Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Мобилен интернет
Автор: J0R0   
Дата:   09-06-09 10:54

Преди месец в някакъв магазин ме зарибяваха че ако си купя лаптоп, щели да ми подарят модем за сим-карта, който струвал 300 лв., пък да си плащам абонамент по 25 лева на месец за мобилен интернет...

Аз нещо не разбирам...
Защо да плащам едногодишен абонамент за нещо което ползвам от време на време.

По принцип сега като ми се наложи някъде на открито да ползвам интернет - ползвам през браузъра на телефона и стандартната сим карта.
Куцо е, щото трудно се пише с бутоните на телефона и кофти се скролира на това малко екранче. Но за зор заман - става.

Обаче не разбирам какъв е проблема да се ползва телефона като модем и стандартната сим-карта, включени към лаптопа (дали с кабел или блутут, няма значение).
По-скъп ли е този вариант отколкото абонамент за мобилен интернет + модем за сим-картата?

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилен интернет
Автор: danbi   
Дата:   09-06-09 11:05

По-скоро е по-бавен -- или беше.

А дали кабел или блутут --- има значение. С блутут посмъртно не може да получиш "7 мегабита" или "3.6 мегабита" услуга от телефона.

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилен интернет
Автор: rossko   
Дата:   09-06-09 11:23

Има значение за опаратора (печелят повече от таксите) дали си с една или две SIM карти
За теб като услуга (освен цената) няма никаква разлика

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилен интернет
Автор: NeDDRaG   
Дата:   09-06-09 11:29

Все още е доста скъпо удоволствие. Иначе и в МТел имаше някакво УСБ, в комплект с Прима...

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилен интернет
Автор: asahi   
Дата:   09-06-09 11:29

Гледай цената н атрафика и дали е подходящ за твоите нужди. Останалото е хардуер.

В плод-зеленчука вчера ме зарибиха да си купя диня. Добра беше, макар и четвъртинка.

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилен интернет
Автор: danbi   
Дата:   09-06-09 11:44

Мързеше те да носиш цяла?

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилен интернет
Автор: asahi   
Дата:   09-06-09 11:45

При 1.10лв/кг и моите скромни нужди срязаната на 4 диня беше приемливо предложение.

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилен интернет
Автор: danbi   
Дата:   09-06-09 11:49

Скъпо е у ваше село...

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилен интернет
Автор: dephil   
Дата:   09-06-09 11:53

Жоро,

Няма съществена разлика, от чисто юзърска гледна точка, дали ще сърфираш през УСБ или през Блутут.

Ако ти се иска читав мобилен интернет, доста по-добро (ама виж дали те устройва географското покритие, все пак) е WiMax.

Взех миналата година няколко такива модеми за хората ми - преродиха се, след мъките с Мтел и Глобул.
Виж цените и скоростите на Макс Телеком И Некском, а в 2бе май има и демо-машини.

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилен интернет
Автор: danbi   
Дата:   09-06-09 11:55

WiMAX колко е мобилен?

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилен интернет
Автор: asahi   
Дата:   09-06-09 12:01

Можеш да обиколиш сградата [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилен интернет
Автор: gbdesign   
Дата:   09-06-09 12:02

Жоро, при ползването на стандартна СИМ карта на обикновен абонаментен план, отчитането на Интернет става на Мегабайт и е общо взето в лева. При СИМ картите с абонамент за мобилен Интернет плащаш абонамент но до някакъв лимит /примерно 2 гигабайта/ нета е безплатен. След този лимит ти режат главата до петите. Скоростта на свързаност също е различна и там където няма 3Г покритие е от порядъка на 20- тина килобита. Тоест страница се зарежда за минути. Технологията принципно позволява и високи скорости но на практика те не се предлагат от операторите в България. Възможностите на технологията http://en.wikipedia.org/wiki/High-Speed_Downlink_Packet_Access

Пак предупреждавам, не ползвайте нет през стандартен абонаментен план за телефония, защото не е сигурно колко ще платите или в най-лошият случай внимателно проверете тарифният си план и следете за даунлоуднатите мегабайти. В Португалия някакъв ръб си дръпнал телевизионно предаване през ЖиСиЕма и му дошла сметка 49 000 евро.[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилен интернет
Автор: kkkolelo   
Дата:   09-06-09 12:13

Автор: gbdesign
Дата: 09-06-09 12:02

............
В Португалия някакъв ръб си дръпнал телевизионно предаване през ЖиСиЕма и му дошла сметка 49 000 евро.
--------------------------------------
Така е, като нямат кредитен лимит [smilie5] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Мобилен интернет
Автор: asahi   
Дата:   09-06-09 12:14

При мен беше 15ст. на всеки 100к - не е работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилен интернет
Автор: dreamer   
Дата:   09-06-09 12:23

Дейта кабел и в лаптопа или през БТ на GPRS.
Или пак през дейта кабел и през CSD и телефона като модем. Последното е малко бавно но е 3.60 на час. Докато 1Мб през ГПРС-а е същата сума и може да ти го дръпне за минутка и по-малко :)

Общо взето, една прима с CSD е финансовото решение (и телефона на зарядно) :)

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилен интернет
Автор: dephil   
Дата:   09-06-09 12:29

Ами - ако една PCMCIAска карта ти е толкова тежка, че едвам я вдигаш за да обиколиш блока...

Ето го покритието на Макс, на мен ми върши работа:

http://www.maxtelecom.bg/coverage/map

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилен интернет
Автор: danbi   
Дата:   09-06-09 12:34

Ти на това покритие ли му казваш?

На тази честота, няколко метра в страни, може и да нямаш сигнал.

А как стои въпроса с местенете между клетките?

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилен интернет
Автор: dreamer   
Дата:   09-06-09 12:43

dephil ключовото е "за нещо което ползвам от време на време"

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилен интернет
Автор: vga   
Дата:   09-06-09 12:54

общо взето откакто Глобул пусна iPhone се разправям с тях защото и аз искам такива количества интернет в абонамента си, на тази цена. в момента реалността е такава - при абонамент на Глобул плащаш 2.40 лева на 1 мегабайт. Можеш обаче да си плащаш по 10 лева допълнителен абонамент и срещу тях получаваш 5 мегабайта трафик. и така нататък нагоре расте цената. Безумие! какви са тия цени?!? единственото по-скъпо нещо от бензина е това. За iPhone обаче били постигнали договорка с Apple и затова можело да струва толкова малко. Аз обясних че моя телефон ползва не по-малко интернет от един АйФон но нейсе. В това отношение, както и във всяко друго що се отнася до цени (да не се бърка с качество и покритие) са Вивател. Те предлагат за 10 лева 150 мегабайта трафик, ако не се лъжа. А иначе карта с модем е втори абонамент, от което си следват разни работи [smilie5] Оптималното би било и за мен, както и за теб Жоро, да има предплатена услуга за интернет от типа на картите с модем, които предлагат. Примерно за 20 кинта си плащам 500 мегабайта трафик и си го ползвам когаот и където искам. ама няма. и като ги знам скоро няма и да има.

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилен интернет
Автор: danbi   
Дата:   09-06-09 13:17

Едно врме имаше (рекламираше се) "номер за данни" --- но сега май предпочитат да те ангажират с отделен абонамент.

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилен интернет
Автор: i_v   
Дата:   09-06-09 13:23

За това, което иска vga:
-взимате си една Data PrePaid карта(от любимият ви оператор) и си я ползвате една година.
-Ако държите да ви бъде към Voice картата, купувате си пакет данни към нея, за приблизително прогнозния трафик който ще направите.
-Естествено най добрия вариант е с Data Card(отделна), но предполага регулярно ползване.
-Таксува се на 1к трафик(мисля от всички оператори).
-Разсъжденията на тема стандарти за 2G, 3G и скорости по-горе [smile] , няма да ги коментирам само ще кажа, че HSDPA както и HSUPA са стандарти за 3G ползват се и в България [cool] , а за 2G има EDGE (също го има в България )[smilie3] .
От там нататък човек, ако си знае какъв трафик ще генерира взима тарифните планове на оператора и смята.
И 2G и 3G стават за и web e-mail, това за 1 страница 5мин.... аз не съм виждал,3G е добре и за по-големи трафици...., само човек трябва да си направи сметка [smilie5] .

П.П. Добра идея е ако се ползва мобилен интернет, да се инсталира на Комютъра някакъв трафик монитор, за да имаш представа какъв трафик си направил горе долу, естествено операторите закръглят към 1к..., да няма изненади [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилен интернет
Автор: LTG   
Дата:   09-06-09 13:31

Макс Телеком са ни клиенти и за момента ни висят с едни пари... от 2 месеца никой не вдига телефоните в офиса им, с изключение този на хелпдеск-а, където не казват нищо за състоянието на компанията, но има в нета по разни форуми оплаквания от бивши и настоящи служители, че компанията е мн. зле и че не са взимали читави заплати от края на миналата година...
Така, че мислете преди да се връзвате с тях. [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилен интернет
Автор: boni   
Дата:   09-06-09 14:06

Ами Жоро, ако го ползваш от дъжд на вятър да си провериш мейла, значи не ти трябва.
Иначе ако го ползваш често - през телефона е много скъпо.
Аз съм в процес на местене, завършване на къща и т.н. и съм много често в движение. Трябваше ми читав лаптоп - взех си от Глобул хубав голям лаптоп с двуядрен процесор, който иначе си струва над 1000лв без да платя една стотинка като начало - начисляват ми от сметката на ГСМ-а по 42лв на месец в продължение на две години. Имам си до 2.5ГБ безплатен интернет - върши ми перфектна работа и съм много доволен. Разбира се не става за тегене на филми и т.н., но не ми е това целта.
С лаптопа и устройството на Глобул си върша работа където и да съм - понякога чакам детето от училище, курсове и т.н. - седя си в колата и си имам идеален нет или в кафето , сладкарницата, пейката в парка.... Ако наоколо има отключен уайрлес, се закачам да не си хабя трафика и така.
На мен ми е супер изгодно да си взема чисто нов лаптоп и вместо да дам 1000лв сега, да го изплащам през сметката за ГСМ-а по 42лв за 24 месеца. Пак ми е същата цената, но не ги давам предварително. А, да не говорим, че лаптопа е с лицензен ХР.

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилен интернет
Автор: vga   
Дата:   09-06-09 18:18

i_v, точно за prepaid data card си мечтая и аз - има ли вече? я дай линк да видя цени и условия моля те!

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилен интернет
Автор: kalabrieza   
Дата:   09-06-09 18:58

Чудех се да пиша ли или не ама айде да се изкажа за техологиите. От 7 години ползвам нет през мобилен оператор по невъзможност да ползвам друг и съм много доволен. Първо да уточня ,че става въпрос за 3Г покритие. Технологично няма значение за скороста и качеството на услугата дали ще ползваш модем за сим карта или мобилен телефон нито има значение името на марката дали е Ябълка или Банан. Не ползвам модем за сим карта защото струва колкото читав 3Г телефон а той си има вграден модем.Ако се купува телефон за подобни цели обърнете особено внимание дали модела се зарежда от дата кабела. Като марки най-стабилно работят Моторола и Нокия , в момента ползвам и Сони W595 но бъгва нещо един два пъти в месеца. Относно цените не съм чувал нищо по изгодно от офертата на Бони , а аз от италиянско плащам 15 евроцента на минута за разговор с Бг ,а нета ми е 3 евро на седмица за трафик 100Мб на ден.Има оферта и 9 евро на месец за 50Мб на ден като и в двата случая услугата е предплатена.
Бони тези безплатни 2.5Гб можеш да използваш за седмица,месец или година и какво става ако генерираш трафик над лимита?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.