговор :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ilcoin   
Дата:   11-06-12 12:30

Иван от Пловдив. Другия е Диката. В музикантския форум има координати.

Има и един от Хасково - Белевски се казва. Виждал съм негови неща - ако е на кеф прави уникално добри неща. За съжаление, не знам дали работи още и дали ще ти помогне. Има сайт в нета.

Според мене няма да си струва. Виждал съм такава китара у мой познат - повече от посредствена работа. Катогерично не си струва ремонт.

Отговори на това съобщение
 Re: едно въпросче за китара (asahi, помагай ;-))
Автор: guesswho   
Дата:   11-06-12 18:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: едно въпросче за китара (asahi, помагай ;-))
Автор: burnmaster   
Дата:   11-06-12 20:25

Не знам дали проблема ти с китарата би трябвало да се разрешава от истински лютиер.....колегите по горе ти казаха че може би не си заслужава ,но ако държиш на това най-добрия по нашите земи е Никола Минев
Лично аз не бих си купил негов инструмент...предпочитам Италиански и Немски майстори,но ако става дума за сериозни подобрения той е човека.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: едно въпросче за китара (asahi, помагай ;-))
Автор: guesswho   
Дата:   11-06-12 20:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: едно въпросче за китара (asahi, помагай ;-))
Автор: univox   
Дата:   11-06-12 20:50

Обади ми се. 0898693731 да видим за какво става въпрос :-)

Отговори на това съобщение
 Re: едно въпросче за китара (asahi, помагай ;-))
Автор: onakava   
Дата:   11-06-12 21:22

Да се вмъкна и аз със същия проблем...Имам една за оправяне в София, българска - марка не помня, купувана е 92 от ЦУМ (първата си стипендия изхарчих за нея, та ми е мила)...не знам, грифът ли е крив, прагчетата ли, какво и е, ама са я пробвали сума ти китаристи и няма настройване - фалшива е и тва е. Няма блажни бои и други подобни мародерства (само прах), пазена е иначе и ми се ще да я види някой китарен доктор да я преслуша. В София е, за август месец става въпрос.

Имам един друг въпрос, по-наболял - ще ми се да взема китара за сина ми, който е левичар (свири на саксофон и флейта, ама има мерак и за китарка), ама не знам - ако взема за левичари, аз няма да мога да я ползвам, пък не знам дали няма да му омръзне бързо :) Да взема ли за десняци и да го накарам да обърне резбата, или ще го попрецакам? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: едно въпросче за китара (asahi, помагай ;-))
Автор: guesswho   
Дата:   11-06-12 22:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.